+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Robert
    Opis
    ford mondeo MK2 18TD
    Od
    03 Apr 2009
    Mieszka w
    sosnowiec

    Jazda bez silniczka wolnych obrotów

    Witam. Dawno się nie odzywałem, bo mondek nie sprawiał żadnych problemów, jednak do czasu. Wraz z nadejściem mrozów padł mi silniczek wolnych obrotów, a że temperatura nie zachęcała do napraw zastąpiłem go kawałkiem sznurka za który pociągam w czasie rozruchu zimnego silnika ale to tak obrazowo. Mam pytanie do osób jeżdżących z niesprawnym silniczkiem - jakie zauważyliście zmiany w pracy silnika i jego osiągów? U mnie wygląda to tak - 1. silnik jest cichszy , 2. dużo łatwiej się rusza z miejsca przy mrozach ( oczywiście pierwsze ruszenie z miejsca)przy sprawnym silniczku musiałem ruszać na półsprzęgle a mimo to samochód się dusił, 3. mniejsze uczucie turbodziury, a właściwie jej brak, Nie wiem jak z dynamiką , osiągami i spalaniem, drogi na to nie pozwalają żeby sprawdzić , a codzienne odmrażanie szyb nie pozwala na sprawdzenie spalania. Przejrzałem posty na temat tego silniczka i zastanawiam się dlaczego u mnie poza podniesieniem obrotów zimnego i silnika raczej szkodził niż pomagał. Nasuwa mi się tylko jedno - źle ustawiona i wyregulowana pompa wtryskowa. Jak będzie dalej wszystko ok to mam zamiar zastąpić ten silniczek linką do ssania, bo sznurek sprawdza się przy rozruchu, ale nie pozwala na wyjście z samochodu, chyba że jego brak będzie miał wpływ na znacznie większe spalanie. Proszę o Wasze doświadczenia. Pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Wlasnie jestem po reanimacji krokowca,co dokladnie sie stało z silniczkiem? jest on czesto do odratowania.Co do jazdy bez silniczka to gorzej mi sie ruszało z miejsca jak był zimny silnik.

  4. #3
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII GHIA kombi
    Od
    12 Aug 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Jeżdżę od listopada z wymontowanym silniczkiem wspomagania wolnych obrotów - silniczek jest sprawny ale potencjometr dźwigni gazu mam uszkodzony i zresztą tez zdemontowany. Nie zauważyłem żadnej różnicy w spalaniu ani nie spadło ani nie wzrosło. Jedyny minus to przy zapalaniu trosze potelepie silnikiem zanim wejdzie na te 1000 obrotów ale cala zimę pale bez problemów.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    nie twierdze ze nie mozna jezdzic bez silniczka, ale po cos został załozony,np po to zeby ci obroty nie spadały jak właczysz klime latem

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Robert
    Opis
    ford mondeo MK2 18TD
    Od
    03 Apr 2009
    Mieszka w
    sosnowiec
    Jeśli nie ma różnicy w spalaniu to szkoda grzebać, przynajmniej w moim przypadku gdzie oprócz niskich obrotów zimnego silnika widzę same plusy. Więc zastąpię gada linką ssania i po problemie. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam.

  7. #6
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez robert29475 Zobacz posta
    Więc zastąpię gada linką ssania
    podejscie macie jakby ten silniczek był jakims cudem techniki, wymontowac -latwo; naprawic jeszcze łatwiej,

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII GHIA kombi
    Od
    12 Aug 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Sam silniczek cudem techniki nie jest i jego cena jest dość niska na ryku wtórnym, gorzej jeśli komuś padł potencjometr który to miedzy innymi steruje tym silniczkiem, cena w ASO 750zl - używka hmmm jak ktoś znajdzie chętnie kupie w dobrej cenie

  9. #8
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    w mk2 TPS jest naprawialny http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...1.8TD-MKI-MKII przeszukujcie forum szukajka nie gryzie

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo MKII GHIA kombi
    Od
    12 Aug 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Temat regeneracji jest mi dobrze znany i wielokrotnie przerabiany niestety w moim przypadku ten sposób naprawy nie przyniósł żadnego efektu. Powód - mam przerwę na ścieżce której niestety w żaden sposób nie można polutować.

  11. #10
    Kursant Awatar Mikosz
    Imię
    Mikołaj
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    01 Feb 2009
    Mieszka w
    Niemcza
    Post do usunięcia.
    Ostatnio edytowane przez Mikosz ; 29-02-2012 o 11:14

Podobne wątki

  1. Naprawa silniczka wspomagania wolnych obrotów MK II TD
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-02-2023, 14:21
  2. [TD MkII] Sprawdzenie silniczka wolnych obrotów ?
    By rjusz in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-11-2018, 00:58
  3. [TD MkII] Prawidłowa praca silniczka wolnych obrotów
    By Skyline15 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 15:35
  4. [MkII] Naprawa silniczka wolnych obrotów MKII
    By kozaczy in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 12:49
  5. [TD MkII] buczenie silniczka wolnych obrotów?
    By xxkarol18xx in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 09:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów