+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 81 do 92 z 92

Wątek: Polecam !!!

  1. #81
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Passat
    Od
    01 Sep 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    na zestawie alan 109 tajland + midland ml-145 lacznosc na ponad 40 km, 4/4 i 4/4 i to nie miedzy gorami a gosc mial santiago 1200 i jacksona I
    VW Passat B5fl...kiedys bylo MKII. Andrzej
    President Wilson + AT72 na uchwycie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Mistrz pobocza Awatar Malar
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCi 130 KM
    Od
    04 Jul 2009
    Mieszka w
    Wałcz (Zachodniopomorskie)
    Wiadomo dzięki czemu ane nie chce mi się wierzyć ze 4/4na takiej odległosci
    CB I : President Jackson II ASC + Densei EC-2018 Xtreme + Sirio Megawatt 4000
    CB II : President Harry II ASC + Sadelta HM-350 + Sirio ML 145
    CAR AUDIO : ALPINE CDE-9880R +


  4. #83
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Passat
    Od
    01 Sep 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    czyli dlaczego? i 4R/4S oczywiscie.
    VW Passat B5fl...kiedys bylo MKII. Andrzej
    President Wilson + AT72 na uchwycie

  5. #84
    Zielony listek Awatar kazik22
    Imię
    Paweł
    Opis
    MkI 93r 2,0 Si B+G
    Od
    26 Jun 2010
    Mieszka w
    Popłacin/Płock
    To ja z mniejszych radyjek polecam starą onwe s-mini i antenka tti ml-145(dobrze pracuje i bardzo mocny magnes), a coś bardziej "rozbudowanego" President Jackson I i antenka Lemm Magnum AT72 (lub AT71 to już kwestia gustu).

  6. #85
    Niedzielny kierowca Awatar money
    Imię
    Paweł
    Opis
    Black Cougar 2.5 V6
    Od
    16 Feb 2007
    Mieszka w
    Radom
    Radio: TTI 880
    Antena: Midland ML145
    zasięg łączności: ponad 20km
    Ostatnio edytowane przez money ; 30-03-2012 o 10:32
    Paweł 509 80 7000
    2.5 V6 170 rumaków - pastwisko Stag 300PLUS, pojedyncze wtryski Hana2000 RED, KME Gold i patrzą gałami 5000K
    Mój Cougar na Polska Jazda

  7. #86
    Kursant Awatar Jkmaxim
    Imię
    Jacek
    Opis
    Ford Mondeo MKII 2.0
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Płock
    Polecam Presidenta Jacksona I (starego) z anteną dwumetrową,oczywiście montaż tylko w "dziurce" w dachu. Np. Sirio Turbo 5000,Santiago 1200. Zasięg....bardzo daleki.

  8. #87
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jkmaxim Zobacz posta
    Polecam Presidenta Jacksona I (starego) z anteną dwumetrową,oczywiście montaż tylko w "dziurce" w dachu. Np. Sirio Turbo 5000,Santiago 1200. Zasięg....bardzo daleki.
    Bez urazy ale czy używałeś w trasie, że polecasz? Ja mam niestety odmienne doznania z użytkowania Jacksona w samochodzie w POLSCE. Nie mam nic do radia jako radia bo jest rewelacyjne (przez wiele lat używałem na bazie z antena spectrum 1600 i w samochodzie z anteną megawatt 4000 - bardzo dobra antena) ale jego podstawowa zaleta jaką jest" wąski" odbiornik o stromo działających filtrach zwyczajnie dyskwalifikuje do z pracy z takimi urządzeniami jak szumofony, niezgodne z jakimikolwiek normami, wożone w samochodach w Polsce. Niestety ale nie wiele radyjek stoi w częstotliwości a do tego rozkręcona modulacja powoduje to, że często rozmówca wypada z filtra i charczy. A ciągłe dostrajanie się do korespondentów clarifilem niestety ale nie jest zbyt dobre w czasie jazdy. Do domu na bazę rewelacja - radio czułe, selektywne, po rozgrzaniu pracujące b. stabilnie w częstotliwości ale do samochodu ma zbyt wąski odbiornik. Jak ludzie zaczną wozić radia a nie szumofony siejące po kilka kanałów to będzie git radio, które będę polecał z uporem maniaka. Oczywiście mówimy o radiu z przepisowymi mocami, a nie z tymi osiągalnymi... oraz serwisowanym w autoryzowanym serwisie z użyciem przyrządów pomiarowych i generatorów a nie u kowala.

  9. #88
    Kursant Awatar Jkmaxim
    Imię
    Jacek
    Opis
    Ford Mondeo MKII 2.0
    Od
    10 Apr 2012
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    Bez urazy ale czy używałeś w trasie, że polecasz?
    Używałem. Używam. I będę używał...I polecam.

    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    zwyczajnie dyskwalifikuje do z pracy z takimi urządzeniami jak szumofony
    "szumofon" (czytaj:kiepski,słaby odbiornik) nie ma nic wspólnego z prawidłowym ustawieniem nadajnika w częstotliwości.
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    Niestety ale nie wiele radyjek stoi w częstotliwości
    Uważam,że to przesada. Wiadomo, iż w modulacji AM jakaś odchyłka jest dopuszczalna,z którą nawet "stary Jackson" sobie poradzi.
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    A ciągłe dostrajanie się do korespondentów clarifilem niestety ale nie jest zbyt dobre w czasie jazdy.
    Rzeczywiście to uciążliwe,a co gorsza niebezpieczne podczas jazdy,jeżeli już faktycznie musimy kręcić gałką.
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    Do domu na bazę rewelacja - radio czułe, selektywne, po rozgrzaniu pracujące b. stabilnie w częstotliwości
    Zgadzam się w 100%
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    ale do samochodu ma zbyt wąski odbiornik
    Może to w pewnym stopniu kwestia osłuchania się z tym radiem. Jeżdżę z tym radiem od długiego czasu i nigdy nie miałem problemu. Oczywiście pomijam respondentów odstrojonych o parę kHz. W sumie to ich problem,że nie stoją nawet w okolicach "zer".(mówię tu o skrajnych przypadkach)
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    Oczywiście mówimy o radiu z przepisowymi mocami
    Jasne. Każdy przecież używa dopuszczalnej mocy 4/4/12 watów
    Cytat Zamieszczone przez Rogaleskoo Zobacz posta
    z użyciem przyrządów pomiarowych i generatorów a nie u kowala.
    Tu się również zgadzam
    Mobil:President Jackson I+Pan dm 432 mt+Sirio Turbo 5000, 2m/70cm-Wouxun KG-UV2D+Nagoya Mag-79EL-3W
    Baza:President Jackson I+Diesel#4-32+Spectrum 1600

  10. #89
    Mistrz pobocza Awatar Rogaleskoo
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Mondeo MK3 3.0
    Od
    06 Feb 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Szumofon to takie radio (wg mojej nomenklatury), które nie tylko szumi w czasie odbioru ale tez sieje w czasie nadawania. Problem polega na tym, że sporo radyjek posiada rozkręconą modulacje do 100% albo i więcej i zaczyna się dramat. Do tego radia, które maja podniesioną moc co za sobą ciągnie podniesienie poziomu harmonicznych. Osoba, która widziała na analizatorze widma jak wygląda widmo "poprawionego" radia bedzie wiedziała o czym mówię.

    Stary Jackson ma filtr 4,5KHz co powoduje, że stacje odstrojone o 2KHz już zaczynają wypadać a filtra. Do tego jak dodasz rokręconą modulację to nagle okazuje się, że radio nadaje w oknie 12-15KHz.

    No właśnie ci odstrojeni o parę KHz jest ich sporo.
    Powiem Ci tak, mamy różne odczucia co do jednego radia. I co ciakawe obaj możemy mieć rację. Swojego czasu jeździłem z IC735 w samochodzie i było śmiesznie bo czasami nie byłem w stanie dogadać się ze stacjami bo nadawały zbyt szeroko.

    Dobra dajmy spokój w tym wątku bo nas zieloni pogonią.

  11. #90
    Kursant
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCI 130 KM
    Od
    04 Jan 2013
    Mieszka w
    Ostrzeszów
    Co do wolnych dyskusji na temat CB - po 1 musimy się zastanowić po co nam jest potrzebne radio. Wg mnie chodzi tu o komunikacje miedzy autami oddalonymi od nas o jakieś 3-6 km (większe odległości są nam niepotrzebne - jak ktos odpowie kto jest 20 km przed nami to i tak niewiele nam nie pomoże, bo te 20 km będziemy sie zastanawiać czy "nie suszą"). Śmieszą mnie auta, które jeżdżą z "anteną do nieba".. 2 metry ponad dach, zaraz sie do drutów elektrycznych podłączą - No i dodam, że dla mnie osobiście byłoby to uciążliwe słuchać wszystkich w promieniu 20-30 km. No bo w sumie po co nam wiedzieć gdzie Waldek dzisiaj jedzie sie załadować albo kiedy wraca ze śląska i że wiezie węgiel na pomorze... Wiadomo jak kierowcy ciężarówek lubią sobie "pogadać"..
    Podsumowując - do jeżdżenia "w koło komina" (a nawet na trasy) wystarczy nam antenka max 1m długa na której i tak usłyszymy do 10 km. do tego porządne radio - coś np jak Uniden (520 czy 510 - oba są dobre i tanie), albo któryś z podstawowych modeli Presidenta - np Teddy (ma ASC, jest prosty w obsłudze i w miarę dobrze chodzi). Wiadomo, że mieszkańcy podkarpacia i podobnych okolic muszą mieć o wiele większe zasięgi, ale przecież jakieś 80% Polski to normalne tereny.. Anteny po 2m to można na bazowych CB zakladac, a nie do auta. Po co nam tyle hałasu w środku ?
    Mam nadzieję, że ktoś przyzna mi rację, chyba że mowie cos nie tak ? Ot, takie moje odczucia po 2 latach spędzonych w firmie, która zajmuje się CB


    Aha, no i dodam, że używam 510 XL + President Ohio
    (w planach wymiana ant na coś innego bo obecna ma już któryś rok i się kończy, ale mimo wszystko polecam taki zestaw Kupę pieniędzy zaoszczędził...
    Ostatnio edytowane przez kajserr ; 14-03-2013 o 23:03

  12. #91
    Kursant Awatar morhot
    Imię
    Wojtek
    Model
    Cougar '99
    Silnik
    2,5 V6
    Opis
    eLPiGi
    Od
    25 Apr 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    Polecam na pierwszy zestaw:
    TTI 880 + Sirio 100 cm na magnesie: Omega 27 lub AS-100.
    A jak już wiemy czego chcemy:
    President Herbert 2 ASC + grucha Densei ECHO 2023 + bat 150 cm (u mnie President Dakota V2) - na tym zestawie brzmi się dobrze a odsłuch jest rewelacyjny.
    Zaliczyłem łączność z bazą na 50 km w terenie dość górzystym (Myślenice - Żywiec).

  13. #92
    Kursant Awatar maxas
    Imię
    Marcin
    Model
    2.0 16v TyTan FF
    Silnik
    LPG StaG 300 Premium
    Od
    07 Sep 2014
    Mieszka w
    Nysa
    Chyba dawno tu nikogo nie było:-)

    Ja polecę Yosana 110 lub 120 mało funkcji - typowe anty-miśki:-)
    Do tego dobrze wystrojony Hustler IC-100 i gitara:-)
    Miałem Taki zestawy w różnych samochodach i zawsze się sprawdzał;-)
    A teraz siedzi w Mondku:-)

Podobne wątki

  1. N I E polecam !!!
    By Oktan in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 17:51
  2. [All] opony - nie polecam ! ! !
    By marcin_s18 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-07-2008, 10:38
  3. POLECAM zestawik
    By STraits in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 12-09-2006, 20:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów