+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 33 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 657
  1. #41
    Kursant Awatar EooS
    Imię
    Przemek
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI @130KM '04r.
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Według poprzedniego właściciela mojego autka dwumasa wytrzymała 245 tyś.
    Przy okazji było coś robione z jednym wtryskiem (ale co to nie mam pojęcia).

    Teraz autko ma nalatane 270 tyś. i wtryski jeszcze dają radę, choć już pojawiają się pierwsze oznaki zużycia (delikatne szarpanie, głośniejsza praca, itp).

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    oprócz przebiegu do regeneracji/wymiany wypadało by jeszcze napisać czy auto jest sprowadzane czy krajowe

    moje krajowe czyli teoretycznie na kiepskim paliwie jeździło w porównaniu do zachodnich paliw a przebieg do regeneracji 280 tys. km (pewny przebieg na 1000%)
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 25-05-2012 o 18:13

  4. #43
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    no więc nie jest tak źle Panowie z tymi mondkami naszymi. Jak najgrubsze graty 200k wytrzymają to już wystarczy, nie ma co wymagać niezniszczalności bo jeszcze nie tak dawno nasi ojcowie w maluchach co 70k kapitalki silnika i skrzyni robili
    kazde auto sie czasem psuje wiec trzeba miec takie, ktore daje przyjemnosc z jazdy

  5. #44
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    ale coś mi się wydaje, że "krajowe" tdci wytrzymują więcej kilometrów niż te sprowadzane co tylko może nasuwać wniosek, że sprowadzane są kręcone o ok. 100 tys. km bo auta z przebiegiem 260-280 tys. km lub więcej nikt nie kupi ale jak jest 179500 km w aucie bez historii to można brać w ciemno aby tylko lakier był ok i zadbane wnętrze.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 26-05-2012 o 01:44

  6. #45
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez Jendrekmak Zobacz posta
    ale coś mi się wydaje, że "krajowe" tdci wytrzymują więcej kilometrów niż te sprowadzane co tylko może nasuwać wniosek, że sprowadzane są kręcone o ok. 100 tys. km bo auta z przebiegiem 260-280 tys. km lub więcej nikt nie kupi ale jak jest 179500 km w aucie bez historii to można brać w ciemno aby tylko lakier był ok i zadbane wnętrze.
    przychylam się do Twojej wypowiedzi. Wszystkie na alllegro auta maja przebieg 170-180tys i dziwi mnie tylko naiwność osób które te auta kupują
    Handlarz zawsze musi przekręcić, o ile? to inna bajka, widziałem przekręcone nawet o 10tys.

  7. #46
    Zielony listek
    Imię
    Adam
    Opis
    Mondeo MK3 TDCi, HB 2003 rok
    Od
    08 Sep 2010
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdój
    Cytat Zamieszczone przez Mosior Zobacz posta
    no więc nie jest tak źle Panowie z tymi mondkami naszymi. Jak najgrubsze graty 200k wytrzymają to już wystarczy, nie ma co wymagać niezniszczalności bo jeszcze nie tak dawno nasi ojcowie w maluchach co 70k kapitalki silnika i skrzyni robili
    ...to już trochę demagogia! Bo kaszlaka można było wyremontować kapitalnie za cenę jednego / dwóch wtryskiwaczy do Mondeo... to takie kapitalki można było robić co te 2-3 lata. Bo bądźmy szczerzy - 60-70tysi rocznie zrobić maluchem to już lekka perwersja!

    Aaaale do rzeczy! Post bynajmniej nie jest do luźnej dyskusji na temat przebiegów / dwymas i przekręcania liczników przez handlarzy. Baaardzo proszę o zainteresowanie się komuś odpowiedniemu tym postem i pousuwanie zbędnych wpisów (w tym oczywiście również tego, mojego...).

    Pozdrawiam

  8. #47
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    robione wtryski przy licznikowych 140tys sieradz majewski zachodnia 5 ponad 2 lata temu nie polecam tego warsztatu a ma autoryzacje Delphi na gwarancji padł już jeden wtrysk na maszynie nie przeszedł testu miał wymienioną koncówkę i w tym roku zaczeło się falowanie na ciepłym silniku to jest mój pierwszy diesel i ostatni

  9. #48
    gregor22bcn
    Gość

    wtryskiwacze

    Witam czy moze mi ktos polecic warsztat samochodowy na podkarpaciu a konkretnie okolice Jarosławia Przeworska Rzeszowa poniewaz nie chce jechac do pierwszego lepszego warsztatu i wyrzucac kase w błoto a wtryski troszke kosztuja dzieki z gory za pomoc pozdrawiam!!!

    ---------- Post added 01-06-2012 at 00:15 ---------- Previous post was 31-05-2012 at 23:51 ----------

    Chcialem dodac ze obecnie mieszkam w niemczech od 3 lat i kupilem mondeo 2005r. 2.0 TDCI 131 KM kupilme je od babci z garazu 175 tys km wiec nie sadze zeby byl krecony licznik i powiem wam ze dwu masa juz jest do wymiany i wtryski tak samo wiec mysle ze powodów tego jest wiecej niz tylko paliwo i krecony licznik pozdrawiam!

  10. #49
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez gregor22bcn Zobacz posta
    kupilme je od babci z garazu
    no to babcia była bogata skoro ją stać na podatki od diesla i potem mało jeździć ale z drugiej strony ok 30 tys. km rocznie to już coś
    Cytat Zamieszczone przez gregor22bcn Zobacz posta
    175 tys km wiec nie sadze zeby byl krecony licznik
    jeśli była jedyną właścicielką od nowości to tak może być
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 01-06-2012 o 14:38

  11. #50
    Wyłączony
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeko MKIII 2.0 TDCI (160 KM)
    Od
    20 Dec 2008
    Mieszka w
    Czarnków/Poznań
    Panowie to ja przełamie ten stereotyp o Mondkach. Mam u siebie dwa, każdy w okolicy ORYGINALNEGO 250 tys km. Jednego mamy od nowości a drugiego z przebiegiem 80 tys kupilismy od firmy leasingowej(to mój).
    Mój już przejechał 130 tys na chipie.
    Teraz moje pytanie jakie są objawy(pierwsze) które mogą mi zasugerować, że z wtryskami dzieje się coś niedobrego.

  12. #51
    Kursant Awatar bol3k
    Imię
    Hubert
    Opis
    Ford Mondeo MK3 130hp/6g
    Od
    12 Apr 2012
    Mieszka w
    TJE
    No to może i ja sie pochwalę

    1. Przebieg 102 Tys. Mondeo 130 hp - 2004 rok (2005 rej.)

    2. Regeneracja 2 i 4 wtrysku

    3. Diagnostyka Łukawski M. - Kielce (160 zeta) ; Naprawa Suchedniów, sztuka 450 zeta razem ze sprawdzeniem, ale wyciągnąć trzeba samemu

    4. Jak narazie jeżdże 2 tydzień więc niewiele można powiedzieć, ale jak na razie silnik odżył

    5. Do roboty były tylko 2 wtryski, pompa jak nówka

    6. Jak na razie zrobione jakieś 400 km i śmiga jak marzenie
    Ostatnio edytowane przez bol3k ; 18-06-2012 o 12:07

  13. #52
    Pieszy
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo MKII 1,8 zetec MKIII 2,0 TDCI 131 km
    Od
    10 Jun 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Witam Panowie.
    Byłem na kompie i diagnoza jest taka że, drugi wtrysk jest do roboty.
    Czy ktoś może mi polecić dobry zakład w okolicach Słupska gdzie naprawie tą usterkę.
    Dziękuje.

  14. #53
    Niedzielny kierowca Awatar mario373
    Imię
    Mariusz
    Opis
    Mondeo MK III 2.0 TDCi
    Od
    11 Apr 2010
    Mieszka w
    Strzegom
    Jak komp ci sprawdzi stan np końcówek wtryskiwacza? Jak chcesz mieć to profesjonalnie zrobione to trysk trzeba wymontować i sprawdzić na specjalnej maszynie.
    Moja rada zmień mechanika bo ten Cie oszukuje Znajdź dobry warsztat który zajmuje się takimi sprawami i im zleć sprawdzenie

  15. #54
    Kursant Awatar Tic
    Imię
    Wodek
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCI 163 KM
    Opis
    mondeo kombi
    Od
    29 Jan 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Ulica Żelażna Regeneracja pomp i wtrysków. po lewej stronie zakład sie zanjduje
    Ostatnio edytowane przez Tic ; 23-06-2012 o 20:46

  16. #55
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 Automat
    Od
    02 Aug 2011
    Mieszka w
    Kozienice
    No to teraz ja
    Regenerowane po raz drugi 1,3 i 4 wtrysk. 2 do tej pory regenerowany przy przebiegu 210 tysi ( mniej więcej ). Obecny przebieg 295 tysięcy oryginalny.
    Trzeci wtrysk regenerowany w warsztacie BOSCH SERVICE w Klikawie koło Puław dwa lata temu. Pozostałe robiłem sam w tym roku. W ubiegłym tygodniu podjechałem do Klikawy na sprawdzenie wszystkich wtrysków. Zrobiłem to aby sprawdzić po pierwsze jak zachowuje się ich wtrysk po dwóch latach, po drugie moje dwa które sam zrobiłem. Wynik przerósł moje oczekiwania. Wszystkie cztery są w świetnej kondycji łącznie z rozpylaczami.
    Do paliwa leję mixol około 250 ml. na zbiornik. Paliwko zwykłe. Żadnych verw ani goldów. Żadnych uszlachetniaczy ani czyścicieli też nie dolewam, no może poza zimą antydepresanta.
    Ostatnio edytowane przez Horm ; 01-07-2012 o 09:46

  17. #56
    Kursant Awatar mosquitkiller
    Imię
    robert
    Opis
    mondeo 3 2.0 tdci
    Od
    04 Sep 2010
    Mieszka w
    kopanino koło torunia
    witam dzis podjechalem do autoryzowanego serwisu z moimi nieszczesnymi wtryskami....zostaly wymontowane i wrzucone na sprawdzenie

    1.przebieg 157 tys. mondeo 3 rok produkcji 2006 silnik 2.o tdci

    2.okazalo sie ze jeden zaworek do wymiany i wszystkie 4 koncowki

    3. warsztat w pod torunskich łysomicach koszt naprawy to 2000 zl

    4. z tym zadowoleniem to jeszcze troszke poczekam bo autko odbieram jutro

    5. ten punkt uzupełnie gdy juz przejade wieksza olosc kilometrow

    6. na szczescie pompa bez zarzutow i regenerowane same wtryski

    z waszych opisow widze ze poo regeneracji wasze autka nie spisywaly sie znakomicie a za taka kwote naprawy wtryskiwaczy to powinny smigac bez zarzutow..nie jestem mechanikiem i nie rozumiem jaka jest tego przyczyna.... skoro zregenerowane to czemu auto nie zachowuje sie jak powinno.

    jutro odbieram mojego mondka i oby było wszystko dobrze ze kopcenie ustanie i nie bedzie problemow z ospalaniem bo inaczej to wrrrrrr...... ile mozna w auto kasy ładowac

  18. #57
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    Cytat Zamieszczone przez mosquitkiller Zobacz posta
    z waszych opisow widze ze poo regeneracji wasze autka nie spisywaly sie znakomicie a za taka kwote naprawy wtryskiwaczy to powinny smigac bez zarzutow..nie jestem mechanikiem i nie rozumiem jaka jest tego przyczyna.... skoro zregenerowane to czemu auto nie zachowuje sie jak powinno.

    jutro odbieram mojego mondka i oby było wszystko dobrze ze kopcenie ustanie i nie bedzie problemow z ospalaniem bo inaczej to wrrrrrr...... ile mozna w auto kasy ładowac
    zależy na jakiego popaprańca trafisz jak należycie zregeneruje wtrysk i pompa nie rzuca opiłkami to będziesz hulał bezproblemowo długi czas
    na dzień dzisiejszy koszt dobrej regeneracji do której się zalicza wymianę zaworka, końcówki i wymianę przekładki co jest bardzo ważna rzeczą na oryginałach wynosi min 700-750zł i dopiero wtedy można mówić o dobrej regeneracji nieustępującej oryginalnemu wtryskowi pod względem mechanicznym bo zostaje teoretycznie do wymiany elektronika wtrysku ale niema ona nic wspólnego z dobrą mechaniczną pracą wtrysku bo albo działa elektronika albo nie działa
    Ostatnio edytowane przez dbdrag ; 03-07-2012 o 19:16

  19. #58
    Pieszy
    Imię
    Piotr
    Opis
    Mondeo MKII 1,8 zetec MKIII 2,0 TDCI 131 km
    Od
    10 Jun 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Witam ponownie. Usterka usunięta. Uszkodzone okazały się dwa wtryski, na 2 i 4 cylindrze. Jeden nie był do naprawy , bo pęknięty korpus miał. Musiałem kupić drugi wtryskiwacz.
    Naprawiałem autko w Kobylnicy na Prof.Poznańskiego koło DHL. wszystko na oryginalnych częściach Delphi. Auto śmiga jak należy. Chłopaki mają odpowiedni sprzęt i robią jak należy. Gdyby ktoś szukał warsztatu żeby naprawić wtryski to polecam.
    Nie polecam tych z Ul. Żelaznej bo zamiast naprawiać to chcieli mi lać ( cudowny środek z ameryki ) i on miał załatwić sprawę.

  20. #59
    Kursant Awatar mosquitkiller
    Imię
    robert
    Opis
    mondeo 3 2.0 tdci
    Od
    04 Sep 2010
    Mieszka w
    kopanino koło torunia
    a wiec sprawa wyglada nastepujaco...dzis odebrałem autko..wkladam kluczyk do stacyjki odpalam bryczke i odpala bez najmniejszego problemu...wciskam pedał na maxa i zero czarnego smoka z rury wydechowej..jade na probna jazde i autko nie szarpie a silnik az sie rwie do jazdy po powrocie do punktu naprawy wysiadam z autka i pierwsza rzecz ktora mnie zaskakuje to nie słychac zadnych stukow a silnik chodzi cichetnko az mi jakos tak dziwnie poczułem sie jak by to nie moje auto hehe.. oczywiscie dostalem wszystkie wydruki z kompa na ktorych byly sprawdzane wtryskiwacze... rewelka gra i buczy jak mawiał moj ociec


    reasumujac...wtryski zostały zregenerowane idealnie... teraz sie chce jezdzic...wszystko pracuje jak w nowym samochodzie...

    100% pozytyw dla fachowcow ktorzy wyleczyli mojego mondka a z mojej strony 200% zadowolenia

  21. #60
    Niedzielny kierowca Awatar dbdrag
    Imię
    jacek
    Opis
    mondeo mk3
    Od
    19 Nov 2009
    Mieszka w
    sulejów
    pochwal się gdzie robiłeś wtryski dla potomnych zostanie jak polecisz ten warsztat

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy dolnośląskie
    By boro2511 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-12-2017, 13:21
  2. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy na aukcjach
    By Dudek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 19:55
  3. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy
    By mario373 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 21:57
  4. [TD MkI] regeneracja wtryskiwaczy udana
    By szifo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 23:52
  5. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy Łódź
    By Ero in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów