+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    [MkI] Problemy z lpg w mk1

    Wiatm serdecznie! Mam mk1 z 93r czyli bardzo leciwy i zalozylem gaz pol roku temu. jest to podcisnieniowka bo nie stac mnie bylo na wiecej. wszystko bylo ok do tej pory.jezdzil dobrze i na gazie i na benzynie ale od jakich 3tygodni sa problemy. gaz przelacza mi sie po uzyskaniu 20 stopni celc. przez silnik,jesli jest to temperatura 20,30,40 to ok. ale ok 50-60stopni jak ma silnik to nie chce sie ciagnac wogole.mozna mu deptac a on nic.jedynie to osiaga 1,5 tys obrotow i tyle. swiece oryginalne motocraft,filtr powietrza zalozylem nowy "man-a",moze ktos mial taki problem to Prosze o odpis.
    Dzieki i pozdrawiam mondeo maniakow i nietylko!!!!

    Daniel

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Wygląda na to że za mało gazu dostaje... Wymieniałeś filtr gazu jakoś ostatnio? Dolot jest szczelny, nie zdarzył się (jeszcze) jaki strzał? Może rura parownik-mikser załamana? Zła regulacja? A na benzynie jeździ OK? Można tak wymyślać cały wieczór...

    Chyba czas odwiedzić gazowników...

    PS. Uzupełnij profil...
    Dobra, zmiana!

  4. #3
    Tzn. filtr gazu byl zalozony nowy przy instalacji czyli w listopadzie 2005, wybuchu zadnego nie bylo,rury sa w porzadku i mieszalnik cieply tak jak ma byc no a na benzynie chodzi super. byl gaz regulowany po przejechaniu300km zgodnie z umowa producenta od gazu tzn.jego warsztatu. i po regulacji chodzil do tej pory ok.
    Dzieki za odpowiedz!
    pozdro!!!! :metal
    anti666

  5. #4
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    Cytat Zamieszczone przez anti666
    Tzn. filtr gazu byl zalozony nowy przy instalacji czyli w listopadzie 2005, wybuchu zadnego nie bylo,rury sa w porzadku i mieszalnik cieply tak jak ma byc no a na benzynie chodzi super. byl gaz regulowany po przejechaniu300km zgodnie z umowa producenta od gazu tzn.jego warsztatu. i po regulacji chodzil do tej pory ok.
    Dzieki za odpowiedz!
    pozdro!!!! :metal
    Trzeba zrobic regulacje.Ciekawe jak z iloscia powietrza ....jedz do gazownikow.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  6. #5
    Witam! bylem u u gazownikow i okazuje sie ze sonda lambda jest trafiona. zeby sie upewnic czy mnie nie robia w balona przetestowalismy to na kumpla samochodzie.odpielismy wogole sonde noi chodzi na benzynie ok a na gazie to na malych obrotach to jako tako a jak mu depniesz nie przerywa i nie wchodzi na obroty.czyli efekty indentyczne jak u mnie.. pytalem tych gosci od gazu o spalanie bo wydaje mi sie ze jak sonda pojdzie to pali w cholere ale podobno ze nie jest to regula i zalezy w jakim momencie sie ta sonda zatnie bo u mnie np.spala w normie i paliwo i gaz. narka
    anti666

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-09-2011, 14:59
  2. [TDCi MKIII] 2 problemy : dymienie + spadek mocy oraz czasowe problemy z zapalaniem
    By pazdzierz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 17:55
  3. [MkI] Problemy z ABS i ASR
    By sourner in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2006, 08:28
  4. [MkI] Problemy z TD
    By Junior in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2005, 22:22
  5. Problemy
    By digital123 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-07-2005, 16:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów