+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar madziks
    Imię
    Magda
    Opis
    MKIV 2,0 TDCi
    Od
    19 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków

    !!!The best mechanic...!!!

    A tak na poważnie...

    Często pytacie na regionie o mechanika z Krakowa bądź okolic i za każdym razem piszemy Wam to samo dlatego postanowiłam że temat trzeba podwiesić, bo nie chce mi się za każdym razem pisać tego samego

    Spora część naszej grupy jeździ do Klebera do Kazimierzy Wielkiej. Poszukajcie sobie Klubowicza o nicku KLEBER i w jego podpisie znajdziecie nr do niego
    Ostatnio edytowane przez madziks ; 26-09-2011 o 17:19
    Jest zagadka
    - Jak się nazywa krakowska waluta??
    - 1 Kleber

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Mogę wujka polecić. Robiłem swojego klekota w lipcu, 5 tysięcy i nic się nie odkręciło
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Bajek Zobacz posta
    5 tysięcy
    No jak Cię tak skasował, to nie miało prawa się nic odkręcić...

  5. #4
    adela
    Gość
    Za piątala to Kleber obspawarkował Ci całe auto, to co ma się odkręcać

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar madziks
    Imię
    Magda
    Opis
    MKIV 2,0 TDCi
    Od
    19 Dec 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Nie spamować mi tutaj...!!!
    Jest zagadka
    - Jak się nazywa krakowska waluta??
    - 1 Kleber

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Jondi
    Imię
    Andrzej
    Model
    Ford FieSTa
    Silnik
    2,0 150km
    Od
    20 Jan 2009
    Mieszka w
    Kraków
    klekot i nie zepsuł ? :P a tak na poważnie robiłem modka teraz kota i jestem bardzo zadowolony

    Były: AR 145 junior 1,4 TS ,Mondeo Mk II 2,0 silver top, Cougar v6, AR 166 3,0 v6

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Cytat Zamieszczone przez boro Zobacz posta
    No jak Cię tak skasował
    KM mysie pysie
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Jondi Zobacz posta
    robiłem modka teraz kota
    Znaczy się mechanik i weterynarz w jednym...

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar wrozek
    Imię
    Michał
    Model
    ST220
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez madziks Zobacz posta
    !!The best mechanic...!!!


    Zdecydowanie potwierdzam !!
    Kleber jest debeściak.
    Pozdrawiam !

  11. #10
    Kursant Awatar inteligent
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 248KM , 414Nm
    Opis
    Kombi
    Od
    18 Jun 2012
    Mieszka w
    Kraków/Tarnów
    Witam potrzebuje pomocy a dokładnie jakiś informacji dotyczących dobrych (dobrego) mechanika w Krakowie lub okolicach który specjalizował by się w Fordach albo po prostu znał się na nich.

    Pytam ponieważ w niedługim czasie będę się przeprowadzał z Tarnowa i w ogóle nie znam tamtego rynku mechaników, druga sprawa to przeglądając forum znalazłem same stare informację i nic aktualnego i dlatego pozwoliłem sobie odświeżyć ten temat.

    Druga sprawa to mechanik, którego polecacie jest trochę daleko bo ponad 50km od Krakowa.

    Z góry dziękuje za wszelkie sugestię oraz pomoc.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar Domelo
    Imię
    Dominik
    Model
    2xA6 Avant '03/'99, foka i 407
    Silnik
    2x1.9TDi+1.6TDCi i 2.0HDi
    Od
    01 Jul 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez inteligent Zobacz posta
    same stare informację
    Ale nadal aktualne

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar szczerba
    Imię
    Bogdan
    Model
    MK5 Trend Kombi
    Silnik
    2,0TDCi 150->180->210KM
    Opis
    Brak
    Od
    14 Dec 2004
    Mieszka w
    na wsi k/Miechowa (KMI), Grupa krwi: A Rh-
    Kolejny zadowolony klient!
    Robię swojego MKIII u Klebera od początku (wszystkie przeglądy, wymiany oleju i naprawy). Mimo że Sebastian "nie kocha diesli" to ostatnio zrobił coś, co ożywiło mojego klekota. Otóż w październiku 2008 r. zachipowałem swojego Mondka TDCI 115 KM uzyskując 154 KM (fabrycznie miał 128KM). Przez prawie pięć lat silnik się trochę "zamulił" a Kleber przy pomocy magicznego urządzenia i odpowiednich chemikaliów przywrócił pełną moc i radość z jazdy. Operacja ta nazywa się czyszczenie układu zasilającego. Jak tylko "odkuję" się z finansami to pojadę jeszcze na "czyszczenie dolotu" przy użyciu w/w opisanego urządzenia. Sądzę, że jeszcze bardziej autko się ożywi wykorzystując w pełni swoje możliwości.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    Cytat Zamieszczone przez szczerba Zobacz posta
    Otóż w październiku 2008 r. zachipowałem swojego Mondka TDCI 115 KM uzyskując 154 KM
    pamiętam

    szczerba przyjedź kiedyś na spota
    Cytat Zamieszczone przez szczerba Zobacz posta
    Operacja ta nazywa się czyszczenie układu zasilającego. Jak tylko "odkuję" się z finansami to pojadę jeszcze na "czyszczenie dolotu" przy użyciu w/w opisanego urządzenia. Sądzę, że jeszcze bardziej autko się ożywi wykorzystując w pełni swoje możliwości.
    morda też u siebie robił u klebcia i był zadowolony
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Morda
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Sedan 2007r TitX
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Krzywaczka k/ Krakowa
    Cytat Zamieszczone przez WojtasS Zobacz posta
    morda też u siebie robił u klebcia i był zadowolony
    Tak, z tym, ze ja to czyszczenie mialem robione nie urzadzeniem, bo wtedy jeszcze Kleber go nie mial. Wtedy byl wlewany pro-tec do filtra paliwa i do baku. Czyszczony urzadzeniem mialem natomiast uklad dolotowy.

    Musze sie niedlugo do Klebcia wybrac to przy okazji wymiany oleju i regeneracji zaciskow przeczyscimy uklad zasilajacy. No i klime napelnimy. I zawieszenie zrobimy. I zalatamy opone, z ktorej uchodzi. I...

    "Jeśli oszczędność pieniędzy jest twoim priorytetem, lepiej unikać jakichkolwiek kontaktów z 2.5T"

  16. #15
    Zielony listek Awatar dproject
    Imię
    Darek
    Model
    TDDi
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Oddech smoka :)
    Od
    07 Oct 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Nie marudź

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo Hatchback 2.0 TDCI 130km
    Od
    21 Oct 2013
    Mieszka w
    Kraków
    W Krakowie godny rozważenia jest moim zdaniem Auto-Spec, Norbert Tarnacki z Centralnej 69, http://www.autospec-krakow.pl

    Dwa powody:
    a) właściciel prywatnie ma Mondeo MK3, 2.0 TDCI, HB
    b) rzadko spotykana wśród mechaników kultura rozmowy

  18. #17
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    29 Jan 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Witam, to może i ja dorzucę swoje trzy grosze, lecz Ameryki nie odkryję. Na forum znajduje się sporo poleceń zakładów z bardzo lakonicznymi opisami. Ja polecam Klebera. Czemu? Powód prosty auto pojechało na wymianę uszczelek pod głowicami, a w trakcie wymiany okazało się, że panewka na 1 cylindrze obróciłaby się za jakieś 100 km bądź przy pierwszej ostrzejszej jeździe. To tak z grubsza, a dla osób zaciekawionych dlaczego przy naprawie góry silnika został sprawdzony dół zapraszam do lektury poniżej.

    Auto do lutego 2014 roku średnio raz w miesiącu było u mechanika bądź gazowników często nawet do tygodnia (łącznie chyba pod 2 miesiące), co oprócz nerwów kosztowało mnie kupę kasy. Samochód miał problemy z odpalaniem, spalanie PB/LPG przy eko jeździe poza miastem nie schodziło poniżej 12,7l (rekord narzeczonej) a w mieście przy jeździe do max 3.5tys obr w przedziale 20-22l. Auto brało olej oraz płyn chłodniczy. Na osiągi się nie skarżyłem bo od zakupu chodził tak samo.

    Auto do Klebera poszło początkiem stycznia 2015 roku i wszelkie kwestie silnikowe odeszły w niepamięć. Auto zyskało moc (strasznie), drastycznie spadło spalanie i odpala od strzału. Już w trakcie rozbierania silnika okazało się ze w mocowaniu górnego kolektora ssącego brakuje jakichś bocznych śrub (dotychczas nikt nie zwrócił na to uwagi) oraz, że instalację gazową montowali druciarze (wtryski na pierwszy rząd poprowadzone w górny kolektor, a na drugi rząd w dolny, którego nawet nie wymontowali o czym świadczyły opiłki). Kilka dni później wyszło że tarcza sprzęgła nie domaga. Po tym, jak zostały sprawdzone pierścienie i wyszło, że są OK, odetchnąłem. Nie na długo. Jak się okazało (i za co dziękuję, że nie oddałem auta nigdzie indziej) Kleber w trakcie wymiany uszczelki sprawdził również panewki. A tu zonk. Któremuś z poprzednich właścicieli już raz panewkę obróciło, a naprawę wykonał druciarz. Stan panewki jak już wyżej pisałem Kleber wycenił na ok. 100 km bądź kilka butów. Nie muszę chyba dodawać co by mnie strzeliło, gdyby władowaniu kasy w wymianę uszczelek pod głowicami, po chwili obróciła się panewka (i co było prawdopodobne –korba wyszła bokiem.) Po ogarnięciu tematu oraz przerobieniu instalacji gazowej w komorze silnika (Kleber sam jest z niej dumny) przyszedł czas na testy. A tu wszystko pięknie, ale pompa daje max 2.8 bara, przez myśl od razu ki (cenzura), nowa pompa założona we wrześniu 2014 roku. Krótka piłka – wymieniać. Tego samego dnia okazało się że również koszyk w baku nie był założony ten, co powinien. W tym miejscu dodam, że poza ASO, mechanicy do których trafiało auto są dobrzy (z żadnym innym z aut do nich odstawianym nie mieli problemu), ale „Fałka” przy ilości druciarzy, którzy mieli ją czelność dotykać, potrzebowała „Czarodzieja”(no może osoby, która zjadła na tym silniku zęby).

    Co najistotniejsze każda "niespodzianka" była od razu skrupulatnie omówiona. Wskazane były róże rozwiązania(cena, potencjalna trwałość, etc.). Kleber niczego nie narzucał (łącznie z ewentualną naprawą) wskazywał jedynie za i przeciw każdego rozwiązania.

    W chwili obecnej jest bajka, a auta ze względu na moc i sprzęgło muszę się uczyć od nowa.

    Od siebie dodam tylko tyle, że czytając posty na forum niejednokrotnie polecano Klebera. Ja jednak cały czas miałem nadzieję, że naprawię "Fałkę" u siebie w mieście i nigdzie daleko nie będę musiał jechać. Jak już wspominałem skończyło by się to wykonanym remontem góry silnika i za chwilę jego poważniejszą awarią.

    Reasumując jeśli macie w pobliżu kogoś kto ogarnia temat i jest równie uczciwy(sam znam uczciwych kilku mechaników) to gratuluję. Jeśli jednak nie no to cóż ...

    I tyle. A mi się już cieszy japa, że jutro znów zasiądę za sterami mojego „nowego” pojazdu.

    Jednocześnie proszę o wyrozumiałość i o ile post zamieściłem w złym dziale przeniesienie go do właściwego.

  19. #18
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    26 Mar 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Ja również z czystym sumieniem mogę polecić Klebera.

    Moja historia wyglądała tak, że miałem ciągły problem a to z napinaczem a to z kołem pasowym.. padało po około 5-7 tys km. Pierwszy telefon do klebera, odrazu powiedział co należy zrobić żeby pozbyć się problemu na zawsze, odrazu wycena i mimo napiętego terminarza udało mu się mnie wcisnąć chociwz na mojego Mondka 2.0 tdci potrzebowali cały dzień bo nie chciał współpracować. Przed wizytą miałem już świadomość kosztów jakie mnie czekały ale chciałem trochę mniej się wykosztowac i wymienić samo koło pasowe - nie posluchalem klebera i jego patentu na mój problem. I to był największy błąd. Wystarczyło dojechać do Krakowa i ludzie się za mną oglądali ( taka bryke mam ) szczerze to dlatego że moj silnik chciał wyskoczyć na zewnątrz. No i bach, kolejny telefon do klebera ( tym razem już byłem posłuszny i zrobiłem tak jak od początku mówił. Tutaj jeszcze che podziekowac Kleberowi , ze pomimo nadchodzacych swiat i kilku aut do roboty znalazl na mnie czas. Nie będę zdradzał co takiego wyczarowal bo to jego sposób. Od tamtego momentu praca mojego tdci się znaczne polepszyla, silnik pracuje równiej i ciszej, poza tym mogę się cieszyć pełna mocą po jeszcze jednym ciekawym zabiegu.. na auto czekałem na miejscu, Kleber i jego kolega są bardzo rozmowni, podczas pracy można z nimi pogadać, nie to co z innymi "mechanikami", niejedno krotnie proponowali kawę, ogólnie robota i atmosfera genialna. Pomimo iż mam do niego 50km w jedną stronę, myślę że będę tylko tam już jeździł z każdym Fordem bo wiem że każdy problem zostanie tam rozwiązany.

    Z czystym sumieniem mogę polecić Klebera, jak macie problem zostanie każdym autem, nie zastanawiajcie się tylko dzwońcie i umawiajcie.

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar Mariusz_
    Model
    Volvo V50
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    13 Apr 2012
    Mieszka w
    Tychy
    O czemu ja tego tematu nie widzialem
    Remont silnika zrobiony na poczatku tego roku u wujka Klebera i spokój z dolewaniem oliwy do silnika. Wogule spokój ze sprawami silnika.
    Szukając przed remontem mechanika bliżej mnie miałem wrażenie że z samymi krętaczami rozmawiam więc auto poszło do klebera i nie żałuję

  21. #20
    Kursant Awatar StrazakSam
    Imię
    krzychu
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Od
    30 Nov 2015
    Mieszka w
    Skała
    Witajcie poczytałem trochę i widzę że polecacie tego klebera to może podacie jakiś namiar na niego bo potrzebuje mondka zrobć zawieszenie i takie tam czekam na wiadomości od was.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów