+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    [MkII] MONDEO 1998 2,0 Hatch

    Witam

    Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem Mundka 2,0 rocznik 1998 i mam ogromny problem z parowaniem szyb(jak wielu z Was) - oczywiscie wiem że jest na ten temat wiele postów ale w związku z zaparowywaniem i brakiem widoczności chciałbym zapytać: jak przełączyć w tym modelu obieg powietrza na zewnetrzny lub wewnetrzny ?? Nie mam kompletnie zielonego pojęcia jak to zrobić a wydaje mi sie ze obieg jest zamkniety.
    W kwestii sprostowania - klimy brak
    Bardzo prosze o pomoc lub jakieś sugestie...
    Pozdrawiam
    Salex

    GG 681340

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar chudzik
    Od
    25 Jul 2005
    Mieszka w
    bartoszyce
    Na przełączniku od siły nawiewu są cyfry -od 1do 4 w prawą stronę jest obieg otwarty a od 1 do 4 w lewo,zamknięty.Co do parowania szyb prawdopodobnie trzeba wymienić filtr przeciwpyłkowy.Pod podszybiem. po stronie pasażera
    MONDEO 1,6 benzyna,sedan,93,granat<marek>

  4. #3
    Uzupełnij profil odnośnie parowania wymień sobie filtr pyłkowy. Odnośnie obiegu to jeśli nie masz klimy to masz tylko obieg zewnętrzny.

  5. #4
    Ale on niema klimy

  6. #5
    Tutaj masz o filtrach oraz instrukcję montażu.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar chudzik
    Od
    25 Jul 2005
    Mieszka w
    bartoszyce
    Cytat Zamieszczone przez tupatek
    Uzupełnij profil odnośnie parowania wymień sobie filtr pyłkowy. Odnośnie obiegu to jeśli nie masz klimy to masz tylko obieg zewnętrzny.

    Uzupełnij avatar
    MONDEO 1,6 benzyna,sedan,93,granat<marek>

  8. #7
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez chudzik
    Na przełączniku od siły nawiewu są cyfry -od 1do 4 w prawą stronę jest obieg otwarty a od 1 do 4 w lewo,zamknięty.Co do parowania szyb prawdopodobnie trzeba wymienić filtr przeciwpyłkowy.Pod podszybiem. po stronie pasażera
    Tak na marginesie to od 1-4 w prawo- zewnetrzny, a od 2-4 w lewo wewnetrzny.


    Ale jemu to nic nie da bo tylko auto z klima ma obieg wewnetrzny. :metal

    Ps.
    Salex najpierw wymien filtr p/pylkowy oraz od czasu do czasu umyj od wewnetrznej strony szybe woda z ludwikiem. Bardzo ten zabieg pomaga. :metal :metal :metal

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    A nikt mu nie powiedział o dwóch rzeczach. Może masz wodę pod tapicerką w nogach pasażera. Jak sucho i filtr czysty może jakaś siła nieczysta powkładała klamoty z tyłu w bagażniku po obu stronach są klapki do napływu świeżego powietrza. jak pozatykany też może parować.

  10. #9
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Volvo V70
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Piasek i inny brud też może się przyczynić do parowania bo chłonie wode a potem ją odparowuje.

  11. #10
    Klubowicz
    Foczka

    Imię
    Sebastian
    Model
    Jaguar XF
    Silnik
    3.0 D V6
    Od
    04 Feb 2006
    Mieszka w
    Kazimierza Wielka
    jak masz dywany szmaciane to je od razu wywal bo na zime to sie one nie nadają i zapodaj gumowe. Ja tak miałem u siebie jak kupiłem szyby parowały jak pieron .

Podobne wątki

  1. [MkII] zaczepy linki od półki ,mondeo mk2 98r. hatch
    By devilek87 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 18:31
  2. [TD MkII] Mondeo 1.8 TD 1998 nie odpala na ciepłym
    By no_limit in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 11:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów