+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    [MkI] Zmiana biegów

    Witam.
    Od pewnego czasu mam problemy z włączaniem biegów 1,2,3 . Problem występuje zarówno rano jak i w dzień podczas rozgrzanego autka.
    Zakładam że olej jest ok ale zastanawiam się czy czasem nie ma gdzieś miejsca w którym smaruje /konserwuje się mechanizm zmiany biegów.
    Miał ktoś z was podobną przypadłość? Bo przyznam się szczerze że mnie to trochę irytuje a pamiętam czas gdzie skrzynia chodziła miodzio.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Może maz zbyt gęsty olej w skrzyni biegów i stąd te problemy.
    Mi pomogło nasmarowanie całego "osprzetu" dostepnego po zdjęciu skórzanego pokrowca od dźwigni biegów i teraz pracuje zarówno lżej jak i ciszej. :metal

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar blitz04
    Opis
    PUG 407 SW HDI+A2
    Od
    02 Apr 2005
    Mieszka w
    Krosno
    wesmond mam identyczny problem. Początkowo stawiałem na poduszkę skrzyni ale to nie to. Problem tkwi albo w samych bebechach skrzyni albo w tym ustrojstwie przy lewarku. Czekam na cieplejsze dni żeby się temu przyjrzeć.
    Ostatnio przeprosiłem się ze swoim 17-to letnim maluchem i o zgrozo stwierdziłem, że zmiana biegów w pierdziochu jest znacznie lepsza niż w mondim... .
    Diagbox do Cytryn i Pugów gdyby ktoś potrzebował.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar digital123
    Imię
    Dominik
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 D4 190KM
    Opis
    Volvo V60 2016 D4 automatic
    Od
    25 Jan 2005
    Mieszka w
    Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez blitz04
    wesmond mam identyczny problem. Początkowo stawiałem na poduszkę skrzyni ale to nie to. Problem tkwi albo w samych bebechach skrzyni albo w tym ustrojstwie przy lewarku. Czekam na cieplejsze dni żeby się temu przyjrzeć.
    Ostatnio przeprosiłem się ze swoim 17-to letnim maluchem i o zgrozo stwierdziłem, że zmiana biegów w pierdziochu jest znacznie lepsza niż w mondim... .
    Nie wiem czemu, ale też mam to samo, biegi, wchodzą mi z podwójnym skokiem, z wyraźnym haczeniem, co mnie moco wkurza. Niech już się robi ciepło bo w taką pogodę nie uśmiecha mi się coś grzebać w aucie, a jest tego sporo więcej po tej zimie

    Volvo V60 D4 R-design lux nav automatic

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    ja mam dokładnie to samo-wywaliłem mieszek,lukam a tam nity mocujace "blache"(po srodku niej jest lewarek zmiany biegów) zerwane a wszystko suche jak pieprz-chyba o to chodzi :metal

  7. #6
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez ventola
    Może maz zbyt gęsty olej w skrzyni biegów i stąd te problemy.
    Mi pomogło nasmarowanie całego "osprzetu" dostepnego po zdjęciu skórzanego pokrowca od dźwigni biegów i teraz pracuje zarówno lżej jak i ciszej. :metal
    Moze i macie racje, ale gdyby to byla wina smarowania to nie mialby tych problemow tylko z 3 biegami.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Myślę że przyczyna może tkwić albo w poduszce tylnej stabilizującej ( lub w jej samym ustawieniu...jest tam regulacja) albo tez w wyregulowaniu samego mechanizmu wybierania biegów ( mówimy tu o mechaniźmie zewnetrznym starego typu ( nie linkowym).Odkąd jeżdżę swoim mondeo występował problem przy redukcji z 4 na 3 ( chrupnięcie).Byłem przekonany że pada synchronizator trójki..i całe szczęście że go nie wymieniłem bo popłynąłbym tylko niepotrzebnie w koszty...tymczasem po ostatnich robótkach ( sprzęgło a co za tym idzie ..wyjmowanie i wkładanie skrzyni...jak ręką odjął.Trójka wchodzi bezbłędnie i czyściutko podczas redukcji .....,natomiast pojawił się mały problem z 1i2.Tak że stawiam na regulację mechanizmu bądź też należy dokładnie przyjrzeć się krzyżaczkom przy dźwigni wybierania biegów na wejściu do skrzyni.Krzyzaczki te muszą pracować płynnie i bez luzu.Każde zacieranie się ich bądź luzy będą odczuwalne na lewarku podczas zmiany biegów.
    Sposób regulacji zewnetrznego mechanizmu jest opisany bardzo ładnie w "Sam naprawiam".....jednak regulacja ma sens dopiero po stwierdzeniu że krzyżaczki są w nienagannym stanie.

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Ja sprawdziłbym poduszki pod skrzynią. Jeśli skrzynia jest prawidłowo wyosiowana zacząłbym od ściągnięcia linek i próbie ręcznej zmiany biegów bez linek...

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar blitz04
    Opis
    PUG 407 SW HDI+A2
    Od
    02 Apr 2005
    Mieszka w
    Krosno
    Cytat Zamieszczone przez Henryk
    Sposób regulacji zewnetrznego mechanizmu jest opisany bardzo ładnie w "Sam naprawiam".....jednak regulacja ma sens dopiero po stwierdzeniu że krzyżaczki są w nienagannym stanie.
    Wg książki wszystko wydaje się być pięknie i ładnie tylko ten przyrząd regulacyjny... . Można się bez niego jakoś obejść?
    Diagbox do Cytryn i Pugów gdyby ktoś potrzebował.

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Ja sciagałem płaskim śrubokrętem W ASO też takiego tool'a nie mają, bo pytałem. Teraz wymieniłem linki + mechanizm i w końcu biegi ładnie wchodzą

  12. #11
    Pochłaniacz prostych
    Od
    14 Apr 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez blitz04
    Cytat Zamieszczone przez Henryk
    Sposób regulacji zewnetrznego mechanizmu jest opisany bardzo ładnie w "Sam naprawiam".....jednak regulacja ma sens dopiero po stwierdzeniu że krzyżaczki są w nienagannym stanie.
    Wg książki wszystko wydaje się być pięknie i ładnie tylko ten przyrząd regulacyjny... . Można się bez niego jakoś obejść?
    Czytaj dalej dokładnie...można się obejść bez niego całkiem spokojnie.

  13. #12

    biegi

    ja miałem to samo poradziłem sobie z tym wyjmując lewarer zmiany biegów rozebrałem go cały i okazało się że w środku było sucho trochę smaru i po sprawie a cha dotego jeszcze zatarte były krzyżaki na drązku który idzie do skrzyni pomoczyłem je godzinkę w ropie i są jak nowe narka

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar gorilla666
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo podobne 2.3 Pb
    Od
    05 Oct 2005
    Mieszka w
    Poznan
    skreciłem obudowe lewarka w kabinie-biegi bez poprawy zeszłem do kanału patrze od dołu i eureka drazek łaczacy lewarek zmiany biegów ze skrzynia ma dwa krzyzaki jeden przy lewarku a drugi przy wybieraku w skrzyni-u mnie oba krzyzaki były zatarte!! wymontowałem rozruszałem,przesmarowałem i biegi chodza idealnie

Podobne wątki

  1. [MkIII] Obroty, zmiana biegów
    By draker90 in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-11-2017, 12:58
  2. [MkII] Zmiana biegów
    By Synah in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2011, 11:45
  3. [TD MkI] Zmiana biegów ...
    By 3Biit in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 23:20
  4. [MkII] Pomocy!!! Zmiana biegów
    By Daru in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 00:12
  5. [MkIII] Zmiana biegów
    By Przemek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-03-2007, 15:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów