Witam wszytstkich, zapoznałem się z grubsza z tematami usterek waszych Mondeo jednak mój zachowuje się nieco inaczej. Dręczą mnie 2 usterki pojawiające się sporadycznie.

1. Po uruchomnieniu silnika głównie gdy jest dość zimno mój Mondeo nie reaguje na pedał przyspieszenia "gazu", dzieje się to przez 5 do 15, 20 sekund po odpaleniu, można wcisnąć pedał do podłogi zero reakcji pracuje na wolnych obrotach, gdy po pracuje na wolnych obrotach te 15, 20 sekund wszytsko jest ok, nie gaśnie nie włączaja się żadne kontrolki nie ma problemów z uruchomieniem silnika. Nie dymi, silnik pracuje równo, nie "falują obroty".

2. Usterka jest bardziej kłopotliwa ponieważ Mondeo nie chce wogóle odpalić wygląda to mniej wiecej tak, wkładam kluczyk do stacyjki odczekam chwilę aż zgaśnie kontrolka świec żarowych przekrecam kluczyk auto nie chce wogóle odpalić, rozrusznik kręci jednak auto nie odpala, w trakcie uruchomniania silnika włącza się kontrolka świec żarowych i mruga. Wyjmuję kluczyk ze stacyjki powownie próbuje uruchomić silnik sytuacja się powtarza. Zazwyczaj wtedy biorę drugie auto a Mondeo zostawiam pod domem natomiast, gdy wrócę do niego na drugi dzień bez żadnych działań napraw itp., ponowna próba i auto odpala za pierwszym razem sytuacja ta powtarza się z 2 razy na tydzień. Próbowałem zaśięgnąć rady w pobliskich warsztatach i jak zwykle bywa cytuję "napewo wtryski leją, nie mam pojęcia musi Pan podstawić auto na 2 dni my poszukamy, posprawdzam".

Panowie Proszę o małą podpowiedź co może dziac się z moim Mondeo.

Moje Mondeo 2003r. przed liftem 2.0 TDCI 85KW skrzynia automatyczna pięciobiegowa.