+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 74 z 74
  1. #61
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jkmaxim Zobacz posta
    Bardzo dobre radio w swojej klasie. I małe gabarytowo co może być a zapewne jest zaletą.
    Ale jakie radio bo nie wynika z wypowiedzi...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Pochłaniacz prostych Awatar jacekpr1
    Imię
    Jacuś
    Model
    MKII
    Silnik
    1,8 TD
    Opis
    TaDeusz
    Od
    05 Dec 2007
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    Ale jakie radio bo nie wynika z wypowiedzi...
    tak jak w temacie....
    [Test] CB Uniden 520

  4. #63
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    A jasne czyli radio, od którego sam producent się odżegnuje i stwierdza, że nie jest na rynek europejski?

  5. #64
    lena666
    Gość

    Cool

    Mam takie CB i jestem zadowolona

  6. #65
    Pochłaniacz prostych Awatar jacekpr1
    Imię
    Jacuś
    Model
    MKII
    Silnik
    1,8 TD
    Opis
    TaDeusz
    Od
    05 Dec 2007
    Mieszka w
    Płock
    bo to najlepsze w tym przedziale cenowym

  7. #66
    Zbanowany
    Imię
    Dominik
    Opis
    Mondeo st220
    Od
    27 Feb 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    W przedziale cenowym 200-350zł Uniden 520 Pro XL rządzi i nie ma dla niego konkurencji. Jest to bardzo dobre radio które użytkuje we wszystkich autach od długiego czasu i wszystkie są całkowicie niezawodne. Przesiadłem się na nie z presidenta, bo obecnie ta firma totalnie nie jest wart swojej ceny - kiedyś robili dobre radia... W mk3 uniden ładnie mieści się w podłokietniku. Osobiście pokrętło squelch mam całkowicie rozkręcone a szumy reguluje tylko RFgainem czyli czułością odbiornika, dolatują tylko te mocniejsze sygnały i sprawdza się to super.

  8. #67
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    Jak o jakość Unidena chodzi, to w zasadzie są to w większości już legendy... bądź co bądź, trochę jednak przesadzone... 520XL BYŁ faktycznie całkiem fajny jako anty-misiek, ale tylko do momentu przeniesienia jego produkcji do Chin. Od tego czasu jest to już 1/2 Unidena Słyszałem zarówno starego Unidena jak i Chińczyka i różnica jest spora... Obecnie w tym przedziale czasowym chyba fajniej byłoby się zainteresować Yosanem lub Lafayett... To samo tyczy się Johnnego, Harrego etc.

  9. #68
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI 130 KM
    Od
    04 Jan 2013
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Nie wiem czym kierujesz się proponując Yosana.. Dla mnie to wynalazek, trudno dostępne części, jeszcze gorszy serwis, nawet układ pin-ów na mikroonie jest tak dziwny ze potrafi się upalić podłączając do niego inna gruszkę ;> Wg mnie Unideny są teraz gorsze od tych które były dostępne jeszcze z 2 lata temu, ale nie przesadzajmy, żeby od razu Yosana brac...
    A co do wypowiedzi @ Rogaleskoo - producent się nie odżegnuje.. Jakbyś otwarł blachy Jakiegokolwiek Presidenta to w środku masz płytę z nadrukiem "Uniden" (większość ludzi myśli że Uniden jest na podzespołach Presidenta, a jest w rzeczywistości odwrotnie). Uniden po prostu był dobrym i tanim radiem - mówie tu o czasach kiedy był legalny w sprzedaży. Zmieniło się to pewnie przez to, że ktos mial w tym dobry interes, aby wykurzyć go z polskiego rynku. Ale to sa tylko moje spekulacje - na forach przeciez jest tylu ekspertów którzy wiedza lepiej -,- pożal się, Boże...
    Ostatnio edytowane przez kajserr ; 14-03-2013 o 23:24

  10. #69
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    Wiadomo, na "anty-miska", jak sie ktos uprze, to i onwe mk3 mozna polecic, tylko po co i za jakie grzechy? Piszesz, ze do Yosana ciezko czesci dostac? Czyli zasadniczo nie da sie go serwisowac? A moze po prostu slabo szukales, albo kiepskie zrodlo znalazles... ja sie juz przekonalem, ze sa serwisy cb i "serwisy cb"... w tych drugich z dzialan serwisowych to mozna co najwyzej baterie w mikrofonie wymienic... wiele opinii na temat Yosana juz slyszalem, rowniez negarywnych, ale o dostepnosci czesci to pierwszy raz... 520xl nie polecam, no chyba ze filipinczyk, to za powiedzmy 250zl mozna brac.... chociaz i tak bym sie targowal....

  11. #70
    Zielony listek Awatar york84
    Imię
    Piotr
    Opis
    Ford Mondeo MKII 1.8 TD Kombi
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Koszalin
    Ja od 2 lat mam Unidena 520xl.W firmowym aucie używam go z anteną hustler 1m, a w osobówce na wyjazdy sporadyczne Sirio ml-145. Z hustlerem działa elegancko i nie narzekam, już nie jeden raz pomogło.Co ciekawe antena dostrojona do Ducato świetnie radzi sobie tez na mondeuszu. Mi te radyjko pasuje-a miałem już inteka i tti.

  12. #71
    Kursant Awatar Maciejka
    Imię
    Maciej
    Opis
    MkIII TDCI 2.0 Ghia/Opel Sintra 2.2 16V
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez zajec Zobacz posta
    Jak o jakość Unidena chodzi, to w zasadzie są to w większości już legendy... bądź co bądź, trochę jednak przesadzone... 520XL BYŁ faktycznie całkiem fajny jako anty-misiek, ale tylko do momentu przeniesienia jego produkcji do Chin. Od tego czasu jest to już 1/2 Unidena Słyszałem zarówno starego Unidena jak i Chińczyka i różnica jest spora... Obecnie w tym przedziale czasowym chyba fajniej byłoby się zainteresować Yosanem lub Lafayett... To samo tyczy się Johnnego, Harrego etc.
    lafayette nie polecam (trudna obsługa) Natomiast Yosana cb250 jak najbardziej
    Tylko żeby dobrze to śmigało trzeba dokupić zewnętrzny przedwzmacniacz i używać go jako dławik (rf-gain)
    wtedy jest ok radyjko ma dobre filtry przeciw zakłóceniowe z auta nic nie zbiera
    centralka pod fotel a gruszka ze sterowaniem gdzie chcesz bardzo fajne
    zamierzam nagrać filmik jak to odbiera z zewnętrznym gf-gainem
    Po majówce oddaje go również na mały tunning do specjalisty

  13. #72
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Powiem tak: albo radio jest dobre samo w sobie albo potrzebuje dodatków. Zainwestuj w sobie w Carata albo w starego Herberta (tylko nie kręconego) i zobaczysz co to jest dobre radio.
    Ostatnio edytowane przez Rogaleskoo ; 21-04-2013 o 01:19

  14. #73
    Mistrz pobocza
    Imię
    Zbyszek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    + LPG II gen.
    Od
    06 Jul 2009
    Mieszka w
    ETM - Tomaszów Maz. / Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    Powiem tak: albo radio jest dobre samo w sobie albo potrzebuje dodatków.
    to Ci "złota myśł" W końcu to logiczne, że coś albo jest dobre, albo wymaga poprawek, żeby było dobre
    Jak ktoś mało na radiu jeździ, to siłą rzeczy nie odczuje różnicy pomiędzy herbatnikiem a 520xl... W końcu jak dobrze skręci SQ i do tego jeszcze przypadkiem ruszy mu się gałka Rf'a to będzie cisza w aucie i zasięg anty-miśkowy do tego dojdzie krótka antena ok.60-70cm i po bólu
    Co innego, jak ktoś wolałby mieć nieco większy zasięg niż standardowe 3-5km. Wówczas jakość radia robi się istotna, a konkretnie to właśnie o filtry anl/nb się rozchodzi.
    Niestety często stosowanie dodatkowych filtrów z alledrogo, montowanych na zasilaniu, kończy się "ogłuszeniem" radia - wynika to ze sposobu działania filtrów montowanych w radiu i sposobu "filtrowania" zakłóceń przez te twory z alledrogo - filtry w radiu zaczynają "głupieć" i wycinać pożądane sygnały, traktując je jako zakłócenia...
    Tak więc jeśli ktoś ma "siewnik" na kółkach, to musi szukać solidnych (najczęściej starych) konstrukcji... A obecny 520xl nie należy do "solidnych"... Co innego wersja Filipińska, ale ceny tych egzemplarzy to już istne kuriozum Zupełnie jakby każde miało ukrytą w sobie sztabkę złota i możliwości jak radia KF

  15. #74
    Kursant Awatar Maciejka
    Imię
    Maciej
    Opis
    MkIII TDCI 2.0 Ghia/Opel Sintra 2.2 16V
    Od
    08 Dec 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    Powiem tak: albo radio jest dobre samo w sobie albo potrzebuje dodatków. Zainwestuj w sobie w Carata albo w starego Herberta (tylko nie kręconego) i zobaczysz co to jest dobre radio.
    To są radia z poprzedniej epoki
    Odsłuchiwałem właśnie oba na youtube
    Powiem Wam że w prawdzie wszystkie nowe radia nie są już tak dobre jak te z przed 10 lat
    to i tak mój yosan wypada bardzo dobrze (ale z zewnętrznym rf-gain)

Podobne wątki

  1. [Radio] Uniden 510 xl
    By Zaqqu in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 11:04
  2. uniden
    By przemomkI in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2007, 22:39
  3. Uniden 520 czy .....
    By mikruss in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-12-2006, 19:32
  4. Uniden Pro 520 XL
    By Fokus in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-08-2006, 09:34
  5. Uniden 510 czy 520 ?
    By aldek in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-08-2006, 20:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów