+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City

    Mondeo i LPG - moje doświadczenia :)

    Historię LPG w moim samochodzie zna wielu klubowiczów bo często i długo były maglowanie moje przygody na forum .
    Mimo jeszcze opiszę moją ostatnią zabawę - związaną z wyjazdem do Darłówka .
    Instalacja ostatnimi czasy nie działała po zeszłorocznych figlach samochodami na giełdzie kapuścianeej - po spocie strasznie zaczęło capić gazem w samochodzie więc wyłaczyłem i stwierdziłem, że i tak serwis muszę zrobić po 10 kkm.
    W tym stanie rzeczy jeździłem od listopada do początku kwietnia - nie potzrebowałem LPG bo jeździłem całe 4 km dziennie .
    Przed wyjazdem do Darłówka pojechałem do serwisu by sprawdzić autko przed trasą oraz przetestować instalację LPG - czemu cuchnie w samochodzie.
    Po oględzinach w warsztacie okazało się, że puścił jeden cybant na odejściu z magistrali LPG do wtrysku i stąd gazu w samochodzie swąd.
    Ponieważ mam sekwencję, poprosiłem o wymianę filterków i ogólną kontrolę LPG, obejżeli i stwierdzili - wszystko OK, poza tym, że puszcza spaliny na połączeniu kolektora i rury wydechowej (grafitowe jabłko) co i tak sam im palcem pokazałem.
    Na usilne pytania czemu silnik się chwieje i wpadają mu obroty przy zdejmowaniu nogi z gazu - pokazali palcem na przepuszczające jabłko na połączeniu i grobowym głosem stwierdzili - za bogata mieszanka. Na każde kolejne pytanie ta sama odpowiedź - za bogata mieszanka ...
    ich pies pomyślałem, jabłko i tak wymienię dopiero po darłówku i w drogę do domu.
    Dojechałem do domu i faktycznie gazem przestało cuchnąć ale na postoju przy pracującym silniku zalatywało delikatnie spaliną gazową - to wina przepuszczającego połączenia pod samochodem.
    W drodze nad morze wszystko w porządku, tylko ... dramatycznie duże spalanie LPG - 16 litrów/100km , Susła na instalacji 2 gen. spalił równolegle tylko 10L/100km .
    To mi jeszcze nie przeszkadzało, ale w drodze powrotniej - tu się zaczęła gechenna - w przedziale 3.000-3.500 obrotów samochodem nie dało się jechać, szarpanie, duszenie i inne atrakcje - pełna ich paleta do wyboru. Jak wysiadłem pod domem to miałem ochcotę samochód odwieźć do lasu i zostawić go z odbezpieczonym granatem w środku.
    Najśmieszniejsze, że działo się to wszystko tylko na LPG !!!.
    Zebrałem się w sobie przez 2 dni i stwierdziłem - ostatni raz przegląd i zobaczymy co się stanie.
    Na pierwszy odbień poszło wspomniane jabłko na połączeniu kolektora i wydechu - bo może idzie lewe powietrze w układ i sonda dostaje szału dla tego coś nie tak z układen się dzieje.
    Mechanik przy jego wymianie znalazł coś innego i zaskakującego, mianowicie to, że mam pęknięty kolektor wydechowy - po długom zastanowieniu się czemu, padło na zeszłoroczną kradzież kół i fakt że auto spadając z cegieł musiało wyrżnąć wydechem w chodnik, a usterka wyszła dopiero po prawie roku.
    Potem dalej za ciosem - skoro za bogata mieszanka - sondy pod lupę bierzemy. Okazało się, że jedna jest walnięta - już wiem czemu za bogata mieszanka i skąd takie a nie inne spalanie LPG w trasie (zresztą benzyny też sobie nie żałował) .
    Po całym zabiegu odebrałem autko od mechanika i ... ktoś mi podmienił samochód nie szarpie, nie dławi się, idzie jak rakieta do przodu i nie śmierdzi spalinami w środu !!! ... ile pali to nie wiem bo dopiero 1-szy dzień po naprawie, ale zakładam że będzie lepiej.

    Pozdróffka

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2

    Ważne

    że szczsliwie do końca problemu doszedłeś i mechanik chciał dobrze naprawic auto,a nie zbyc klienta

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Normalie jak baśń jakąś się czyta jeszcze tylkołezki brak w oku
    no ale super że jeździ jak rakieta.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Brak tylko zakończenia. Ile?
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  6. #5
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa

  7. #6
    Zbanowany
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Wa-wa & Sulejówek City
    Mechanik mi się ceni, ale że mam do niego zaufanie to płacę bez zmrużenia oka - świece do V6 mam naprzyład po ... 22 pln
    Tak na serio - robił kompleksową robotę i sprawdzał wszystko co mnie nurtowało:
    1. kolektor wydechowy - naprawa
    2. termostat - kontrola i usczelnienie wycieku płynu
    3. pompa wodna - kontrola
    4. sondy - kontrola i wymiana
    5. ogólny przegląd samochodu pod kątem sprawności
    6. tankowanie - bo dostał samochód na rezerwie
    Całość - 800 pln i 2 dni dłubaniny. W życiu bym się do tego sam nie dotknął (choć umiem połowę rzeczy z listy załatwić sam) w związku z permanentnym brakiem czasu .
    Dziś pora na emeryta transita - c.d. napraw blacharskich .

    Chyba czeka mnie jeszcze wizyta w BRC bo wczoraj sprawdziłem spalanie gazu byłem w szoku - 18 L/100km. Mam nadzieję że ta sekwencja (podobno półinteligentna) sama się poduczy, a jak nie to na wymianę softu pojadę, bo ten mój to był tworzony indywidualnie przez rzeźników którzy gaz mi instalowali.

    Pozdróffka

Podobne wątki

  1. [Zetec] O żywotności świec moje doświadczenia
    By LaBobas in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-06-2012, 20:05
  2. [TD MkII] Korektor kąta wtrysku -moje doświadczenia --długie
    By maaxiik in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 19:53
  3. Mondeo z automatyczną skrzynią biegów - doświadczenia
    By krzysztofj in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-10-2005, 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów