Zobacz wyniki ankiety: Który silnik bardziej niezawodny?

Głosujących
39. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Ducatec 1.8 125KM

    4 10.26%
  • Duratec 2.0 145KM

    35 89.74%
Zamknięty temat
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 108
  1. #41
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    licz się z tym ze gaz jest bardziej czuły stad będziesz musiał częściej wymieniać świece kable bądź cewkę
    Tak w przybliżeniu, co ile kilometrów wypadało by robić wymianę w przypadku silnika z instalacją gazową i bez niej.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Mistrz pobocza Awatar Paker
    Model
    MK IV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MkIV, MkIII, MKII
    Od
    19 Oct 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Cytat Zamieszczone przez kodex Zobacz posta
    Tak w przybliżeniu, co ile kilometrów wypadało by robić wymianę w przypadku silnika z instalacją gazową i bez niej.
    tz powiem ci tak ja na swojej in stalce śmigam dopiero pól roku ale w mk2 w black topie zetec to tak wypadało średnio co 15-20 tysięcy wymiana świec kabli cewka została raz wymieniona sadze ze w mk3 może być podobnie.Wiesz zależy tez myślę od regulacji kuchenki ale generalnie jak będziesz czuł ze dreptać mu a auto zamula,coraz częściej poszarpuje itp to warto zobaczyć pod maskę w świece i kable

  4. #43
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    wersja 125Km się przegrzewa i bierze olej mam i wiem ale miło mi się tym jeździ- no bo co innego mam powiedzieć przecież to Mondeo

  5. #44
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Fietkus a ile masz przebiegu i ile bierze ci tego oleju?
    "Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców" PRĘDKOŚĆ ZATRACA ZARYS

  6. #45
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Nie wiem jak to możliwe że 1.8 się przegrzewa i bierze olej jak to identyczne silniki(poza 1.8SCI).

    Patrzałem na dokumentacje tech. i oprócz mniejszej pojemności i co za tym idzie mniejszej mocy nie różnią się NICZYM.

  7. #46
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Fietkus Zobacz posta
    125Km się przegrzewa
    a czym się to objawia?

  8. #47
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez enjoypoznan Zobacz posta
    Patrzałem na dokumentacje tech. i oprócz mniejszej pojemności i co za tym idzie mniejszej mocy nie różnią się NICZYM.
    dokładnie

  9. #48
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    przegrzejesz go raz i uszczelniacze zaworowe tracą swoje właściwości i bierze olej a przebiegu mam 230 tyś a oleju bierze jakiś 1 litr na 1000/1500km ale juz planowana jest zmiana po płukance na MAxlife i zobaczymy efekty.

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    nie obawiasz się płukania silnika ?

  11. #50
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Fietkus Zobacz posta
    przegrzejesz go raz
    właśnie o to mi chodzi - jak to w praktyce wygląda? temp idzie do góry i?
    co było tego przyczyną?

  12. #51
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    generalnie jakikolwiek silnik przegrzejesz to będzie lipa, wystarczy że termostat się zatnie w pozycji zamkniętej

  13. #52
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    generalnie jakikolwiek silnik przegrzejesz to będzie lipa, wystarczy że termostat się zatnie w pozycji zamkniętej
    Mi się raz zaciął, na szczęście silnik się nie przegrzał, ale reasumując:

    @Fietkus każdy silnik może się przegrzać i tutaj to chyba jednak wada osprzętu jak czujnik temperatury czy wiatrak chłodnicy, który się nie kręci.
    Ostatnio edytowane przez kodex ; 22-02-2012 o 13:33

  14. #53
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Citroen C5 2006
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    18 Feb 2012
    Mieszka w
    W
    Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za ogromną pomoc. Co do polowania to jest na prawdę marnie na rynku bo moim kryterium w samochodzie jest tempomat a w na allegro/otomoto jest zaledwie 4 mondeo w benzynie z tempomatem po po 2003 roku nie będące kombi. Z czego tylko dwie benzyny to 2.0 145KM.

    Chyba już wiem to co chciałem wiedzieć na temat silnika a nie wykluczam wcale opcji V6
    Ostatnio edytowane przez kodex ; 22-02-2012 o 13:35

  15. #54
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Fietkus, jak sam piszesz masz agresywny styl jazdy a to przeciez tylko mondeo 1.8, co do "brania" oleju to 1 litr na 1000/1500 km to tyle ile podaje producent jako maksymalna wartosc dotyczaca spalania oleju, a dokladniej podaje maksymalnie 1 litr na 1000 km, ale biorac pod uwage twoj styl jazdy to jest to jak dla tego silnika normalne zuzycie oleju wiec prosze kolejny raz nie straszyc jakims "braniem " oleju, bo kazdy normalny silnik spala olej i zawsze zastanawiam sie dlaczego nazywa sie to "braniem"

    Kolejna sprawa to:

    Cytat Zamieszczone przez Paker Zobacz posta
    tz powiem ci tak ja na swojej in stalce śmigam dopiero pól roku ale w mk2 w black topie zetec to tak wypadało średnio co 15-20 tysięcy wymiana świec kabli cewka została raz wymieniona sadze ze w mk3 może być podobnie.Wiesz zależy tez myślę od regulacji kuchenki ale generalnie jak będziesz czuł ze dreptać mu a auto zamula,coraz częściej poszarpuje itp to warto zobaczyć pod maskę w świece i kable
    Nie musi byc tak samo jak w MKII Po co znowu straszycie chlopaka Ustawili mi kuchenke trzy lata temu i ani razu nie musialem jej regulowac, ciagle to samo spalanie, nic sie nie dzieje, na gazie 45 tys km., z czego 30 tys km przejechalem na swiecach i kablach zamontowanych przez poprzedniego wlasciciela. Jakbym mial co 10-15 tys km (czyli co roku) dawac za kable prawie 300 zl to chyba bym zwariowal a do tego swiece... no prosze was Trzeba sprawdzac i dbac i nie straszyc a przede wszystkim cieszyc sie z jazdy

    ---------- Post added at 13:49 ---------- Previous post was at 13:37 ----------

    Cytat Zamieszczone przez enjoypoznan Zobacz posta
    Nie wiem jak to możliwe że 1.8 się przegrzewa i bierze olej jak to identyczne silniki(poza 1.8SCI).

    Patrzałem na dokumentacje tech. i oprócz mniejszej pojemności i co za tym idzie mniejszej mocy nie różnią się NICZYM.
    Dokladnie a czy to nie ten sam silnik, w pojemnosci 2.0 z dodana turbina, byl montowany do foki I RS? Jesli tak to z turbina mial moc 215 KM. Na pewno dobrze zrobil Ford, ze wykorzystal doswiadczenie japonczykow przy budowie benzynowych jednostek.
    "Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców" PRĘDKOŚĆ ZATRACA ZARYS

  16. #55
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Duratec HE to bardzo dobre silniki. Robią je w Walencji.

    Chyba tak. Ten sam szedł do RS-a tyle ze właśnie miał turbinę.

    Jedyne co uważam za zbędne w duratec-ach to dwumas. Droga zabawka.
    Kiedyś silniki miały zwykła tarcze sprzęgłową ze sprężynami i to wystarczało.

    Zastanawiam się tylko nad regulowaniem luzu zaworowego. NIe jest tak jak w ZETEC-ach hydrauliczne popychacze , tylko metoda płytkowa?

    Co ile trzeba kontrolować ten luz i ile zabawy jest z tym?
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 22-02-2012 o 16:08 Powód: Dodano tekst

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    Nie płytkowa Robert , ile razy mam ci tłumaczyć, że regulacja zaworów odbywa się poprzez rotacje i dokupienie szklanek zaworowych ,a luzy zaworowe mierzy się szczelinomierzem

    Regulację niektórzy karzą robić ,a niektórzy mówią że nie ruszać i napisz do Rotora , jego tato ma mondeo mk3 2.0 PB 540 tys nalatane i nie ruszał zaworów
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 22-02-2012 o 16:20
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

  18. #57
    rustin
    Gość
    Co innego jak masz lpg, nie zawsze jest dobrze dobrane wyregulowane i wtedy lubią zawory padać ale to w każdym aucie.

  19. #58
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    dokladnie tak jak piszesz, w 1.8 i 2.0 jest metoda plytkowa. Dopiero przy pojemnosci 2.5 mamy hydrauliczna regulacje luzow.
    Co do regulacji to nigdy tego nie robilem (przebieg 160 tys km, na lpg 45 tys km), ale w marcu lub kwietniu bede wymienial uszczelke pod pokrywa zaworow wiec i luzy zostana zmierzone i zobaczymy jak to wyglada. Na pewno jest jakis zakres regulacji na samych plytkach. Co do czasu to pewnie nie jest to zbyt czasochlonne ale na pewno wymaga dokladnosci i precyzji.

    Tak jak pisze Rustin, zle wyregulowana i moga padac zawory... dlatego nawet dla swietego spokoju lepiej miec juz ta lubryfikacje

    szklanki najlepiej zostawic w szafce w kuchni
    Ostatnio edytowane przez PawelKrakus ; 22-02-2012 o 16:37
    "Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców" PRĘDKOŚĆ ZATRACA ZARYS

  20. #59
    rustin
    Gość
    weź przestań pisać takie brednie, czyli co masz źle wyregulowane to ci lubryfikacja pomoże? I nie płytkowo tylko szklankami. Nóż się w kieszeni otwiera jak się czyta takie coś

  21. #60
    Niedzielny kierowca Awatar enjoypoznan
    Model
    MDO IV SEDAN, A3 8P, CBR 1000RR
    Silnik
    2.0 PB 145PS, 2.0 TDI CR
    Od
    05 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań/Warszawa
    Wiem wiem Michał coś mi tam brynczałeś.

    Co do regulacji metoda płytkową to kiedyś gadałem z gościem który się tym zajmuje.
    Mówił że trochę z tym roboty jest i najlepiej właśnie robić u kogoś kto się tym zajmuje bo ma różne grubości płytek i zawsze coś dobierze.
    Nie wiem czy mi bajek nie nawciskał ale takie info otrzymałem.

    Nie wiem dlaczego zrezygnowali z hydraulicznych popychaczy ale trudno. Musimy z tym żyć.

    EDIT: w duratec he są szklankowe popychacze zaworowe. Niestety nie hydrauliczne.
    Jeżeli luz jest nieodpowiedni to po prostu szklaneczki się wymienia.
    Ostatnio edytowane przez enjoypoznan ; 22-02-2012 o 17:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów