+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Damian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 112 KM
    Opis
    MK1 1.8 '95 Kombi Pb MK2 1.8 '99 HB P+Gaz
    Od
    16 Apr 2011
    Mieszka w
    Domaniewice

    Szarpie, dusi się po raz nty

    Witam
    Wiem że temat był dosyć często poruszany, ale nie znalazłem nic konkretnego na ten temat.
    A wiec od początku. Posiadam mondeo kombi z grudnia 95roku z silnikiem 1.8 bez gazu
    Samochód od jakiegoś czasu potrafi szarpać np. gdy po zmianie biegów, a czasami nawet przy wolnej jeździe utrzymując stałą prędkość (obroty mnie więcej 1500 i gaz od dłuższego czasu w tej samej pozycji) wtedy pomaga delikatne puszczenie gazu i naciśniecie powoli z powrotem.
    Inna przypadłość to w czasie przyśpieszania przy prędkości ponad 110km/h n 4 biegu samochód przestaje przyśpieszać i słychać wycie ( jakbym wcisnął jednocześnie gaz i sprzęgło). Wcześniej co kilka sekund było czuć poszarpywanie i pomagało puszczenie gazu i powolne wciśnięcie z powrotem. Teraz to nie działa samochód dalej jest zamulony.
    Narazi poszedłem małym kosztem i sprawdziłem lambdę sposobem opisanym tutaj tutaj test grzałki wyszedł poprawnie, a co do testu czujnika nie jestem pewien co prawda zmiany były ale napięcie było niewielkie wyszło coś w setnych, po dodaniu gazu zwiększyło się do około 0.4 V i nie wiem czy to powinno tak wyglądać.
    Przepływomierz był wyczyszczony i przeprowadziłem samo adaptacje, dalej to samo.
    Wymieniłem filtr paliwa dalej bez zmian.
    Zaślepiłem EGR tz. odkręciłem go i w założyłem podkładkę bez otworów. Trzeba wtedy zdjąć jakiś wężyk? Po tym zabiegu zauważyłem tylko tyle że przy hamowaniu obroty spadały do zera i samochód gasł.
    Dzisiaj wykonałem test diodą i pokazał mi tylko błąd 116 czyli "Czujnik temperatury cieczy chłodzącej - sygnał poza skalą" lecz samochód był zimny, wiec to chyba normalne. Po z podłączoną diodą samochód chwile pochodził normalnie, po czym nastąpił wzrost obrotów i samochód zgasł, w tym czasie kręcił się wiatrak od chłodnicy.
    Z racji tego że jest to rocznik 95 kable musiałem wyprowadzić sam. I tak po wyjęciu kostki od ECU okazało się że z pinu 17 wychodzi kabel pomarańczowo-żółty, a pin 48 jest wolny. Po podłączeniu diody pod pin 17 oraz + z akumulatora i pinu 48 do masy(czy ma on być podłączony do masy przez cały czas trwania testu?). I już po podłączeniu wszystkiego, a przed przełączeniem na zapłon dioda świeci bez przerwy. To normalne?
    Doradźcie mi. Co może być nie tak z tym samochodem.
    I od razu proszę o wybaczenie za to, że poruszam kilka tematów

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Po pierwsze do -30 czujnik powinien pokazywac normalne odczyty temperatury. Prawdopodobnie jest nie sprawny i to moze powodowac problemy. Dlatego wentylator chodzi ciagle. ECU prawopodobnie przechodzi w tryb awaryjny.

    Z tego co opisales to i sonda chyba nie za bardzo dziala albo jest juz na wykonczeniu. Ja bym zaczal od tych dwoch rzeczy.

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Damian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 112 KM
    Opis
    MK1 1.8 '95 Kombi Pb MK2 1.8 '99 HB P+Gaz
    Od
    16 Apr 2011
    Mieszka w
    Domaniewice
    Źle mnie zrozumiałeś, wiatrak chodził w momencie przeprowadzania testu na odpalonym silniku.
    Dzisiaj wykonałem ponownie test i oto efekty http://www.youtube.com/watch?v=Y_CD-...ature=youtu.be
    odczytałem tam:
    116 Czujnik temperatury cieczy chłodzącej - sygnał poza skalą
    521 Zasilanie pompy wspomagania - brak zasilania
    z tym, że podczas trwania testu po dwóch mignięciach wcisnąłem hamulec, a po jednym gaz do podłogi. W żadnym momencie nie kręciłem kierownica, wiec prawdopodobnie dlatego błąd 521.
    a co do błędu 116 ( samochód w czasie testu zimny, na temperatura powietrza ok -5 stopni) to rozumiem, że jednak nie powinien sie pokazać nawet w takich warunkach. Tak?
    Dodam jeszcze ze ostatnio gdy wskaźnik poziomu paliwa wszedł na czerwone pole, zalałem około 4 litry benzyny i przejechałem około 25 kilometrów po czym okazuje się ze strzałka znajduje się poza skalą czyli w baku nie ma zupełnie nic.
    Wnioskuje stąd iż faktycznie coś jest z lambdą. Czy może być coś jeszcze?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    No to mozliwe ze wentylator wlaczyl sie z powodu testu.

    Co do czujnika to na pewno przy tej temperaturze nie powinien pokazywac takich wartosci i pamietaj ze wyswietla ci blad wiec jest to awaryjna wartosc a zimny silnik to nie stan awarii, jezeli wszystko jest sparwne to nie wazne czy cieply czy zimny silnik nie moze byc zadnych bledow.

    Duze spalanie moze tez byc wina czujnika temperatury. Co do lambdy to trzeba by zmierzyc porzadnie jej wskazania, czy oscyluje jak nalezy czyli miedzy 0-1V. Ewentualnie znalezc na szrocie jakas z silnika bez LPG i wymienic i zobaczyc czy miernik pokazuje to samo.

    Jeszcze jest kwestia przeplywomierza ale to jest ciezki do pomiaru element, najlepiej by bylo go podmienic na troche.

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Damian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 112 KM
    Opis
    MK1 1.8 '95 Kombi Pb MK2 1.8 '99 HB P+Gaz
    Od
    16 Apr 2011
    Mieszka w
    Domaniewice
    Aktualnie samochód stoi u mechanika. Jak nic nie wymyśli to przetestuje jeszcze raz lambde i wrzucę filmik.

    Czyli ze jednak muszę rozglądać się z nowym czujnikiem.
    A może jset ktoś z moich okolic kto podmienił by się ze mną przepływomierzem i lambda?

  7. #6
    Zielony listek
    Imię
    Damian
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 112 KM
    Opis
    MK1 1.8 '95 Kombi Pb MK2 1.8 '99 HB P+Gaz
    Od
    16 Apr 2011
    Mieszka w
    Domaniewice
    Problem rozwiązany. kable Wn były padnięte

Podobne wątki

  1. [Duratec] Zła reakcja na gaz, dusi się, szarpie
    By Fordziak777 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 21:30
  2. [Zetec] Silnik się dusi i szarpie
    By knapol92 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 02:18
  3. [Zetec] Mondeo mk1 dusi się, szarpie i muli.
    By rafik1989 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2011, 22:04
  4. [Duratec] szarpie..dusi się..
    By musicman in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 12:46
  5. [MkII] Z klimą szarpie i się dusi...
    By Spodzio in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-05-2006, 18:59

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów