+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Abs + tcs

  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Model
    1
    Silnik
    1
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków

    Abs + tcs

    Witam.
    Jako, że ostatnimi czasy ciężko o dział w którym bym czegoś nie napisał przyszła pora i na ten :P
    Zaraziłem się chęcią dokładania wszystkiego czego poskąpiła fabryka, tak więc przyszła i pora na ABS/TCS.

    Na razie temat czysto teoretyczny, bo nie mam ani części ani funduszy na nie, ale kto to wie kiedy coś się pojawi.

    Nie napotkałem żadnego tematu opisującego taki proces w MK2 (jedynie MK1 ale też słabo).
    Zacznijmy od tego co będzie potrzebne do założenia ABS/TCS w aucie które nie posiada tych systemów?

    Na pewno:
    Pompa ABS/TCS (BOSCH lub BENDIX)
    Silnik TCS + linka gazu (Tylko dla BENDIX)
    Przewody hamulcowe
    Czujniki ABS na 4 koła
    Przeguby z zębatkami ABS

    Jak wygląda sprawa pompy hamulcowej? Jak należy wykonać podłączenie pompy hamulcowej i pompy ABS/TCS? Czy posiada ktoś może schemat systemu ABS/TCS (hydraulika, nie elektryka), lub może ma te układy u siebie i mógłby zrobić kilka zdjęć i wrzucić je na forum?

    Pozdrawiam,
    zenon21

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    w dziale howto's w artykulach masz opis montazu TCS do MKII, a ABS chyba byl opisany w MKI a to z grubsza to samo i pozwoli teoretycznie spojrzec na sprawe.

    ---------- Post added at 19:53 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

    Tu jest opis montazu TCS: http://www.mondeoklubpolska.pl/data/abs-tcs.pdf

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    1
    Silnik
    1
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Artykuł o TCS mam już dawno wydrukowany Mówisz ze MK1 jest dobrze opisane? Hmmm. Poszukam w takim razie trochę głębiej

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Ja dolozylem ESP w moim MKIII i dalo rade wiec i ABS w MKII da sie dolozyc Jak chcesz to poszukam Ci schematow elektrycznych

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    1
    Silnik
    1
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Schematy elektryczne nie będą potrzebne. Planuję zmianę wiązek w całym aucie

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów