+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo mk2 1997 2.0 ASB
    Od
    18 Sep 2010
    Mieszka w
    Kraśnik

    Mondeo MKII dziwna sprawa z uszczelką - pomocy

    Witam Wszystkich serdecznie,
    Przydarzyła mi się niemiła sytuacja. Otóż, biorąc pod uwagę wysokie ceny paliw, moje mondeo pali DUŻO ok. 14 litrów po mieście (2.0 16v ASB). postanowiłem zlecić mechanikom zamontowanie instalacji gazowej.
    Odstawiłem auto wczoraj, dziś dzwoni do mnie pan mechanik i mówi że gaz założony, działa poprawnie, lecz jest problem z silnikiem (poszła uszczelka pod głowicą). Podjechałem do pana mechanika i fakt, silnik cały w płynie. Sprawdzał kompresję i na pierwszym cylindrze jest słaba.
    Jest to niezręczna sytuacja dla pana mechanika, lecz on twierdzi że w 100% nie jest to ich wina, ponieważ on tylko się przejechał 2 kilometry i się stało.
    Mam do Was pytanie, czy jest możliwość żeby ta uszczelka z dnia na dzień się "wydmuchała"?
    Przed odstawieniem do gazownika płyn był, nie ubywało ani trochę. Ja go na pewno nie przegrzałem (zawsze staram się kontrolować wskaźnik temperatury).
    Co w takiej sytuacji robić, przewidywalny koszt naprawy to ok 1000 zł.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar jura01
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mondeo mk3 2.0 pb+lpg 300.200tkm
    Od
    14 Nov 2010
    Mieszka w
    chybie sci
    Po prostu zbieg okoliczności, uszczelka pewnie od nowości w silniku a koledzy na forum piszą że uszczelka pod głowicą to bardzo częsty przypadek po założeniu gazu

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo mk2 1997 2.0 ASB
    Od
    18 Sep 2010
    Mieszka w
    Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez jura01 Zobacz posta
    koledzy na forum piszą że uszczelka pod głowicą to bardzo częsty przypadek po założeniu gazu
    Ale od razu?

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Michał
    Model
    2.0 TDCI
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    MK III, MKIV
    Od
    08 Apr 2011
    Mieszka w
    Olsztyn
    Pech niemiłosierny. Pewnie była już na skraju, a gaz ją dobił. Wyższa temperatura spalania i takie tam. Źle założona instalacja dobijałaby ją przez kilkaset km. Współczuje koledze, 1000 zł to wydatek nie mały.

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    Może się tak stać. Mi np w sierze po założeniu gazu popękały wszystkie pierścienie. A co do wymiany samej uszczelki to przesada. W 500-600 z robotą nie więcej powinno być.
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  7. #6
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez Grzesio Zobacz posta
    W 500-600 z robotą nie więcej powinno być.
    A który mechanik zrobi to w takiej cenie ? demontaż i montaż głowicy, planowanie (minimalna operacja) [najlepiej jakby zrobić kpl], uszczelka głowicy, uszczelka kolektora wydechowego i ssącego, uszczelniacze walków rozrządu, rozrząd.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  8. #7
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez Grzesio Zobacz posta
    500-600 z robotą nie więcej powinno być.
    Chyba w szopie mietek a nie normalny zaklada za taka kwote zrobi...
    Cytat Zamieszczone przez jura01 Zobacz posta
    Po prostu zbieg okoliczności, uszczelka pewnie od nowości w silniku a koledzy na forum piszą że uszczelka pod głowicą to bardzo częsty przypadek po założeniu gazu
    I co z tego ze uszczelka od nowosci...?? Jak auto ma uklad chlodzenia ok to i po 600tys bedzie git. Owszem uzytkownicy narzekaja na uszczelki ale ci co juz jezdza na gazie, ale jak sama benzyna to nikt sie nie skarzyl...Na moje to po zalozeniu parownika, gazownik zle odpowietrzyl uklad pojechal na probe i zagotowalo mu silnik, tym bardziej ze juz widzialem przypadek ze mondki z gazem tak chetnie sie juz nie odpowietrzaja a gazownicy to lekcewaza. Samo to ze jak piszesz ze wszystko pod maska w plynie to znaczy ze zagotowal motor i wychlapalo plyn.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo mk2 1997 2.0 ASB
    Od
    18 Sep 2010
    Mieszka w
    Kraśnik
    Głowica zdjęta, http://imageshack.us/photo/my-images...mag0403ds.jpg/
    Jakość zdjęcia ma wiele do życzenia ale coś widać
    Ponoć problem tkwił w zerwanej śrubie.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    No wg mnie 1000 za wymianę uszczelki to trochę przegięcie.
    A co do zerwanej śruby to będzie chyba troche problem.
    Ostatnio edytowane przez Grzesio ; 05-02-2012 o 19:46
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  11. #10
    Kursant
    Imię
    TOMASZ
    Opis
    MONDEO 97 2.0 NGA KOMBI
    Od
    10 Aug 2008
    Mieszka w
    kraków

    uszczelka

    Witajcie, taki temat przerobiłem w zeszłym roku , od dawien dawna delikatnie ubywało mi płynu chłodzącego, dolewałem - widziałem zapocenie od płynu chłodzącego na kompresorze . Stwierdziłem że pewnie pompa płynu (firmy skf) puszcza bo zmieniałem ja przy okazji rozrządu. pomyślałem sobie ale gu....no . i tu pewnego dnia po przejechaniu autostradą ale nie na autostradzie tylko jakieś 15 km od zjazdu bach dym spod maski na światłach . Myślę sobie pękł waz dolałem wody a tu jak z kranu leje się po stronie pasków. Zakupiłem 20 litrów wody i dojechałem do domu ok 40 km dolewając non stop wody - nie było wyjścia. W domu zdementowałem głowice i co widzę jedna ze śrub głowicy pękła na wysokości uszczelki głowicy . lokalizacja śruby to dolny lewy róg zdjęcia - pierwsza z lewej przy kolektorze wydechowym. Powodem uszkodzenia było wypłukanie śruby przez płyn chłodzący który zachował się jak krople drążące skałę. Ubytek płynu był przez kilka miesięcy. Naprawa pochłonęła ok 1000 zł robiąc samemu , do wymiany były uszczelki , śruby głowicy, planowanie głowicy + przylgnie zaworowe , założyłem tylko nowy pasek rozrządu, pasek wielorowkowy - bo był zmoczony płynem, uszczelniacze zaworowe, uszczelka dekla , uszczelniacze wałków rozrządu - oryginały.
    Przygoda z taką usterką mogła się przydarzyć w każdej chwili , natomiast mógł się do tego dołożyć montaż , podejrzewam że wcześniej czy później to by ci się stało .

    pozdrawiam
    t-b

  12. #11
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo mk2 1997 2.0 ASB
    Od
    18 Sep 2010
    Mieszka w
    Kraśnik
    Cytat Zamieszczone przez Grzesio Zobacz posta
    A co do zerwanej śruby to będzie chyba troche problem.
    Śruba usunięta, gwint w bloku jest na szczęście

    ---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

    Cytat Zamieszczone przez t-b Zobacz posta
    . lokalizacja śruby to dolny lewy róg zdjęcia - pierwsza z lewej przy kolektorze wydechowym
    U mnie ta sama

  13. #12
    Zielony listek
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Ford mondeo mk4 kombi 2.5T lpg
    Od
    06 Dec 2008
    Mieszka w
    Zakopane
    Koledzy nie wiem skad taka cena za uszczelkę pod głowica.Taki koszt to sama robota i cena uszczelki i szpilek.Ja przerabiałem temat przed wakacjami i wyszło prawie 1500zł z robota,oczywiście sprawdzenie głowicy i szlifowanie gniazd,ustawienie zaworów,uszczelka pod głowice pod kolektor szpilki i jeszcze przy okazji wyszła rolka prowadzaca od rozrzadu.Wydaje mi się że tylko sama wymiana uszczelki i poskładanie do kupy mija sie z celem.

  14. #13
    Zbanowany
    Model
    Laguna, 406
    Silnik
    F4R, EW10J4
    Opis
    Initiale
    Od
    13 Oct 2011
    Mieszka w
    Würzburg
    Nie wiem czy troche wszyscy nie przeginacie z tymi cenami...
    Mi jak daawno temu poszla uszczelka pod glowica w pierwszym mdo to wyszlo mnie 350zl. Glowica nie byla planowana ani sprawdzana, zawory nie ruszane. Wiem, ze auto jezdzi do dzisiaj i nic sie nie dzieje a bylo to z 7 lat temu.

Podobne wątki

  1. [TD MkII] dziwna sprawa.....
    By hayabusawro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-11-2010, 20:46
  2. [TD MkII] dziwna sprawa
    By Magic1981 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 13:05
  3. [MkI] dziwna sprawa
    By crahd in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 15:06
  4. [MkI] hamulec-dziwna sprawa-pomocy
    By darox in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-07-2008, 09:17
  5. [MkII] Hamulce..dziwna sprawa
    By Kvojt in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-04-2007, 21:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów