+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry

    Wymiana listwy wtryskowej

    Mam pytanko- czy wymiana listwy na taką samą jak jest w aucie powoduje konieczność przeprowadzania jakiejś kalibracji czy nie?
    No i drugie- czy kalibracja po wymianie listwy na inną jest rzeczą jakąś bardzo skomplikowaną?
    Mam w autku czerwone Valteki- założone niejako "z premedytacją" przez gazownika bo twierdzi że wtryski te nie są jakoś ogromnie gorsze od innych a za to są dużo tańsze więc w razie czego wymiana całej listwy to koszt jednego "niby" super dobrego wtryskiwacza.
    Ale- po pół roku zaczyna szarpać przy przełączaniu na LPG, akurat miałem możliwość podjechać do gaziarza, odpiął wężyk od filtra, nalał do niego nafty, kazał odpalić, wtryski sie wypłukały i następne pół roku było dobrze. Teraz przy przełączaniu szarpie, pracują dwa gary, potem trzy, zaświeca się check i dopiero po jakichś pięciuset metrach zaczyna gadać na cztery cylindry. Tak że podejrzewam że znów coś z tą listwą.
    Niestety teraz nie mogę jechać do gaziarza który to robił bo mam za daleko, a ci którzy są blisko mówią że nie znają się na kompie Solaris. Więc muszę zadziałać sam. Gadałem z jednym z tutejszych gazowników, stwierdził że zapomniał bym o takich problemach po wymianie wtrysków na niewiele droższe chyba OMVLe jeśli go dobrze zrozumiałem. Tyle że stwierdził że on mi tego nie skalibruje bo na programie do Solarisa sie nie znają... Mam kabelek, mam program, mam lapka- czy dam radę to zrobić sam, czy lepiej kupić jednak Valteki i bujać się znów pół roku?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Jaką masz temperaturę przełączania na LPG ??

    Jak masz kabel do kompa od gazu i "jako takie pojecie", to śmiało zmieniaj na lepsze wtryski. Ściągnij instrukcję do Solarisa z netu, laptop w dłoń i do dzieła. Od razu na pewno nie ustawisz tego idealnie, ale metodą prób i błędów powinno Ci się udać Gazownik nie chce się tego podejmować, bo on powinien to zrobić za pierwszym podejściem, a Ty nie musisz...

  4. #3
    Klubowicz
    w stanie spoczynku

    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MKIII 2.0 Pb+LPG
    Od
    12 Jan 2009
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry
    Temperatura przełączania 35stC. Temperatura na pewno nie jest tu winna bo próbowałem wyłączyć gaz i włączyć go dopiero jak autko będzie całkiem gorące i jest to samo. Problem jest tylko przy pierwszym odpaleniu po kilkugodzinnym postoju, im postój dłuższy tym problem z przełączeniem się większy.

  5. #4
    rustin
    Gość
    Zainwestuj w jakieś dobre wtryski jak nie chcesz za pół roku znowu robić coś. Po wymianie potrzebna kalibracja

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Valtek 34 rozwiążą twój problem. Miałem dokładnie to samo w poprzednim muńku.
    wypisuję się z tego kraju...

Podobne wątki

  1. [Duratec] Cieknie z listwy wtryskowej...
    By martinez07 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2013, 20:11
  2. [ST220] wymiana listwy wtryskowej st220
    By miki_st220 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 22:48
  3. [MkII] Czyszczenie listwy wtryskowej
    By piotr130872 in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2009, 01:18
  4. [MkII] Naprawa listwy wtryskowej
    By piotr130872 in forum LPG
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 17:23
  5. [TDCi MKIII] czujnik listwy wtryskowej
    By czerwo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 21:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów