+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 190
  1. #41
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez pawelszakal Zobacz posta
    Do ciebie mam blizej :P Ale jak wiadomo cena odgrywa glowna role
    Nie no jasna sprawa. Jednak czytając różne nasze opinie na ten sam temat sprzedaży auta mogę przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem że norbi333 będzie sprzedawał taniej
    Tak czy owak zawsze dobrze się przejechać kilkoma żeby sprawdzić czy wszytko jest ok z samochodem który cię interesuje. Poza tym zawsze chętnie się spotkam z Mondeo maniakiem. Niestety bardzo rzadko mam możliwość spotkać się z forumowiczami na żywo. Więc jak by co zapraszam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Panowie, trochę więcej optymizmu w nowym roku
    Sprzedaż będzie konieczna bo ciężko zmieścić 3 foteliki na tylna kanapę.
    Tos się panie napracował skoro 3 foteliki aż musisz montować. Zarazem gratuliję

    Ja jak na razie pozostaję przy marzeniach (podobno się spełniają) .

    Chyba widziałem twoje ogłoszenie i naprawdę pozostał on w mym sercu ten kolor ech miodzio.
    Ostatnio edytowane przez Fietkus ; 02-01-2012 o 17:56

  4. #43
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Fietkus Zobacz posta
    Tos się panie napracował skoro 3 foteliki aż musisz montować. Zarazem gratuliję

    Ja jak na razie pozostaję przy marzeniach (podobno się spełniają) .

    Chyba widziałem twoje ogłoszenie i naprawdę pozostał on w mym sercu ten kolor ech miodzio.
    Dzięki serdeczne. Tak tylko nadmienię że są trzy bo w syna celowałem stąd dodatkowa 2 i 3 próba. I tak celowałem że mam 3 córki
    Ale teraz bym się już nie zamienił.
    Co do marzeń. Trzymam kciuki. Pamiętam jak pierwszy raz zobaczyłem ST na stacji BP jak swojego MK2 tankowałem. Zeszło mi 5 lat ale w końcu sobie kupiłem. jak więc widzisz można.
    I po trzecie. Miło mi że się podobał. Ja za każdym razem się cieszę na myśl o jeździe moim STachem.
    Trzymam kciuki.
    Ostatnio edytowane przez popeye81 ; 02-01-2012 o 18:15

  5. #44
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Nie no jasna sprawa. Jednak czytając różne nasze opinie na ten sam temat sprzedaży auta mogę przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem że norbi333 będzie sprzedawał taniej
    .
    Mój jest starszy ,więc raczej na pewno.
    Ostatnio edytowane przez norbi333 ; 02-01-2012 o 19:06
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  6. #45
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Ja zaczynam odkładać zaskórniaki a od lutego będą to niezłe kwoty także zobaczymy jakie będą opłaty i ceny tych autek i chyba się pokuszę

  7. #46
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Co do opłat to nie rozumiem o co ten strach. Ja za swojego płacę w pakiecie OC+AC+NNW 1600zł z czego OC to 370zł.
    Zaznaczę tu że AC to wariant maksymalny z naprawą w ASO na częściach oryginalnych, bez żadnych kosztów amortyzacji czy wkładu własnego. Warto również się zorientować ile wyceniają samochód firmy w razie szkody całkowitej lub kradzieży. Bo niby mają te same książeczki a cena między np Liberty Direct a PZU może się wahać pomiędzy 34 - 15 tys. Tak więc w przypadku AC polecam solidnie poszukać i się upewnić że chociaż na papierze jest wszytko OK.

  8. #47
    Wojtus
    Gość
    Jakie zniżki?


    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Co do opłat to nie rozumiem o co ten strach. Ja za swojego płacę w pakiecie OC+AC+NNW 1600zł z czego OC to 370zł.
    Zaznaczę tu że AC to wariant maksymalny z naprawą w ASO na częściach oryginalnych, bez żadnych kosztów amortyzacji czy wkładu własnego. Warto również się zorientować ile wyceniają samochód firmy w razie szkody całkowitej lub kradzieży. Bo niby mają te same książeczki a cena między np Liberty Direct a PZU może się wahać pomiędzy 34 - 15 tys. Tak więc w przypadku AC polecam solidnie poszukać i się upewnić że chociaż na papierze jest wszytko OK.

  9. #48
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Wojtus Zobacz posta
    Jakie zniżki?
    na OC 60%
    na AC nie miałem żadnych. Ale w wyliczeniu przenieśli mi zniżki z OC również na AC. Taka maja politykę. Myślę że wiele firm tak robi.

  10. #49
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    ...
    A myśl o ponownym wystawieniu powróciła po świętach, jak się za każdym razem użerałem z zapięciem pasów w 3 fotelikach na tylnej kanapie. Pomyślałem że może w s-maxie było by łatwiej . Ale zanim decyzja zapadnie muszę przeprowadzić test czy aby na pewno będzie.
    Czyli chcesz zrobić kopię mojego ruchu - ja przesiadłem się z ST na S-Max'a

    Gwarantuję, że bezproblemowo zamontujesz "bezkłopotowo" 3 foteliki w eSiu, ale nie popełnij mojego błędu przesiadając się na 2,0TDCI bo będziesz się strasznie męczył ...

    Po ST220 wchodzą w rachubę tylko S-Max'y 2,5T albo 2,2TDCI (ale diesel'a trza koniecznie zaczipsować ...)
    Kwatery na lato w Gdansku

  11. #50
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez MAG Zobacz posta
    Czyli chcesz zrobić kopię mojego ruchu - ja przesiadłem się z ST na S-Max'a

    Gwarantuję, że bezproblemowo zamontujesz "bezkłopotowo" 3 foteliki w eSiu, ale nie popełnij mojego błędu przesiadając się na 2,0TDCI bo będziesz się strasznie męczył ...

    Po ST220 wchodzą w rachubę tylko S-Max'y 2,5T albo 2,2TDCI (ale diesel'a trza koniecznie zaczipsować ...)
    Dzięki MAG za info. Przyda się zwłaszcza ostrzeżenie bo jak zapewne wiesz wersji 2,5T jak i 2.2 TDCI jest bardzo mało, co zaczęło mnie skłaniać do rozważania nad 2.0TDCI.
    Ale weterana słowa trzeba wziąć sobie do serca i poszukiwać mocniejszych jednostek. Dzięki

  12. #51
    marcin80
    Gość
    Witam!Wczoraj byliśmy zobaczyć st(czarny z czerwonymi skórami)we Włocławku,sprawdziliśmy go dokładnie w aso,przejechaliśmy się,sprawdziłem go dokładnie miernikiem grubości lakieru,no i wszystko było ok.Ludzie z aso polecali go,dobrze znali właściciela(auto było wstawione do komisu),w sumie nie było się do czego przyczepić więc dość szybko się dogadaliśmy co do ceny no i mam ST!!!

  13. #52
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    No i gites
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  14. #53
    Cytat Zamieszczone przez MAG Zobacz posta
    Co najwyżej będziesz musiał w niedługim czasie wymienić sprzęgło, bo jakoś tak dosyć typowo w ST220 wytrzymuje ono w okolicach 150tys przebiegu.
    Podobnie jak zawieszenie...

    Cytat Zamieszczone przez MAG Zobacz posta
    Dwumasa wytrzymuje dwa razy tyle i z reguły nie ma potrzeby jej wymiany przy przebiegach niższych niż 250tkm
    Ta... dwa razy tyle to mało która V-ka wytrzyma. Już poniżej 200 tys. km te silniki potrafią być w bardzo kiepskim stanie (szczególnie 3.0), a co tu dopiero mówić o 250-300...

  15. #54
    Wojtus
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez marcin80 Zobacz posta
    Witam!Wczoraj byliśmy zobaczyć st(czarny z czerwonymi skórami)we Włocławku,sprawdziliśmy go dokładnie w aso,przejechaliśmy się,sprawdziłem go dokładnie miernikiem grubości lakieru,no i wszystko było ok.Ludzie z aso polecali go,dobrze znali właściciela(auto było wstawione do komisu),w sumie nie było się do czego przyczepić więc dość szybko się dogadaliśmy co do ceny no i mam ST!!!

    Nie będę ukrywał ze sie nie ciesze bo tez mi strasznie wpadł w oko ;P ale GRATULACJE oby ci dluugo służył

  16. #55
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez marcin80 Zobacz posta
    dość szybko się dogadaliśmy co do ceny no i mam ST!!!
    Gratuluję. Na bank przysporzy ci wiele frajdy z jazdy.

    Cytat Zamieszczone przez badger Zobacz posta
    Ta... dwa razy tyle to mało która V-ka wytrzyma. Już poniżej 200 tys. km te silniki potrafią być w bardzo kiepskim stanie (szczególnie 3.0), a co tu dopiero mówić o 250-300...
    Hmm. Co ja mogę na to powiedzieć. Faktycznie ja mam 200tys przebiegu i sprzęgło i dwu-masę wymieniałem. Z tym że dwu-masa poszła nowa tak na wszelki wypadek mimo że w momencie wymiany sprzęgła nie było jeszcze takiej palącej potrzeby. Natomiast nie rozumiem co ma dwu-masa do silnika. Pisząc że silniki potrafią być w kiepskim stanie przy przebiegach 200-300KKm? Może się nie znam ale mój właśnie wszedł w ten przedział i jak pokazywałem na wykresie z hamowni 237HP bez żadnego tuningu to raczej nie jest kiepski stan.
    Moim zdaniem jak ktoś dba o samochód to może mieć i ponad 300KKm i moc będzie się trzymać na właściwym poziomie.
    Trzeba tylko pamiętać o serwisie na czas - oleje, świece, przewody, filtry... wszytko dobrej jakości i można się cieszyć samochodem bez żadnych obaw że coś się stanie.

  17. #56
    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Hmm. Co ja mogę na to powiedzieć.
    Że masz szczęście? Szukałem bloku 3.0 dla siebie i te z ST220 były w bardzo kiepskim stanie, to samo mogą potwierdzić inni, którzy szukali. Ostatecznie mam blok z Jaguara...

    Cytat Zamieszczone przez popeye81 Zobacz posta
    Pisząc że silniki potrafią być w kiepskim stanie przy przebiegach 200-300KKm? Może się nie znam ale mój właśnie wszedł w ten przedział i jak pokazywałem na wykresie z hamowni 237HP bez żadnego tuningu to raczej nie jest kiepski stan.
    Moim zdaniem jak ktoś dba o samochód to może mieć i ponad 300KKm i moc będzie się trzymać na właściwym poziomie.
    Trzeba tylko pamiętać o serwisie na czas - oleje, świece, przewody, filtry... wszytko dobrej jakości i można się cieszyć samochodem bez żadnych obaw że coś się stanie.
    Problemem tego silnika są panewki, a to jest dość perfidna rzecz, bo jeśli silnik nie ma innych defektów to może pracować zupełnie normalnie i mieć normalną moc, a tydzień później może nadawać się tylko na złom. Panewki w najlepszym razie zaczyna być słychać na niedługo przed całkowitym uszkodzeniem i zatarciem silnika, a większość osób dowiaduje się "że to były panewki" dopiero po rozbiórce martwego silnika.
    Ostatnio edytowane przez badger ; 11-01-2012 o 15:47

  18. #57
    marcin80
    Gość

    Smile

    Podziekowania koledzy za wszystkie wskazówki i opinie przed zakupem

  19. #58
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    na pewno nie tylko tobie się przydały i przydadzą hmm ja rozmyślam tylko chciałbym kupić i wyremontować żeby igiełka była

  20. #59
    Kursant Awatar popeye81
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mondeo 2,5T Titanium S
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Fietkus Zobacz posta
    ja rozmyślam tylko chciałbym kupić i wyremontować żeby igiełka była
    możesz również od razu kupić igiełkę. Tyle że pewnie więcej zapłacisz niż za takiego do roboty.

  21. #60
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    widzieliście tego rozbitka z allegro za 5 tyś części by z niego było
    może jakbym to coś kupił to by na tym trochę zarobił, jak myślicie

    Ja bym tego w/w nie robił tylko kupił innego sprawnego i zrobił remoncie i wuala bajerka. Ech moze sie na to bym zdecydował

    Najbardziej z oferowanych na allegro ST220 to ten Blue Performance, za około 33 tyś pięknie utrzymany.
    Ostatnio edytowane przez Fietkus ; 22-01-2012 o 00:36

Podobne wątki

  1. Kupno MKIII ST220
    By Mody in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 09:06
  2. Kupno ST220
    By MiKi in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2013, 11:21
  3. Kupno Mondeo ST220
    By Marcino7 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 01:00
  4. Kupno Mondeo MK3 z LPG.
    By Pawel123 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 20:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów