+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Skrzynia z diesla do benzyny - co i jak?

    Witam, ostatnio w temacie Qrzyha wyczytałem że został posiadaczem skrzyni biegów od klekota, którą planuje wsadzić do benzyniaka. Nie chcąc mu zaśmiecać tematu zakładam nowy (przyda się dla tych co kiedyś będą szukać).
    Nie ukrywam że temat strasznie mnie zainteresował, tak więc postanowiłem trochę pogooglować - niestety nic ciekawego nie znalazłem. Jedni piszą że jak się przełoży skrzynie to przyśpieszenie i vmax spadnie, inni że przyśpieszenie wzrośnie i vmax spadnie ale nigdzie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Tak więc jak to jest w przypadku mondeo? Jak z przyśpieszeniem? Jak z vmax? Jak ze spalaniem? Jak z wymianą? (pasuje P&P czy trzeba przerabiać coś?)
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    z moich odczuć klekot ma "krótkie"przełozenia, takze przyspieszenie moze wzrosnąć ale v max spadnie po wlozeniu takiej skrzyni do beny

  4. #3
    no tak, ale benzyna się dłużej "kręci" i teraz patrzyłem tak na filmiki i przykładowo:

    1.8 benzyna:
    http://www.youtube.com/watch?v=qLuoZHH9vU0 0:32 - 3 bieg, 5tys obrotów i 100km/h

    1.8 diesel:
    http://www.youtube.com/watch?v=M59ICM4cxLw 0:17 - 3 bieg, 4,5tys obrotów i 100km/h

    Czyli diesel przy tym samym biegu a mniejszych obrotach osiąga tą samą prędkość co benzyna - więc idąc tym tropem vmax powinno chyba wzrosnąć?
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    skrzynia pasuje, ale sa inne przelozenia
    Ostatnio edytowane przez 1olek ; 02-01-2012 o 15:52

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    skrzynia pasuje
    Czyli jedno pytanie załatwione.
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    ale sa inne przelozenia
    No właśnie a jak z tymi przełożeniami? Jak to przyśpiesza? Jak vmax? Jak spalanie?
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez Major DZL Zobacz posta
    Czyli jedno pytanie załatwione.
    nie chce Ci wprowadzic w blad bo juz nie pamietam ale byl kiedys o tym temat, o ile pamietam to ktos przelozyl same bebechy ze skrzyni, czemu nie cala, nie pamietam, poszukaj tutaj lub na fordclubpolska.pl

    ---------- Post added at 13:53 ---------- Previous post was at 13:53 ----------

    bvylo opisane jak z Vmax itp

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    1 i 2 bieg na pewno w td sa krótsze niz w benie, dalej nie wiem

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Ogólnie to skrzynia(a właściwie to chyba przekładnia główna) od diesla jest szybsza. Wrażenie "krótkości" biegów w dieslu to po prostu znacznie mniejsze obroty maksymalne.
    Pomimo tego, że biegi będą dłuższe, to V-max prawdopodobnie nie wzrośnie, a może nawet zmaleć.
    Trzeba by podnieść moc silnika aby prędkość maksymalna wzrosła.
    Przełożenia są w fabryce odpowiednio dopasowane do charakterystyki silnika.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Qrzyh
    Imię
    Krzychu
    Opis
    Mdo Ghia 1.8 Zetec 96r
    Od
    10 Oct 2008
    Mieszka w
    Zgorzelec/Katowice/Gliwice
    Po kolei:

    Jesli skrzynia potocznie mowiac jest "dluzsza" tzn, ze przy tych samych predkosciach obrotowych osiagamy wieksze predkosci licznikowe.

    Co za tym idzie: 1wszy bieg zmienia sie przy odcince nie np. przy 40km/h tylko przy 50km/h, 2gi bieg nie przy 90km/h tylko przy 105km/h.

    Czy daje to szybszy start do 100km/h ? Zalezy od kierowcy i od konkretnych zmian przelozen skrzyni, moim zdaniem, jesli przed zmiana na 2 biegu nie da rady zrobic 100km/h a po zmianie tak, mysle ze wynik do 100km/h sie poprawie poprzez usuniecie jednej zmiany biegu. Jesli silnik bedzie oczywiscie wystarczajaco mocny

    Co z Vmax? Proste, jesli na auktualnej skrzyni na 5tce masz Vmax=200 przy 6000obr i moc max przy 6000obr to nie licz na to ze przy dluzszej 5tce w nowej skrzyni bedziesz mial ten sam Vmax, Vmax najprawdopodobniej spadnie, bo skoro w nowej skrzyni 200km/h mialbys przy 5500br czyli przy mniejszej mocy, nie dasz rady tyle osiagnac.

    Oczywiscie mozliwosci jest wiele i jest kilka takich samochodow, że Vmax osiaga sie u nich na biegu przedostatnim (tam blizej siebie jest Vmax i max_moc silnika przy danych obr) a nie biegu ostatnim.

    Tak wiec mozliwości jest wiele, ale czego nalezaloby sie spodziewac na pewno:
    -jadac autostrada z ta sama predkoscia nie wymagajaca od silnika maxymalnej pracy, np 130km/h, po wrzuceniu dluzszej skrzyni obroty powinny spasc a wiec i spalanie.

    Czy warto sie wogole bawic w cos takiego: efekty raczej niepewne, w sumie nie wiadomo czego sie spodziewac, ale ja uwazam, ze dla mnie warto. Grubo ponad 50% moich przebiegow jest po autostradach, wiec licze na mniejsze spalanie...


    ... i to ze na 2gim biegu wkoncu zlapie 100km/h
    Ostatnio edytowane przez Qrzyh ; 03-01-2012 o 14:45
    Mondeo było, mondea nima

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Mniejsze obroty nie zawsze oznaczają mniejsze spalanie.
    Kolega kiedyś zrobił eksperyment - jechał primerą z tą samą prędkością na 4 i 5 biegu i spalanie było takie samo, jedynie hałas mniejszy na 5.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  12. #11
    W sumie vmax to mam gdzieś, zastanawia mnie jak by wyglądało spalanie po mieście czyli na tych mniejszych biegach.

    Qrzyh bo chyba podobny efekt chciałbym uzyskać jak Ty, czyli przyśpieszanie w miarę dobre i małe spalanie w trasie. A nie wiesz od czego Gori ma skrzynie że on przy 2,5k ma 140 na blacie?
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    a on ma chyba silnik V6 ST200 a to zupelnie inna bajka

  14. #13
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    a on ma chyba silnik V6 ST200 a to zupelnie inna bajka
    1.6 pod maska :P http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post1075748
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar Qrzyh
    Imię
    Krzychu
    Opis
    Mdo Ghia 1.8 Zetec 96r
    Od
    10 Oct 2008
    Mieszka w
    Zgorzelec/Katowice/Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Major DZL Zobacz posta
    A nie wiesz od czego Gori ma skrzynie że on przy 2,5k ma 140 na blacie?
    Hehe, zeby on to chociaz wiedzial
    Mondeo było, mondea nima

  16. #15
    Mistrz pobocza Awatar Marcin-Klb
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo RS
    Od
    10 Jan 2011
    Mieszka w
    Kluczbork
    Ja jeżdżę na skrzyni od 1.6 w 2.0 i fakt-przyspieszenie jest fajne na każdym biegu, nawet na 5ce gdzie przy 100 mam niecałe 2900rpm, nie muszę redukować do wyprzedzania. Ale szkoda mi silnika kręcąc go cały czas przykładowo w trasie teraz na 4250rpm przy 150-160 a miałby wtedy te 3800 to jest różnica w samej żywotności silnika. Do spalania nie jestem pewny bo ciężej będzie mu się rozpędzać, więcej butowania itd. Zobaczymy

  17. #16
    A przykładowo skrzynia od V'ki podejdzie? Czy trzeba by było przekładać bebechy a może to w ogóle nie jest wykonalne?

    No bo skoro Marcin-Klb ma skrzynie od 1.6 przy silniku 2.0 i ma takie duże obroty to żeby osiągnąć odwrotny efekt trzeba założyć skrzynie z większego silnika Tak mi się wydaje.
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar Colorado30
    Imię
    Adam
    Model
    MKII-MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Sedan 2,0 97 , Kombi 2001 V-ka
    Od
    07 Apr 2010
    Mieszka w
    Legnica
    Cytat Zamieszczone przez Major DZL Zobacz posta
    A przykładowo skrzynia od V'ki podejdzie? Czy trzeba by było przekładać bebechy a może to w ogóle nie jest wykonalne?
    nie ma takiej opcji zebys bebechy czy skrzynie z V-ki wlozyl, nie pasuje

    533-593-035 colorado32@o2.pl

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar Qrzyh
    Imię
    Krzychu
    Opis
    Mdo Ghia 1.8 Zetec 96r
    Od
    10 Oct 2008
    Mieszka w
    Zgorzelec/Katowice/Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez Colorado30 Zobacz posta
    nie ma takiej opcji zebys bebechy czy skrzynie z V-ki wlozyl, nie pasuje
    Dokladnie - sprawdzilem organoleptycznie. Nawet mialem pomysl zeby zamach od v-ki przelozyc... niestety jest on na 8 srub a w rzedowkach na 6... Wiec nihuhu.
    Mondeo było, mondea nima

  20. #19
    czyli zostaje włożenie skrzyni z diesla, a jak wygląda kwestia sprzęgła itd? Coś trzeba zmieniać? Czy tylko wyciąga się starą skrzynie wkłada nowa i już można jechać?
    Bardzo zdolny i leniwy, to na pewno mowa o mnie, twoje IQ 150 przy moim wygląda skromnie..

  21. #20
    Mistrz pobocza Awatar Qrzyh
    Imię
    Krzychu
    Opis
    Mdo Ghia 1.8 Zetec 96r
    Od
    10 Oct 2008
    Mieszka w
    Zgorzelec/Katowice/Gliwice
    Tego do konca nie wiem, na skrzyni od diesla siedzi ten sam wsyprzeglik. Ja u siebie bede wkladal wysprzeglik z v-ki, sprzeglo i zamach z dociskiem od 2.0. Nie wiem jak kolnierz skrzyni od diesla, czy pasuje... Jesli nie to bedziemy sie bawic w bebechy
    Mondeo było, mondea nima

Podobne wątki

  1. [MkII] Wydech z diesla do benzyny ??? ;)
    By *czarny* in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 14:24
  2. [TD MkI] Dolewka benzyny do diesla
    By grzeh2000 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-02-2012, 10:26
  3. [MK1] Predkosciomierz z benzyny do diesla
    By tewuwutu in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 11:46
  4. [MkII] półoś z benzyny do diesla?
    By rafalski198 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-05-2008, 10:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów