+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola

    Cool Odczynnik Klimatyzacji w Mondeo MKIII

    Chciałbym zapytać jaki to odczynnik idzie do klimy w tym tez modelu mondeo czy jest to:
    1. freon
    2. R-12
    3. R134A
    4. R744

    Który z nich bo nie wiem dokładnie co mam tam zapodać i czy da się zmienić odczynniki i w jakiej konfiguracji bo wiem ze z przejściem z r-14 na r134a jest problem jakiś tylko nie wiem jaki.
    Zdjęcie zapożyczone z aukcji http://allegro.pl/czynnik-r134a-ukla...870345259.html użytkownik asocitroen2

    I czy widzieliście takie małe pojemniki żeby samemu dobijać sobie klimę co?? gdzie takie coś można kupić??
    Może idzie zima ale klimy przecież tez ożywamy jesienią i powinniśmy tez zima na chwile chociaż dlatego pytam.
    Pozdrawiam w przypadku gdyby temat się powtórzył to przepraszam ale nie mogłem nic świeżego znaleźć.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    W Fordach od długiego czasu jest stosowany R134a.Są małe pojemniki do samodzielnego dopełniania ale osobiście takiego działania nie polecam z kilku(ważnych)przyczyn ale.........jak chcesz
    http://allegro.pl/uszczelniacz-czynnik-r-134a-4-w-1-do-klimatyzacji-i1830165383.html
    http://allegro.pl/czynnik-chlodniczy...868421626.html
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 18-10-2011 o 14:30



  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Jakie sa te przyczyny jeśli mógłbyś powiedzieć bo bardzo jestem zainteresowany a zapenwe nie każdy będzie to wiedział.

  5. #4
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Układ klimy jest dosyć wrażliwy zarówno na ilość zawartego w nim czynnika jak i na ilość oleju w układzie niezbędnego do smarowania spręzarki i konserwacji połączeń gdzie występuja o-ringi.Samodzielne dopełnianie układu kiedy nie jest znana ani ilość czynnika ani ilość oleju może w skrajnych przypadkach prowadzić do "przeładowania" czynnikiem lub olejem(albo jednym i drugim) układu co w najlepszym przypadku prowadzi do nieprawidłowej pracy układu a w najgorszym do uszkodzenia dyszy rozprężnej lub rozszczelnienia skraplacza.W odwrotnym przypadku kiedy dobijamy sam czynnik może dojść do pracy spręzarki "na sucho"(bo ciśnienie w układzie jest) co nieuchronnie prowadzi do zatarcia spręzarki.W spręzarkach FS10 i podobnych stosowanych w naszych Fordach tłoki są napędzane tarczą skośną (aluminiową) po której ślizgają się stalowe elementy w kształcie półkul przesuwające tłoki i brak oleju powoduje zniszczenie tarczy.Jedyną prawidłową metodą jest opróżnienie układu z pozostałego czynnika i oleju i ponowne napełnienie w ilościach przewidzianych dla danego typu i modelu instalacji.
    Metoda samodzielnego dobijania czynnika może być stosowana z wielką ostrożnością tylko w układach ze sprężarką z własnym zbiornikiem oleju.



  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    No i wszystko myślę zawarłeś w swej wypowiedzi, dziękuję i chyba można na chwilę obecną zamknąć tematy dziękuję i pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [MkIII] [MKIII] Czujnik klimatyzacji
    By AnThRaX in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 18:32
  2. [MkIII] odczynnik mk3 V6
    By gorilla666 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 18:47
  3. [MkIII] Mondeo MKIII spawność układu nawiewu i klimatyzacji
    By bod99 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 23:42
  4. MKIII Przewody klimatyzacji.
    By Jakub in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2008, 23:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów