+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 78 z 84 PierwszyPierwszy ... 2868747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,541 do 1,560 z 1664
  1. #1541
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium
    Od
    20 Jun 2010
    Mieszka w
    Jaktorów
    a czy ktoś po założeniu takiego udogodnienia na klapie np. HB sprawdził jakie obciążenie idzie na te "jabłuszka" co się montuje siłowniki?
    Przecież one są mocowane do blachy, żeby nie było że to mocowanie się wyrwie czy np. blacha będzie pękać?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #1542
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Mondeo MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Opis
    Titanium
    Od
    20 Jun 2010
    Mieszka w
    Jaktorów
    witam,
    Czy będzie ktoś chętny na końcówki przedłużające długość siłowników laguny o 3cm, tak aby długość była równa długości oryginału?
    Planuje zrobić przedłużki z oryginalnym gwintem na końcówkę forda (duży gwint), która będzie nakręcana na siłownik laguny zamiast końcówki krosno (gwint M6). Oczywiście końcówka ta będzie większej średnicy, aby mogła oprzeć się sprężyna -da nam to otworzenie klapy na oryginalną wysokość bez zakładania podkładek, lecz nie będzie kolidować z otwieraniem automatycznym.
    Mogę to zrobić ze stali nierdzewnej, mosiądzu czy czarnej stali.

    Dobra ok - nie pomyślałem. Przecież jak wydłużę o 3cm (do oryginalnej wysokości otwarcia klapy) to jej przecież nie zamknę.
    Ostatnio edytowane przez COBRA-C3 ; 11-02-2017 o 00:16

  4. #1543
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez COBRA-C3 Zobacz posta
    witam,
    Czy będzie ktoś chętny na końcówki przedłużające długość siłowników laguny o 3cm, tak aby długość była równa długości oryginału?
    Planuje zrobić przedłużki z oryginalnym gwintem na końcówkę forda (duży gwint), która będzie nakręcana na siłownik laguny zamiast końcówki krosno (gwint M6). Oczywiście końcówka ta będzie większej średnicy, aby mogła oprzeć się sprężyna -da nam to otworzenie klapy na oryginalną wysokość bez zakładania podkładek, lecz nie będzie kolidować z otwieraniem automatycznym.
    Mogę to zrobić ze stali nierdzewnej, mosiądzu czy czarnej stali.

    Dobra ok - nie pomyślałem. Przecież jak wydłużę o 3cm (do oryginalnej wysokości otwarcia klapy) to jej przecież nie zamknę.
    Heh, właśnie to mi przyszło do głowy jak pierwsze. Jak nie będzie się miała gdzie schować to chyba lipton.

  5. #1544
    Kursant Awatar zygiboos
    Model
    MKIII ST
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    R O L F
    Od
    21 Sep 2016
    Mieszka w
    w domu
    Koleżanki i koledzy miałem nietypowy problem, napiszę tu jak go rozwiązałem bo może się komuś przyda.

    Mam ST220 i z automatyczną wycieraczką i z jakiegoś powodu mam cięższą klapę i proponowane tu siłowniki nie dawały rady. Szczególnie zawiodłem się na tych z Krosna do laguny - ledwo działały w zimniejsze dni musiałem im ręką pomagać do samej góry. Dzięki koledze @k750 znalazłem siłowniki od Skody Superb (firma siłownika POLCAR) Długość: 538mm, suw 205mm i siła 650N. O dziwo jest idealnie, lekko chodzi i ładnie hamuje, zamyka się samo praktycznie i lekko choć spodziewałem się, że wystrzeli zbyt mocno z tak dużą siła.


    Niestety miejsca jest trochę mniej niż w proponowanych Lagunach z Krosna, 44 mm sprężyny są za małe żeby dały radę (aczkolwiek nie wiele im brakło), 64 mm za duże i nie zamykała się klapa po ściśnięciu, więc te V20-064 przyciąłem tak że zostało 11 zwojów (tak około 48 mm - jeden zwój więcej niż w V20-044) + dodałem jedną podkładkę (normalną pod śruby) z każdej strony i działa idealnie nawet w mrozy:

    Pomyślałem, że to napiszę, bo albo mam dziwną klapę albo może być to też problem innych ST220, że klapa jest trochę cięższa, więc może komuś się to przyda i wystarczy że ja się nawydawałem na kilka kompletów i teraz leżą Laguny .


    FILMIK: https://goo.gl/photos/YaPRMbMRTZ9anpSo7



    dopisek
    12 zwojów około 50 mm powinno działać bez podkładki - koledzy kupili V20-051 i bez cięcia pasuje idealnie. Taką bym polecał.


    W tym wątku opisałem wszystko dokładnie i uaktualniłem dane oraz podałem linki do sklepów:

    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post3156848




    Ostatnio edytowane przez zygiboos ; 27-04-2017 o 22:04

    Mój temat: "Rolf" ST220 3.0 V6

  6. #1545
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Otwieranie w mrozy to to czego mi brakuję i chyba się skuszę, zwłaszcza że mój zestaw ma już dość. Ile płaciłeś za sprężynki? V20-051 nie da rady upchać bez cięcia?

  7. #1546
    Pieszy
    Model
    Mk III Ghia
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    27 Feb 2017
    Mieszka w
    Olszyna

    Wersja Ghia

    Witam serdecznie.
    W wersji Ghia jest ten sam problem- klapa jest cięższa niż w standardowej wersji. Ja postanowiłem wrócić do oryginalnych siłowników i dałem sobie spokój. Jeżeli ktoś byłby chętny to mam na sprzedaż zestaw siłowników Krosno i sprężyny.

  8. #1547
    Kursant Awatar forest_44
    Imię
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    06 Nov 2016
    Mieszka w
    DWR
    Cytat Zamieszczone przez Kajetan Zobacz posta
    Witam serdecznie.
    W wersji Ghia jest ten sam problem- klapa jest cięższa niż w standardowej wersji. Ja postanowiłem wrócić do oryginalnych siłowników i dałem sobie spokój. Jeżeli ktoś byłby chętny to mam na sprzedaż zestaw siłowników Krosno i sprężyny.
    A do kombi mi to podejdzie?

  9. #1548
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Cytat Zamieszczone przez forest_44 Zobacz posta
    A do kombi mi to podejdzie?

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

  10. #1549
    Kursant Awatar Yoo!
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Witam, Panowie wiem że temat dotyczy MK3, ale nigdzie nie mogę znaleźć info na temat MK4 w kombi.
    Mam do wymiany siłowniki, bowiem klapa się już ciężko zbiera, czy ktoś wie jaki zestaw kupić, chodzi mi o silowniki + sprężyny.

    Kolega wyżej wspominał o siłownikach z Skody, czy o takie chodziło:
    http://autoczescikrosno.sklep.pl/pro...-ii-cupe-24326

    EDIT: znalazłem na forum BMW, wzmiankę o odbojnikach z wyrzutnikiem, może takie coś wspomoże podnoszenie klapy ?
    Ostatnio edytowane przez Yoo! ; 16-03-2017 o 19:20

  11. #1550
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKIII TDCI
    Od
    07 Oct 2009
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Panowie, jest szansa żeby podał ktoś numer produktu siłowników tych z Laguny pasujących do Mondeo MKIII Kombi ? Chciałem je odszukać w katalogu FA Krosno.
    Z góry dziękuje.

  12. #1551
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Skoro siłowniki od transita ida do góry ale za mocno a mają siłę 850N, to moze by od Renault Modusa http://allegro.pl/renault-modus-silo...747012139.html 750N lub trochę słabsze Skoda SuperB http://allegro.pl/teleskop-silownik-...870846957.html
    Nie zależy mi aby klapa się otworzyła całkowicie a jedynie lekko uniosła. Obecnie mam nowe siłowniki od mondeo i mam chyba ta słabszą wersję a ja mam Ghia HB. Ja mam co dźwigac aby podnieść klapę a żona ledwo co ją dźwiga. Od połowy juz idzie lekko.

    P.S. firma z Knurowa posiada takie sprężyny, identyczne jak jartech ale w cenie 8pln za sztukę. Niestety wysyłka 20pln. jakby ktoś z forumowiczów miał blisko do knurowa to jakieś zbiorcze zamówienie mozna by było?
    Ostatnio edytowane przez bumbum ; 22-03-2017 o 10:49

  13. #1552
    Kursant Awatar Yoo!
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Cytat Zamieszczone przez bumbum Zobacz posta
    Skoro siłowniki od transita ida do góry ale za mocno a mają siłę 850N, to moze by od Renault Modusa http://allegro.pl/renault-modus-silo...747012139.html 750N lub trochę słabsze Skoda SuperB http://allegro.pl/teleskop-silownik-...870846957.html
    Nie zależy mi aby klapa się otworzyła całkowicie a jedynie lekko uniosła.
    Jak się nie mylę to od tego są ori oboje,które są w klapie,które powinny Ci odbić klapę, choć u mnie w ostatnim czasie oboje coś nie chcą współpracować, można je w jakiś sposób wyczyścić /nasmarować?

  14. #1553
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Przed chwilką kurier przywiózł mi sprężyny 20x51, oczywiście te zielone do lekkich obciążeń, ale w rękach zgnieść ich nie idzie, moze 1cm max,czy nie będą oby za silne? na forum czytałem ze kolega "Butel" miał takie sprężyny i wgięło mu blachę w miejscach tych zaczepów. U kogoś innego to samo. Wiadomo, od razu nic nie będzie ale za jakiś czas może się okazać ze coś się wygina. Nie wiem czy zakładać te sprężyny czy sobie odpuścić? Moze ktoś się wypowie kto ma juz z rok czy dwa czy nic się nie dzieje? Ja zakładając zwykłe teleskopy 420N miałem obawy co do tych uchwytów i dziwiłem się ze utrzymują tak ciężka klapę, a bez teleskopów jest co dźwigać, az się nie spodziewałem ze jest taka ciężka.

  15. #1554
    Kursant Awatar Yoo!
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0
    Od
    23 Oct 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Bumbum za ile i gdzie kupiłeś te sprężyny?

  16. #1555
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Szwagier mi gdzieś w jakieś hurtowni zamówił na firmę. niecałe 9pln netto, ale musiał kupowac na firmę bo nie chcieli w detalu sprzedać. Wysyłka 21pln To są te same co jartech bo nawet w katalogu te same parametry. Dokładna nazwa to Sprężyny tłocznikowe ISO 10243 SPECIAL SPRINGS
    V - zielone (seria lekka). Załozyłem je i wszystko bardzo ładnie działa ale mam obawy czy te trzpienie wytrzymają.

  17. #1556
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    Wydaje mi się, że nie ma co kombinować tylko napisać mail'a do Jartechu i na drugi dzień po wpłacie masz je w domu, a koszt niecałe 8pln drożej

  18. #1557
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    No właśnie, po co kombinowac drozej u Jartecha. Jartech mi wysłał taką ofertę kilka dni temu.
    Witam poniżej oferta

    Sprężyna V20-051 w cenie 18,00 PLN brutto/1szt.

    Koszty wysyłki:
    Za pobraniem: 26,00 PLN brutto
    Przy wcześniejszej wpłacie na konto: 15,00 PLN brutto
    Wychodzi 51pln, mnie wyszło 11+11+21=44pln za te same oczywiście brutto już. A przesyłkę miałem na drugi dzień.
    Ostatnio edytowane przez bumbum ; 25-03-2017 o 13:41

  19. #1558
    Niedzielny kierowca Awatar drt_c
    Imię
    Robert
    Model
    ST 220
    Silnik
    Typowy
    Opis
    HB
    Od
    17 Oct 2016
    Mieszka w
    Strumień
    "Szwagier mi gdzieś w jakieś hurtowni zamówił na firmę. niecałe 9pln netto, ale musiał kupowac na firmę bo nie chcieli w detalu sprzedać."
    Spoko

  20. #1559
    Kursant Awatar bumbum
    Imię
    Marek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo MK3 Ghia Automat
    Od
    17 Aug 2007
    Mieszka w
    Zbąszynek
    No niestety tak jest, tak samo w Macro jak nie masz firmy tez zakupów nie zrobisz. Żadali NIP do faktury.

  21. #1560
    Kursant Awatar TomoGru
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    24 Nov 2015
    Mieszka w
    Rybnik
    Tu jest trochę tańsza sprężyna https://narzedzia.malopolska.pl/pl/p...-ladunek/27938

    ---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 21:57 ----------

    Cytat Zamieszczone przez bumbum Zobacz posta
    P.S. firma z Knurowa posiada takie sprężyny, identyczne jak jartech ale w cenie 8pln za sztukę. Niestety wysyłka 20pln. jakby ktoś z forumowiczów miał blisko do knurowa to jakieś zbiorcze zamówienie mozna by było?
    Znasz może namiary tej firmy,mam tam nie daleko to bym podskoczył.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 160
    Ostatni post / autor: 30-07-2019, 22:01
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2013, 08:35
  3. [MKI] Otwierana klapa z pilota w HB
    By Dadey25 in forum HOWTOs
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-04-2012, 15:13
  4. [MkIII] Automatycznie podnoszona klapa bagażnika
    By mikruss in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 20:27
  5. [MkII] Klapa otwierana od wewnątrz inaczej
    By 3po3 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-08-2006, 22:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów