+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    Wymieniaj. Ja będę robił ale w przyszłym tyg.
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    kupiony, 100zł, jutro próba wymiany nastąpi...masakra podobno zobaczymy jak pójdzie robota...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  4. #43
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    wymieniony, dokładnie DanielWR mi wymienił a ja udawałem, że naprawiam diesle ids-em działa i wsioooo
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  5. #44
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Panowie troche odkopie, musze wymontować dziś osuszacz bo mam do wymiany, czy mogę narazie jeździć bez osuszacza dopóki nie przyjdzie nowy czy instalacja nałapie wilgoci?

  6. #45
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Zabezpiecz rurki przez naciągnięcie woreczka foliowego na otwarte końce rurek i solidne obwiązanie.Nie zaszkodzi też uprzednio zatkać rurki korkami plastikowymi lub gumowymi.Można tak jeździć nawet dwa tygodnie-nic się nie stanie.Po założeniu nowego osuszacza wysuszyć instalację suchym azotem-i tak trzeba zaazotować instalację w celu sprawdzenia szczelności.Sprawdzone organoleptycznie-miałem tak kilkakrotnie podczas np.wymiany sprężarki czy później przy wymianie skraplacza.
    Mo osuszacz skończył niedawno 18 lat i ma się dobrze.



  7. #46
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Jesli bede juz mial wyjety osuszacz to mogę sobie sprawdzić szczelność reszty instalacji zwyklym kompresorem? U mnie jak gosc wpuscil azotu to poleciała mi woda spod nadkola wiec wnioskuje ze osuszacz sie skonczył
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 12-08-2015 o 19:49

  8. #47
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    to mogę sobie sprawdzić szczelność reszty instalacji zwyklym kompresorem?
    Niby można, tylko trza nabić tak układ żeby było w nim stałe ciśnienie, zapiąć manometr i zerkać czy np po godzinie nie ma spadku ciśnienia w układzie.


    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    U mnie jak gosc wpuscil azotu to poleciała mi woda spod nadkola wiec wnioskuje ze osuszacz sie skonczył
    A to stwierdzone organoleptycznie że osuszacz a nie np skorodowana rurka dochodząca do osuszacza?
    A ile tej wody było?, bo woda w układzie to takie mało prawdopodobne.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #48
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Gość od klimy stwierdził że pewnie osuszacz puścił dlatego chce go wyciągnąć i wtedy jeszcze raz sprawdzić pod ciśnieniem. Wody wyleciało tak 30-50ml, osuszacz ma na sobie nalot jakby lało sie po nim. Albo skoro osuszacz jest i tak do wymiany to przed jego demontażem nabije powietrza i zobacze skąd leci? Nie mogłem go wyciągnąć dziś bo nie wiedziałem jak rozpina się te złączki, dopiero teraz zobaczyłem. W mondeo są 2 wejścia gdzie nabija sie czynnik? Pod maską i koło osuszacza? Może tam wepne manometr? Aha i do ilu nabijać?
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 13-08-2015 o 17:27

  10. #49
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    W mondeo są 2 wejścia gdzie nabija sie czynnik? Pod maską i koło osuszacza?
    Tak.Jedno to wysokie ciśnienie (za sprężarką w stronę kabiny) a drugie to niskie ciśnienie (między osuszaczem a sprężarką).Jeśli sprężarka stoi to ciśnienie w całym układzie jest takie samo.

    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Aha i do ilu nabijać?
    Nie wiem czy Ci kompresor wydoli -można (a nawet powinno się) nabijać powyżej 20 atm (mi nabijają azotu 22 atm).Przy czym ostrożnie z nabijaniem powietrza w układ-przy nie bardzo (zwykle) sprawnym odwadniaczu w kompresorze można zawilgocić układ.Nabijanie azotem w dowolnej stacji klimatyzacyjnej kosztuje od 2 do 5 pln.(korzystałem kilkakrotnie)

    UWAGA:Po nabiciu powietrza lub azotu NIE WOLNO POD ŻADNYM POZOREM uruchamiać sprężarki klimy-pewne rozerwanie parownika albo któregoś przewodu!!!
    Ostatnio edytowane przez Stasio1948 ; 13-08-2015 o 19:35



  11. #50
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Skoro mowisz że coś tam można zawilgocić to odpuszcze, porozłączam rurki w okolicach osuszacza i sprawdze ręcznie. Mówisz nabicie azotem od 2 do 5zł, heh pytałem w kilku zakładach w okolicy trójmiasta i półwyspu to za nabicie azotem chcieli 50zł, tylko w jednym zakładzie zeszli do 20zł po czym gosciu nic nie wział. Pozatym do najbliższego zakładu zajmującego się klimatyzacją mam 50km ale ceny mają takie że bardziej mi sie opłaca podjechać do gdyni 70km

  12. #51
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    To skorzystaj z zakładu wulkanizacyjnego który oferuje usługę pompowania kół azotem.Może być jedynie kłopot z podłączeniem się do instalacji-klima ma przyłącza znacznie się różniące od tych w kołach ale może..Wprawdzie tam wysokiego ciśnienia nie uzyskasz ale do sprawdzenia wycieków wystarczy.Już sporo zakładów dysponuje albo wytwornicą azotu albo używa azotu z butli (i ten bym polecał-można uzyskać odpowiednie ciśnienie i jednocześnie wysuszyć instalację gdyż azot w butlach jest na 100% bezwodny).



  13. #52
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Szukałem już takiego zakładu wcześniej i naprawde nie ma opcji w moich okolicach. Dzis postaram sie wyjąć ten osuszacz i zobacze skąd to leciało. W czwartek podjade do klimaciarza to okaze sie czy juz wszystko jest szczelne

  14. #53
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 130 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    18 Oct 2013
    Mieszka w
    Rzeszów

    Osuszacz - jak często wymieniać?

    Panie i Panowie potrzebuję porady. Jaki jest taki bezpieczny dystans/okres po jakim należy wymienić osuszacz? Tutaj wspominają o 2 latach http://www.autoczescipolska.pl/jak-c...-osuszacz.html ale podejrzewam, że to zależy od marki/modelu? Przy okazji jakiej firmy byście polecali zamontować i czy taka wymiana to skomplikowany zabieg? Poradzę sobie w garażu czy oddać auto w ręce specjalisty?

  15. #54
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mondziak60 Zobacz posta
    Jaki jest taki bezpieczny dystans/okres po jakim należy wymienić osuszacz?
    Nie ma takiego dystansu, jeśli klima jest prawidłowo serwisowana, to siłą rzeczy osuszacz jest wtedy "oczyszczany".
    Problemem jest wtedy gdy układ długo jest otwarty i wilgoć się wda, ale i tak po naprawie a przed napełnieniem czynnikiem wytwarzana jest próżnia która usuwa wilgoć, do tego w układzie oprócz czynnika jest również olej.
    Osuszacz, w zależności od budowy, prędzej się zakituje jak brud będzie w układzie np z sypiącej się sprężarki, niż przestanie pełnić funkcję którą ma w swojej nazwie.

    ---------- Post added at 14:36 ---------- Previous post was at 14:35 ----------

    Cytat Zamieszczone przez mondziak60 Zobacz posta
    Poradzę sobie w garażu czy oddać auto w ręce specjalisty?
    Przy wymianie osuszacza trzeba odciągnąć czynnik, a po wymianie z powrotem nabić, więc raczej w domu tego nie zrobisz.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #55
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez mondziak60 Zobacz posta
    Jaki jest taki bezpieczny dystans/okres po jakim należy wymienić osuszacz? Tutaj wspominają o 2 latach http://www.autoczescipolska.pl/jak-c...-osuszacz.html
    Uśmiałem się jak norka.W moim Mk2 osuszacz siedzi od nowości (19 lat) i cały czas jest sprawny pomimo tego że w ciągu tego czasu dwukrotnie była wymieniana chłodnica klimatyzacji,trzy razy wymieniałem sprężarkę i raz parownik.Spawany był również przewód aluminiowy osuszacz-sprężarka.Za każdym razem układ przez dzień/kilka dni był otwarty.
    Auto było zakupione w 2002 z dziurawą chłodnicą klimy i pękniętym (po wypadku) przewodem aluminiowym osuszacz-sprężarka i podejrzewam ze przed zakupem co najmniej rok instalacja była otwarta.
    Po niezbędnych naprawach instalacja chodzi do dziś z tym samym osuszaczem z którym auto było zakupione.
    Układ klimy jest co rok/dwa kompleksowo obsługiwany w zaprzyjaźnionym serwisie klimatyzacji i nie sprawia kłopotów mimo podeszłego wieku.



  17. #56
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Jan 2016
    Mieszka w
    Tuchola
    Dzisiaj wymieniłem sprężarkę i pojechałem nabić klimę. Pan powiedział , że jak to sprężarka po regeneracji a nie szrot to lepiej wymienić osuszacz bo może się ona popsuć.
    Co prawda z godzinę otwory były nie zabezpieczone więc coś mogło naciągnąć.
    Przed nabiciem byłą robiona próżnia która trwała 30min.
    Wymienić ?
    Ostatnio edytowane przez kamil1987 ; 26-01-2016 o 22:54

  18. #57
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kamil1987 Zobacz posta
    Co prawda z godzinę otwory były nie zabezpieczone więc coś mogło naciągnąć.
    Ile tej wilgoci naciągnęło, kroplę? dwie? przy próżni wilgoć uleciała.

    Cytat Zamieszczone przez kamil1987 Zobacz posta
    Wymienić ?
    Jeśli powodem wymiany sprężarki było to że się tak rozleciała że sypała opiłkami do układu to wymienić, jeśli nie sypała to nie ma powodów aby wymieniać osuszacz.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #58
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Jan 2016
    Mieszka w
    Tuchola
    Ojej z niej ciekł dlatego wymieniona.

    Tapatalk

  20. #59
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Z tego samego powodu wymieniałem dwa razy i osuszacz został stary. Pierwsza regenerowana ciekła strasznie, teraz z używanej trochę kapię więc przed sezonem kolejna wymiana ale osuszacza nie będę zmieniał.

  21. #60
    Zbanowany
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    04 Jan 2016
    Mieszka w
    Tuchola
    Zrobiłem wywiad o firmie od której kupiłem. Na jakieś 50 osób co kupiło od nich sprężarki nikt nie narzekał. Zobaczymy u mnie.

Podobne wątki

  1. [MkII] Wymiana osuszacza ST200
    By fala in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 19:22
  2. [MkII] wymiana osuszacza?
    By bdop in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-09-2009, 11:06
  3. [MkII] Wymiana skraplacza i osuszacza - mogą być problemy?
    By boro in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 08:57
  4. [MkII] wymiana osuszacza bo klima nieszczelna
    By wrt in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-09-2007, 15:37
  5. [MkI] Wymiana osuszacza
    By Pietrow in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 20:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów