+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    MarcinP
    Gość

    dziwne odgłosy......

    Od pewnego czasu silnik mojego mondka wydaje dziwne odglosy: przy obrotach od ok 1200 do ok 2500 i tylko podczas przyspieszania ( pod obciążęniem ) dzwiek jest taki jakby ktos wsypał wiadro nakrętek do jednego z cylindrów.... potem zanika i nie ma to znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, choć mam wrazenie ze jak jest nagrzany to jest to głośniejsze. Czy ktoś się spotkał z takimi objawami? Troche mnie te dzwięki przerażają....

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MKIII
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Łódź

    Re: dziwne odgłosy......

    Cytat Zamieszczone przez MarcinP
    Od pewnego czasu silnik mojego mondka wydaje dziwne odglosy: przy obrotach od ok 1200 do ok 2500 i tylko podczas przyspieszania ( pod obciążęniem ) dzwiek jest taki jakby ktos wsypał wiadro nakrętek do jednego z cylindrów.... potem zanika i nie ma to znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, choć mam wrazenie ze jak jest nagrzany to jest to głośniejsze. Czy ktoś się spotkał z takimi objawami? Troche mnie te dzwięki przerażają....
    przyczyn może być duzo lecz najbardziej powazniejsza do za luźny napinacz paska rozrządu.
    MKIII2.0TDCI '05 HB

  4. #3
    MarcinP
    Gość
    wymieniłem cały komplet: rolki, napinacz i pasek. nic sie nie zmieniło...

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    2.5 170 KM
    Od
    24 Jan 2005
    Mieszka w
    Scyzorlandia

    Witam

    Mam 2.5 V6 Mondziaka i rowniez mam ten sam problem co Ty z tymi dziwnymi dzwiekami, zdecydowanie ten dzwiek nasila sie jak troszke sie pojezdi autkiem i silnik sie nagrzeje. Tak sobie wykombinowalem ze byc moze to katalizator ale nie jestem pewien bo nigdy nie slyszalem jak dziala autko z rozwalonym katalizatorem. mam wiec prosbe jakbys sie czegos dowiedzial na ten temat to daj znac a i ja jak cos wykombinuje to poinformuje. Licze na to ze ktos nam podrzuci jakies rozwiazanie tej zagadki. Pozdrawiam.

  6. #5
    MarcinP
    Gość
    masz rację jak sie trochę pojezdzi jest gorzej. Rano kiedy jest zimny po nocy - prawie nie słychać.
    jak się czegos dowiem dam Ci znać

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Mondeo Mk2
    Od
    21 Jun 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Hej ja tez mam cos takiego w MKII 1.8 TD przy przyspieszaniu i tez mnie to martwi i nie mam pojecia co to moze być moze ktos to miał w dieslu i wie co to jest

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar HEVA
    Model
    Był MKIV 2012 Titanium jest Mazda CX5 Sport
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    19 Apr 2005
    Mieszka w
    UK
    Sprawę niedawno przerabiałem.
    Stracha miałem jak cholera, bo dźwięk był właśnie taki jak opisujesz. Dochodził spod auta, ale w okolicach silnika i już miałem sraczkę...
    Wjechałem na kanał, ucho do silnika, koompel gazuje i ufffff - nie silnik. Ucho do katalizatora, a ten dzwoni jak dzwonnik z notredamm!
    Poszła pierwsza przegroda, spadła i rezonowała, ale co dziwne!!!! TYLKO NA ROZGRZANYM SILNIKU!!!! I tylko przy określonej prędkości obrotowej!!! Ale już mam po kłopocie

  9. #8
    Ja też tak miałem, jeżeli dźwięk się nasila przy obciążeniu silnika a potem wycisza się, jest słyszalny tylko w środku samochodu i dobiega od strony kierowcy to muszę was zmartwić, walnięta jest poduszka silnika (koszt nowej 400-500 zeta + wymiana) u mnie od 3 dni cisza.

  10. #9
    Sorki pomyliłem się pisząc, dźwięk dobiega od str. pasażera

  11. #10
    Kursant
    Opis
    ford mondeo
    Od
    11 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Właśnie chyba mam to samo co ty - tzn odgłos ten słychać właśnie najbardziej przy obciążeniu i co najbardziej istotne właśnie od środka samochodu od strony pasażera - tak jak u ciebie , co to jest ta poduszka silnika ??? , jak sprawdzic czy to ona powoduje te dżwięki? - dzięki za odpowiedż bo po 1-szym chcę to zrobić i nie chciałbym wydawać kasy na darmo - pytam Ciebie dlatego że objawy były u Ciebie dokładnie takie same .
    MK II 1997 GLX 1.8 KOMBI

  12. #11
    cześć, poduszka iest elementem trzymającym silnik, mieści się nad paskiem wielorowkowym między zbiornikiem na płyn chłodniczy a obudową rozrządu.
    Aby ją sprawdzić musi zostać wymontowana, jeżeli nią potrząsniesz i będzie grzchotać to niestety wymiana. Mówiąc niestety myślę o kosztach, choć z drugiej strony chętnie wydałem tą kasę za Błogą Ciszę.
    Pozrawiam i życzę Powodzenia :metal

  13. #12
    Kursant
    Opis
    ford mondeo
    Od
    11 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Dzięki ale jak szukać tego elementu np w sklepach internetowych - mam książkę " Sam naprawiam" i w wyszukiwarce nie znalazł mi takiej pozycj jak poduszka silnika - może fachowo się ona inaczej nazywa ?
    MK II 1997 GLX 1.8 KOMBI

  14. #13
    ja kupiłem oryginał w serwisie, możesz poszukać ale będziesz miał problemy z zamiennikiem bo podobno za często się to nie psuje i nie mają, ale próbuj.

  15. #14
    jeżeli to będzie a będziesz miał problemy ze znalezieniem symbolu to daj znać na priva sprawdzę na fakturze może będzie numer fordowski części.

  16. #15
    Kursant
    Opis
    ford mondeo
    Od
    11 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Czy o to chodzi ? Tam jest pokazana podobno poduszka tylnia , tzn że jest przednia także ? Jaką ty wymieniłeś?

    http://forum.fordclubpolska.org/view...+pod+silnikiem
    MK II 1997 GLX 1.8 KOMBI

  17. #16
    o ile się nie mylę to ta jest od skrzyni, jak mi się uda to dzisiaj zamieszczę zdjęcie tej właściwej.
    Pozdro :metal

  18. #17
    waldemarz
    Gość
    Pamietajcie ze jest jeszcze poduszka pod silnikiem nie tylko ta co ja opisujecie miedzy plynem itd. Wlasnie ta na zdjeciu jest to poduszka pod silnikiem i powiem ze czesciej leci ta poduszka pod silnikiem niz ta o ktorej mowicie.

  19. #18
    możliwe ale mnie poleciała właśnie ta o której mówimy

  20. #19
    Cytat Zamieszczone przez kaammyyk
    Czy o to chodzi ? Tam jest pokazana podobno poduszka tylnia , tzn że jest przednia także ? Jaką ty wymieniłeś?

    http://forum.fordclubpolska.org/view...+pod+silnikiem
    Poszło na maila

  21. #20
    Kursant
    Opis
    ford mondeo
    Od
    11 Apr 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Jeżeli mógłbyś zamieścić jej fotkę to byłbym wdzięczny .
    Za póżno już wysłałeś wielkie dzięki
    MK II 1997 GLX 1.8 KOMBI

Podobne wątki

  1. [MkIII] Dziwne odgłosy
    By pavko82 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 13:04
  2. [MkII] Dziwne odgłosy z koła
    By Darius dr in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-08-2007, 10:24
  3. [MkIII] dziwne odgłosy
    By mondek2003 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-02-2007, 08:08
  4. Dziwne odgłosy z V-ki
    By Wojtacz in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-10-2006, 21:23
  5. Dziwne odgłosy...
    By wesmond in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2005, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów