+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pieszy
    Imię
    Kamil
    Opis
    Mondeo MK IV 1.8 TDCi 125KM
    Od
    31 Oct 2010
    Mieszka w
    Bielawa

    Szarpanie przy obrotach 1800-2000rpm.

    Witam. Szukałem jakiś odpowiedzi w podobnych tematach niestety jednak temat dotyczył modelu MK III (http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...30#post1186530) Ostatnio zauważyłem delikatne szarpanie podczas stałej jazdy na obrotach w przedziale pomiędzy 1800-2000. Szarpanie jest delikatne jednakże obawiam się dalszych powikłań. Odczucie podobne jest do przejazdu po pasach farby (podobnych jak te malowane przed wjazdem do miejscowości). Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad poddaniem mojego Mondea małemu chipowi lecz w tym wypadku nie wiem czy nie powinienem najpierw zająć się pozbyciem tego problemu. Co może być powodem tego szarpania? Co powinienem z tym zrobić?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    21 May 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    podjechać do warsztatu, obejrzeć. Może jakiś filterek sie zapchał np. paliwa? może kiepskie paliwko było zalane? trzeba by podpiąć pod komputer i zobaczyć czy wszystko prawidłowo pracuje.

  4. #3
    Kursant
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MK IV 2,0 TDCI 140KM
    Od
    26 Feb 2006
    Mieszka w
    ZAWIERCIE

    podobne objawy

    Ja mam podobny problem w 2,0 TDCI tyle ze takie szarpanie występuje podczas przyspieszania i najbardziej jest odczuwalne na 5 biegu. W serwisie w Piekarach powiedzieli że prawdopodobnie przyciera się gdzieś koło dwumasowe. Czy ktoś słyszał o takim przypadku???

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar Abram_2006
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    W-NO
    witam

    Podpinam się pod temat u mnie występuje takie same szarpanie od 1900-2000rpm jest na razie delikatne co to może być ? 8 tys kilometrów temu wymieniałem olej , wszystkie filtry ( paliwowy też )

  6. #5
    Kursant Awatar Pawel88
    Opis
    Mondeo mkIV 2.0 TDCi HB '09
    Od
    25 May 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Witam

    również podpinam się pod temat, 2.0 TDCi, wszystkie filtry i olej wymieniany ok 5 tys km temu.

  7. #6
    Kursant Awatar Lasko
    Imię
    Damian
    Opis
    MK 3 2.0 TDDI 90 kM+
    Od
    27 May 2011
    Mieszka w
    Zwoleń
    czyżby jakiś pierwszy z częstych problemów pojawiający się w czwórce?
    Było : VW Golf II 1.8i
    BMW e34 520i
    BMW e30 318i
    Mondeo 2.0 TDDi : Skórka | Decat | Eibach Pro Kit | Chip By Heko -> 90 kM 245 Nm ----> 118 kM 341 Nm by Heko
    Jest : BMW e36 320i Cabrio

  8. #7
    Kursant Awatar Pawel88
    Opis
    Mondeo mkIV 2.0 TDCi HB '09
    Od
    25 May 2012
    Mieszka w
    Lublin
    zaczytałem się w tym temacie na forach i brak jest jakiejkolwiek odpowiedzi, a problem jest jak widzę co raz to na większą skalę.

    Jedyne co pada jako rozwiązanie to EGR lub dwumasa, ale nie ma do tego żadnego potwierdzenia i jeszcze na dodatek w jednym przypadku jest to mało prawdopodobne bo auto było po wymianie tych elementów.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Abram_2006
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    W-NO
    Cytat Zamieszczone przez Pawel88 Zobacz posta
    zaczytałem się w tym temacie na forach i brak jest jakiejkolwiek odpowiedzi, a problem jest jak widzę co raz to na większą skalę.

    Jedyne co pada jako rozwiązanie to EGR lub dwumasa, ale nie ma do tego żadnego potwierdzenia i jeszcze na dodatek w jednym przypadku jest to mało prawdopodobne bo auto było po wymianie tych elementów.
    Jutro jadę do Forda na wymianę oleju i filtrów i na podłączenie do kompa w celu sprawdzenia co jest przyczyną tych szarpnięć i przy okazji wgrają nowe oprogramowanie Zobaczymy co powiedzą

    Mój kolega tez ma mk4 i identyczny kłopot jak ja

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar Morda
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Sedan 2007r TitX
    Od
    19 Apr 2011
    Mieszka w
    Krzywaczka k/ Krakowa
    W MKIII powiedzialbym, ze nieszczelnosc - tam zazwyczaj rura miedzy IC a EGR. Moze tu tez warto sie przyjrzec rurom od dolotu?

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Abram_2006
    Imię
    Paweł
    Opis
    Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    W-NO
    Cytat Zamieszczone przez Morda Zobacz posta
    W MKIII powiedzialbym, ze nieszczelnosc - tam zazwyczaj rura miedzy IC a EGR. Moze tu tez warto sie przyjrzec rurom od dolotu?
    Po wizycie w serwisie usterka została usunięta przyczyną był błąd w komputerze spowodowany przez tempomat i dodatkowo była nieszczelność miedzy IC a EGR tak jak kolega Morda pisze Dodatkowo zostało wgrane najnowsze oprogramowanie :0 które pojawiło się w fordzie tydzień temu

  12. #11
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    08 Jul 2015
    Mieszka w
    Ustronie Morskie
    Witam. Ja do dzisiaj też się męczyłem z przerywaniem silnika od 2000 do 2800 obr. Po podłaczeniu do komputera okazało się że mam popsuty czujnik położenia sprzęgła. Po wymianie problem zniknoł. Koszt czujnika 48 zł. Można samemu wymienić bez problem znajduje się on przy pedale sprzęgła ręką obracasz go i wyjmujesz z uchwytu. Pozdrawiam Łukasz.
    Ostatnio edytowane przez Major1984 ; 10-07-2015 o 18:34

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] MK3 - nierówna praca i lekkie szarpanie 1800-2000rpm
    By cichyp in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 21-06-2015, 22:27
  2. [Duratec]Szarpanie przy niskich obrotach !
    By lipa_ml in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 23:10
  3. [TDCi MKIII] dymi na czarno i nie rowno pracuje przy 1800 obrotach
    By chesterx in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2010, 21:20
  4. [TD MkI] Poszarpywanie przy około 2000rpm
    By ophiel in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2009, 09:43
  5. [MkI] Lekkie szarpanie przy 2000rpm, czy to egr??
    By bialy in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 22:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów