+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    Pieszy
    Opis
    MONDEO MK2 1.8TD 99 KOMBI
    Od
    06 Jan 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW

    od czego zaczac???

    mam mondeo mk2 1,8td 99. problemy zaczely sie tej zimy. auto stojąc cala noc na dworze przy temp. ponizej -10 rano nie chce odpalic. gdy zaczynam krecic on zaczyna palic tak jakby na jeden gar. zanim zaskoczy trza krecic trzy czasami cztery razy po 10 sekund i strasznie rzuca silnikiem. w trakcie jazdy nawet na rozgrzanym silniku auto czasem przerywa w trakcie przyspieszania i kopci na czarno. jak nie ma mrozow tzn temperatura okolo 0 to rano pali normalnie tylko na początku rzuci silnikiem. mam wrazenie ze nawet kiedys mial lepsze przyspieszenie. przed zima wymienilem filtry olej i świece.troche czytalem na forum i mysle o dwoch sprawach 1-zawór regulacji kąta wyprzedzenia wtrysku, 2-koncowki wtryskow. Jak to sprawdzic???

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    26 Jun 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    1 Na początek zajmij się booster'em: sprawdź wężyk od turbo, czy jest cały, zobacz czy membrany boostera całe i czy trzpień się nie zapiekł (konieczny demontaż info jak masz na forum).
    2 Korektor kąta wtrysków: tryka czy nie, może umarł.
    3 Może być zapowietrzony, (moja pompka puszczała tyle powietrza, że nie mogłem zapalić), pompka nad filtrem albo podgrzewacz może puszczać powietrze.

  4. #3
    Pieszy
    Opis
    MONDEO MK2 1.8TD 99 KOMBI
    Od
    06 Jan 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Dopiero jutro bede to sprawdzal. Najgorsze jest to ze te objawy wystepuja tylko w konkretnych mrozach. Tylko drgania silnika notorycznie sie powtarzają oraz kopcenie w trakcie przyśpieszania. Wczoraj wieczorem nie przerywał i odpalił bez problemu nie liczac drgań przy kręceniu.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Opis
    mondeo mk2 1,8 td kombi 1999
    Od
    26 Apr 2011
    Mieszka w
    tomaszow mazowiecki
    Cytat Zamieszczone przez ps121481 Zobacz posta
    gdy zaczynam krecic on zaczyna palic tak jakby na jeden gar. zanim zaskoczy trza krecic trzy czasami cztery razy po 10 sekund i strasznie rzuca silnikiem.
    swiece do sprawdzenia, jak zimny jest i obroty spadaja ponizej 800 rpm to silnik wolnych obrotów do sprawdzenia

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Robert
    Opis
    ford mondeo MK2 18TD
    Od
    03 Apr 2009
    Mieszka w
    sosnowiec
    Jeśli problem z rozruchem występuje tylko przy minusowych temperaturach ja zacząłbym od sprawdzenia kompresji, Można to zrobić przez wykręcenie świec żarowych, Ale ja zawsze wykręcam wtryski, bo za jednym zamachem mogę je sprawdzić. O ile kompresję możesz sprawdzić sam, to wtryski radziłbym oddać do pompiarza. Trzeba mieć do tego próbnik i trochę doświadczenia w ocenie sprawności (liczy się nie tylko ciśnienie i szczelność, ale też sposób rozpylania) Koszt sprawdzenia wymontowanego wtrysku to ok 10 15 zł sztuka zależy od warsztatu.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar tomasz1
    Opis
    Laguna 1.8 PB 120ps Privilege - Mondeo MK II 1.8
    Od
    05 Feb 2010
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez robert29475 Zobacz posta
    Jeśli problem z rozruchem występuje tylko przy minusowych temperaturach ja zacząłbym od sprawdzenia kompresji, Można to zrobić przez wykręcenie świec żarowych, Ale ja zawsze wykręcam wtryski, bo za jednym zamachem mogę je sprawdzić. O ile kompresję możesz sprawdzić sam, to wtryski radziłbym oddać do pompiarza. Trzeba mieć do tego próbnik i trochę doświadczenia w ocenie sprawności (liczy się nie tylko ciśnienie i szczelność, ale też sposób rozpylania) Koszt sprawdzenia wymontowanego wtrysku to ok 10 15 zł sztuka zależy od warsztatu.
    Jakoś mechanikiem nie jestem ale kompresja moim zdaniem jest potrzebna latem.Samochód o słabej kompresji powinien mieć kłopoty z odpalaniem ale latem.Chyba ktoś powinien obalić mit o sprawdzaniu kompresji zimą.Chyba że się mylę.

  8. #7
    ŚP Awatar Mondekmk1
    Imię
    Krystian
    Opis
    Mk3,2.0 GHIA Lift HB
    Od
    14 Apr 2010
    Mieszka w
    Brzóza Królewska/ Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez tomasz1 Zobacz posta
    kłopoty z odpalaniem ale latem.Chyba ktoś powinien obalić mi
    Mowa o sprawdzaniu kompresji na zimnym silniku a nie ze zima...i tak jak napisales mylisz sie.

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar tomasz1
    Opis
    Laguna 1.8 PB 120ps Privilege - Mondeo MK II 1.8
    Od
    05 Feb 2010
    Mieszka w
    BYDGOSZCZ
    Cytat Zamieszczone przez Mondekmk1 Zobacz posta
    Mowa o sprawdzaniu kompresji na zimnym silniku a nie ze zima...i tak jak napisales mylisz sie.
    Tak jak ktoś pisał wyżej problem z rozruchem przy minusowych temperaturach powinien zacząć od sprawdzenia kompresji.Na moje szkoda kasy.Silnik który nie ma kompresji raczej nie powinien podjechac pod górkę.Nie rozumiem powodu proponowania sprawdzania kompresji dlatego że auto nie odpala przy minus 15stopniach. Zimą tłoki pierścienie w cylindrach są bardziej spasowane olej jest gesty i uszczelnia więc moim zdaniem kompresja jest lepsza niż latem i nie ma podstaw twierdzić że przez kompresję auto zimą nie odpala.

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar batman72
    Imię
    Wojtek
    Model
    Ford Ranger '22
    Silnik
    2.0TDCI 170KM
    Od
    25 Mar 2009
    Mieszka w
    Nieuw Vennep
    Cytat Zamieszczone przez tomasz1 Zobacz posta
    Zimą tłoki pierścienie w cylindrach są bardziej spasowane olej jest gesty i uszczelnia więc moim zdaniem kompresja jest lepsza niż latem i nie ma podstaw twierdzić że przez kompresję auto zimą nie odpala
    Opuszczałeś chyba lekcje fizyki- w niskich temperaturach i przy zimnym silniku wszystkie luzy są większe. Jeżeli masz niską kompresję z uwagi na zużycie silnika to fakt, że w lecie odpalisz, nie znaczy że w zimie również.
    Jak kupiłem Mondeo TD, to miał wypalone zawory i przez to niską kompresję- było to w grudniu i odpalałem auto minimum 5 minut. W czasie kręcenia rzucało silnikiem, bo odpalał najpierw na najlepszym cylindrze, po kilku obrotach dołączały kolejno te gorsze- po rozgrzaniu było OK i palił "na dotyk".
    Po zrobieniu głowicy już nigdy nie miałem problemów z odpalaniem.
    W silniku z zapłonem samoczynnym o ile wszystko inne jest sprawne, to kompresja warunkuje odpalanie. Sprężamy powietrze, które się przez to rozgrzewa i zapala wtryśniętą ropę. Nie ma kompresji- nie ma temperatury- nie ma zapłonu- proste, jak drut.
    Dodatkowe utrudnienia w niskich temperaturach to:
    -gęsty olej (silnik wolniej kręci przy starcie i przyrost temperatury w cylindrze jest wolniejszy),
    -wystudzony silnik dodatkowo odbiera ciepło ze sprężanego powietrza.
    W naszym klimacie różnice pomiędzy temp. zewnętrzną lato- zima mogą przekraczać 60st. C- myślisz, ze to mało?
    Cytat Zamieszczone przez tomasz1 Zobacz posta
    Silnik który nie ma kompresji raczej nie powinien podjechac pod górkę.
    Silnik z niską kompresją ma gorsze osiągi i więcej pali, ale pod górkę podjedziesz- jedyna różnica, że na niższym biegu niż przy nowym silniku.
    Ostatnio edytowane przez batman72 ; 04-03-2012 o 09:10
    Ranger '22 2.0 TDCI 170KM, Transit Connect '18 1.5 TDCI 120KM Powershift. Focus CC '07 2.0 145KM

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    Turbosprężarka doskonale maskuje braki w kompresji podczas jazdy.
    Jest taka zasada, że diesla(szczególnie doładowanego) się nie remontuje, dopóki silnik odpala, nie kopci za mocno i nie bierze oleju w znacznych ilościach.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  12. #11
    Zielony listek
    Imię
    Robert
    Opis
    ford mondeo MK2 18TD
    Od
    03 Apr 2009
    Mieszka w
    sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez tomasz1 Zobacz posta
    Jakoś mechanikiem nie jestem ale kompresja moim zdaniem jest potrzebna latem.Samochód o słabej kompresji powinien mieć kłopoty z odpalaniem ale latem.Chyba ktoś powinien obalić mit o sprawdzaniu kompresji zimą.Chyba że się mylę.
    Kolego forum jest po to żeby sobie pomagać, stąd moja prośba do Ciebie ; nie pisz proszę o czymś o czym nie Masz pojęcia , bo to przynosi odwrotny skutek od zamierzonego, zamiast pomóc szkodzi. Co innego pytać, a co innego stwierdzać.

  13. #12
    Pieszy
    Opis
    MONDEO MK2 1.8TD 99 KOMBI
    Od
    06 Jan 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW
    powoli zaczynam dzialac z tym autem. wymienilem olej przewody powrotne paliwa-te ktore sa przy wtryskach. teraz czuje roznice w odpalaniu tzn juz prawie nie rzuca silnikiem przy kreceniu. a teraz najwazniejsze spostrzezenie-przekrecam stacyjke i slysze trykanie i czasem na zimnym silniku slychac brzeczenie (to chyba jest wtryskiwane paliwo). przed wymiana tych wezykow te brzeczenie bylo za kazdym razem a teraz tylko jak dluzej postoi. no i auto jak narazie nie przerywa przy przyspieszaniu. na dniach dam do sprawdzenia wtryski i dam znac co wyszlo. wiecie moze o co chodzi z tym brzeczeniem???

    ---------- Post added at 10:54 ---------- Previous post was at 09:44 ----------

    po nocy jak go odpale to obroty przez jakas minute sa delikatnie nizsze tzn 800 a pozniej wchodza na 850. na wekend sprawdze krokowy i go wyczyszcze.

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Robert
    Opis
    ford mondeo MK2 18TD
    Od
    03 Apr 2009
    Mieszka w
    sosnowiec
    Nie to nie paliwo, trykanie to korektor konta wtrysku - objaw normalny a nawet pożądany, brzęczenie to prawdopodobnie praca silniczka wolnych obrotów. Obroty zimnego silnika przy sprawnym silniczku wolnych obrotów powinny być ok 1000 - 1100 i powoli spadać do 820 - 850. Spróbuj wyregulować linkę, jak nie pomoże to czeka Cię reanimacja silniczka. Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez robert29475 ; 07-03-2012 o 18:56

  15. #14
    Pieszy
    Opis
    MONDEO MK2 1.8TD 99 KOMBI
    Od
    06 Jan 2012
    Mieszka w
    WROCŁAW
    ten silniczek chyba u mnie nie działa. Po nocy odpalam i ma jakies 750 obr. po kilku minutach wchodzi na 950 i tak juz zostaje. potrzebuje info gdzie dokladnie sie znajduje i czy jest rozbieralny. co zrobić żeby zaczął działać?

    ---------- Post added at 12:09 ---------- Previous post was at 12:04 ----------

    zimą bardzo ciężko palił a teraz pali normalnie ale przy odpalaniu strasznie telepie i stuka silnikiem. może też ktoś podkręcał booster bo ma kopa lepszego jak moje poprzednie auto również tej samej mocy ale w benzynie

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ps121481 Zobacz posta
    czy jest rozbieralny. co zrobić żeby zaczął działać?
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...a-napraw%C4%99
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Silniczek znajduje sie pod akumulatorem. Musisz zdjac oslone silnika zeby do niego dojsc.Z gory patrzac tez go eidac dokladnie, a najlepiej idz po lince od pompy to do niego trafisz. U mnie tez byl problem, raz dzialal raz nie.Diagnosta kazal mi kupic nowy lub uzywany ( stary ok. 200 zl) W nim jak kazdym pradu stalego sa szczotki. Walnalem w niego srubokretem izaczal dzialac i do dzis chodzi. Poprostu sie szczotki zawiesily.Mozesz to sprobowac. Pamietac trzeba ze jest on sterowany czujnikiem temperatury i zalezny tez jest od klimy, bo po jej zalaczeniu on lekko podnosi obroty. U mnie po odpaleniu ma 1000 obr. i w miare nagrzewania opadaja- latem szybciej, zima dluzej.

Podobne wątki

  1. [Duratec] do czego to?
    By Linarr in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 00:40
  2. [TD MkII] pompcy mk2 1.8td nie odpala przy niskich temperaturach od czego zaczac?
    By tompson85 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 04:31
  3. [MkIV] Nowy Ford...czas zaczac "grzebac" :)
    By KrasiaK in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 14:43
  4. [TD MkII] kolektor wydechowy-od czego zaczac??
    By hayabusawro in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-03-2010, 15:08
  5. [MkII] Od czego te wtyczki?..
    By kula159 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 04-08-2008, 20:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów