+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 9 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 180
  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.5 V6 2001
    Od
    28 Feb 2012
    Mieszka w
    Szczytna

    Nowy gaz w mkIII 2.5 V6 2001....tragedia...pomóżcie proszę.....

    Witam
    Wczoraj założyłem gaz do mondeo, i zaczęło się, obroty wariują, spala jednocześnie gaz i paliwo-paranoja, świeci się czek.
    Przed założeniem gazu było super autko nie miało grama szarpnięcia na wolnych obrotach, po prostu jazda była przyjemnością, tylko jak wiadomo spalanie troszkę bolało dlatego też zdecydowałem się na gaz.

    Instalacja:
    reduktor KME silver
    wielozawór TOMASETTO
    obudowa wielozaworu STAKO
    zawór tankowania TOMASETTO
    przełącznik G/B -STAG 306
    elek.jednostka ster (ecu)- Stag 306
    Wtryskiwacz gazu VALTEC

    Niektóre słówka mogłem troszkę przekręcić ponieważ niewyraźnie jest napisane.
    Postaram się zrobić zdjęcia jak to wygląda. Proszę o pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Wczoraj założyłeś więc chyba masz na to jakąś gwarancję ?
    Skąd wiesz że spala oba paliwa ?
    Jedź do gazownika i niech to ustawia a jak nie potrafi to niech oddaje kasę i demontuje instalację.
    Podzespoły masz dobre tylko te wtryskiwacze za długo nie wytrzymają. W każdym razie powinno to chodzić bez problemu.

    ---------- Post added at 19:05 ---------- Previous post was at 18:57 ----------

    Może masz fotkę jak to wygląda po montażu pod maską ?
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Dokładnie nic nie kombinuj sam na razie. Wziął kasę niech zrobi za co mu zapłaciłeś. Łaski nie robi.

    Nie daj sobie wcisnąć kitu że w Fordzie to się "check" przy gazie musi świecić! Nie ma takiej opcji. Auto musi chodzić tak jak na PB.

    Też zapytam skąd opinia że spala LPG i PB jednocześnie?

  5. #4
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.5 V6 2001
    Od
    28 Feb 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    [IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG][IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG][IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]Na pewno nie dam za wygraną. Jeśli chodzi o spalanie gazu i paliwa, na raz, to tak twierdzi moja żona, wczoraj odbierała auto i je tankowała, dzisiaj była u gazownika i coś zmieniał w kablach ale nie wiem co, twierdził, że jego pracownik coś źle podłączył i powinno być ok, a jak żona zapytała o checka to powiedział że najlepiej wykręcić żarówkę i nie będzie świecić!!lub wykasuje jej błąd!!masakra!!!
    Żona powiedziała że jej nie chodzi o kasowanie czy też wyjęcie żaróweczki, bo to nie rozwiązuje problemu. Po odjechaniu od gazownika po jakiś 20km znowu włączył się check.Niestety ja nie miałem możliwości podjechania do gazowników ponieważ mam taką pracę ale będę musiał coś wykombinować bo to jest paranoja, ponoć te silniki gazuje się prosto.
    Byłem teraz w garażu i zrobiłem kilka fotek i nakręciłem filmik. Jesli chodzi o wolne obroty to chodzi bez zarzutu, nie jechałem już w trasę bo nie miałem czasu.
    Niepokoi mnie jeszcze włączający się cały czas wiatrak, nie wiem czy on jest od chłodzenia czy od klimy bo takowy ponoć jest, ale klimy nie mam włączonej. I tak już było od czasu zakupu autka czyli jeżdżąc na benzynie.
    Proszę wypowiedzcie się na ten temat, może jak ten mój gazownik nie będzie wiedział to ja mu podpowiem coś z forum.


    Uploaded with ImageShack.us
    Ostatnio edytowane przez Kamilv6 ; 28-02-2012 o 21:49 Powód: zdjęcia

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Racuch
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    ST200
    Od
    24 Aug 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    Ta instalacja to mega drut. Wwiertki powinny iść w dolny kolektor a nie w górny, wtryskiwacze do kitu, reduktor temperaturowo też może nie wytrzymać (moim zdaniem powinien iść Gold). Jeśli można to podziel się gdzie tak montują i ile Cię skasowali

    No i nic dziwnego, że check się zapala. Tego moim zdaniem dobrze się wyregulować nie da
    Ostatnio edytowane przez Racuch ; 28-02-2012 o 22:27

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Listwy połączone szeregowo?

  8. #7
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Wkrętki w górny kolektor pewnie nawet go nie ściągał do wiercenia.
    Wkręcać należy się w dolny kolektor jak najbliżej wtryskiwaczy benzynowych, to może być główna przyczyna tego że szarpie.
    Wężyki do wtryskiwaczy długie ale przynajmniej równe, co nie zmienia faktu że wkrętki w złym miejscu.
    Powinna być zrobiona kompensacja albo przynajmniej równoległe zasilanie obu listew wtryskowych a nie tak jak ty masz czyli szeregowo jedna za drugą. Tak to pod maską reszta wygląda ok. Ciekawe jak założyli butle, pewnie do jazdy do tyłu.
    Jak gość mówi że może wyjąć żarówkę to wątpię aby miał jakiekolwiek pojęcie o regulacji ale jedź i powiedz mu że ma poprawić wkrętki i wyregulować to na drodze. Choć wątpię aby miał o tym pojęcie.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  9. #8
    Klubowicz Awatar Misiek_WR
    Imię
    Krzysztof
    Model
    S-Max & Golf VII
    Silnik
    2.0TDCi180km-2.0TDI150km
    Opis
    S-Max & Golf VII
    Od
    06 Jul 2008
    Mieszka w
    Radom/Warszawa
    Na twoim miejscu bym u powiedział że wkrętki są w złym miejscu i nie bezie to chodzi poprawnie. I tak jak koledzy wyżej pisali równoległe połączenie a nie szeregowo.

    A druga strona medalu to tak iż mówi ci że może ci żarówkę wykręcić od checka to zapytaj się czy ci podpiszę papier ze jak sie coś zepsuje w silniku to on pokrywa koszta.
    Ja mam od prawie 7 miesięcy gaz i żadnych problemów po za wymianą wadliwego sterownika.
    Ford S-Max 2.0TDCi 180km Titanium, Golf VIII 2.0 TDI 150km
    Ford Mondeo MKIV 2.0 TDCi 140km Titaium Było
    Ford Mondeo MKIII Duratec HE 2.0+LPG BRC Było
    Ford Mondeo MKII Zetec 2.0 Było
    Ford Mondeo MKI Zetec 1.8 Bylo
    Krzysiek 502754321

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    A nawierty czym sa uszczelnione poxilina ?

  11. #10
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    W dodatku ten kolektor posiada klapki od IMRC więc jak to ma chodzić z nawiertami w górnym.
    Podciśnienie wzięte tylko z jednego rzędu, powinno być w okolicy przepustnicy...
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Opis
    mk2 v6 kombi
    Od
    28 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    No to jeszcze ja dołoże swoje trzy grosze do tej ionstalki.
    Parownik w najbardziej gównianym miejscu zamontowany. Daleko zarówno do zasilania listew jak i zasilenia go w płyn chłodniczy co go ma ogrzewać. Parownik powinien być po drugiej stronie silnika a przewody z układu chłodzenia jak najkrótsze - to ma wpływ na to jak szybko i jak stabilny temperaturowo będzie reduktor. tak jak jest teraz to się będzie długo na gaz przełączać (pewnie żeby to skompensować ustawili niską temperaturę przełączania na gaz co też niezbyt rozsądne jest).

  13. #12
    Mistrz pobocza
    Imię
    Robert
    Model
    Mondeo
    Silnik
    2,5T 258KM 396Nm
    Opis
    Titanium X 07r
    Od
    22 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa-Sejny
    Tak założonej instalacji to jeszcze nie widziałem ... Za takie coś powinni zabierać uprawnienia do zakładania LPG !
    Poza tym co koledzy wyżej pisali (połączenie wtryskiwaczy, podciśnienie, miejsce parownika) to jeszcze brakuje opasek zaciskowych, czyli kilkanaście potencjalnych miejsc za zasysanie "lewego" powietrza... Ale to chyba jeden z mniejszych problemów. Ogólnie cała instalacja do przeróbki.
    Reduktor silver jest wystarczający do v-ki (dwa lata na takim pomykałem).
    Ostatnio edytowane przez kordyl ; 29-02-2012 o 10:48

  14. #13
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Reduktor ma najlepsze miejsce pod akumulatorem ale bez przesady, mógł by zostać gdzie jest. Nie jedna V'ka tak ma a jak wiadomo one się szybko grzeją i będzie to działać.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar dominiq
    Imię
    Dominik
    Model
    Fiat Croma II FL ASB
    Silnik
    2.4 MultiJet 200KM
    Opis
    oraz FSO 125p '88
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Cytat Zamieszczone przez wilu117 Zobacz posta
    Nie jedna V'ka tak ma a jak wiadomo one się szybko grzeją i będzie to działać.
    Potwierdzam. Mam w tym miejscu GOLDa i zero problemów.

  16. #15
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 2.5 V6 2001
    Od
    28 Feb 2012
    Mieszka w
    Szczytna
    No to Panowie mnie załamaliście.......ok wszystko to powiem ale jeśli oni się uprą i powiedzą ze tego nie przerobią to co mam robić? sąd??
    Rok temu robiłem tam hondę accord 2.4 z 2004 roku i chodziło bez problemu....Vilu117 proszę napisz jeszcze raz dokładnie co ma być zmienione i dlaczego, ja to sobie wydrukuję i im dam, napisz proszę dlaczego tak a nie inaczej itp. chodzi mi o to żeby mieli czarno na białym. Wiem że wszystko napisaliście ale proszę o zsumowanie i napisanie jak krowie na rowie.
    Jeszcze jedna sprawa coś mi cyka w bezpiecznikach w kabinie i przestała działać kontrolka rezerwy paliwa, jeśli chodzi o butlę to jest zamontowana tym całym ,,mechanizmem" do strony tylnej czyli na chłopski rozum w stronę haka holowniczego.

  17. #16
    rustin
    Gość
    Jedno słowo, masakra. Ten co ci zakładał lpg to mega druciarz. Jedź niech to zabiera i oddaje kasę. Łaski nie robi bo nie jest zgodnie ze sztuką. Wątpie czy on ci to dobrze zrobi, wtryski do tego silnika tak jak cały montaż,lipa

  18. #17
    Klubowicz Awatar wilu117
    Imię
    Paweł
    Model
    Kuga
    Silnik
    TDCI 163
    Od
    24 Mar 2007
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez Kamilv6 Zobacz posta
    ,mechanizmem" do strony tylnej czyli na chłopski rozum w stronę haka holowniczego.
    Butla jest ok, może jednak jakieś pojęcie mają.
    Pierwsze co zrób to zapytaj czy potrafią ustawiać w ogóle mapy w trakcie jazdy, bo jak nie to jak by tego nie podłączyli to dobrze nie będzie.

    Czerwoną linią zaznaczyłem gdzie ma być dodatkowy wąż idący do filtra tak aby zasilanie listew było równoległe.
    Są filtry rozdzielające z jednego węża na dwa, wtedy obie listwy zasilane są tak samo i nie ma spadków ciśnienia. Można też dać dwa filtry a rozdzielić zwykłym trójnikiem przed nimi, opcja lepsza bo mniejsze opory w układzie.
    Zielona linia do podciśnienie, wpięli się tylko w jeden rząd a powinni się wpiąć jak najbliżej przepustnicy, zaznaczyłem mniej więcej gdzie.

    Najgorsza sprawa to to że wkręcili się w górny kolektor a w dodatku na wężykach nie dali żadnych opasek. Wkręcać należy się jak najbliżej wtryskiwaczy benzynowych, które są w dolnym kolektorze co oznacza że górny trzeba zdjąć aby je zobaczyć. Chodzi o to aby gaz był podawany tak jak jest podawana benzyna, w tym samym miejscu. Zapewnia to optymalne napełnianie cylindrów i odpowiedni skład mieszanki. W dodatku ten kolektor posiada klapki (drugie doloty) które otwierają się na wyższych obrotach.

    Powinni odkupić Ci nowy kolektor bo go zniszczyli wiercąc w nim. Same podzespoły można zostawić. Na tych wtryskiwaczach będzie chodzić ale trzeba to podłączyć jak należy i wyregulować. Najważniejsze są wkrętki w dolny kolektor, reszta to kosmetyka łatwa do poprawy.
    BMW 520D F11 i HONDA CBF 1000

  19. #18
    Kursant
    Opis
    MK2 1.8
    Od
    31 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnik
    w razie w kolego tu http://lpg-forum.pl/ masz ludzi którzy się znają na instalkach może tam Ci jeszcze coś pomogą

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Racuch
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    ST200
    Od
    24 Aug 2011
    Mieszka w
    Mazowsze
    Może by tak jeszcze Kolega napisał gdzie tak drutują, żeby inni się nie nadziali

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar m_g
    Imię
    Michał
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostrołęka
    o gosh, jak to zobaczyłem i te klejenia to się przeraziłem , oni ci te dziury chyba brzeszczotem wiercili

    Jedź do nich i stanowczo , mi koledzy na forum też doradzili co i jak pojechałem ,facet trochę stawał okoniem ale trochę się podroczyłem i wyszło na moje, po tych zabiegach mondeo fruwa
    "Nieważne jak mocno bijesz, ale jak dużo jesteś w stanie znieść i nadal iść do przodu. Tak powstaje zwycięzca."

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 14:27
  2. [MkII] MONDEO 1.8 td padł.pomóżcie proszę!!
    By cinkowich in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 20:39
  3. [MkIII] Stuki w przekładni, pomóżcie proszę
    By bruner in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 14:24
  4. [MkII] Problem z elektryką, proszę pomóżcie...
    By sebek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2006, 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów