Zobacz wyniki ankiety: Który silnik bardziej niezawodny?

Głosujących
39. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Ducatec 1.8 125KM

    4 10.26%
  • Duratec 2.0 145KM

    35 89.74%
Zamknięty temat
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 108
  1. #21
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Zaraz poszukam informacji na ten temat.
    Wielkie dzięki za bardzo rzeczowe porady.

    @jarku a nie brakuje ci mocy w twoim 1.8?
    Ostatnio edytowane przez kodex ; 21-02-2012 o 13:01

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kodex Zobacz posta
    nie brakuje ci mocy w twoim 1.8?
    brakuje, ale do spokojnej, normalnej jazdy jakoś to wystarcza.
    chyba, że jeździsz dużo w trasie z samochodem pełnym "człowiekuf i bagażuf", w takim przypadku bierz 2.0. Przy pełnym obciążeniu brakuje mocy przy wyprzedzaniu. w stopce mam link do mojego 1.8 i tam na 2 stronie jest poglądowy filmik jak to się zbiera
    Ostatnio edytowane przez jarku ; 21-02-2012 o 13:05

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar Gligi
    Imię
    Grzesiu
    Model
    MKIII kombi 2002r.
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    26 Mar 2005
    Mieszka w
    Grudziądz, Kwidzyn
    Zdecydowanie 2.0. Mam 1.8 i brakuje koni, a tym bardziej jak jeszcze klimę włączysz i weźmiesz troche cięzaru ze sobą. Spalanie jest podobne, jak w 2.0 Kupiłem 1.8, bo był blisko w świetnym stanie, z udokumentowanym przebiegiem 88 tyś, więc padło na taki wybór. Do spokojnej jazdy te 1.8 wystarcza.

  5. #24
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    najlepiej poszukac 1.8 i 2.0 po drugim lifcie, podobno bylo wtedy lepsze zabezpieczenie przed korozja Ja mam po pierwszym lifcie, nie narzekam, jestem zadowoly z wyboru a nawet te 125KM niezle sobie radzi na drodze na pewno lepszym wyborem bedzie 2.0 ale tak jak to wszyscy pisza, wazniejsze jest to w jakim stanie bedzie konkretny egzemplarz, aby nie okazal sie skarbonka bez dna z niepewna przeszloscia... A spalanie, zawsze zalezy od nogi Moj mondek przy jezdzie po moim kochanym miescie jak nic lyka 12 litrow benzyny na trasie 7-8, co do LPG to w miescie spokojnie 13,5 a w trasie przy ekonomicznej jezdzie niecale 9
    "Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców" PRĘDKOŚĆ ZATRACA ZARYS

  6. #25
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    @jarku @PawelKrakus Słyszałem opinie, że te silniki nie za bardzo lubią pracować na gazie.
    Jak to z tym jest? Można go śmiało zagazować?

  7. #26
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kodex Zobacz posta
    Można go śmiało zagazować?
    można, można
    nie ma większych problemów, a te, które występują, dotyczą także innych silników innych marek. trzeba zadbać o prą (kable, cewki, świece), wsadzić przyzwoitą instalacją i cieszyć się spalaniem na poziomie 10-11 litrów gazu, bez zmiany w dynamice auta.

    tu opinie po dłuższym użytkowaniu mk3 z lpg
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...-i-wi%C4%99cej

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Znajdź dobrego gaziarza i zakładaj instalację KME, BRC czy STAG , ważne żeby była dobrze założona i ktoś kumaty ci to zakładał i nie robił problemów jak przyjedziesz parę razy na regulację
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  9. #28
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    dokladnie, dobry gaziarz i dobra instalacja!!! to podstawa a do tego sprawny silnik i w droge jak juz kiedys pisalem, 45 tys km na gazie. nie bede pisal o oszczednosciach ale zbieram wszystkie paragony i kiedys to przelicze Raz tylko wyliczylem, ze instalacja zwrocila mi sie po ok 12 tys km
    "Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców" PRĘDKOŚĆ ZATRACA ZARYS

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Jeżeli padło by na 1.8 bo w dobrym stanie to omijaj silniki 1.8 SCI z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Ten system wtrysku jest dość zawodny.

    Generalnie patrząc na te szaleństwa z radarami , odcinkowymi pomiarami prędkości dochodzę do wniosku ze i te 1.8 125KM jest aż nad to.

  11. #30
    rustin
    Gość
    Zawodny? a co się w nim tak psuje?

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Lubi paść układ wtryskowy(sprawdzone w praktyce).

    Swoją drogą z tego co wiem to Duratec HE nie ma zmiennych faz rozrządu? Bo niezłe wycisnęli z 2L
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 21-02-2012 o 18:13

  13. #32
    rustin
    Gość
    Możesz coś dokładniej i skąd masz takie info? Może jakiś link czy coś( czy tylko 'praktyce' na jednym egzemplarzu? )

  14. #33
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    @jarku @m_g @PawelKrakus szczerze mówiąc bardzo mnie ucieszyliście
    Nie zamierzam oszczędzać na instalacji i chętnie skorzystam z doświadczeń kolegów z okolicy co do "gdzie montować" ale to pewnie po zakupie auta.

    Najchętniej sprawiłbym sobie ST 220 3.0 V6 ale boję się kosztów.
    Ostatnio edytowane przez kodex ; 21-02-2012 o 19:30

  15. #34
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Ja posiadam mk3 2.0 i jestem zadowolony zgazowałem go oczywiście i powiem ze robi frajdę z jazdy i przy pełnym załadunku tez radzi sobie dobrze... fakt ze szukałem go prawie 3 miesiące bo tak to same 1.8 ale udało się upolować.Wiec bez zastanowienia 2.0 a jak do LPG to tym bardziej

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Możecie mi tylko powiedzieć czy DURATEC HE ma zmienne fazy rozrządu?


    EDIT:

    Odpowiem sobie sam: NIE
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 21-02-2012 o 20:24

  17. #36
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Mam jeszcze taką obiekcję, jak stoję czasami za "gazowcem" na światłach to czuć go nieprzepalonym gazem z wydechu.
    Czy to norma i jak z odczuciami w środku?

  18. #37
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez kodex Zobacz posta
    Mam jeszcze taką obiekcję, jak stoję czasami za "gazowcem" na światłach to czuć go nieprzepalonym gazem z wydechu.
    Czy to norma i jak z odczuciami w środku?
    powiem ci ze ja mam lpg i nic nie czuć w środku no chyba ze zapachy które są w nawiewie ... Jak zaciaga gaz do kabiny i czuć go tz.ze jest gdzieś nieszczelny układ i trzeba sprawdzić go..a jak czuć z wydechu to może jakaś felerna instalacja albo nie spala mu mieszanki czy coś takiego

    ---------- Post added at 20:12 ---------- Previous post was at 20:08 ----------

    Cytat Zamieszczone przez m_g Zobacz posta
    Znajdź dobrego gaziarza i zakładaj instalację KME, BRC czy STAG , ważne żeby była dobrze założona i ktoś kumaty ci to zakładał i nie robił problemów jak przyjedziesz parę razy na regulację
    ja do swojego założyłem BRC instalacje przełącza się po rozgrzaniu nie czuć szarpania itp...miałem problem bo lekko poszarpywał mi na lpg co mnie denerwowało wiec hurtowo poleciała wymiana oryginalne świece,kabelki..po tygodniu objaw wrócił i niby problem leżał w cewce to zakupiłem nowa cewkę i problem dalej występował jakoś dałem sobie na luzik...ale 2 tygodnie temu wywaliłem u siebie klepki z kolektora i wszystkie dolegliwości zniknęły to tak w ramach ciekawostki.Ja po założeniu lpg prawie co tydzień bywałem u gazownika aż wyregulował i chodzi elegancko

    ---------- Post added at 20:17 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

    Cytat Zamieszczone przez kodex Zobacz posta
    @jarku @PawelKrakus Słyszałem opinie, że te silniki nie za bardzo lubią pracować na gazie.
    Jak to z tym jest? Można go śmiało zagazować?
    tak jak koledzy opisali niżej tylko i wyłącznie dobry gazownik i wyregulowanie lpg.. licz się z tym ze gaz jest bardziej czuły stad będziesz musiał częściej wymieniać świece kable bądź cewkę( bo czytałem ze lubią padać przy lpg dość często ) bo np na pb będzie chodził elegancko a na lpg lekko poszarpywał przy dodawaniu gazu bądź coś innego
    Ostatnio edytowane przez Paker ; 21-02-2012 o 21:14

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    duratec-he nie ma zmiennych faz rozrządu.

    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    kup 1.8 i nie będziesz miał żadnych bolączek
    a czym niby w tym temacie różni się od 2.0 ? (niczym)

    frajda z jazdy znacznie większa (o ile przy 145KM silniku można mówić o frajdzie)

  20. #39
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Z tym czestym padaniem swiec i kabli to znowu nie ma co tak innych straszyc... Jak zalozylem gaz to juz swiece mialy na swoim koncie okolo 30-40 tys km a ja dodalem do tego 30 tys km na gazie. Wymienilem bo juz poczulem, ze na gazie delikatnie wypada mi zaplon. Co do kabli nie mam informacji kiedy byly wymienione przed moim zakupem ale wymienilem je wraz z wymiana swiec. Obecnie na nowym zestawie mam przejechane 10 tys km i za 2 miesiace minie rok od wymiany, wiec co to znaczy "czesto"? to wszystko zalezy od kilku czynikow, zaczynajac od rocznego przebiegu a konczac na sprawnosci calego ukladu WN. Wiec nie straszny stwierdzeniem "czesto"!!!

    Zawsze lepiej miec wiecej koni, wiec i 2.0 bedzie lepszy od 1.8 (no poza wysokoscia OC)
    nawet przy 1.8 mozna miec frajde z jazdy... szczegolnie w zakretach! a i na prostej idzie 200
    Ostatnio edytowane przez PawelKrakus ; 21-02-2012 o 21:44
    "Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców" PRĘDKOŚĆ ZATRACA ZARYS

  21. #40
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    a czym niby w tym temacie różni się od 2.0
    technicznie nie wiem czy czymś się różnią. ale więcej jest problemów z 2.0 (po lekturze forum) niż z 1.8.

    Cytat Zamieszczone przez kodex Zobacz posta
    Mam jeszcze taką obiekcję, jak stoję czasami za "gazowcem" na światłach to czuć go nieprzepalonym gazem z wydechu.
    Czy to norma i jak z odczuciami w środku?
    jeżdżę mondeo już prawie 4 lata i jadąc samochodem nigdy nie czułem gazu

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów