+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1
    Kursant Awatar Sven-T
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115km GHIA
    Od
    03 Nov 2011
    Mieszka w
    Kraśnik

    Obroty w Mondeo, Eco driving.

    Od niedawna jestem posiadaczem Forda Mondeo Mk3 2.0 TDDI 115 KM. Przeglądam to forum od pewnego czasu i widzę, że są tutaj specjaliści, dlatego też postanowiłem zapytać o "kosmetyczną" sprawę Chodzi mi o oszczędną jazdę... Przy jakich obrotach najlepiej zmieniać biegi, tak żeby go nie przemęczać i przy okazji nie zamulać np. na zimnym silniku i ciepłym już

    I jaki maxymalny moment obrotowy?
    Ostatnio edytowane przez Sven-T ; 09-12-2011 o 13:45 Powód: Rozwinięcie tytułu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant Awatar Sztendi
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI
    Od
    19 Nov 2011
    Mieszka w
    war-mar
    Z mojej obserwacji wynika, że najbardziej ekonomiczna jazda jest w granicach 1.9tyś obrotów, wtedy spalanie z kompa w granicach 6.8l czyli u mnie ok. 6. Co do zmiany biegów to chyba wiadomo-silnik zimny, to do 2tys, na ciepłym 2.2, żeby nie przyduszać, bo diesel tego nie lubi i przez to spalanie idzie w gore.
    PS. I nie przejmuj się spalaniem z kompa, bo u nas(w TDDI) komp zawyża, a o ile? to musisz zatankować pod korek i sprawdzić. u mnie o o 1l.

  4. #3
    Kursant Awatar Sven-T
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115km GHIA
    Od
    03 Nov 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    dzięki za poradę u mnie spalanie coś wysoko na komputerze pokazuje, ale wcale się tym nie przejmuje, bo z moich obliczeń wynika że w cyklu mieszanym pali mi ok. 6,5l / , a na komputerze pokazuje mi średnie spalanie 7,1l przy średniej prędkości 40 km/h
    Ostatnio edytowane przez Sven-T ; 09-12-2011 o 15:10

  5. #4
    Pieszy Awatar ninio
    Imię
    Paweł
    Model
    MK4 WAGON
    Silnik
    2.0L Duratec-HE PFI (145P
    Opis
    Czarna strzała
    Od
    16 Oct 2011
    Mieszka w
    Garwolin
    mam taki sam zestaw w kombi. po przejechaniu przeze mnie 2,5 tys km , komputer pokazuje średnio 6.2l. co do obrotów faktycznie w granicach 2 tys jest optymalnie i nie ma co katować na 5 w niskich prędkościach bo spalanie większe jakby. Jadąc na tempomacie kilkukrotnie tę sama trasę widziałem inne spalanie chwilowo niż na nodze z gazem.
    Nie jeżdżę na emeryta bo jak potrzeba to i depnę ale normalny cykl miejski tyle mi wychodzi. a trasie dłuższej spadało do 6-6.1, Nie miałem jeszcze czasu sprawdzić ile jest faktycznie po 100 lub 200km - zawsze się okazywało ze stacja referencyjna była nie pod ręką.

  6. #5
    Kursant Awatar Sven-T
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115km GHIA
    Od
    03 Nov 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    a powiedzcie mi koledzy jak np zresetować tą średnią prędkość na komputerze? próbowałem wciskać, trzymać kilka sekund i nic nie pomaga :/ przełącza do komputera temperatury...

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    kurde jak wy robicie że macie takie spalania U mnie po na krótkich trasach 12km (60% trasa,40% miasto) Spalanie ok 9,5L a trasa cały czas 90-130km/h udało się mi raz zejść na 7,2
    Ostatnio edytowane przez wsciekly ; 10-12-2011 o 16:33

  8. #7
    Kursant Awatar Sztendi
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI
    Od
    19 Nov 2011
    Mieszka w
    war-mar
    Kolego Sven-T jaki rok twojego samochodu? U mnie po prostu przytrzymujesz guzik przy wyświetlaczu temperatury, spalania itd. A zmiana tych funkcji jest w manetce kierunkowskazów. Kasuje się to oczywiście nie będąc w ruchu. Jeśli ten sposób z jakiś przyczyn nie skutkuje, to w skrajnych przypadkach możesz odpiąć akumulator na moment.

    Wściekły- kiedy wymieniałeś olej, filtry? to też ma duży wpływ na spalanie. Chyba, że już naprawdę masz cegłę zamiast nogi, to takie faktycznie będzie. U mnie te 6, co napisałem to tylko w trasie, w cyklu mieszanym jest to ok 7.2l, ale zaznaczam, ze nie jeżdżę jak dziadek, ale też nie rajdowo

  9. #8
    Kursant Awatar Sven-T
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115km GHIA
    Od
    03 Nov 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    2001 rok zmiana funkcji to wiem, że przy kierunkowskazach... a kasowanie to próbowałem tym przy kierunkowskazach przytrzymać i tym na desce rozdzielczej co jest podobny do tego co kasuje się ilość przejechanych km i dalej nic

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez Sztendi Zobacz posta
    Wściekły- kiedy wymieniałeś olej, filtry?
    Filtry wymienione w lecie wszystki na nowe - zero efektu. Olej świeżutki. Zalany BP ultimate

    Na wiosnę przeczyszczę cały układ dolotowy, zobaczymy niektórym pomogło. Na FCP czytałęm też że tylne hamulce lubią lekko obcierać, koła że nie gorące ale i taki efekt dają, zaciski rozbiorę niebawem, bo niekiedy się reczny przycina.

    Autko ogólnie żwawe jest, zbiera się ładnie, Komprecha idealna, 200km/h na balcie nie problemem.

    ---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:58 ----------

    Coś trzeba z tym zrobić bo nóż w kieszeni mi się otwiera, jak za 160zł robię 300km

  11. #10
    Kursant Awatar Sztendi
    Opis
    Mondeo Mk3 TDDI
    Od
    19 Nov 2011
    Mieszka w
    war-mar
    Sven spróbuj wyjąć akumulator i zobacz czy się zresetuje, bo może się zawiesił i wskazuje jedną wartość ciągle.

    wsciekly- jak przejedziesz jakiś odcinek trasy, to sprawdź czy tarcze nie są gorące, no i wyczyść kolektor, będzie żwawszy i powinien też wpłynąć na spalanie. A pod pompa podpinałeś?

  12. #11
    Kursant Awatar Sven-T
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115km GHIA
    Od
    03 Nov 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    tzn chodzi Ci o odpięcie klemy od akumulatora? tzn, komputer się nie zawiesił, bo zmienia się średnia prędkość cały czas... w trasie jest ok 50 km/h po mieście różnie, ale od stylu jazdy - raz 40, 30 km/h także to chyba nie powód zawieszenia komputera?

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar wsciekly
    Imię
    Tomek
    Model
    Nie mondeo
    Silnik
    2.7 BiTurbo 208 KM
    Od
    05 Aug 2007
    Mieszka w
    Trzebinia
    Cytat Zamieszczone przez Sztendi Zobacz posta
    A pod pompa podpinałeś?
    tzn ??

  14. #13
    A co na to dwumasa gdy się zmienia biegi przy 2- 2,2 tys obr/min ? Też w sumie tak jeżdżę ale myślę co na to dkz ;/

  15. #14
    Kursant Awatar Sven-T
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 TDDI 115km GHIA
    Od
    03 Nov 2011
    Mieszka w
    Kraśnik
    myślę, że nic takiego się dzieje, tak jak pisze poniżej tak należy jeździć, żeby nie zamulać silnika i wtedy też mniejsze spalanie będzie - wiadomo, że z Diesla czasem trzeba wyrzucić wszystkie wnętrzności, także od czasu do czasu warto go przycisnąć
    Ostatnio edytowane przez Sven-T ; 12-12-2011 o 11:10

  16. #15
    Kursant Awatar yzydor
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MONDEO MK3 KOMBI 2.0 TDCI 115
    Od
    26 Jan 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Pozwólcie że się wypowiem gdyż od jakiegoś czasu, a dokładniej od momentu kiedy uznałem że nas OSZUKUJĄ na cenach paliw zacząłem praktykować jazdę EKONOMICZNĄ.
    I tudzież udało się mnie, bez żadnej ściemy uzyskać w jeździe mieszanej spalanie na poziomie 5,3L i w jeździe po trasie -w jeden dzień kurs Dąbrowa górnicza - Bydgoszcz i z powrotem spalanie 4,94.
    Potwierdzą to statystyki z mojego podpisu. Sam nie mogłem w to uwierzyć co pokazuje mi komputer do momentu kiedy zatankowałem. Lecz aby uzyskać takie spalanie ważne jest, co sprawdziłem na własnej skórze:
    1. Tankowanie paliwa na stacjach z koncernu STATOIL czyli 1,2,3 ...
    2. Delikatne obchodzenie się z pedałem gazu ( przy tej samej prędkości można uzyskać różne spalanie chwilowe )
    3. Nie przekraczanie prędkości 110km/h
    4. Przewidywanie co się będzie działo na drodze, głównie w mieście co ma związek z hamowaniem silnikiem co daje ograniczenie startów z biegu 1 i postojów.
    5. Nie przyspieszanie na wzniesieniach

    Zauważyłem, ale to może być moje indywidualne odczucie że po zastosowaniu CERAMIZERA spalanie mocno się obniżyło.
    I nie tankujcie na INTERMARCHE.

    A no i ja mam TDCI a nie TDDI może i to ma znaczenie ale na pewno ma to czy dużo jeździła żoneczka czy tylko ja .
    Ostatnio edytowane przez yzydor ; 12-12-2011 o 17:04

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Kamil
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    10 Jan 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Ja ma spalanie ok 10l/100km po Łodzi, dziennie min. 2 odcinki po ok 10km.
    Na trasie schodzi do 6l/100km.
    Zmierzone tankowaniem, nie mam komputera.
    Klima na auto na 22stC praktycznie cały czas.
    Rajdowo nie jeżdżę ale też nie za wolno.
    Około maja wymieniona turbina (wstawiona nowa), stara miała spory luz poprzeczny na wałku.
    Ze 2 miesiące temu zregenerowane wtryski, dwa już lały.
    Olej i filtry wymieniane co 10tyś km. (Castrol Magnatec 10w40 B4).

    I powiedźcie co jeszcze można zrobić ??

  18. #17
    Kursant Awatar yzydor
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MONDEO MK3 KOMBI 2.0 TDCI 115
    Od
    26 Jan 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    Jak patrzę na statystyki z motostat to nie wiele osób jeździ ECO. Ja jak dorwałem Mondeo też mi palił 7 litrów.
    Myślę ze naprawdę duże znaczenie ma ciężar nogi i jakość paliwa. A jak założę światła do jazdy dziennej to plan jest ambitny, zejść do 4,5.
    Na tankowaniu mierzone :-P

  19. #18
    Zielony listek Awatar mondeou
    Imię
    KRZYSZTOF
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    BARDZO CZARNE MK3 2.0 TDCi
    Od
    05 Apr 2011
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/OHIO
    Panowie. Z tym Ecodrivingiem to uważajcie. Zwłaszcza ci, którzy mało jeżdżą po trasach / albo w ogóle/. Turbawki ze zmienną geometrią bardzo lubią się "zapychać" tzn łopatki zmiennej geometrii zawalają się nagarem. Każdy mechanik, regenerator od turbo Wam to powie. Sam miałem taki problem już dwa razy. Co prawda nie jeżdżę jak emeryt, ale niestety 95% trasy to miasto, w którym 5 bieg to ewenement. Silnik zwłaszcza w okresie zimy nie zdąży się prawie nigdy zagrzać. Tak jak napisał ktoś poniżej dieselka trzeba czasem pogonić i przepalić, a wtedy naprawdę lepiej się kula.
    Wymontowanie, wyczyszczenie i założenie turbawki z powrotem to też koszt i to nie mały ok. 400 - 500 PLN - czyli 80-90 litrów paliwa

    MONDKI DWA FROM OHIO /T-G/

  20. #19
    Kursant Awatar yzydor
    Imię
    Adrian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MONDEO MK3 KOMBI 2.0 TDCI 115
    Od
    26 Jan 2010
    Mieszka w
    dąbrowa górnicza
    No i bądź mądry.
    Więc jak jeździć ECO czy nie. Ja raz na jakiś czas przegonie mojego mondka. Zmiennej geometrii raczej nie mam więc może nic mu nie będzie.

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar misiek1982
    Imię
    Piotrek
    Model
    Mondeo & Jeep Grand Cherokee WH
    Silnik
    2.0 TDDI & 3.0 V6 CRD
    Opis
    Mondeo Kombi 2.0 TDDI 115 kunia
    Od
    20 Jul 2010
    Mieszka w
    Radom / Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez Sven-T Zobacz posta
    2001 rok zmiana funkcji to wiem, że przy kierunkowskazach... a kasowanie to próbowałem tym przy kierunkowskazach przytrzymać i tym na desce rozdzielczej co jest podobny do tego co kasuje się ilość przejechanych km i dalej nic
    Przy zegarach najlepiej trzymając wciśnięty guzik kręcić nim aż piknie tak jest u mnie a z tego co wiem te guziki nie działają zbyt sprawnie dlatego trzeba z nim pokombinować
    Cytat Zamieszczone przez mondeou Zobacz posta
    Tak jak napisał ktoś poniżej dieselka trzeba czasem pogonić i przepalić, a wtedy naprawdę lepiej się kula
    Dokładnie raz w tygodniu wypadam na trasę ekspresową i jak go przegonię 140 to od razu wywali całą sadzę i mnie później kopci i jest żwawszy
    ..................Mazowiecka Grupa Brzydali.....................
    http://seryjne.polskajazda.pl/Profil/13698
    Nikt nie wie z kąt się wzięły ale są 122 kucyki i 301 niutków

    Zmiana kołchozu na pracę którą lubię - progres 100%

Podobne wątki

  1. [Duratec] [Mondeo MK2]Skakaja obroty
    By pixi in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 22:14
  2. [Duratec] mondeo mk3 1.8 nie wchodzi na obroty
    By listonosz9 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-07-2011, 16:42
  3. [TD MkII] obroty mondeo mk2
    By piter2982 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 22-04-2010, 05:15
  4. [MkII] Mondeo II 1.8TD dziwne obroty
    By Boras2000 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2006, 09:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów