+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 56 z 56
  1. #41
    Kursant
    Imię
    Maciej
    Opis
    Mondeo MKIV Kombi 1.8 TDCi SIlverX
    Od
    28 Sep 2007
    Mieszka w
    Dobrzeń Wlk.
    Cytat Zamieszczone przez MarekPrint Zobacz posta
    Tu się nie zgodzę , jak wyżej pisałem ten wąż robi się ciepły razem z rozgrzewaniem silnika - ciepły płyn idzie do góry a to jest jeden z najwyższych punktów układu.
    Górny wąż przy sprawnym termostacie nie ma prawa być ciepły do póki nie otworzy się termostat! Jeżeli tak jest to znaczy że termostat nie zamyka się całkowicie. W małym obiegu chłodnica nie występuje i ciecz przez nią nie płynie, tylko przez nagrzewnicę a to spora różnica. Zgadzam się z tym, że dolny wąż chłodnicy ten od termostatu będzie miał większą temperaturę bo ciecz przechodząc przez chłodnicę traci część ciepła, jednak będzie wyczuwalne po 3-4 minutach pracy na mrozie (-5). Jak ktoś lubi się gibać i brudzić przy aucie, może sprawdzać wąż dolny, ja jednak przedstawiłem sposób który także pozwala na zdiagnozowanie uszkodzenia.
    Mondeo MKII 1.8 ZETEC Sedan 116KM
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X Sedan 115KM
    Mondeo MKIII 1.8 Duratec Kombi + BRC Sequent 24 125KM
    Mondeo MKIV 1.8 TDCi Kombi Silver X 125KM

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Jeszcze zobaczę ale termostat juz zakupiony mam go w domu tylko na wolna chwilę czekam żeby go wymienić

    Co do płynu chłodzącego zakupić planuję VALVOLINE http://allegro.pl/valvoline-maxlife-...944481723.html

    Co wy na to?? podobno dział także troszeczkę smarujaco

  4. #43
    Kursant Awatar Leszekkulas
    Opis
    Ford Mondeo III
    Od
    12 Oct 2011
    Mieszka w
    Ostrołęka
    Ponieważ są różne zdania co do sprawdzania termostatu, może ktoś dysponuje schematem układu chłodzenia z zaznaczeniem kierunku przepływu płynu. Można by sytuację przeanalizować. Ja wymieniłem termostat 2 tygodnie temu i nadal przy lekko podgrzanym silniku rura przed i za termostatem ma taką samą temperaturę. Stary i nowy termostat w podgrzewanym naczyniu otwierały się dopiero w ok. 90 st. Czyli prawidłowo.

  5. #44
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Najprościej jest włączyć test zegarów włączyć temp płynu przejechać się na odcinku kilkukilometrowym jeżeli temp spadnie poniżej 90st znaczy ze termostat nie trzyma.

  6. #45
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Ja osobiście wymieniłem i wszystko w jak najlepszym porządku na stronie o moim mondeo i tu wrzutce jak to zrobić
    Ostatnio edytowane przez Fietkus ; 23-11-2011 o 23:55

  7. #46
    Kursant
    Opis
    Mondeo mkIII 2.0 16v 145KM
    Od
    17 Oct 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    coś jest nie tak..
    ten wąż który był zaznaczony na zdjęciu w wcześniejszym poście po prawej mam również ciepły ale ten gruby od termostatu już takiej temperatury nie ma po krótkiej pracy silnika (5 min temp -1 deg. C) wiec może MarekPrint ma racje?
    Ostatnio edytowane przez leonfp ; 24-11-2011 o 00:02

  8. #47
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez leonfp Zobacz posta
    MarekPrint ma racje?
    zdecydowanie tak
    Przerabiałem temat uszkodzonego termostatu u siebie , ale nie będę się powtarzał postępowanie jak mój post 38

    ew zapraszam do lektury
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...kładu-chłodzen
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 24-11-2011 o 02:53

  9. #48
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Tak jak obiecałem wymieniłem termostat a oto parę zdjęć:
    Wymieniłem termostat oto krótki fotoreportaż:
    1. należy zdjąć górna osłonę chłodnicy i prawą lampę


    2. trochę zdjęć z beznadziejnego dostępu do termostatu:


    3. Przy pracach pomagał mi brat no i mała buteleczka 0,75l:
    Brat tyo ja taki Czesław

    Bratu trochę zmarzły nogi i tak oto sobie dogrzewał. a taki płyn zalałem http://www.sklep.tomiicars.com.pl/12...nic-valeo.html

    Takie mam pytanie czy da się całkowicie wypuścić płyn z układu??
    Ja odpiąłem termostat, ze zbiornika wyleciało i z węża tego małego co do termostatu szedł też wiec nie rozumiem.
    Z tego co czytałem to nie trzeba w żaden sposób odpowietrzać bo sam się odpowietrza.

  10. #49
    Kursant
    Opis
    Mondeo mkIII 2.0 16v 145KM
    Od
    17 Oct 2011
    Mieszka w
    Rzeszów
    a ja mam zapytanie jak to u Was jest gdyż wymieniłem termostat ostatnio na weekendzie na pewno jest lepiej bo wskazówka staje w pion lecz przekonałem się wcześniej że nie jest to miarodajny pomiar dlatego sprawdzałem na teście..
    i tak po zmianie jak nie było jeszcze -20 to silnik w mieście osiągał 90-100 stopni ale jak dziś zapaliłem i zrobiłem w nocy rundkę (temp -21) 20 km powiedzmy po trasie to temp w okolicach 80stopni max. tylko dodam że jechałem łagodnie i ekonomicznie, droga była pusta. Wydaje mi się że to przez ten mróz tak jest, ale może komuś by się chciało odpalić test i sprawdzić to u siebie? :>
    Ostatnio edytowane przez leonfp ; 04-02-2012 o 04:32

  11. #50
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    zapodaj jak to zrobić?? to z chęcią to uczynię:

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar Damiano
    Opis
    MkIII '02, 2.0Pb+BRC
    Od
    09 Jan 2006
    Mieszka w
    Człuchów
    Podepne sie do tematu. U mnie baaaardzo wolno wskazowka idzie w gore. w miescie ciezko, w trasie po okolo 30km jest prawie w pionie. jak puszcze na luz to w oczach idzie w dol. w kabinie letnie powietrze, czasami cieplejszym dmuchnie, i zas tylko letnie a nawet zimne.
    Dzisiaj, za nim pojechalem do rodziny, w garazu ustawilem zegary. temperatura silnika powoli rosla, po przejechaniu 10km na blacie max 50st. na postoju postal troszke, wskazowka poszla ciut wyzej jak 1/4. temperatura wacha sie. max 65st i spada. wracam do domu 10km, przez cala droge powrotna w kabinie zimne powietrze!!!! na szybach szron! wskazowka na blacie w pionie!!! dojechalem do garazu, zgasilem dziada, odpalilem ponownie i leci cieple powietrze na zegarze max 70st. powlaczeniu nawiewu temp spada o 2 stopnie. gdy wylacze nawiew,podeszlo do max 72st.
    predkosc maxpodczas jazdy to 80km/h, temp. na zewn. wg. termometru w mdo to -24stC
    za dwa tyg czeka mnie wycieczka pod czeska granice, i nie usmiecha mi sie jechac z taka usterka, tym bardziej jak dziecko na pokladzie.
    Powiedzcie koledzy, czy to moze byc termostat???? idzie w microcat sprawdzic jaki jest u mnie, z czujnikiem czy bez??

    Fast cars, big wheels, fat asses, we love this shit...

  13. #52
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    tak wyślij wiadomość do MArekprint powinien zaradzić

  14. #53
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Damiano Zobacz posta
    Podepne sie do tematu. U mnie baaaardzo wolno wskazowka idzie w gore. w miescie ciezko, w trasie po okolo 30km jest prawie w pionie. jak puszcze na luz to w oczach idzie w dol. w kabinie letnie powietrze, czasami cieplejszym dmuchnie, i zas tylko letnie a nawet zimne.
    Dzisiaj, za nim pojechalem do rodziny, w garazu ustawilem zegary. temperatura silnika powoli rosla, po przejechaniu 10km na blacie max 50st. na postoju postal troszke, wskazowka poszla ciut wyzej jak 1/4. temperatura wacha sie. max 65st i spada. wracam do domu 10km, przez cala droge powrotna w kabinie zimne powietrze!!!! na szybach szron! wskazowka na blacie w pionie!!! dojechalem do garazu, zgasilem dziada, odpalilem ponownie i leci cieple powietrze na zegarze max 70st. powlaczeniu nawiewu temp spada o 2 stopnie. gdy wylacze nawiew,podeszlo do max 72st.
    predkosc maxpodczas jazdy to 80km/h, temp. na zewn. wg. termometru w mdo to -24stC
    za dwa tyg czeka mnie wycieczka pod czeska granice, i nie usmiecha mi sie jechac z taka usterka, tym bardziej jak dziecko na pokladzie.
    Powiedzcie koledzy, czy to moze byc termostat???? idzie w microcat sprawdzic jaki jest u mnie, z czujnikiem czy bez??
    Jak Ci nie grzeje to termostat Ci się nie domyka. W microcacie ta sie sprawdzic jaki masz termostat.

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    I ja się podepnę, wskazówka mi się podnosi dość szybko i nie ma problemu z osiąganiem temperatury , ale z nawiewów zanim zacznie lecieć prawdziwe gorące powietrze trzeba poczekać, po przejechaniu 9-12 km dopiero czuje np. te 25 stopni bo tak to załóżmy wieje mi na około 20 stopni. Normalne to ?? Czy nie ?? Climatronic żółty
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  16. #55
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Na początek przeczyść czujnik temperatury w kabinie.
    W dziale klima i wentylacja jest to opisywane, Krzychu fotki kiedyś wrzucał.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Przeczyszczone , wszystko jest picuś glancuś ,bo najpierw to sprawdziłem zanim wymieniłem z białego climatronica na żółty hehe
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

Podobne wątki

  1. [MkI] poprawne zachowanie alarmu magicar 440
    By kamil785 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-10-2012, 00:17
  2. [TDCi MKIII] dziwne zachowanie temp.
    By ketonic in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 23:47
  3. [TD MkI] Poprawne używanie TD
    By michal701223 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 14:23
  4. [MkII] dziwne zachowanie zamka przy niskich temp.
    By grzehol3k in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-12-2007, 17:39
  5. [MkI] Dziwne zachowanie temp. silnika vs nawiew w kabinie?!
    By jasiu_ in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 17:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów