+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 64 123451151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1270
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Opis
    mondeo mk2 1.8td sedan
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok

    Kamera samochodowa, rejestrator trasy, jakie polecacie?

    Witam!

    ostatnio dużo filmikow jest w internecie( szczegolnie z porąbanej rosji ) z nagranymi wypadkami czy hardcorowymi sytuacjami na drodze, nagrywane są one kamerkami ktore montuje sie wewnątrz samochodu do szyby, i włącza sie sama jak odpalasz samochod i rejestruje wszystko co dzieje sie przed przednią szybą. zastanawiam się na zakupem takiej kamerki, ale na allegro jest dużo chińskiej tandety i nie chciałbym wydac pare stówek na jakiś paździerz.
    Jakie kamerki macie i polecacie ? co o nich sądzicie ? ja myśle że to byłby dobry zakup bo przy dzisiejszej kulturze jazdy, sytuacjach na drogach może być bardzo przydatne i szybko sie zwróci np w przypadku wypadku gdzie ktoś bedzie chciał zrobić nas w konia oraz gdy jesteśmy pewni że policjant nie ma racji można wtedy wszystko pokazać ewentualnie dać jako dowód dla sądu.

    ( szukalem pod roznymi haslami podobnego tematu i nic nie znalazlem)



    typowy wymuszacz OC, bez dowodów policja powie że nie wyhamowales i Twoja wina, z takim nagraniem wszystko jest jasne:
    http://www.youtube.com/watch?v=kTR5R...5FCCD88427B590
    Ostatnio edytowane przez n-man ; 26-10-2011 o 11:45

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Piotr
    Opis
    Transit MK7 Trend 2.2 TDCi
    Od
    02 Jul 2008
    Mieszka w
    Bilesko-Biała
    Jak kupiłem, zeszłego roku pajac zajechał mi droge na łuku i wpadłem zaspę.Tylko przystanął i odjechał zamiast pomóc wyjechać.Dobrz,że to tylko miękki snieg.

  4. #3
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    a w Polszy naszej kochanej jeszcze jest tak, że musisz przedstawić oświadczenia wszystkich, których widać na nagraniu, że zgadzają się na bycie zarejestrowanym

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    mondeo mk2 1.8td sedan
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok
    w jakim przypadku? bo troche to nielogiczne

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    no ale po co wszystkich? Jakbys zaslonil tablice w jakims programie i pokazal tylko tego sprawcy to by było OK.
    Z drugiej strony mogliby powiedzieć, że film jest po obróbce i nie może być dowodem
    W dużych miastach na skrzyżowaniach są kamery a nikt nikogo nie pyta sie o pozwolenie...
    Ostatnio edytowane przez linkgrabber ; 26-10-2011 o 14:48

  7. #6
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    nie pytają o pozwolenie, bo takie jest prawo, że odpowiednie 'służby' mogą Cię nagrywać, monitorować i sprawdzać co jadłeś na śniadanie ile im się podoba

    a co do nagrania z wypadku.... załóżmy, że jedziesz sobie drogą jednopasową za ciężarówką z prędkością 90 km/h.... nagle TIR hamuje awaryjnie.... Ty nie zdążysz wyhamować i bum... przy okazji kierownica Ci lekko odbija w lewo podczas hamowania i ocierasz się o nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy.... wsio masz na taśmie

    i teraz tak ... musisz się pytać kierowcy TIR, czy można udostępnić Jego ewentualny wizerunek na taśmie oraz Jego numer rejestracyjny.... może się nie zgodzić - wtedy musisz zasłonić i możesz sobie to nagranie pokazać przy rodzinnym obiadku, bo w sądzie to będzie żaden dowód - brak jednoznacznej identyfikacji sprawcy.... a jeśli pokażesz Jego wizerunek i tablice bez Jego zgody to może Ci wytoczyć sprawę na drodze cywilnej

    Jednocześnie pokazując to nagranie sam na siebie bata kręcisz, bo jest tam nagrane jak uszkadzasz auto jadące z naprzeciwka (nie wiem jak jest teraz z przepisami - do niedawna było tak, że nawet w wyniku ostrego hamowania gdy kogoś uszkadzasz nieświadomie to jesteś sprawcą w tym konkretnym przypadku)... i teraz loteria... jeśli poszkodowana osoba przez Ciebie dowie się o nagraniu będzie usilnie starać się, aby to nagranie zostało pokazane Policji/w Sądzie

    Więc jak widzicie... kij ma dwa końce

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    no ale nawet jeśli tir hamuje awaryjnie i wjedziesz mu w [edit] to jest twoja wina bo nie zachowales bezpiecznego odstepu... Ten przyklad to troche niezabardzo dales :P
    Wedlug mnie to może sie przydac gdy ktos specjalnie zajedzie droge lub jest kilka wersji, myśle że czesto policjant chcialby obejrzec to nagranie na miejscu zdarzenia i nie czekac na jakies pzowolenia, nakazy itp
    Ostatnio edytowane przez rc23 ; 27-10-2011 o 01:00

  9. #8
    Mistrz pobocza
    Opis
    mondeo mk2 1.8td sedan
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok
    jak jadący kierowca np potraci pieszego i ucieknie z miejsca zdarzenia a Ty masz to nagrane to policja nic nie moze z tym zrobic? daj spokoj, taki dowod jest bardziej wiarygodny niż świadkowie. nie wiem skad masz takie informacje. jak ktoś rabuje sklep i nagrają go na kamere przemysłową to jakoś odrazu biorą to jako dowód i nawet dają zdjecia do mediów

  10. #9
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    no tak. zgadza się.... jeśli Policja/Sąd/Straż Leśna itd chcą mieć takie nagranie to sobie je wezmą i tyle

    ale mi chodziło o wykorzystanie we własnym zakresie takiego nagrania

  11. #10
    Mistrz pobocza
    Opis
    mondeo mk2 1.8td sedan
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok
    nie moge sie doszukac informacji w internecie co do tego, ale myśle że policjant chętnie skorzysta z takiego filmiku bo sam nie bedzie chciał sie skompromitować potem przed sądem jakby co, pozatym wystarczy jak gościowi który wymusił coś, pokażesz film to nagle zechce mu sie dogadywać z Toba

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Sam jestem ciekaw czy ktoś z Was tego używa.

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Opis
    mondeo mk2 1.8td sedan
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok
    kolega zrobił troche wątpliwosci, fajnie by było żeby ktoś to wyjaśnił czymś popierając, niech ktoś sie ujawni co tego używa i czy mial z tego jakis pożytek ?!

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Saren
    Imię
    Leszek
    Model
    Kellys Tyke 10
    Silnik
    29" 2x10 SLX
    Opis
    Modelowo 2018
    Od
    06 Aug 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Poznań
    A ja planuję kupić sobie takie urządzenie - a po co ? by nagrywać i piętnować w necie głupotę innych użytkowników dróg
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=11320&dateline=139687  8809

  15. #14
    Mistrz pobocza
    Imię
    Piotr
    Opis
    Transit MK7 Trend 2.2 TDCi
    Od
    02 Jul 2008
    Mieszka w
    Bilesko-Biała
    Jaka znowu zgoda , na co ? Chyba,ze udostępniacie to na YT
    Narazie mam tylko rejesteror z przodu ale docelowo będzie również z tyłu.
    Takie nagranie w 99% spraw jest zaliczone jako dowód.Jesli ktos twierdzi,ze nagranie zostało zmontowaneto musi to udowodnić.Równie dobrze moge twierdzić,ze czerwone swiatło zostało zmontowane już po tym jak przejechałem.

    "...Ponadto zgoda taka nie jest wymagana od osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza..."

    http://www.odo.wortale.net/64-Czy-fo...dozwolone.html
    Ostatnio edytowane przez piotrekbb ; 26-10-2011 o 17:22

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Jakiś czas temu była taka sytuacja, że ktoś wrzucił filmik na youtube jak koleś motocyklem szalał po mieście i policja wykorzystała ten filmik w sądzie dzięki czemu stracił prawko . Chyba są specjaliści, którzy mogą sprawdzić czy filmik jest oryginalny.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    też słyszalem, że przychodzily do ludzi mandaty ktorzy wrzucali swoje wyczyny w internecie, bo jaka doroga to by nie byla to nie mozna u nas jechac 200, według prawa.

  18. #17
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Piotr
    Model
    MK III kombi
    Silnik
    diesel 2.0 TDCI
    Od
    08 Feb 2010
    Mieszka w
    Radom
    Wg prawa nie musisz nikogo prosić o zgodę jeśli na filmie widać numer rejestracyjny. Nr rejestracyjny nie zalicza się do danych osobowych i nie podlega ochronie. Jeśli widać wyraźnie facjatę gościa, ale jest częścią jakiejś całości to również nie musisz pytać o zgodę - np. filmujesz ruch na ulicy i piesi włażą w obiektyw, to nie musisz od każdego wołać oświadczenia.
    W przypadku gdy kogoś filmujesz specjalnie, to już musisz mieć jego zgodę.
    W przypadku nagrania wykroczenia, przestępstwa masz wręcz obowiązek przekazać materiał policji i nie musisz mieć do tego niczyjej zgody.
    Co do uznawania przez sąd takich nagrań. Sąd może zlecić ekspertyzę czy przy pliku nie było nic majstrowane. Spece informatycy są w stanie to stwierdzić.

    Z kamerką w aucie jeżdżę kilka lat. Jak do tej pory na podstawie nagrań wykonanych przeze mnie ukaranych zostało 5 kierowców. Tyle filmików wysłałem na policję - wszystkie dopuszczone jako dowód. Były 3 mandaty, 2 wyroki w sądzie.

    Trzeba tylko pamiętać, że taka kamerka to broń obosieczna. Możemy doprowadzić do ukarania kogoś, ale sami też możemy zostać ukarani. Ponieważ przy pliku nie możemy majstrować, jeśli chcemy przedstawić go jako dowód, to nagrane tam nasze wykroczenia (np. żółte światło, przekroczenie linii ciągłej) mogą posłużyć przeciwko nam. Mamy dowód winy innego kierowcy np. przy kolizji, ale też jest dowód, że wcześniej np. wyprzedzaliśmy na przejściu. Trzeba z tego urządzenia umiejętnie korzystać.
    Ostatnio edytowane przez Optysio ; 27-10-2011 o 22:04
    Był Kadet, Ibiza I, Orion, Mondek MK I i obecnie Mondek MK III


  19. #18
    Kursant Awatar TySiK
    Imię
    Paweł
    Opis
    mondeo MK II 1.8 PB
    Od
    12 May 2009
    Mieszka w
    Katowice
    ja tam nagrywam telefonem...
    i jestem zadowolony

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Opis
    mondeo mk2 1.8td sedan
    Od
    29 Mar 2010
    Mieszka w
    Białystok
    ale z telefonem jest taki problem ze trzeba go montowac za kazdym razem i to uruchamiac, raz akurat bedziesz jechal pol kilometra do sklepu i nie bedzie CI sie chcialo ustawiac tego i akurat sie cos stanie i lipa :P

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Imię
    Piotr
    Opis
    Transit MK7 Trend 2.2 TDCi
    Od
    02 Jul 2008
    Mieszka w
    Bilesko-Biała
    Ja tam nigdzie nie wysyłam Mam to tylko po to aby chronić siebie przed idiotami,jadę sobie zestawem z przyczpą (4.5t)i nagle jakiś burak wyprzedza i wjeżdza swoim bolidem przed moją maskę.
    Mam równiez aplikacje na Android ale to niepraktyczne.Lepszy jest rejestrator, włacza się po stracyjce i nagrywa zawsze.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 00:59
  2. [MkII] Jakie amory polecacie na tył ???
    By ARASSS in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-09-2010, 12:05
  3. [MkII] jakie polecacie żarówki?
    By grubasq in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-09-2008, 17:59
  4. [MkI] Jakie świece polecacie?
    By kongo in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 15-04-2006, 13:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów