+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 120 KM
    Opis
    Spoko furka
    Od
    29 Apr 2019
    Mieszka w
    Warszawa

    Butla 49 litrów ile powinno wchodzić

    Witam.

    Założyłem gazownię w Mondku i mam mały problem z ilością tankowanego gazu. Została zamontowana butla w miejscu koła 49 litrów. Licząc te 80% to spokojnie 39-40 litrów powinno wejść odnośnie ciśnienia na stacji gdzie się zatankuje. W moim przypadku wchodzi max 35-36 litrów i odbija. Zadzwoniłem do gości od montowania gazu i poprosili o przyjazd z pustą butlą w celu podgięcia pływaka. Jadę na stację po tej operacji i pięknie odbiło mi po zatankowaniu 41 litrów. Wyjeździłem to i teraz 3-4 tankowania już nie odbiło i sam odpuszczałem tankowanie po 44 litrach. Kolejna wizyta w warsztacie poprawa i teraz wchodzi jak na początku 35-36 litrów ale obija. Mechaniory twierdzą, że tak może być i to jest dobrze bo jak znowu ruszą może nie obijać. Nie ukrywam że te 5-6 litrów jest dość istotne bo licząc 11 litrów spalania to na 35 litrach ledwo osiągnie się 300 km na butli. Zastanawiam się czy na innym nowym wielozaworze z fabrycznym ustawieniem byłoby tak samo. Ciekawe jest to że przy ustawieniu na 35-36 litrów od samego początku nie ma problemu z pokazaniem ilości gazu wszystkie kropki rezerwa itp. a w momencie kombinacji przy pełnym zbiorniku 44 litry po dogięciu pływaka potrafiły się pokazać tylko dwie kropki.

    Może jakieś podpowiedzi sugestię?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Pampam69 ; 29-05-2019 o 13:36

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Było: 3.0 V6 Jest: 2.5T
    Od
    29 Jun 2017
    Mieszka w
    Tyniec Mały
    Wszystko jest OK. Kropkami bym się nie przejmował. Wg mnie te kropki to pic na wodę. Przerobiłem 4 różne instalki i na żadnej nie było to miarodajne. Obecnie mam nowego Staga qboxa i nawet podmieniałem na gwarancji czujnik i też świruje z tymi kropkami. Także pozostaje każdorazowy reset licznika Co do odbijania (a też podginałem pływak) to zauważyłem że nie odbija przy wysokich temperaturach na zew. Im chłodniej na dworze tym lepiej - wtedy praktycznie zawsze odbija, a przy upałach prawie nigdy. Nie wiem dokładnie co to za zależność fizyczna, ale gazownik kazał się tym nie przejmować dopóki nie zatankujesz więcej niż mieści butla ;DD Pozdro!

  4. #3
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    u mnie w zimie potrafił nei odbić, ale pod koniec widać było, ze "lanie" gazu już było baaaaardzo powolne, więc sam odpuszczałem, bo 49l w 52l butlę to letka przesada ja się już przyzwyczaiłem, ze co 300 trzeba szukać stacji... coś za coś
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 120 KM
    Opis
    Spoko furka
    Od
    29 Apr 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Dziękuje Panowie za odpowiedzi. Można zawsze wyjeżdżać do zera i wtedy wiadomo ile wlać +/- mi bardziej chodzi o to, że przy takim ustawieniu (podgięciu pływaka) mając np. z xx litrów gazu nigdy nie wiesz kiedy jest ten koniec jak chcesz zatankować .... ja raz tankowałem to szło prawie 49 i nic wolniej nie leciało. Dziwne trochę,że przy ustawieniu fabrycznym na 35 jest dobrze a jak więcej to się krzani...
    Ostatnio edytowane przez Pampam69 ; 06-06-2019 o 11:03

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 120 KM
    Opis
    Spoko furka
    Od
    29 Apr 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Cześć :-)
    po około 10 tankowaniach się ustabilizowało wchodzi mniej więcej około 40 litrów na każdej stacji. W takim razie musiało się ułożyć/przegryźć

  7. #6
    Kursant Awatar zibo666
    Imię
    Jarosław
    Model
    MKII
    Silnik
    2.5 ST200 205 KM
    Od
    20 Jun 2014
    Mieszka w
    Wrzosowa
    z tym podginanem pływaka to dla mnie jakiś absurd.
    wszystko zalezy od Montażystów i Zakładu. mi na wstepie powiedzieli ze bedzie ok 38l wchodzic i tak bylo. z czasem zbiornik zaczalem napełniac 42.7l ale to po mniej wiecej 6-8 m-cach. zadnej ingerencji w instalkę od 3 lat. jedynie wymiana filtrów
    dodam, że mnie cięzko jest przejechać 300 km na zbiorniku

  8. #7
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 120 KM
    Opis
    Spoko furka
    Od
    29 Apr 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    masz duży motor może dlatego mi 1.6 120 km pali z kilmą po mieście jakieś 12 litrów, na trasie schodzi do 10 i to jest moim zdaniem i tak dobry wynik przy takich gabarytach

Podobne wątki

  1. [All] Ile litrów gazu powinno wejść do zbiornika?
    By Brzuch in forum LPG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 13:54
  2. [MkIII] Płyn do chłodnicy - ile litrów?
    By danello in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-11-2014, 21:14
  3. Czy warto wchodzić w TDDi ?
    By aronka_2007 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2013, 22:32
  4. [MkI] Spalanie 16 litrów lpg na 100km
    By wojtekkr in forum LPG
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 17:43
  5. [TDDi MKIII] 13 litrów na 100 km.Ręce mi opadają.
    By mberti in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 23:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów