+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Kursant Awatar Cashoob
    Imię
    Tomek
    Model
    ST TDCI
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    09 Feb 2012
    Mieszka w
    Wejherowo

    Lightbulb Potrzebna szybka pomoc - temat rzeka - krokowiec....

    Witajcie ponownie.
    Po długich i ciężkich bojach z uruchomieniem silnika autko jeździ na Pb i LPG też Stanąłem jednak przed kolejnym dylematem...
    Problem jest z pracą silnika na biegu jałowym - nadal nie chcą się ustabilizować i spadają do 500 obr/min. Jak jest zupełnie zimny to lubi czasem zgasnąć, po rozgrzaniu niby jest lepiej, ale tez obroty potrafią spaść do 500 i silnik zaczyna się dławić.
    Pytania:
    1) Przewody podciśnienia, przewód przewietrzania skrzyni korbowej + trójnik, przewody podciśnienia hamulców - wszystkie te rzeczy sprawdzone - nie widać/słychać nieszczelności czy uszkodzeń. Czy to jednoznacznie wskazuje na uszkodzony zawór bocznikowy ?
    2) Mój krokowiec ma oznaczenie: ?BM18A1? XS2E 9F715BC (oznaczenia między ?? nie jestem pewien - strasznie nieczytelne to badziewie), a mam możliwość zakupu takiego: BC27B2 XS2E 9F715BA - sprzedawca w trójmiejskim sklepie, z częściami do Forda powiedział, że oznaczenie ostatnich dwóch liter BA - BC, ma ogromne znaczenie i ten BA nie będzie u mnie działał. Gościu zawsze mówił prawdę, nie naciągał i dobrze doradzał. Tym razem jednak mam nieodparte wrażenie, że chce koniecznie, żebym kupił u niego tego krokowca.. Jak to jest, czy faktycznie będzie problem ? Ktoś wymieniał i nie miał problemów ?
    3) Nie wiem czy to ma znaczenie na pracę silnika, ale dosyć często rozjaśniają/przygasają mi światła, oświetlenie kabiny i podświetlenie jak dodaję gazu - obstawiam regulator napięcia + szczotko-trzymacz ze szczotkami + pierścień ślizgowy komutatora do wymiany ?
    Silnik to "standardowa" 2.5-litrowa V-ka 170KM, rocznik '99...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Jakub
    Model
    XC60
    Silnik
    2.0 D
    Od
    25 May 2005
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    3. Altek już może mieć dość. Choć u mnie przy wyższych obrotach tez jest zauważalne delikatne rozjaśnienie. Dużo zależy od stanu akumulatora. Sprawdź miernikiem ładowanie i wszystko będzie wiedział.
    2. Najprościej by było przełożyć na chwilę krokowca od innej V6. Wtedy byś wiedział czy winien jest krokowiec czy coś innego. Ja do Scorpio zakładałem krokowca z renówki i też działało wyśmienicie.
    wypisuję się z tego kraju...

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Cashoob Zobacz posta
    2) Mój krokowiec ma oznaczenie: ?BM18A1? XS2E 9F715BC (oznaczenia między ?? nie jestem pewien - strasznie nieczytelne to badziewie), a mam możliwość zakupu takiego: BC27B2 XS2E 9F715BA - sprzedawca w trójmiejskim sklepie, z częściami do Forda powiedział, że oznaczenie ostatnich dwóch liter BA - BC, ma ogromne znaczenie i ten BA nie będzie u mnie działał. Gościu zawsze mówił prawdę, nie naciągał i dobrze doradzał. Tym razem jednak mam nieodparte wrażenie, że chce koniecznie, żebym kupił u niego tego krokowca.. Jak to jest, czy faktycznie będzie problem ? Ktoś wymieniał i nie miał problemów ?
    kolego, jeżeli jest z mondeo v6 i wtyczka pasuje to bierz i się nie zastanawiaj

    Cytat Zamieszczone przez Cashoob Zobacz posta
    3) Nie wiem czy to ma znaczenie na pracę silnika, ale dosyć często rozjaśniają/przygasają mi światła, oświetlenie kabiny i podświetlenie jak dodaję gazu - obstawiam regulator napięcia + szczotko-trzymacz ze szczotkami + pierścień ślizgowy komutatora do wymiany ?
    jak sam powiedziałeś...obstawiasz tak więc czas na alternator, póki jeszcze działa...bo padnie w najmniej oczekiwanym momencie...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  5. #4
    Zielony listek Awatar maximilian13
    Imię
    j.w
    Model
    SForek
    Silnik
    2.0 S Turbo
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Warszawa Śródmieście
    Cytat Zamieszczone przez Cashoob Zobacz posta
    Mój krokowiec ma oznaczenie: ?BM18A1? XS2E 9F715BC (oznaczenia między ?? nie jestem pewien - strasznie nieczytelne to badziewie), a mam możliwość zakupu takiego: BC27B2 XS2E 9F715BA
    pasuje różnić się może podłączeniem we wcześniejszych modelach podłączenie wtyczki było skierowane w poziomie po 1997-07 skierowane pionowo

    był mkII V6 Ghia Black Panther

  6. #5
    Kursant Awatar Cashoob
    Imię
    Tomek
    Model
    ST TDCI
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    09 Feb 2012
    Mieszka w
    Wejherowo
    Dzięki za sugestie Panowie, zamawiam tego krokowca. Zobaczymy jak będzie po wymianie ... W sobotę natomiast chyba regeneracja altka

  7. #6
    Zielony listek Awatar AcePolska
    Imię
    Marcin
    Opis
    mkII kombi v6 99`
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Cashoob Zobacz posta
    2) Mój krokowiec ma oznaczenie: ?BM18A1? XS2E 9F715BC (oznaczenia między ?? nie jestem pewien - strasznie nieczytelne to badziewie), a mam możliwość zakupu takiego: BC27B2 XS2E 9F715BA - sprzedawca w trójmiejskim sklepie, z częściami do Forda powiedział, że oznaczenie ostatnich dwóch liter BA - BC, ma ogromne znaczenie i ten BA nie będzie u mnie działał. Gościu zawsze mówił prawdę, nie naciągał i dobrze doradzał. Tym razem jednak mam nieodparte wrażenie, że chce koniecznie, żebym kupił u niego tego krokowca.. Jak to jest, czy faktycznie będzie problem ? Ktoś wymieniał i nie miał problemów ?
    Krokowy z mk1 ma wejście na wtyczkę na prosto i jest inne niż mk2. Próbowałem zakładać krokowego z mk1 do mk2 i nie działał, chociaż niektórzy twierdzą, że powinien. Zawór z mk2 jest zakrzywionym gniazdem i taki kup.
    Zawsze masz jakiś czas na zwrot towaru jeżeli Ci nie będzie pasował.

  8. #7
    Kursant Awatar Cashoob
    Imię
    Tomek
    Model
    ST TDCI
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    09 Feb 2012
    Mieszka w
    Wejherowo
    Zapomniałem podać dosyć istotnej informacji - zawór, który (już kupiłem jest identyczny "z wyglądu", wtyczka jest pod kątem, wygląda identycznie jak moja i też jest z 2.5l V-ki tyle, że z '98 roku. Więc kwestia "niepasowania" do kolektora/zawadzanie o EGR odpada. Bardziej martwiła mnie sama cewka sterująca zaworem.

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez AcePolska Zobacz posta
    Krokowy z mk1 ma wejście na wtyczkę na prosto i jest inne niż mk2. Próbowałem zakładać krokowego z mk1 do mk2 i nie działał, chociaż niektórzy twierdzą, że powinien. Zawór z mk2 jest zakrzywionym gniazdem i taki kup.
    Zawsze masz jakiś czas na zwrot towaru jeżeli Ci nie będzie pasował.
    tylko wtyczka może powodować problem z "działaniem" sprawnym krokowca...no chyba, że ssał lewe powietrze przez siebie...
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  10. #9
    Kursant Awatar Cashoob
    Imię
    Tomek
    Model
    ST TDCI
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    09 Feb 2012
    Mieszka w
    Wejherowo
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL Zobacz posta
    no chyba, że ssał lewe powietrze przez siebie...
    Si si segnor Mój zasysał lewe powietrze przez nieszczelną uszczelkę Poza tym bardzo hałasuje - słychać jak zasysa powietrze przez ten wystający z tyłu "grzybek", wydaje mi się, że wcześniej nie było tego tak słychać. Teraz nawet przy zamkniętej masce ma ssanie jak stary radziecki odkurzacz

  11. #10
    Kursant Awatar Cashoob
    Imię
    Tomek
    Model
    ST TDCI
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    09 Feb 2012
    Mieszka w
    Wejherowo
    A po długiej przerwie...
    Nie pisałem ostatnio, bo... naprawiałem moje Mondeo Autko już śmiga na Pb i LPG - sukces w pełni (no prawie) bo chyba jeszcze raz adaptacje będę musiał zrobić - na Pb pracuje OK, ale na gazie czasami faluje... W czasie jak nie udzielałem się na forum wiele się zdarzyło... Musiałem wymienić zawór bocznikowy, uszczelkę tegoż zaworu (ten, o którym pisałem powyżej pasuje zamiast BC ) no i jeszcze "troszkę" doszło: komplet kabli WN, świece, dwie śruby mocujące kolektora ssącego (za dużo siły ), naprawić (znowu - tym razem skutecznie) tulejki cięgna otwarcia dolotów od IMRC - jak ktoś chce to mogę podesłać fotki na maila. No i najbardziej kosztowną rzecz - przednią grzaną szybę. Niestety prawdopodobnie przez własną głupotę, ale wolę to pominąć milczeniem
    Jeden plus jest, właściwie dwa: 1)teraz będzie cacy grzała 2) tego nie musiałem robić sam
    Pozostało mi więc kilka niedociągnięć z zakresu elektryki, ruda do zrobienia i czujniki zużycia klocków.. aa - jeszcze nieszczęsny altek.. Napiszę chyba o tym zaraz w dziale elektryka...
    W weekend mam zamiar wymienić kółka na letnie więc porobię w końcu fotki i wrzucę na flotę...
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, temat krokowca uważam za zamknięty.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar jarku
    Model
    Mk IV ze spojlerem
    Silnik
    2.0tdci
    Od
    22 Jul 2009
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Cashoob Zobacz posta
    teraz będzie cacy grzała
    na lato jak znalazł

    powodzenia z pozostałymi niedomaganiami, ale podziwiam za upór (ja już pewnie bym podpalił auto)

    czekamy na wątek w mojej flocie

  13. #12
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Cashoob Zobacz posta
    W weekend mam zamiar wymienić kółka na letnie więc porobię w końcu fotki i wrzucę na flotę...
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, temat krokowca uważam za zamknięty.
    Gratuluje
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  14. #13
    Kursant Awatar Cashoob
    Imię
    Tomek
    Model
    ST TDCI
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    09 Feb 2012
    Mieszka w
    Wejherowo
    quote=jarku;1441623]ja już pewnie bym podpalił auto[/quote]
    Wielokrotnie przeszło mi to przez myśl, również zastanawiałem się nad zepchnięciem ze skarpy lub/i pomalować na zielono i w trawę
    Cytat Zamieszczone przez jarku Zobacz posta
    na lato jak znalazł
    wyczuwam lekką "aronię"
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL Zobacz posta
    Gratuluje
    Dzięki
    Wracając do problemów:
    Wczoraj znowu pomyślałem o tej skarpie...
    Gazownik powiedział mi, że parownik LPG zmarł dokumentnie i membrana nie reaguje na regulację, dlatego faluje na wolnych
    Ale ja naprawdę kocham tego mojego złomka i chyba jest to bezwarunkowa, nieodwzajemniona miłość
    On tak patrzy na mnie tymi oczkami i tak ładnie warczy.. oooo.. No i jak się nim przejadę chociaż kawałek i doloty IMRC się otworzą to mi przechodzi cała złość Ktoś powiedział mi, na forum jak się witałem, że będę zadowolony niezależnie od tego czy będzie się psuł, czy nie - miał rację Gorzej z żoną - to Ona jeździ nim codziennie do pracy i dostałem już 2 razy
    Pozdro

Podobne wątki

  1. [MkIII] Kontrolka poduszek- potrzebna szybka rada, pomoc
    By danielo321 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-08-2013, 00:40
  2. [Duratec] Pali olej- temat rzeka ale...
    By szklarska in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 13:36
  3. [TDCi MKIII] sprężynka miga temat rzeka
    By darrek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 01:07
  4. [TDCi MKIII] temat rzeka-opdalanie
    By wes30 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 00:54
  5. [Gadki] Siedzenie,luz na rynienkach,szybka pomoc potrzebna
    By LaBobas in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-08-2006, 16:49

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów