+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    07 Nov 2011
    Mieszka w
    Andrychów

    Centralny zamek nie chce współpracować

    Witam, jestem nowy. Wiem że wielu z Was pisało już na forum o problemach z centralnym zamkiem.
    Czytałe, wiele postów jednak nie znalazłem dokładnie takiej sytacji jaką mam. Mianowicie:
    Moje mondeo to MKIII Ghia 2.0 TDDI z 2001 r. Do niedawna centralny zamek ( jak i wszytko w aucie) działał bez zarzutu, jednak ostatnio padło coś.
    Uzywają pilota objaw jest taki:
    -otwiera szyby ale zamyka wszystkie z wyjątkiem szyby kierowcy
    -nie otwiera drzwi kierowcy
    -podczas zamykania z pilota nie zamyka drzwi kierowcy, natomiast resztę zamyka i odrazu się otwierają.

    Klapa bagaznika to też jakiś horror bo działa otwieranie z pilota, konsoli ale przycisk na klapie nie gada.


    bardzo proszę o pomoc, jak wspominałem na forum znalazłem wiele sytuacji związanych z klapą, zamkiem i tzw. domykanie szyb, natomiast żadna (znaleziona przezemnie) nie opisywała mojej sytuacji w 100%.
    Ostatnio edytowane przez morfi ; 07-11-2011 o 12:42

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    Cytat Zamieszczone przez morfi Zobacz posta
    -otwiera szyby ale zamyka wszystkie z wyjątkiem szyby kierowcy
    może wystaczy nanowo zaprogramować samo domukanie jest oopis na forum

    ale co mi tam
    opuszczamy na sam dol szybe trzymajac przycisk
    podnosimy szybe trzymajac przycisk wisniety puszczamy na mniej niz sec. naciskamy (przytrzymujemy) jeszcze przez okolo 5sec. szyba powinna sie jeszcze domkknac
    i powinno dzialac


    Cytat Zamieszczone przez morfi Zobacz posta
    -nie otwiera drzwi kierowcy
    w zeszlym tygodniu przerabialem drrzwi pasazera
    niestety ale umnie nie obylo sie bez rozbierania boczkow
    opis jest na forum jak zdemontowac
    prrzedmychalem powietrzem popsikalem srodkiem kontakt po mikrostykach i wsio zadialalo


    Cytat Zamieszczone przez morfi Zobacz posta
    konsoli ale przycisk na klapie nie gada.
    rozebranie przeczyszczenie i powinno pomoc

    sorki nie mam polskich znakow


  4. #3
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    07 Nov 2011
    Mieszka w
    Andrychów
    Dzięki serdeczne. Zaraz zaczne w garażu próby. Mam nadzieję że te zabiegi pomogą. gdyby się nie udało to będe pisał.

  5. #4
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    soko pomożemy


  6. #5
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    07 Nov 2011
    Mieszka w
    Andrychów
    I tak, pomimo usilnych działań tylko część problemów rozwiązana.

    Szyby działają, jest ok. Odpięty aumlator i zaprogramowane na nowo. Programowanie autoryglowania też ok- zaprogramowane., Raz udało się zadziałać. Autoryglowanie zadziałało, poczym centralny przez 20 minut działał poprowanie, teraz próbuje ryglować lecz skutek marny. Dalej nie zamyka drzwi kierowcy. Przez co wracam do punktu wyjścia.

    Pytanie brzmi: do wymiany a) zamek b) centralka c) jakaś inna opcja??
    Ostatnio edytowane przez morfi ; 07-11-2011 o 15:49

  7. #6
    Pieszy
    Opis
    Ford MONDEO MKIII 1,8 DURATEC
    Od
    07 Nov 2011
    Mieszka w
    Tarnów
    Ja już przerabiałem dogłębnie ten temat lecz nie wiem czy Ci pomogę, bo mi ten problem występuje nadal ale nauczyłem się z tym jeździć. Różnica pomiędzy tobą a mną jest taka, że mi się sam zamyka. Dzieje się tak gdy temperatury spadają mniej więcej poniżej 10oC. W lecie tych problemów niema. Jeśli otwieram mojego mondka to po chwili się zamyka. Mogę go otworzyć przyciskiem z kluczyka, lecz nie zawsze działa mi wtedy ryglowanie od środka i otwieranie klapy jedynie też z kluczyka. Po jakimś czasie podczas jazdy słyszę charakterystyczne odblokowanie (zadziałanie przekaźnika) lub gdy po wejściu do auta ponownie się zamknie to podczas tej jazdy sam się otwiera. Wtedy wszystko wraca do normy, nie wiem czy się nagrzewa, czy coś ale tak się dzieje. Bardzo mnie to irytował, gdyż za każdym razem muszę pamiętać aby nie zostawić kluczyków w aucie.
    Próbowałem znaleźć informację, jak tę dziwną (jak się później okazało), częstą "przypadłość" usunąć. Pisałem o tym na innym forum ale przy braku informacji znalazłem odpowiedź właśnie tutaj w formie dobrego poradnika ze zdjęciami, co i jak wykonać no i oczywiście dlaczego tak się dzieje. Odpowiedzi inny osób były obiecujące, gdyż wszyscy jednogłośnie odpisywali, że im pomogło. Niestety ten link już nie działa. Nie wiem czy został ten poradnik usunięty, czy gdzieś przeniesiony ale nie mogę go już znaleźć.
    Spróbuję opisać co i jak trzeba było zrobić.
    Podobno spowodowane jest to tym, że woda ściekająca ze szyby od strony kierowcy przedostaje się przez uszczelkę i niefortunnie spada na zamek z zabudowaną elektroniką. Należało zdjąć boczek, rozkręcić zamek, wyjąć taki biały zespolony mechanizm. Doszedłem właśnie do etapu, gdy miałem rozebrać obudowę i dostać się do styków. Należało przeczyścić te styki, posmarować specjalną pastą. Niestety tego nie udało mi się zrobić, gdyż ze zdjęć wyraźnie wyglądało i było zaznaczone, które zaczepy należy odblokować, aby rozebrać ten element na dwie części. Mi się niestety to nie udało, gdyż ten element wyglądał jak monolit (część nierozbieralną). Próbowałem na wiele sposobów, ale nie chciałem, aby mi ten plastik się rozleciał. Niestety zamontowałem go z powrotem i tak mam ten problem do dziś.
    Dodam jeszcze, że z tego opisu wynikało jeszcze, aby podczas montażu tą obudowę owinąć folią np. stretch tak aby ta woda ociekała na dół a nie dostawała się do środka.
    Mam nadzieję, że Tobie uda się ten problem rozwiązać i napisz czy właśnie tą metodą?
    Powodzenia!

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez morfi Zobacz posta
    Pytanie brzmi:
    Czasami pomaga wykąpanie mikrusów w WD i poprawieniu w jakimś preparacie do poprawiania styków/przewodności
    To się przyda
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...ek-drzwi-MKIII

    A jak kąpiel nie pomoże to wymiana mikrusa albo całego zamka.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 07-11-2011 o 23:52
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar tompiorko
    Imię
    Tomaszek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 90 KM
    Opis
    Zombii line, '02
    Od
    11 Jul 2008
    Mieszka w
    Warszawa/Świdnik
    Cytat Zamieszczone przez morfi Zobacz posta
    -podczas zamykania z pilota nie zamyka drzwi kierowcy, natomiast resztę zamyka i odrazu się otwierają.
    Winny jest jeden z mikrusów. Jak znajdę fotę pod podrzucę ze wskazaniem który. Rozbiórki zamka nie ma się co obawiać choć niskie temp nie sprzyjają rozbiórce. Z racji iż zastosowany plastyk jest dość specyficzny warto przenieść się z operacją "rozpołowiania" zamka w jakieś cieplejsze miejsce. Większe prawdopodobieństwo że nie popęka. Mikrusa warto zalać a najlepiej zrobić mu zastrzyk- igłą cieniutką przebijamy membranę i wpuszczamy np WD40 lub jakiś spec kontakt. Winno pomóc.


  10. #9
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    dobrze kolecy prawią
    jak kąpiel nie pomoże to wymiana najlepiej odrazu cały zamek wymienic
    ale przed wymiana profilaktycznie po psikac jakims specyfikiem, że by mieć spokój na kilka kiechów


  11. #10
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    07 Nov 2011
    Mieszka w
    Andrychów
    Witam, ponownie, wlaczę z moim Mundziem, ale puki co chyba uważa mnie za okupanta, no nie chce się poddać. W akcie desperacji zamek dostał solidne smarowanie smarem silikonowym, wtyczka z przewodami kompała się w WD40. Wczoraj poskładałem drzwi i liczyłem na cud. I nic. Co ciekawe. Dziś przełom, zamek zaczął się normalnie zamykać i otwierać z pilota, zauwazyłem to dzięki autoryglowaniu, bo moje zwatpienie spowodowało iż zamykałem i otwierałem Mundzia kluczykiem. Co ciekawe.
    Teorytycznie wszystko póki co normalnie działa, ale .... No własnie jest ale. Po zadziałaniu autoryglowania, normalnie piwiniem otworzyć drzwi od środka poprzez pociągnięcie klamki, (tak mi się wydaje) natomiast ta metoda działa do wszystkich drzwi za wyjatkiem kierowcy, zamek się blokuje i jedynym sposobem jest otwrcie pilotem lub z zewnatrz kluczykiem.

    tak czy tak, zastosuje jeszcze kompiel mikrusów w WD jak wskazali koledzy: mati-mat, Netoper, tompiorko i jarek33. Profilaktzcynie.

    A nowego zamka i tak na wszelki wypadek będę szukał, bo raczej stary-nowy zamek z allegro może nie działać poprawnie.
    Ostatnio edytowane przez morfi ; 10-11-2011 o 10:51

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Model
    1
    Silnik
    1
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Hmmmm. Coś takiego świadczy chyba o tym, że zamek kierowcy ma podwójne ryglowanie, i dlatego nie jesteś w stanie otworzyć go inaczej niż pilotem lub kluczykiem. Otwórz szyby, spróbuj włączyć podwójne ryglowanie, i sprawdź czy któreś z drzwi dają się otworzyć lub nie. Jeżeli mimo podwójnego ryglowania możesz je otworzyć to polecam kąpiel jednego mikrowyłączników. U mnie w MKII podziałało

  13. #12
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    07 Nov 2011
    Mieszka w
    Andrychów
    Kolego Zenon21. Mudzio to mój pierwszy ford. W poprzednich wozidłach chyba nie było czegos takiego jak podwójne ryglowanie. I szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak to włączyć czy wyłączyć. Kilka tygodni temu jak zamykałem drzwi od śrdoka tym dzinksem koło klamki to w ten sam sposób je odblokowywałem. teraz w sumie tez jak recznie zablokuje to i recznie zablokuje, tylko przy autoryglowaniu to dostaje fiksacji. Nie mam pojęcia jakie jeszcze nowinki techniczne posiada Mundzio.

  14. #13
    Niedzielny kierowca
    Model
    1
    Silnik
    1
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    W takim razie powinieneś spróbować wcisnąć na pilocie dwa razy przycisk kłódki. Po pierwszym naciśnięciu powinieneś usłyszeć i zobaczyć jak się zamykają drzwi. Po drugim naciśnięciu powinieneś usłyszeć dźwięk silniczków dochodzący z drzwi. Po takim zamknięciu niemożliwe jest otwarcie drzwi z klamki od środka (np. po wybiciu szyby). Można to też włączyć z kluczyka. W tym celu musisz zamknąć samochód, potem lekko przekręcić kluczyk w zamku w drugą stronę (usłyszysz szum z zamków), po czym znów w stronę ryglowania.

  15. #14
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    07 Nov 2011
    Mieszka w
    Andrychów
    Przetestowałem, siedział w samochodzie i po pierwszym naciśnięciu kłódki (zamknięcie) drzwi zamykane są na amen. Migacze mrugają raz, a drzwi kierowcy nie otworze ręcznie tylko pilotem lub kluczykiem z zewnatrz. Tak samo jest używając kluczyka, obrót w prawo, mignięcie mrugaczy, zamknięte i brak mozliwości otwarcia od środka za pomocą tego dzinksu. Dotyczy to tylko drzwi kierowcy bo reszta otwiera sie normalnie. Dziwi mnie tylko że wcześniej tak nie było. Tylko po odpięciu baterii się to uruchomiło. Ale poza tym póki co wszystko działa normalnie. Chyba trzeba bedzie się przyzwyczaić do odblokowywania drzwi z pilota po zgaszeniu auta, chyba że jest sposób na wyłączenie autoryglowania.

    Jeszcze będę szukał na forum postów dot. grzania przedniej szyby ale to już inna historia.

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Model
    1
    Silnik
    1
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Hmmmm.... A masz możliwość zrobić zdjęcia tego zamka? Albo chociaż podać jego oznaczenia? Może ktoś wymienił ten zamek przed Tobą i wsadził DL, i dopóki działał to było dobrze. Możesz jeszcze podać VIN to sprawdzi się po nim czy masz DL czy zwykły central.

  17. #16
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    07 Nov 2011
    Mieszka w
    Andrychów
    Nie wiem co to ten DL, ale VIN znam:

    WF0WXXGBBW1U48134


    Może na podstawie VIN-u dowiem się więcej o samym autku.

    Widze że Kolega ma dużo pojęcia o Mundkach/Fordach.
    Tak off the topic - zastanawia mnie coś ala czujnik w kratce nawiewu przedniej szyby, może kolega będzie wiedział, bo nawet instrukcji od auta tego nie znalazlem. Ale to tak poza tematem.
    Ostatnio edytowane przez morfi ; 10-11-2011 o 18:46

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Model
    1
    Silnik
    1
    Od
    16 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    DL to właśnie podwójne ryglowanie. Niestety ale nie widzę żadnych informacji co do zamków...

    Co do tego czujnika to prawdopodobnie czujnik nasłonecznienia od klimatyzacji automatycznej.

    Instrukcję znajdziesz w wersji PDF chyba nawet na stronie producenta. A jak nie to pozostaje szukanie na własną rękę.

  19. #18
    Pieszy
    Opis
    Ford Mondeo MKIII
    Od
    07 Nov 2011
    Mieszka w
    Andrychów
    Ok DL to Dulbe-Locking, już kumam. czyli jest szansa że tylko jeden zamek jest DL a reszta normalna?

  20. #19
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez morfi Zobacz posta
    czyli jest szansa że tylko jeden zamek jest DL a reszta normalna?
    Raczej nie ma szansy.
    Jak już wkładali sterownik DL to i wszystkie zamki.
    To też kwestia przewodów bo są inne wtyczki przy zamkach DL i bez DL, i jak do tej pory nie było info (przynajmniej na forum) aby były patenty że tylko jeden zamek jest DL.
    poczytaj ten temat
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...czki-i-kruczki
    zrób reset,
    Zrób reset i spróbuj zaprogramować.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Podepne sie, mam podobny problem a mianowicie:

    Wcisniecie przycisku otwierania na kluczyku powinno otworzyc drzwi kierowcy a kolejne wcisniecie pozostale. Czasem jest Ok a czasem otwieraja sie wszystkie drzwi. Ostatnio doszedl nowy objaw, po wcisnieciu przycisku zamiast otworzyc drzwi kierowcy otwiera wszystkie z wyjatkiem drzwi kierowcy, musze je otworzyc z kluczyka. Zamykanie i podwojne ryglowanie dziala Ok.

    Jakies sugestie co padlo zainm wybebesze ten zamek ?

Podobne wątki

  1. [MkIII] Centralny zamek
    By Alien in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 01:39
  2. [MkIII] Centralny zamek
    By MarcinST in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2010, 16:39
  3. [MkII] Centralny zamek
    By totomek2 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-01-2007, 17:38
  4. [MkII] centralny zamek
    By LASKA in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-02-2006, 23:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów