+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 64
  1. #1
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią

    Question Zmiana lusterek na elektrycznie składane

    Po wstępnym rozpoznaniu tematu lusterek elektrycznie składanych mam takie pytanie: czy lusterko zwykłe oraz elektrycznie składane daje się rozebrać, rozłożyć w taki sposób, żeby podmienić obudowy? Chodzi mi przede wszystkim o tą część lakierowaną - żebym nie musiał lakierować zakupionych lusterek pod kolor nadwozia swojego MDO... Czy jest to możliwe?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Przekłada się elementy lakierowane
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...erko-poliftowe.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez MarekPrint Zobacz posta
    Przekłada się elementy lakierowane
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...erko-poliftowe.
    Dzięki! Świetny opis, bardzo przydatny.
    Kontynuując temat, do lusterek składanych elektrycznie musiałbym zakupić inny przełącznik lusterek, taki który można pociągnąć w dół. Ale co z instalacją? Które piny w związkach drzwi są odpowiedzialne za składanie się lusterek?

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Teoretycznie instalke w 2006r. powinienes miec przygotowana pod lusterka elektrycznie składane-instalujesz jedynie to co w nawiasie(kpl. to el. lusterka,moduł składanych luster,pokretło).Moduł składanych luster ma swoje miejsce(brazowa kość) pod skrzynka z bezpiecznikami nad nogami kierowcy.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez darecki_ Zobacz posta
    Teoretycznie instalke w 2006r. powinienes miec przygotowana pod lusterka elektrycznie składane-instalujesz jedynie to co w nawiasie(kpl. to el. lusterka,moduł składanych luster,pokretło).Moduł składanych luster ma swoje miejsce(brazowa kość) pod skrzynka z bezpiecznikami nad nogami kierowcy.
    Co do modułu, to masz na myśli ten moduł odpowiedzialny za składanie lusterek po podwójnym zaryglowaniu zamka centralnego?
    W moim Mondeo szyby elektryczne mam tylko z przodu. W całej instalacji brakuje niestety przewodów umożliwiających szybkie dołożenie elektryki, więc podejrzewam, że którychś przewodów do lusterek też mi może brakować. Nie mam schematów, więc się tylko domyślam, ale czy nie jest tak, że będzie mi brakować tylko przewodu który daje sygnał do złożenia się lusterek? Przecież zasilanie i tak idzie do lusterek bo są elektrycznie regulowane i podgrzewane.

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Dokładny opis wykonania składanych lusterek jest tu
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...zas-ryglowania.

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez MarekPrint Zobacz posta
    Dokładny opis wykonania składanych lusterek jest tu
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...zas-ryglowania.
    Dziękuję, na pewno się to przyda, ale dopiero kiedy w ogóle będę miał elektrycznie składane lusterka. Najpierw muszę je zainstalować i rozpoznać sprawę z instalacją, tylko potrzebuję podpowiedzi, albo jakichś schematów dzięki którym stwierdzę czy mam instalację pod takie lusterka.

    ---------- Post added at 09:12 ---------- Previous post was at 07:53 ----------

    Cytat Zamieszczone przez darecki_ Zobacz posta
    Teoretycznie instalke w 2006r. powinienes miec przygotowana pod lusterka elektrycznie składane-instalujesz jedynie to co w nawiasie(kpl. to el. lusterka,moduł składanych luster,pokretło).Moduł składanych luster ma swoje miejsce(brazowa kość) pod skrzynka z bezpiecznikami nad nogami kierowcy.
    Muszę dopytać - czy gniazdo do włożenia tego modułu składanych lusterek miało każde Mk3?

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    ... Muszę dopytać - czy gniazdo do włożenia tego modułu składanych lusterek miało każde Mk3?
    Nie, nie każde miało. Sam na własne oczka widziałem już dwa poliftowe Mondki, które nie miały tego gniazda i instalacji. Sam interesuje się tematem składanych lusterek, bo też chcę je założyć, ale do przedlifta.
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 11-11-2011 o 21:13
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    Nie, nie każde miało. Sam na własne oczka widziałem już dwa poliftowe Mondki, które nie miały tego gniazda i instalacji. Sam interesuje się tematem składanych lusterek, bo też chcę je założyć, ale do przedlifta.
    No właśnie, już też zajrzałem do swojego MDO i gniazda nie mam. W sumie to żaden problem Jeśli chodzi o założenie lusterek i dorobienie instalacji na "konkurencyjnym" forum. Mam w zakładkach, ale nie na tym kompie z którego piszę Poszukaj sam, a jak nie znajdziesz to w poniedziałek Ci wyślę. Wszystko jest tam opisane

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Spox. Na razie to trzeba lusterka jeszcze zdobyć
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    tez swego czasu rozglądałem się za składanymi lustrami. Niestety bardzo mało tego na rynku wtórnym.

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    tez swego czasu rozglądałem się za składanymi lustrami. Niestety bardzo mało tego na rynku wtórnym.
    Zgadza się, a jak już są, to z anglików (asferyczne lustro w prawym lusterku, ale to nie problem, można przecież przełożyć ze swoich lusterek). No i ceny takich lusterek są powalające, w porównaniu do zwykłych, grzanych i elektrycznie ustawianych.

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    No właśnie. Jak mi się uda zdobyć lusterka w jakiejś rozsądnej cenie to nie będę się zastanawiał czy to są z anglika czy EU. Jak będą z anglika to wymienię szkła i po kłopocie. Niestety, jak na razie ceny są zabójcze.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez bluebob Zobacz posta
    No właśnie. Jak mi się uda zdobyć lusterka w jakiejś rozsądnej cenie to nie będę się zastanawiał czy to są z anglika czy EU. Jak będą z anglika to wymienię szkła i po kłopocie. Niestety, jak na razie ceny są zabójcze.
    No ja też nie będę się nad tym zastanawiał. Ale zauważyłem że teraz ceny są i tak nieco niższe niż pisali na konkurencyjnym forum.

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Cytat Zamieszczone przez bartekk Zobacz posta
    Co do modułu, to masz na myśli ten moduł odpowiedzialny za składanie lusterek po podwójnym zaryglowaniu zamka centralnego?
    Mam na myśli ten moduł

    Jest to specjalny moduł tylko i wyłącznie do składania elektrycznie składanych lusterek (nie z pilota, tylko główny,a do składania lusterek z pilota/po drugim zaryglowaniu trzeba dołożyc dodatkowo zwykły przekaźnik). Warto kupić od razu w zestawie z lusterkami, bo późniejsze dokupienie modułu jest trudne.
    Tak na szybko, bardzo dobra cena:
    http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-gh...904292069.html
    i 3 inne aukcje tego samego sprzedawcy...
    Były lusterka składane el. w przedliftowych mondeo...ale tylko na kraje azjatyckie...więc takich u nas nie zobaczymy
    Jeśli ktos chce założyc je do Mondeo przedliftowego to czeka go zmiana całych lusterek, lakierowanie pod kolor osłon zewnętrznych i wymiana/kupno szkieł poliftowych EU( bo swoich szkieł przed fl nie założy).
    Ostatnio edytowane przez darecki_ ; 13-11-2011 o 21:48 Powód: dopisanie informacji
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    No i dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem lusterek el. podgrzewanych i składanych. Łatwo nie było, ale się udało! Zadziałały od pierwszego dotyku przycisku od składania. Zostało mi jeszcze zrobienie składania z pilota i będzie full wypas
    Ostatnio edytowane przez bluebob ; 06-08-2012 o 18:01
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  18. #17
    Kursant Awatar Kedzier
    Imię
    Konrad
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    mondeo 2.0 tdci
    Od
    03 Jul 2010
    Mieszka w
    Piaseczno
    mam pytanie, ile pinów jest w lusterkach elektrycznie składanych? 5, 7, 9? poczym można je bezsprzecznie rozpoznać, bo niewszyscy sprzedający wiedzą co sprzedają, widzą kostkę więc wiedzą, że są elektryczne ale nic poza tym, oczywiście nie wszyscy.

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Wtyczka musi mieć 9 przewodów we wtyczce 10-pinowej. Jeden jest wolny. Wygląda tak:


  20. #19
    Kursant Awatar Kedzier
    Imię
    Konrad
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    mondeo 2.0 tdci
    Od
    03 Jul 2010
    Mieszka w
    Piaseczno
    Z tego co wiem to moje lusterka( ele. regulowane i podgrzewane) mają chyba 5 pinów. są na allegro też takie które mają 7 pinów więc albo podświetlane albo składane. tak?

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar bartekk
    Imię
    Bartosz
    Model
    3V
    Silnik
    1.5 TSI
    Od
    05 Oct 2011
    Mieszka w
    Wieleń nad Notecią
    Cytat Zamieszczone przez Kedzier Zobacz posta
    Z tego co wiem to moje lusterka( ele. regulowane i podgrzewane) mają chyba 5 pinów. są na allegro też takie które mają 7 pinów więc albo podświetlane albo składane. tak?
    Z tego co mi wiadomo:

    5 pinów - elektrycznie ustawiane, podgrzewane
    7 pinów - elektrycznie ustawiane, podgrzewane, podświetlane
    9 pinów - elektrycznie ustawiane, podgrzewane, podświetlane, elektrycznie składane

    Tak, była taka opcja jak podświetlane bez składania.

Podobne wątki

  1. [MkIII] [Mondeo MK3] Elektrycznie składane lusterka
    By Davers in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 22:01
  2. [MkIV] Elektrycznie składane lusterka.
    By shrek0404 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 01:09
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 10:44
  4. [MkIII] Jak rozebrać lusterko składane elektrycznie?
    By linuxiks in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 22:05
  5. [MkIII] Lusterka składane elektrycznie
    By rc23 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów