+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola

    Exclamation CEWKA DO MK3 Mondeo Nowa oryginalna czy zamiennik??

    Jak w temacie mam problem z cewką która jak jest zimna to przerywa impuls do jednego gara.

    Chce ją zmienić i nie wiem jaka wybrać zamiennik:
    http://allegro.pl/listing.php/search...&change_view=1

    Czy oryginał??
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Cewka...FO-19788-/1121

    Proszę o poradę plusy za oryginałem to zapewne trwałość ale czy na pewno?
    Minus to cena

    Plus za zamiennik to cena a minus to chyba trwałość i wykonanie.

    Co wybrać oto jest pytanie proszę o szerokie zainteresowanie tym tematem.

    Wiem ze są tematy na których omawiany jest fakt ze cewka od MK2 pasuje ale ja chcę od mk3 tylko którą mam wybrać. Oto jest pytanie!!
    Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    zsberg
    Gość
    Bierz cewkę Beru. Szkoda kasy na oryginał, tym bardziej, że niektóre ASO forda montują to w autach pogwarancyjnych. Beru robi dla forda i zdarzają się cewki z zeszlifowanym symbolem OE. Gdy na ladzie kładę cewkę Beru i oryginał to w 90% klient wybiera Beru - pozostałe 10% płaci więcej, bo "daj Pan droższe, bo się na podróbkach naciąłem".

    Jeśli boisz się o jakość, to ja proponuję kupić cewkę w lokalnym sklepie - zapłacisz tyle co z przesyłką na allegro, a zawsze możesz reklamować bez dodatkowych kosztów. A, i żeby nie było, że polecam zamienniki - polecam tylko Beru. Na innych najprawdopodobniej możesz się zawieść.
    Ostatnio edytowane przez zsberg ; 27-10-2011 o 21:22

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Tak właśnie myślałem z góry dzięki. i tak zrobię zamówię i spokój. oczywiście tak jak na allegro BERU bo oryginał to strasznie drogi choć to strasznie jest troszeczkę przesadzone Pozdrawiam napiszę jak zrobię poprawkę po wymianie i zrobię dokumentację

  5. #4
    zsberg
    Gość
    wykręć świece i napisz, czy na porcelanie powyżej miejsca na klucz nie ma takich mikro rysek/piorunków (coś jakbyś długopisem pomazał)

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    a masz gaz?

  7. #6
    Zbanowany
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus MK2 FL, 2X Mondeo MK3
    Silnik
    1.6PB/1.8LPG/2.0LPG
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Tomaszów Maz./Szczytno
    Polecam cewkę nieoryginalną. Miałem u siebie (Właśnie tą z allegro). Sprawowała się bez zarzutu.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    cewka Visteon z Mk2

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  9. #8
    zsberg
    Gość
    Słuchajcie, w silniku 1.8 w mk3 idzie świeca PTR6F-13, czyli szczelina 1.3mm (bardzo duża). Zasłuchałem od mechaników, że to właśnie powoduje szybsze siadanie cewki. Po coś tam ford konstrukcyjnie zrobił taką szczelinę, ale znawcy tematu sugerują poprawić fabrykę i zmniejszyć przerwę do 1.1 mm zwłaszcza przy zasilaniu LPG. Mieszanka LPG potrzebuję wyższego napięcia do zapłonu co ogólnie przyspiesza degradacje układu zapłonowego. Więcej nie można szaleć ze zmianą szczeliny, bo wbrew pozorom to nie jest takie proste z punktu konstrukcyjnego świecy.

  10. #9
    rustin
    Gość
    Na temat przerwy świec jest długi temat który zakładałem i wyjaśniane było co i jak. A cewkę bierz visteona http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Cewka...72-Visteon/650

  11. #10
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez zsberg Zobacz posta
    Słuchajcie, w silniku 1.8 w mk3 idzie świeca PTR6F-13, czyli szczelina 1.3mm (bardzo duża). Zasłuchałem od mechaników, że to właśnie powoduje szybsze siadanie cewki. Po coś tam ford konstrukcyjnie zrobił taką szczelinę, ale znawcy tematu sugerują poprawić fabrykę i zmniejszyć przerwę do 1.1 mm zwłaszcza przy zasilaniu LPG. Mieszanka LPG potrzebuję wyższego napięcia do zapłonu co ogólnie przyspiesza degradacje układu zapłonowego. Więcej nie można szaleć ze zmianą szczeliny, bo wbrew pozorom to nie jest takie proste z punktu konstrukcyjnego świecy.
    Ja w obecnym i poprzedniku zawsze jeździłem na fabrycznej przerwie i nigdy nie było problemów z padającą cewką
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez Damiano Zobacz posta
    cewka Visteon z Mk2
    tylko kable trzeba wymienić więc nie wiem czy to się kalkuluje

  13. #12
    rustin
    Gość
    Nic nie trzeba wymieniać

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Było MKII i MKIII
    Od
    19 Aug 2007
    Mieszka w
    płockie
    Cytat Zamieszczone przez zsberg Zobacz posta
    Bierz cewkę Beru.
    śmigam na niej i nie ma problemu w miarę tania i dobra,

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Panowie ja mam samą benzynę a już w tym miesiącu wymieniłem kable i świece także spoko została tylko cewka szczegóły tutaj http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...B-Silver/page4

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Jak prawidłowo ją podłączyć bo oznaczenie fajek jest odwrotnie??

  17. #16
    rustin
    Gość
    Tak jak była stara

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    aha ok jutro przygotuję jak to zrobić

    ---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 18:54 ----------

    a co to jest (http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Zawor...0848-FORD/2968) i czy to da się jakoś wyczyścić ?? bo to chyba ważne co??

    Z tego co jest napisane na stronie to jest to tez w moim aucie ale po co?? bo wiem ze zawór EGR to w Turbo dieslach były ale w benzynie i to nie w turbo to mnie zadziwia wytłumaczy mi to ktoś??

  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    cewka zamontowana jutro jak to zrobiłem

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola

    Cool Wymiana CEWKI, jak to zrobić po kolei:)

    Tak jak już wspomniałem cewka została zakupiona i nadszedł czas jej wymiany. Opisze co dokładnie zrobiłem
    Oto Sama cewka i jej opakowanie Firmy BERU (ceka plus przesyłka 149 zł z tego co się potem w sklepie zorientowałem to na miejscu miał bym ją za 135 a na aukcji byłą za 134)

    Miałem przy sobie takie preparaty ale nie używałem wszystkich:


    1. Co do samej wymiany należy zdjąć plastikowa pokrywę której ja się już uprzednio "pozbyłem" na zimę ściągam ( bo mam mały garaż z pomieszczenia gospodarczego przerobiony i raz już mi się tam pod nią mysz zakociła)
    2. przed odłączeniem kabli warto zobaczyć jak są podłączone żeby potem nie było zmoki ja zrobiłem zdjęcie i oto one:


    3. Odpinamy wtyczkę po lewej stronie wciskając na maxa lub wyciągając klipsa z miejsca na wtyczce (zdjęcie nr 1 poniżej) i próbujemy ściągnąć: oto zdjęcia ceki i wtyczki


    4. Odkręcamy 4 śrubki TORX ( gwiazdka) już nie pamiętam jaki nr ale w standardowym zestawie będzie na pewno.
    Oto te śrubki zaznaczone na żółto:


    5. Powierzchnie pod cewką wyczyściłem tak dla sprawy ale jak ktoś nie chce to nie zmuszam a następnie w otwory i okolice prysnąłem smarem wysokotemperaturowym. to takie złotawe na zdjęciu.
    Ja to zrobiłem tylko dla tego by ktoś kiedys miał to łatwiej odkręcić

    Na powyższym zdjęciu zaznaczone są na żółto otwory które zostały potraktowane smarem tak jak pozostałe dwa których na zdjęciu ie ma.
    Na niebiesko zaznaczone są uchwyty na śruby od cewki od jakiegoś sterownika czy czujnika (tak piszę bo nie wiem co to jest), niebieskimi kreskami zaznaczone jest ich ulokowanie w standardzie jednakże biorac pod uwage osłonę termiczną jaka chciałem wykorzystać z zestawu w którym się znajduje należało to COŚ przymocować w trzecim uchwycie i przykręcić śrubką zaznaczona na czerwono.
    tak jak to jest na zdjęciu poniżej.


    Po zdjęciu cewka stara i nowa:
    Zauważcie jak są ponumerowane kapturki!!!
    To jest bez znaczenia zakładamy kable na nową cewkę tak jak było to uczynione na oryginalnej

    6. I zrobione a teraz kluczyk w stacyjkę i gotowe zrobione
    Ostatnio edytowane przez Fietkus ; 09-11-2011 o 18:14 Powód: Takie poprawki:)

  21. #20
    zsberg
    Gość
    mówiłem żebys Beru brał? No i trzeba było w lokalnym sklepie kupić - allegro jest złudnie tanie. Sam widzisz, ze drożej wyszło, a ewentualna reklamacja to koszt wysyłki towaru, itd. Wiem, bo siedze po uszy w tym temacie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 18:20
  2. [MkII] Cewka zapłonowa- nowa czy używana?
    By komandir in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-06-2008, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów