+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16

Wątek: Wtryskiwacze

  1. #1
    sebaa
    Gość

    Wtryskiwacze

    Witam. Mam Mondeo MK3 TDCi 2.0, 130KM.
    Niedawno padły mi wtryski. Wszystkie zostały zregenerowane (nowe końcówki Delphi)
    I tutaj moje pytanie. Czy ktoś z was po regeneracji tych wtrysków jeździ już dłuższy czas i zrobił sporo kilometrów, ponieważ mam wątpliwości ile da się na tym pojeździć.

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Kursant Awatar Kozaq
    Imię
    Miłosz
    Opis
    Mondeo Mk3 '04 2.0 TDCi 130KM
    Od
    18 Jul 2011
    Mieszka w
    Grudziądz
    To zależy też od tego, co do niego lejesz. Jeśli tankujesz na dobrych stacjach typu orlen/statoil/lotos to powinieneś mieć spokoj na min. 100 tys. km. Jeśli natomiast kuszą Cię ceny kierowców biedronki itp. to nie wróżę długiej żywotności...
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=16434&dateline=132492  0845

  4. #3
    Zielony listek Awatar hirotarosc
    Imię
    Łukasz
    Model
    Mondeo MK3/zdrada Laguna II FL
    Silnik
    w zdradzie1.9 DCi 120KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi Ghia X Kombi
    Od
    10 Feb 2011
    Mieszka w
    Zagłębie Dąbrowskie
    kolego oprócz sprawnych wtryskiwaczy ważne jest czy przy okazji Ci pompa nie sieje opiłkami bo tak to z 10-20tysiency zrobisz albo mniej i wszystko trafi od początku. wyczyściłeś zbiornik po regeneracji wtrysków itd??
    -Jest Mondeo MK3 2.0TDCi z 2002r. 130KM

    Moja Zdrada

  5. #4
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez hirotarosc Zobacz posta
    kolego oprócz sprawnych wtryskiwaczy ważne jest czy przy okazji Ci pompa nie sieje opiłkami bo tak to z 10-20tysiency zrobisz albo mniej i wszystko trafi od początku. wyczyściłeś zbiornik po regeneracji wtrysków itd??
    To jest dobre pytanie, czy przy regeneracji zrobiono ci płukanie zbiornika, przedmuchano przewody paliwowe, wymieniono filtr paliwa i najważniejszego sprawdzono w jakim stanie jest pompa paliwa.
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar fundil
    Imię
    Łukasz
    Model
    był B6 jest B7
    Silnik
    X0+XT+XTR+DuraAce
    Opis
    fundil edyszyn
    Od
    31 Aug 2010
    Mieszka w
    Mysłowice
    A poco się martwić na zapas.Jeżeli było zrobione tak jak piszesz i nie wyleciał żaden błąd,to jest ok.
    fundil@interia.pltel;604-236-407
    Na stanie STN 1170, ELM, F-super i coś do radyjek.




  7. #6
    Kursant Awatar waldemark
    Imię
    Waldemar
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.5 GHIA sedan
    Od
    15 Jun 2010
    Mieszka w
    Kętrzyn
    Witam,
    Wymieniałem niedawno dwa wtryski i głowicę pompy bo była padnięta. po 2500 km padły kolejne dwa wtryski które były wymieniane w lutym ( i srpawdzane miesiąc temu nic z nimi sie nie działo ) paliwo lane tylko na Orlen i raz na BP. Nie wiem czy mi wyczyścili cały układ bo nie mma tego w rachunku. pytanie czy jak wymieniona została głowica pompy, filtr paliwa, to istnieje możliwość że pozostały jeszcze jakieś opiłki i zniszczyły mi dwa stare wtryski a te nowe jeszcze sobie z tym radzą? czy poprostu dwa stare miały dość i padły. co jeszcze trzeba zrobić z układem żeby wtrysi pochodziły chociaż te 60 tyś km . ? wiecie może ile kosztuje czyszczenie układu paliwowego?

  8. #7
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Jak regenerowaliśmy wtryski na hali to zawsze czyściliśmy bak i układ paliwowy. Jak widziałem co wylatuję z baku to się przeraziłem. Taki syf, jak tego się nie wypłukał to mija się z celem wymieniać regenerować wtryski. My za taki proceder braliśmy 250 złoty.
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Cytat Zamieszczone przez waldemark Zobacz posta
    dwa stare miały dość i padły.
    dokładnie to była kwestia czasu jak dwa wcześniejsze padły

    ---------- Post added at 11:20 ---------- Previous post was at 11:18 ----------

    Cytat Zamieszczone przez waldemark Zobacz posta
    wiecie może ile kosztuje czyszczenie układu paliwowego?
    w aso, czy gdzieś z boku
    w aso około 400-500zł, z boku 150-300 stówek (mowimy o zbiorniku i wszystkich przewodach) + musisz dokupić sobie filtr
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  10. #9
    Kursant Awatar waldemark
    Imię
    Waldemar
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.5 GHIA sedan
    Od
    15 Jun 2010
    Mieszka w
    Kętrzyn
    Dzięki za info. Do ASO raczej nie będę sie wybirał postaram sie znaleść kogoś w okolicy co to zrobi i ponownie podejdę do wtrysków z nadzieją że będzie pochodzą jakiś czas pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar MaroX
    Imię
    Marek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 175 KM / 380 Nm
    Opis
    mONdeo TITANIUM
    Od
    02 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez waldemark Zobacz posta
    Dzięki za info. Do ASO raczej nie będę sie wybirał postaram sie znaleść kogoś w okolicy co to zrobi i ponownie podejdę do wtrysków z nadzieją że będzie pochodzą jakiś czas pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku
    Tak na prawdę, to "majster", który wymieniał Ci wtryski i pompę powinien wiedzieć, że trzeba od razu przeczyścić bak paliwa i cały układ, bo sytuacja może sie zaraz powtórzyć. Jeżeli zajmuje się tym zawodowo, to powinien takie rzeczy wiedzieć. Ale skoro tego nie zrobił - to on powinien ponosić koszty ponownej naprawy, a nie Ty. Jeżeli dodatkowo przez naprawą te dwa wtryski (które teraz padły) działały be zarzutu... Przez swoje zaniedbanie naraził Cię na dodatkowe koszty...
    Ostatnio edytowane przez MaroX ; 29-12-2011 o 14:35

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Cytat Zamieszczone przez MaroX Zobacz posta
    Tak na prawdę, to "majster", który wymieniał Ci wtryski i pompę powinien wiedzieć, że trzeba od razu przeczyścić bak paliwa i cały układ, bo sytuacja może sie zaraz powtórzyć. Jeżeli zajmuje się tym zawodowo, to powinien takie rzeczy wiedzieć. Ale skoro tego nie zrobił - to on powinien ponosić koszty ponownej naprawy, a nie Ty
    Tu kolega dobrze prawi.

    Pamiętaj, jak gość ściągnie cały układ, aby po zamontowaniu napełnił ON pompę. Potem niech zakręci na odłączonych wtryskach i poluźnionych przewodach WC do wtrysków co by układ odpowietrzyć. Bo jak wtryski dostaną za dużo powietrza to się zatrzymają

    ---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

    Oczywiście niech przepłuka szynę CR i przewody przelewowe.
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Adam
    Opis
    mk4 2.0 tdci 140KM
    Od
    17 Jul 2010
    Mieszka w
    Mragowo
    Podepnę się pod temat.
    Bo rozmawiałem dzisiaj z mech. takim co kumał trochę temat TDCI.
    Powiedział mi dwie ciekawe rzeczy które mnie zaskoczyły.
    Pierwsza rzecz to, ze kiedy pompa się łuszczy i wymienia się (regeneruje) układ wtryskowy, należy wymienić zbiornik paliwa.
    Bo płukanie niestety nie daje rady wyczyścić całego syfu niestety.
    A druga to taka że najlepiej jest profilaktycznie ominąć filtr paliwa chodzi o powrót.
    Ponieważ paliwo z powrotu trafia do tej czesci filtra paliwa z której juz dalej niefiltrowane idzie bezpośrednio na pompę WC.
    Co o tym myślicie?
    Warto omijać ten filtr?
    W sumie paliwo z powrotu ma go teoretycznie tylko podgrzewać chyba?
    Jeśli może to zmniejszyć ryzyko awarii wtryskiwaczy to może warto?

  14. #13
    Kursant Awatar waldemark
    Imię
    Waldemar
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Mondeo MK3 2.5 GHIA sedan
    Od
    15 Jun 2010
    Mieszka w
    Kętrzyn
    Cytat Zamieszczone przez MaroX Zobacz posta
    Tak na prawdę, to "majster", który wymieniał Ci wtryski i pompę powinien wiedzieć, że trzeba od razu przeczyścić bak paliwa i cały układ, bo sytuacja może sie zaraz powtórzyć. Jeżeli zajmuje się tym zawodowo, to powinien takie rzeczy wiedzieć. Ale skoro tego nie zrobił - to on powinien ponosić koszty ponownej naprawy, a nie Ty. Jeżeli dodatkowo przez naprawą te dwa wtryski (które teraz padły) działały be zarzutu... Przez swoje zaniedbanie naraził Cię na dodatkowe koszty...
    OK dzięki za poradę.
    Rozmawiałem przed chwilą z kolesiem co robił mi wtryski i wymianiał głowicę pompy i stwierdził że
    - pompa uległa naturalnemy zyżyciu co za tym idzie nie było opiłków itp. ( ślizga sie z tematem strasznie i nie poczuwa się do blędu )
    - dwa wtryski które nie zostały wymienione mieściły sie w normie ( cokolwiek to znaczy ) a że teraz przelewają więcej to już nie jest jego temat tylko zuzycia ( może i prawda - narazie żaden błąd w kompie nie wyskakuje pytanie tylko ile to jeszcze potrwa i czy dolewanie środków czyszczących np "Shell" przedłuży ten stan ? ) .
    Sumująć niestety będę musiał sie sam z tym uporać ale z całą pewnością kolejny raz do tego Pana nie zajadę. Mój błąd że nie zapoznałem się z tematem wymiany wtrysków wczesniej i nie wymusiłem pewnych działań na mechaniku. Więc przestroga dla innych patrzcie co robi wasz mechanik teraz jestem mądrzejszy o parę tematów i biedniejszy o koszt kolejnych wtrysków

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar sly_PL
    Imię
    Sylwester
    Model
    MKIII
    Silnik
    2,2, 1,8t, 3.0, 3.0, v1,8
    Opis
    garbaty, gromowładny , pączek
    Od
    09 Dec 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Cytat Zamieszczone przez waldemark Zobacz posta
    - pompa uległa naturalnemy zyżyciu co za tym idzie nie było opiłków itp.
    za sprężanie paliwa służy układ krzywek i to one najczęściej opiłkują ( nie znam dokładnie za co odpowiada głowica w pompie WC, widziałem tylko swoją testowaną i rozebraną ) czy to proces naturalnego zużycia dla głowicy to raczej Ci nie powiem


    Cytat Zamieszczone przez waldemark Zobacz posta
    - dwa wtryski które nie zostały wymienione mieściły się w normie ( cokolwiek to znaczy ) a że teraz przelewają więcej to już nie jest jego temat tylko zuzycia
    No tak, ale wymieniał dwa inne, które wymagałby tego żeby układ został przepłukany

    ---------- Post added at 16:46 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Nimek6310 Zobacz posta
    Warto omijać ten filtr?
    Co do przepływu przez filtr się nie wypowiem. Ale powrót bezpośrednio do baku jest jak najbardziej wskazany.
    Wymiana baku, a czyszczenie - wiadomo wyczyszczenie (płukanie czy cos takiego) to nie to samo co nowy, ale kto bogatemu zabroni.
    Jeździł będę z przyjemnością, teraz gromowładnym.
    Dźwięk v-ki powinni nagrywać i dawać gratis do każdego sprzedawanego diesla jako podkład.

  16. #15
    Mistrz pobocza
    Imię
    Artur
    Opis
    mk3 2.0 tdci FL kombi
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Lublin
    a warto prewencyjnie wyczyścić bak? zaznaczam, że z układem paliwowym póki co nic się nie dzieje (wtryski mają przelew średnio około 25 ml na 4 minuty - przebieg nieco ponad 190 tys.) :-).
    Ostatnio edytowane przez Ar2rB ; 31-12-2011 o 20:55

  17. #16
    sebart
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez sebaa Zobacz posta
    Witam. Mam Mondeo MK3 TDCi 2.0, 130KM.
    Niedawno padły mi wtryski. Wszystkie zostały zregenerowane (nowe końcówki Delphi)
    I tutaj moje pytanie. Czy ktoś z was po regeneracji tych wtrysków jeździ już dłuższy czas i zrobił sporo kilometrów, ponieważ mam wątpliwości ile da się na tym pojeździć.
    Regenerowałem jak miał 320 tyś km u Adamka w Piekarach wraz z wymiana pompy CR na regenerowaną
    Teraz ma 405 i znów lipa próba przelewowa wskazuje na jeden z 4 ale wiadomo to może nie być wszystko
    IDS pokazał:
    P0622
    P1211
    P0251
    P0251
    w poniedziałek wszystkie 4-ry idą na stół

Podobne wątki

  1. [MkIII] Wtryskiwacze
    By Eskort1972 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2010, 13:40
  2. wtryskiwacze
    By gigi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2007, 21:43
  3. [MkI] Wtryskiwacze 1.8 TD ?
    By BoSko in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-01-2007, 12:34
  4. wtryskiwacze
    By moyes in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-01-2007, 18:06
  5. wtryskiwacze
    By jdiabel in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-12-2006, 13:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów