+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez michax Zobacz posta
    samo sprawdzenie to niewielki wydatek
    Pod warunkiem, że sprawdza się samemu - wtedy jedyny koszt to szczelinomierz i nowa uszczelka pod pokrywę zaworów (plus ewentualnie masa uszczelniająca). Przyda się też klucz dynamometryczny bo jeśli dokręci się pokrywę za lekko lub za mocno to może podciekać olej

    Cytat Zamieszczone przez Azael Zobacz posta
    A dlaczego adaptacja pomoże na 2 dni nawet jak to zawory ? co po resecie się na dwa dni luzy zwiększa?
    Luzy się nie zwiększą Jeśli to faktycznie zawory to mogłaby poprawić pracę na kilka minut - silnik by się rozgrzał, luzy skasowały i znów by się zaczęły problemy.

    Generalnie to i tak bym zaczął od adaptacji bo jest za free a może wykluczyć błahą przyczynę
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant Awatar sgaczynski
    Imię
    Seba
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 190 KM
    Opis
    DarkBlue
    Od
    21 Feb 2014
    Mieszka w
    Radom

    Dzięki

    Witam
    Wczoraj w nocy sprawdziłem przewody abym mógł spać spokojnie
    Uszczelka od komory zaworów jest nowa razem ze świecami wymieniałem.
    Z jaką siłą należy dokręcać pokrywę i świece ?

    Podjadę do kolegi i pożyczę klucza dynamometrycznego w celu sprawdzenia korekcji.
    Dodatkowo sprawdzę szczelinę w starych świecach czy nowe mają taką samą.

    Czy taki proces adaptacji jest poprawny :
    Po podłączeniu akumulatora należy uruchomić silnik i pozostawić go na biegu jałowym przez około 3 minuty. Po osiągnięciu normalnej temperatury pracy (wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej znajduje się w połowie skali) należy zwiększyć nieco dawkę paliwa i pozostawić silnik pracujący z prędkością około 1200 obr/min przez dalsze 2 minuty.

    Dzięki tym czynnościom urządzenie sterujące zachowuje ponownie w pamięci wartości określające bieg jałowy i inne wartości eksploatacyjne. Zaleca się jeszcze przejechanie około 8 km z różnymi prędkościami, w celu zakończenia procesu zapamiętywania i doprowadzenia do normalnej pracy silnika"

    Czy luzy na zaworach można samemu sprawdzić czy lepiej odstawić do magika jakiegoś.
    Muszę poszukać kogoś z cewką na Radomiu abym mógł podmienić na chwilę i wtedy wykluczę ją lub wymienię.
    Seba z Radomia
    Ostatnio edytowane przez sgaczynski ; 13-05-2014 o 08:54

  4. #43
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez sgaczynski Zobacz posta
    Z jaką siłą należy dokręcać pokrywę i świece ?
    Śruby pokrywy zaworów dokręca się momentem 10Nm, przy czym książka "Sam naprawiam" podaje dodatkowo kolejność dokręcania śrub (od 1 do 14).
    A co do świec to moment dokręcenia to 12Nm.

    Cytat Zamieszczone przez sgaczynski Zobacz posta
    Czy taki proces adaptacji jest poprawny :
    Ja tak robię i nigdy nie miałem problemów - z uwagi, ze mam jeszcze gaz to przejeżdżam po adaptacji na samej benzynie minimum 50km.

    Cytat Zamieszczone przez sgaczynski Zobacz posta
    Czy luzy na zaworach można samemu sprawdzić czy lepiej odstawić do magika jakiegoś.
    Możesz zmierzyć samemu - nie ma tu wielkiej filozofii. Ja oddałem do magika bo nie miałem czasu aby się w to bawić. Dodam tylko, że przy pomiarze silnik musi być zimny - więc jednego dnia odstawiasz auto a drugiego mierzysz (tak jest najpewniej bo czas stygnięcia silnika zależy od temperatury otoczenia).
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  5. #44
    Kursant Awatar sgaczynski
    Imię
    Seba
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 190 KM
    Opis
    DarkBlue
    Od
    21 Feb 2014
    Mieszka w
    Radom

    dzięki

    Możesz przybliżyć jaki koszt był wykonania pomiarów przez magika u Ciebie. ?

    Zanim oddam do magika mam zamiar podmienić cewkę z innego mondeo 2.0 , przeczyścić przepustnice i kolektor ssący (pozbyć się klapek) i na końcu proces adaptacji.

    Są to prace, które mogę wykonać sam więc nie poniosę kosztów, być może to wyeliminuje jakąś głupotę po drodze.

    Zawory odstawię na koniec jak już w/w czynności nie pomogą. Wtedy będę miał obraz że nic innego nie może być aby magik przy okazji nie rozebrał pół auta "Panie ile pracy było to i to i to ".

    Dzięki za pomoc
    Relacje będę zdawał na bieżąco co i jak z postępami.

    Temat jest o cewce zapłonowej , zawory opisywane są w innych tematach na forum , opcja szukaj.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 13-05-2014 o 12:28

  6. #45
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez sgaczynski Zobacz posta
    Możesz przybliżyć jaki koszt był wykonania pomiarów przez magika u Ciebie.
    Kończę off-topic: koszt uszczelki 90,00zł plus koszt pomiaru 120,00zł - masa uszczelniająca i dokręcanie kluczem dynamometrycznym w gratisie
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  7. #46
    Mistrz pobocza
    Imię
    Wojtek
    Model
    Honda Civic Tourer 2017 / Suzuki Jimny 2000
    Silnik
    1.8 pb / 1.3 + lpg
    Od
    27 Apr 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sgaczynski Zobacz posta
    Podsumowując objawy ;
    niskie obroty, falowanie silnika, duże spalanie, brak mocy czasami, czasami odpala trudniej - długo trzeba skręcić.
    Instalacja BRC S 24.
    Sebastian.
    Mam tą samą instalacje LPG i podobne problemy tzn. wypadanie zapłonu/falowanie (na obrotomierzu nic nie widać) ale..u mnie odpala bez problemu od 1 strzała, pali benzyny i lpg tak jak palił czyli w normie no i na gazie ma zrobione tylko 14 tys a sam silnik ogólnie ledwie 108 tys tak więc zawory wykluczam za to w nocy zauważyłem przeskakiwanie iskier na kablach.
    Mondeo MKII 1,8 TD, MKIII 2.0 pb - The Czasoumilacze :-)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 18:20
  2. [MkII] Cewka zapłonowa- nowa czy używana?
    By komandir in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów