+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 83 z 84 PierwszyPierwszy ... 3373798081828384 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,641 do 1,660 z 1664
  1. #1641
    Pieszy
    Model
    MKIII kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Aug 2016
    Mieszka w
    Łódź/Włocławek
    Będę miał chwilę to sprawdzę czy wchodzi prosto.
    Muszę też zobaczyć czy w ogóle te sprężyny się ściskają, przy zamkniętej klapie będzie coś widać?
    A jaki zestaw Ty masz zamontowany?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #1642
    Zielony listek Awatar musiu
    Imię
    Paweł
    Model
    Mk3 12.2005
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    10 Jan 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Yoo! Zobacz posta
    Kiedy w końcu nadejdzie ten dzień kiedy ktoś napisze MAM IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA KOMBI
    dokładnie :/
    mam chwilkę to opiszę moje dotychczasowe doświadczenia w tym temacie, czyli jak otworzyć klapę w kombi.
    1. Najpierw kupiłem polecany przez kogoś wcześniej zestaw czyli siłowniki krosno do Laguny II HB, sprężyny V20-51 - nie działa, klapa otwiera się niżej - no bo rzecz jasna siłowniki krótsze, to nie problem, ale sprężyny jakby za słabe żeby klapę wypchnąć.
    Najbardziej jednak zraziło mnie to, że mocowania w tych siłownikach są proste - równoległe to siłownika, a w kombi, w oryginalnych siłownikach, mocowania z jednej strony są odgięte po to, aby wszystko równo się układało. Przy tych siłownikach można na siłę je zamontować, ale nie da się poprawnie założyć zabezpieczenia i siłowniki nie są w takiej linii ułożone jak być powinny.
    BTW, nie chce ktoś kupić siłowników do laguny? nowe, raz zamontowane, dwa razy użyte, stan idealny...
    2. Kupiłem polecane siłowniki polcara , z nadzieją że będzie lepiej - niestety, podobnie jak 1, proste mocowania uniemożliwiają prawidłowy montaż, tutaj nawet podczas montażu udało mi się jedno mocowanie złamać, więc nie mam co odsprzedawać...

    Ponieważ na tym etapie poczułem się trochę sfrustrowany, chciałem chociaż kupić siłowniki, które będą działać po prostu, bez sprężyn-ręcznie(oryginalne i tak już były słabe do wymiany), ale będą pasować do kombi, kupiłem parę siłowników firmy TUFF SUPPORT, które na zdjęciach miały poprawnie pod kątem ustawione mocowania - w rzeczywistości okazało się tak samo - Bogu dzięki! Próbowałem je założyć ze sprężynami, które miałem, ale klapa się nie domykała, bo sprężyny są za długie. Na ten moment zamontowałem po prostu bez sprężyn, żeby móc normalnie otwierać klapę.

    Także jw. jeśli ktoś zna kombinację sprężyny+siłowniki, która po prostu działa w kombi po założeniu, bez żadnego kombinowania, to byłoby super gdyby się podzielił.
    Ze swojej strony dodam, że jak emocje mi w tym temacie opadną i znajdę chwilę, to może do tych siłowników co mam spróbuję dobrać sprężyny krótsze, ale twardsze - o większej sile - np. B20-44, lub B20-38, musiałbym to pomierzyć troszkę.

    Także pozdrawiam i z góry dziękuję, jeśli ktoś się podzieli informacją co do kombi
    Paweł
    był '98 Mk2 1.8TD w sedanie, jest '06 Mk3 1.8Pb w kombiaczu

  4. #1643
    Pieszy
    Model
    MKIII kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Aug 2016
    Mieszka w
    Łódź/Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez weeshnia Zobacz posta
    Witam.

    Dzisiaj zamontowałem sobię zestawik ale nie cyka.
    Kupiłem zielone sprężyny v20-51 i takie siłowniki :

    https://silowniki.eu/renault-laguna-2-01-07-hb

    Dodatkowo wkurza mnie fakt, że klapa się sporo niżej otwiera. Przy moim wzroście (200cm) niestety jest to odczuwalne.

    Może to przez temperaturę?
    No i Eureka!
    Dzisiaj pogrzebałem i w końcu mi działa.
    Zestaw taki jak w cytacie ale...
    Zamontowane siłowniki grubszym do dołu.
    Dodatkowo, ponieważ zauważyłem, że sprężyna nie jest maksymalnie ściśnięta przy zamkniętej klapie, dołożyłem dodatkowych na w postaci zwykłej nakrętki. Są też trzy podkładki, jedna między sprężyną a siłownikiem, drugą między sprężyną i nakrętka, trzecia nałożona na nakrętkę. Widocznie to w sumie dało tyle, że sprężyna w końcu ma siłę wypchnąć klapę. Jak się uda to zamieszane foty.

    https://imageshack.com/i/poLfwCdSj

    https://imageshack.com/i/pmyURRhhj
    Ostatnio edytowane przez weeshnia ; 07-04-2018 o 21:35

  5. #1644
    Kursant Awatar Yoo!
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Mam identyczny zestaw i mi nie działa, muszę spróbować z nakrętkami.

  6. #1645
    Pieszy
    Model
    MKIII kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Aug 2016
    Mieszka w
    Łódź/Włocławek
    Cytat Zamieszczone przez Yoo! Zobacz posta
    Mam identyczny zestaw i mi nie działa, muszę spróbować z nakrętkami.
    Przy zamkniętej klapie zobacz przez szparę ile jeszcze brakuje do maksymalnego ściśnięcia sprężyny.
    Mi sporo brakowało, a że pod ręką miałem nakrętki to spróbowałem i działa.
    Owinąłem wszystko izolacją i nie wygląda to źle i już tak nie hałasuje.
    Aha, nadal sprężyna nie ściska mi się do minimum więc jest w razie o miejsce na korekty.

  7. #1646
    Kursant Awatar Yoo!
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Zrobiłem wg Twojej metody i klapa się lekko podniosła, ale to tyle, do góry ani rusz.
    Ścisk już mam taki,że się obawiałem o zawiasy

  8. #1647
    Pieszy
    Model
    MKIII kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    22 Aug 2016
    Mieszka w
    Łódź/Włocławek
    Może masz delikatnie przekoszoną klapę i coś się blokuje.
    Albo coś z zamkiem?

    Ja z kolei dzisiaj ANI RAZU nie otworzyłem normalnie klapy, jedynie od środka wyprowadzonym sznurkiem od zamka.
    Co jakiś czas miałem takie problemy (stąd ten sznurek) ale dzisiaj to katastrofa.
    Naciskam czy to na pilocie czy na klapie i słychać, że coś się dzieje ale zamek się nie otwiera...
    Ostatnio edytowane przez weeshnia ; 11-04-2018 o 10:46

  9. #1648
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    16 Mar 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam. Kupiłem właśnie Mondka w kombi i już jakiś czas patrze na ten patent, czy można zamontować sprężyny niebieskie 19x51? Będzie w porządku?

  10. #1649
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    kombi po lifcie
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    03 Mar 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Uwaga - moje doświadczenia z kombi po lifcie.
    Jestem na etapie dobierania sprężyn i wymiany siłowników w kombi po lifcie. Zwróćcie koniecznie uwagę na zastosowane siłowniki. Te przed liftem są dłuższe - mają 570 mm długości i skok 240 i do tego zapewne będą pasowały sprężyny o długości 51 mm. Zamiennik sprężyn Krosna ma numer 23399. Natomiast kombi po lifcie (a przynajmniej w moim Mondku) są krótsze - mają 248 mm i skok 213 mm, a ich numer katalogowy to Krosno 23398. W kilku sklepach internetowych widzę poplątanie z pomieszaniem i sprzedają sprężyny z jednym numerem, ale parametrami z innego modelu! Tam ma np. sklep https://ewcar.pl/pl/p/Amortyzator-po...23398/14389830 - jak widać model jest 23398, a parametry na dole - od siłownika 23399. W przypadku krótszego siłownika nie ma prawa wejść sprężyna o długości 51 mm. Widać wyraźnie na starym siłowniku (po brudzie), że całkowicie ściśnięta sprężyna nie może mieć więcej niż ok. 18 mm. Ten parametr jest oznaczony jako Lc na rysunku: http://www.vanel.com/compression.php?lang=polish. W przypadku sprężyny 51 mm ma on wartość 25 mm, więc nie wejdzie. Według mnie, trzeba brać sprężynę o długości góra 38 mm, która ma Lc = 18 mm (według tabelki http://www.obrobkaplastyczna.pl/spre...we.html?id=176). I ta może wejdzie (podobno ten parametr jest z dokładnością do 15%). Co ciekawe - krótsza sprężyna ma większą siłę - 33 N/mm (ta dłuższa - 25 N/mm), zatem mimo że krótsza, całość powinna pracować ok. Sprężyny są tanie - kosztują rzędy 6-7 zł w wielu sklepach (sprzedawane jako sprężyny do tłoczników).
    Mam rację? :-)

  11. #1650
    Kursant
    Imię
    Tomek
    Model
    kombi po lifcie
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    03 Mar 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Więc zamontowałem. Sprężyny są dobrane ok. (pod względem długości). Mocowanie oryginalnych siłowników jest nieco pod kątem, ale ponieważ jest to mocowanie na główkę (kulkę), więc powinny proste główki też działać. Jeśli zobaczę jakieś objawy wypinania - podmienię końcówki siłowników na oryginalne.
    Niestety bagażnik nie otwiera się samodzielnie - wydaje mi się, że trzyma zamek. Po zwolnieniu klapa odchyla się o kilka mm, ale nie puszcza. Spróbuję jeszcze przeczyścić i naoliwić sam zamek - w końcu swoje lata ma.
    Ostatnio edytowane przez Tentom ; 28-05-2018 o 14:06

  12. #1651
    Kursant Awatar Yoo!
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Ten temat już mnie dobija. Ostatnio dorwalem inne sprężyny i nic z tego,ani podkładki, ani obrócenie siłowników nie pomogło. Klapa ani nie drgneła.

  13. #1652
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    żnin
    Witam
    Chciałem sobie wykonać takie udogodnienie. Zakupiłem sprężynkę ale napotkałem na problem. Nie mogę odkręcić końcówek od amortyzatora. Są fordoskie nie pierwszej młodości ale klapa na nich pracuje i trzyma dobrze.
    Może jakaś podpowiedz??

  14. #1653
    Kursant Awatar Yoo!
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez Switala18 Zobacz posta
    Witam
    Chciałem sobie wykonać takie udogodnienie. Zakupiłem sprężynkę ale napotkałem na problem. Nie mogę odkręcić końcówek od amortyzatora. Są fordoskie nie pierwszej młodości ale klapa na nich pracuje i trzyma dobrze.
    Może jakaś podpowiedz??
    Spróbuj włożyć siłownik do imadła i kleszczami powinno się odkręcić. Ale z tego co się orientuję na ori siłowników Ci to nie zadziała tym bardziej jak piszesz ze nie są nowe
    Ostatnio edytowane przez Yoo! ; 21-06-2018 o 12:35

  15. #1654
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    żnin
    Pytanie dlaczego nie zadziała czy są za słabe??
    Jeżeli wymienię na nowe to będzie ok??

  16. #1655
    Kursant Awatar Yoo!
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez Switala18 Zobacz posta
    Pytanie dlaczego nie zadziała czy są za słabe??
    Jeżeli wymienię na nowe to będzie ok??
    Kolego w temacie jest wszytko napisane, jakie siłowniki jakie sprężyny. Z tego co się orientuję ori siłowniki są za słabe, tym bardziej już te zużyte, ale spróbuj najwyżej wymienisz.
    A jakie masz kolego nadwozie?
    Ostatnio edytowane przez Yoo! ; 21-06-2018 o 13:36

  17. #1656
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Oryginalne siłowniki, nawet nowe, będą za słabe. Sprężynki uniosą klapę w początkowej fazie otwierania, ale potem siłowniki nie będą miały wystarczającej siły, żeby otworzyć klapę całkowicie. W efekcie klapa tylko się uchyli.

  18. #1657
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Chyba że będzie gorąco fix to wtedy dzadzą radę:-)

  19. #1658
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    30 Aug 2015
    Mieszka w
    żnin
    No sprawdziłem 😞 nie działa. Czytałem cały wątek ale przy seryjnych pisali raczej o słabych amorach a moje trzymają. 17 zwojów nie dały rady 22 też 😞.
    Klapa nawet sie nie uchyliła.
    Dodam że zastosowalem sprężynkę od wiatrówki pojedynczą.

  20. #1659
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    No bo lepiej stosować sprawdzone rozwiązania.

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  21. #1660
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    W innym temacie jeden z kolegów podał linka do gotowca, czyli siłowniki ze sprężynami dedykowane do MK3 HB.
    Kupiłem ten zestaw i działa bardzo dobrze. Siłowniki to Krosno 24326 650N pasujące do Skody Superb II, a sprężyny niebieskie (ok. 3,2cm). Niestety nie wiem jakiej firmy.

    Filmik:
    www.youtube.com/embed/2j9pz8eU9QQ

    "Pikczery":
    Załączone miniatury Załączone miniatury WP_20180803_13_20_17_Rich_LI.jpg‎   WP_20180803_13_20_00_Rich_LI.jpg‎  
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 03-08-2018 o 17:08
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 160
    Ostatni post / autor: 30-07-2019, 22:01
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 08:35
  3. [MKI] Otwierana klapa z pilota w HB
    By Dadey25 in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 15:13
  4. [MkIII] Automatycznie podnoszona klapa bagażnika
    By mikruss in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 20:27
  5. [MkII] Klapa otwierana od wewnątrz inaczej
    By 3po3 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-08-2006, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów