+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz

    Jakie objawy uszkodzonego EVR?

    Jak w temacie, jakie mogą być objawy uszkodzonego EVR'a? I przy okazji czy to normalne, że podczas zmiany biegu, jak wciskam sprzęgło, to w momencie wciśnięcia sprzęgła obroty wzrastają na chwilę o jakieś 150-200obr? Po wrzuceniu biegu i puszczenie sprzęgła wszystko ok, tylko w momencie zmiany na chwilę podnosi obroty.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Przy pedale sprzęgła powinien być czujnik który działa tak jak ten od ciśnienia wspomagania kierownicy, że podnosi ciut obroty aby skompensować opór wysprzęglik/docisk.
    Jednak to nie powinno podnosić dodatkowo obrotów jak zmieniasz bieg podczas jazdy, to jest bardziej pomocne i odczuwalne jak auto stoi i sprzęgło wciskasz.
    A te obroty to widzisz na liczniku jako pojedynczy pik, czy na silniku też czujesz?
    Pytam bo był podobny temat że komuś w momencie ruszania lewarem właśnie obrotomierz piki robił, nie pamiętam szczegółów ale coś o elektrykę chodziło,
    jakiś kabelek gdzieś dotykał jak lewar się ruszał? nie przypomnę sobie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Sorry ale czy na pewno chodzi Ci o EVR? A może o EGR.? Jeżeli EGR to może wyjść na komputerze poprzez błędyP0400, P0401, P0402
    błędy o zbyt małym przepływie lub o zbyt dużym przepływie. W wypadku gdy EGR jest zamknięty na głucho nie widać zbytnio różnicy. Jak otwarty to nie wiem. Jednak błędy mówiące o zbyt małym lub zbyt dużym przepływie mogą pochodzić również z uszkodzonego modułu DPFE (DELTA PRESSURE FEEDBACK EGR). Jak ten układ działa możesz zobaczyć np na tym filmie:

  5. #4
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Sorki, że tak późno... Obroty się unormowały może przez to, że stał 3dni w garażu z otw drzwiami (podświetlenie nóg) i mu aku wywiało Zrobiłem samoadaptację i jest ok
    A co do tego EVR, to chodzi mi o dziwne syczenie w kabinie, jak przyspieszam i zmieniam bieg to wtedy słychać taki dziwny syk jakby lewe powietrze, albo za dużo go było.. nie wiem... no dziwne to jakieś w innych V-kach tego nie słyszałem, a u mnie jest... Jak działa i jaką spełnia rolę EVR? I czy ma ktoś jakiś schemat podłączeń tych podciśnień przy podszybiu przy EVR i EGR? Kiedyś miałem tam pourywane wężyki i mechanior mi coś z tym zrobił, ale może to jest przyczyna? Gdzie te węże idą dalej?

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    u mnie też jest takie syczenie i dokładnie dochodzi ono z http://zapodaj.net/24c517348aaa.jpg.html - przy włączonym silniku poruszaj tym kolankiem, u mnie wyraźnie stamtąd dmucha

  7. #6
    Zielony listek Awatar MrocznySzewc
    Imię
    Rafał
    Model
    Peugeot 508 '12
    Silnik
    1,6THP 156KM
    Od
    15 May 2009
    Mieszka w
    Grudziądz
    Ale to by aż w kabinie było słychać?! Kurde, wymieniałem to ostatnio:/ co prawda na używkę, ale zawsze;P a myślicie, że można tam dać czegoś uszczelniającego? Jakiś sylikon czy coś podobnego co się nie sklei na zawsze?

    ---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 17:10 ----------

    A nawiasem mówiąc czemu masz tę drugą dziurę zatkaną? Ja tam mam podobne kolanko jak wskazałeś - jakieś podciśnienie chyba.

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MrocznySzewc Zobacz posta
    A nawiasem mówiąc czemu masz tę drugą dziurę zatkaną?
    Bo na MKIII oszczędzali gdzie się dało. Nawet cylindry zmniejszyli
    Jak pierwszy raz fałkę w mkIII oglądałem to też się zastanawiałem czy ktoś wywalił czy co, a tu fabrycznie już nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 10-03-2012 o 17:30
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    ta druga z tego co mi Adam (mondeodream) mówił to wylot EGR-a, jeżeli chodzi o słyszalność to słychać ewidentnie świst z okolic zegarów w środku (jak zamkniesz maskę to dźwięk się po prostu niesie)

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    no to pod maską strzeliło pewnie któreś podciśnienie...ostatecznie jeżeli nie działają Ci dobrze nadmuchy (dokładnie kierunki tych nadmuchów) to pewnie podciśnienie do tego uwalone jest...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


Podobne wątki

  1. [Duratec] Map Sensor, jakie objawy uszkodzonego ?
    By m_g in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-02-2014, 14:25
  2. [Antena] Objawy nienastrojonej anteny - jakie ?
    By radek8 in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 13:59
  3. [MkIII] Objawy uszkodzonego zawieszenie tył?
    By WojtekSZ in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2009, 12:59
  4. [TDCi MKIII] objawy uszkodzonego przepływomierza powietrza
    By ford02 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 17:58
  5. [MkII] Jakie są objawy padniętego czujnika
    By Kafar in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-03-2008, 08:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów