+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia

    Czyszczenie dolotu - EGR, Kolektor, Intercooler

    Witam wszystkich!!!

    Przy szybkim przyspieszaniu silnik zaczął mi kopcić na czarno. Zacząłem się interesować tematem i doszedłem do wniosku, że trzeba wyczyścić dolot. Kupiłem uszczelki do kolektora (8. sztuk forda). Uszczelki przyszły wczoraj. Ponieważ miałem mało czasu stwierdziłem, że w pierwszej kolejności wyczyszczę intercooler (kilka miesięcy temu turbina mi padła i cały olej poszedł w dolot :-)).
    Demontaż IC poszedł sprawnie więc z rozpędu zdemontowałem EGR (mam to szczeście, że jest z przdu przed kolektorem) i kolektor.

    IC okazał się całkiem czysty w środku.
    EGR zasyfiony, czarną paskudną mazią
    Kolektor zasyfiony ale mniej niż EGR
    Kanały troszkę zasyfione :-)

    Po wyczyszczeniu skręciłem wszystko do kupy, odpaliłem i wydaje mi się , że na wyższych obrotach lepiej ciągnie ale ogromnej różnicy nie ma. Niestyty dymienia nie mogłem zaobserwować bo skończyłem o 22:00 (zacząłem o 18:00). Dzisiaj sprawdzę.

    To co nie daje mi spokoju to to, że nie wyczyściłem w dolocie takiej metalowej czy tez plastikowej rurki która jest pomiędzy gumową rurą od EGR a gumową rurą od IC (kanał powietrzny czy jakoś tak), tam chyba też jest czujnik doładowania (MAP).

    Dostęp do tego jest mega trudny (nie mam kanału) i nie wiem czy warto to czyścić (acha dodam, że gumową rurę do EGR mam obklejoną mazią ale chyba pęknięta nie jest bo auto ciągnie w miarę dobrze).

    Czy ktoś wie co to jest ten metalowy/plastikowy łącznik? Jak to zdemontować i wyczyścić i czy warto?


    Z góry dzięki za pomoc.

    PS. Gdyby ktoś miła pytania jak i co z czyszczeniem, demontażem, EGR, IC i kolektora służę pomocą.

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    największy bałagan jest zawsze na EGR-rze i kolektorze ssącym /tym plastikowym/ i jest to logiczne bo w EGR spotykają się kanał zimnego powietrza /z cząsteczkami oleju z odmy/ oraz kanał spalin. Spalanie tej mieszanki następuje dopiero w cylindrach dlatego na odcinku wcześniejszym gdzie wszystko to jest mieszane powstaje to czarne błoto. Zasada jest prosta im większy przedmuch z odmy tym więcej mazi, gdyby odmę wyprowadzić poprzez jakiś odstojnik i filtr było by co najwyżej lekko okopcone, gdyby nie było EGR i podłączenia spalin byłoby lekko zaolejone i nic więcej, a tak mamy to co mamy.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  4. #3
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    Niezupełnie o to pytałem... wnioskuje z Twojej wypowiedz, że elementy poniżej EGR nie powinny być zaolejone a tym samym nie powinienem się przejmować tym łącznikiem gumowych rur.

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Ford Mondeo mk3
    Od
    05 Jul 2011
    Mieszka w
    Strzelce Wielkie / Częstochowa
    Kolego jeżeli przewody zaolejone to napewno jest nieszczelność
    NIESZCZELNOŚĆ = KOPCENIE

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Bzdety piszecie koledy
    Jeżeli jest nieszczelność to zaolejenie będzie widać na zewnątrz w miejscu nieszczelności.\
    Olej w obiegu powietrza bierze się z odmy wraz z uchodzącym ciśnieniem tzw przedmuch.
    Nie wiem jak są usytuowane elementy w TDDI ale metalowa rura dochodząca do EGR to droga spalin, natomiast gruba gumowa rura to droga powietrza z IC i tam mogą być śladowe ilości oleju.
    PS u mnie powietrze jest podłączone z dołu a spaliny z boku.

    ---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 18:36 ----------

    kolega ma chyba taki EGR jak tutaj
    http://www.bazarek.pl/produkt/208097...3-20-tddi.html
    połączony jest bezpośrednio z ogrzewaniem płynu, spaliny przepływają przez ten walec pod EGRem i dalej stalową rurą do trójnika.
    Ostatnio edytowane przez steell ; 05-10-2011 o 19:37
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez steell Zobacz posta
    ie wiem jak są usytuowane elementy w TDDI ale metalowa rura dochodząca do EGR to droga spalin, natomiast gruba gumowa rura to droga powietrza z IC i tam mogą być śladowe ilości oleju
    Jest dokładnie jak piszesz.
    "Śladowe" ilości oleju w połączeniu ze spalinami z EGR dają niezłą paćkę w kolektorze ssącym.
    Olej bierze się z zanieczyszczonego "separatora" (nie wszystkie Duratoqi to mają)
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...za-ODMA./page2
    Post 25.
    Kopcenie na czarno może byc spowodowane nieszczelnością zaworu EGR - czysty "na błysk" nie znaczy że jest szczelny.
    Sprawdź go.Samo odłączenie nic nie da - zalej go np nafta lub ON czy inna cieczą i dmuchaj.
    Będa bąbelki - zonk.
    Pozostaje wymiana lub zaślepienie.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  8. #7
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Kolego a jak poradziłeś sobie z odkręceniem EGR-a strasznie kiepski dostęp a na dodatek u mnie śruby delikatnie już sfatygowane, czy jak dziada odkręcę i założę za miast niego zaślepkę(chcę go wyrzucić z pod maski na stałe) to pod zaślepkę dać jakiegoś silikonu do uszczelnienia, chce jeszcze wyrzucić tą rurkę metalową od EGR-a do tej metalowej złączki łączącej rury z intercolera i tą do kolektora z złączkę zastąpić jakimś kawałkiem rurki z nierdzewki, czy to jest dobry pomysł?Na łączeniu tej rurki ze złączką mam chyba jakiś przeciek nie trzyma tak jak powinno.
    Ostatnio edytowane przez krol44 ; 06-10-2011 o 09:30

  9. #8
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    steell, karol44: właśnie, że EGR mam taki jak w TDCI, tzn z przodu przed kolektorem. Okazuje się, że są różne wersje TDDi (mam np. 115KM a turbinę taką jak w 90KM). Dzięki temu dostęp do EGR w moim aucie jest bardzo dobry.

    Co do kopcenia, to po operacji czyszczenia ustało, ale nadal zastanawia mnie łącznik metalowy i nie chodzi mi o rure która doprowadza spaliny do EGR (ta jest z bokou a powietrze z dołu) tylko o łącznik pomiędzy gumowymi rurami od intercoolera i od EGR - tam chyba jest też czujnik doładowania.

    A w ogóle to wydaje mi się, że kopcenie jest od tego że dolot jest przytkany tą mazią i jak sprężarka dmucha powietrzem do kolektora to przed EGR a za IC jest wyższy niż powinien być wzrost ciśnienia (no bo EGR przytkany) i czujnik doładowania informuje sterownik silnika żeby podał większą dawkę paliwa (odpowiednią do większej ilości powietrza zmierzonej przez czujnik doładowania) co skutkuje kopceniem.

    Ciekaw jestem na ile czyszczenie przełoży się na spalanie.

    Teraz jestem prawie pewien, że ten łącznik o którym pisze to właśnie kawałek metalowej rurki z czujnikiem doładowania czy jak kto woli map sensorem (ale 100% nie wiem). Wymontowywał to ktoś z was kiedyś? Warto czyścić?

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez krol44 Zobacz posta
    Kolego a jak poradziłeś sobie z odkręceniem EGR-a strasznie kiepski dostęp a na dodatek u mnie śruby delikatnie już sfatygowane
    Dora "nasadka" z przegubem i przedłużkami lub z pokrętłem giętkim.

    Cytat Zamieszczone przez krol44 Zobacz posta
    czy jak dziada odkręcę i założę za miast niego zaślepkę(chcę go wyrzucić z pod maski na stałe) to pod zaślepkę dać jakiegoś silikonu do uszczelnienia
    Nie demontuj zaworu a jedynie załóż uszczelką dorobioną z blachy (ja dorobiłem aluminiową ok 0,5mm)

    Cytat Zamieszczone przez krol44 Zobacz posta
    chce jeszcze wyrzucić tą rurkę metalową od EGR-a do tej metalowej złączki łączącej rury z intercolera
    Jak już EGR zaślepiony - ta rurka i tak już niepotrzebna a jeżeli jest gdzieś pęknięta i dmucha.......zaślep trójnik.
    Np. obciąć rurkę,zaklepać i zaspawać bądź zalutować.

    ---------- Post added at 09:56 ---------- Previous post was at 09:29 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kot_79 Zobacz posta
    A w ogóle to wydaje mi się, że kopcenie jest od tego że dolot jest przytkany tą mazią i jak sprężarka dmucha powietrzem do kolektora to przed EGR a za IC jest wyższy niż powinien być wzrost ciśnienia (no bo EGR przytkany) i czujnik doładowania informuje sterownik silnika żeby podał większą dawkę paliwa (odpowiednią do większej ilości powietrza zmierzonej przez czujnik doładowania) co skutkuje kopceniem
    No chyba niezupełnie...
    EGR działa przy niskich obrotach - doładowanie nie jest tak wielkie ale gdy ten jest nieszczelny-część powietrza ucieka w wydech.Obliczona dawka paliwa jest prawidłowa w/g Przepływomierza i czujnika doładowania ale powietrza jest za mało i występuje niepełne spalanie - stąd kopcenie na wolnych obrotach.
    Przy wyższych - zabrudzenie kolektora zmniejsza jego pojemność a zatem ilość podanego powietrza - to podane przez turbo powoduje tylko wzrost ciśnienia w IC ale tez nie jest w dostatecznej ilości dostarczone do cylindrów.....i kopcenie.

    Cytat Zamieszczone przez kot_79 Zobacz posta
    Ciekaw jestem na ile czyszczenie przełoży się na spalanie.
    Raczej szału nie będzie - u mnie zmniejszyło się o ok. 0,4l/100......nadal nie wiem jak to jest że niektórzy twierdzą że ich TDDI palą w granicach 5,5/100 w trasie (???) - chwilowo - tak...mogę zejść nawet na 4,3 ale i tak średnie z tras przy włączonej klimie to 6,7-6,9..czasami 5,6-6,0/100 ale to wszystko zależy od trasy(jakie drogi,ile miejscowości na trasie,natężenie ruchu.

    Cytat Zamieszczone przez kot_79 Zobacz posta
    Teraz jestem prawie pewien, że ten łącznik o którym pisze to właśnie kawałek metalowej rurki z czujnikiem doładowania czy jak kto woli map sensorem (ale 100% nie wiem). Wymontowywał to ktoś z was kiedyś? Warto czyścić?
    Nie widziałem jak jest rozwiązany dolot w późniejszych wersjach ale MAP sensor warto jest przeczyścić.A cały dolot też warto mieć czysty
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 06-10-2011 o 10:57
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  11. #10
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    vanforum.pl, MondeoMKIII, MondeoMK IV, GalaxyMK3
    Od
    10 Aug 2010
    Mieszka w
    okolice Błonia
    No mi wcześniej palił na trasie najmniej około 5.9 ale średnio 6.5 a przy szybkiej jeższie 160-180 około 7.9

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Normalnie pali nie ma co się czepiać.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  13. #12
    Kursant
    Opis
    Laguna 1.9 dCi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tu. Auto MkIII 2.0 TDCi. Wyjąłem EGR do czyszczenia (nie zamierzam zaślepiać) i mam do Was pytanie czy jest jakiś dobry sposób na wyczyszczenie go, zwłaszcza w miejscach gdzie zawór styka się z obudową? Jak wiadomo po odłączeniu podciśnienia zawór się zamyka i nie wiem jak dobrze go domyć.
    A drugie pytanie, też nierozerwalnie złączone z pierwszym, to jak ciężko/lekko powinien chodzić ten zawór? U mnie jest tak, że nie da się go ruszyć ręką a zasysać powietrze trzeba bardzo mocno żeby się ruszył. Czy tak powinien działać prawidłowo? Pytam się ponieważ w którymś z postów ktoś przedstawił wykres otwarcie zaworu/ciśnienie i wychodziło z niego, że przy obrotach jałowych ciśnienie jest zbliżone do atmosferycznego. Wydaje mi się, że jeśli by tak było, to przy wolnych obrotach zawór miałbym zamknięty (a powinien być otwarty). Przed demontażem odłączyłem przewód podciśnieniowy i wyglądało to tak, że zaraz po odpaleniu było podciśnienie a po kilku/kilkunastu sekundach przestało ciągnąć. Nie sprawdzałem jak zachowuje się przy dodaniu gazu bo byłem sam.
    Proszę o jakieś podpowiedzi, bo może coś źle rozumiem

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez taroon Zobacz posta
    czy jest jakiś dobry sposób na wyczyszczenie go, zwłaszcza w miejscach gdzie zawór styka się z obudową? Jak wiadomo po odłączeniu podciśnienia zawór się zamyka i nie wiem jak dobrze go domyć.
    Nie wiem czy to dobry sposób (może są lepsze) ale czyściłem naftą - zalałem na dłuższy czas a gdy zauważyłem że jest nieszczelny (nafta wypłynęła) - zrobiłem "na szybko" napinacz z kawałka blachy i trzech śrub.



    Wymiarów zewnętrznych ani rozstawu otworów nie pamiętam ale taki jak rozstaw otworów w zaworze (to logiczne :-))
    Sruba napinająca (środkowa) z powodzeniem może być 6mm - hm..a może i wszystkie? - nie pamiętam w tej chwili jakimi zawór jest mocowany (skleroza roczna)
    Po napięciu zaworu - pędzelek i "heja"

    Cytat Zamieszczone przez taroon Zobacz posta
    jak ciężko/lekko powinien chodzić ten zawór? U mnie jest tak, że nie da się go ruszyć ręką a zasysać powietrze trzeba bardzo mocno żeby się ruszył. Czy tak powinien działać prawidłowo?
    Chyba tak ma być - tez miałem taki "problem" ale dalej tematu nie drążyłem - po wyczyszczeniu trochę był nieszczelny bo silnik potrafił przykopcić przy dodaniu gazu ale po jakimś czasie mu przeszło (chyba się doszczelniło)
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 13-07-2012 o 10:15
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  15. #14
    Kursant
    Opis
    Laguna 1.9 dCi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Super, dzięki za podpowiedź Niestety nie miałem czasu się w to bawić i zmodyfikowałem trochę Twój pomysł i zrobiłem to w sposób prostacki, że tak powiem. Użyłem małego klucza oczkowego. Oczko włożyłem na trzpień i dokręciłem śrubką z EGR, rączkę klucza przyłożyłem do drugiego trzpienia i też dokręciłem. Trzymało się ładnie. Zawór zablokowałem wkładając między niego a klucz końcówkę torx (bo płaska z obu stron). Zadziałało
    Ale mam teraz pytanie, bo kopcenie nie ustało. Jednak gdy odpiąłem wężyk z podciśnieniem kopcenie ustało i mam wrażenie, że zawór działa odwrotnie niż powinien tzn. na jałowym nie daje podciśnienia i zawór jest zamknięty a podczas dodania gazu tworzy się podciśnienie, otwiera zawór i dlatego kopci.
    Co myślicie o tym? Wcześniej zauważyłem, że po odpięciu wężyka podciśnienia jest ono na tyle małe, że wg. mnie nie byłoby w stanie poruszyć tego zaworu. Czy przyczyną może być uszkodzony zawór sterujący podciśnieniem?

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Oki - najlepsze są filmiki.....tak powinno być:


    Cytat Zamieszczone przez taroon Zobacz posta
    Czy przyczyną może być uszkodzony zawór sterujący podciśnieniem?
    To możliwe...albo nim sterowanie.
    A może jakieś wężyki są pozamieniane?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  17. #16
    Kursant
    Opis
    Laguna 1.9 dCi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    No zgadza się, tak powinien działać ten zawór. Szkoda, że tego nie sprawdziłem przed zamontowaniem ale może ściągnę jeszcze rurę od spalin i jakoś uda mi się zobaczyć ten grzybek bo ciągle mam wrażenie, że przez złe sterowanie podciśnieniem nie pracuje on tak jak powinien. A przewody nie są pozamieniane. Rurka od pompy wchodzi do złącza VAC, rurka do EGR wychodzi ze złącza OUT a rurka ze złącza ATM idzie do filtra powietrza. Podciśnienie jest na pewno większe na rurce, która idzie bezpośrednio z pompy (przed regulatorem) niż na rurce przyłączanej do EGR.

  18. #17
    Kursant
    Opis
    Laguna 1.9 dCi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Napiszę tutaj, bo na dział elektryczny mało kto zagląda
    Pytanie: Jakie powinno być napięcie na wtyczce zaworu regulacji podciśnienia EGR-u na wolnych obrotach a jakie przy dodaniu gazu?
    Problem: Pytanie jest połączone z moją walką w aucie ojca z czarnym dymieniem podczas ostrego przyspieszania. Po krótce-zawór EGR wyczyszczony, grzybek wychyla się prawidłowo (po podpięciu bezpośrednio rurką od pompy VAC). Jak EGR jest odłączony od zaworu regulacji podciśnienia (EGR zamknięty), to nic nie kopci. Po podłączeniu rurki-problemy z kopceniem.
    Obecnie: Napięcie na wtyczce po odpaleniu auta ok. 14,45V, przy dodawaniu gazu spada do ok. 14V. Po podłączeniu na chwilę zaworu regulacji podciśnienia i odpięciu, zmierzone napięcie wynosi ok. 9V i tak zostaje.
    Zasada działania zaworu regulacji podciśnienia (trzy wejścia: VAC, OUT, ATM) jest taka, że na wolnych obrotach jest przepływ między VAC i OUT i tworzy się podciśnienie, które otwiera grzybek w zaworze EGR i powoduje to przepływ spalin do kolektora. W momencie dodania gazu zawór regulacji podciśnienia powinien zamknąć wejście VAC i tym samym wyrównać ciśnienie do atmosferycznego, powodując zamknięcie się grzybka w zaworze EGR.
    Moje pytanie więc jest takie, jakie powinno być prawidłowe napięcie na tej wtyczce na biegu jałowym jak i podczas dodawania gazu? I dlaczego po podpięciu na chwilę zaworu regulacji podciśnienia i odłączeniu napięcie spada i nie wraca do wyjściowych 14,45V powodując nieprawidłową pracę tego zaworu (bo już na wolnych obrotach się nie domyka).
    P.S Wiem dokładnie, że tak jest bo "nierozbieralny" zawór regulacji podciśnienia (to samo co N75 grupy VW) został rozebrany i widziałem jak pracuje.

  19. #18
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Właśnie doszedłem do wniosku że czytając posty czasami sam sobie wynajduje się problemy.
    Cytat Zamieszczone przez taroon Zobacz posta
    Napięcie na wtyczce po odpaleniu auta ok. 14,45V
    Chciałem coś się przysłużyć i.....
    Napięcie na zaworze sterującym EGR po uruchomieniu silnika - 14,5V ale nic się nie zmienia po podniesieniu obrotów (!)
    W przewodzie EGR non-stop podciśnienie.......chyba coś zwalone(?)...ale silnik lekko przydymi tylko przy zimnym rozruchu - przy dodawaniu gazu nie puszcza bąków.
    Z kolei napięcie na cewce zaworu sterującego jest ok 7V i jest "niestabilne" zarówno na jałowych jak i podwyższonych obrotach.
    Sprawdziłem również zawór sterowania turbiną i na nim mam ok 6V (niestabilne) ale przy podwyższaniu obrotów spada do ok 3V.

    Czyżbym miał również "problem"?
    Cytat Zamieszczone przez taroon Zobacz posta
    Moje pytanie więc jest takie, jakie powinno być prawidłowe napięcie na tej wtyczce na biegu jałowym jak i podczas dodawania gazu?
    Tylko coś mi podpowiada że napięcie powinno być stałe natomiast cewka zaworu jest sterowana masą podaną z PCM.....tylko skąd?
    Ostatnio edytowane przez CzarekJ ; 15-07-2012 o 22:04
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  20. #19
    Kursant
    Opis
    Laguna 1.9 dCi
    Od
    04 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Chciałem coś się przysłużyć i.....
    Napięcie na zaworze sterującym EGR po uruchomieniu silnika - 14,5V ale nic się nie zmienia po podniesieniu obrotów (!)
    W przewodzie EGR non-stop podciśnienie.......chyba coś zwalone(?)...ale silnik lekko przydymi tylko przy zimnym rozruchu - przy dodawaniu gazu nie puszcza bąków.
    No to chyba jest wszystko ok, bo jak go odpalisz, to zawór regulacji ma spowodować pojawienie się podciśnienia w EGR-rze i jego otwarcie. I podciśnienie powinno być non-stop. U mnie też napięcie po podniesieniu obrotów prawie się nie zmieniało (na wtyczce) ale po wpięciu zaworu, ponownym odpięciu i zmierzeniu, na jałowych było już 8-9V i zawór regulacji nie otwierał ERG-u.

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Z kolei napięcie na cewce zaworu sterującego jest ok 7V i jest "niestabilne" zarówno na jałowych jak i podwyższonych obrotach.
    Sprawdziłem również zawór sterowania turbiną i na nim mam ok 6V (niestabilne) ale przy podwyższaniu obrotów spada do ok 3V.
    Co masz na myśli pisząc cewka zaworu sterującego? Co nazywasz cewką i gdzie ona jest?

    Cytat Zamieszczone przez CzarekJ Zobacz posta
    Tylko coś mi podpowiada że napięcie powinno być stałe natomiast cewka zaworu jest sterowana masą podaną z PCM.....tylko skąd?
    Może tak być tylko jak to sprawdzić? Ktoś wie czy tak faktycznie jest?

  21. #20
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez taroon Zobacz posta
    Co masz na myśli pisząc cewka zaworu sterującego? Co nazywasz cewką i gdzie ona jest?
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

Podobne wątki

  1. [All] Intercooler
    By norbi333 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 22:40
  2. [MkIII] Intercooler
    By lukauc in forum Tuning
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 23:12
  3. [TDCi MKIII] Intercooler
    By Palec in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 08:18
  4. [TD MkII] MK2 1.8TD - ma intercooler czy nie?
    By MrocznySzewc in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 14:42
  5. Czyszczenie dolotu
    By berater in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2007, 21:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów