+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 32 z 33 PierwszyPierwszy ... 22282930313233 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 657
  1. #621
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Panowie dzisiaj zrobiłem próbę przelewowa przwd wymiana zaworkow i rozpylaczy, taki był wynik
    1-38ml
    2-57ml
    3-38ml
    4-36ml
    Dziś wymieniona 1 szt,ta co najbardziej odbiegala od normy, silnik pracuje moim zdaniem tak samo jak przed wymiana, no może troszkę głośniej, jutro wymiana pozostałych 3 sztuk i tu moje pytanie czy wpisywać kody z wtryskow? Jezeli tak to robić to po kazdej wyjęciu wtryskiwacza czy na końcu po wymianie wszystkich?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #622
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Niczego nie wpisuj tylko po wymianie wszystkich odłącz aku i potem się sama zrobi adaptacja. Żeby wpisać właściwe kody to trzeba dać wtryski na stół i zrobić testy aby wygenerować kody po wymianie zaworków więc bez tego nie ma sensu czegokolwiek wpisywać bo i tak się nie zgadzają z rzeczywistością.

    Generalnie wymiana samych zaworków to tylko półśrodek, powinno się wymieniać komplet w rozpylaczem i obiema sprężynkami.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 02-07-2018 o 23:53

  4. #623
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Dzięki Jendrekmak za info
    Dzisiaj wymienię pozostałe 3 szt i zrobię jak radzisz, tylko na jak długo go odłączyć?

    Aha wymieniam komplet tj. zaworek rozpylacz i obie sprężynki
    Wszystkie części Delphi, mam zamiar jeszcze dlugo pojeździć tym autem
    Ostatnio edytowane przez Sebollo69 ; 03-07-2018 o 07:07

  5. #624
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Na wszelki wypadek odłącz na 10 minut.

  6. #625
    Niedzielny kierowca Awatar abadon
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    19 Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Tak się zastanawiam skąd to info czy też pomysł o odłączaniu aku? ECU przecież musi mieć pewne rzeczy zapisane na stałe, choćby mapy wtrysku, więc skąd pomysł że kody wtryskiwaczy nie?

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  7. #626
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    A ktoś napisał, że kody się resetują? Czytaj ze zrozumieniem bo napisałem tylko, że nie ma sensu wpisywać "nowych" kodów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością (w domyśle - mogą wtedy pozostać obecnie wpisane kody). Kody wtryskiwaczy nie mają nic do rzeczy bo są przypisane jedynie do nowych wtryskiwaczy a nie do takich, które mają przebieg 200tkm i są już znacznie zużyte lub takich, w których wymieniono podzespoły.

    Kody wtryskiwaczy i mapa wtrysku nie są wymazywane z ECU przy resecie. Ale to można zrozumieć jak się trochę poczyta tematów na forum. Być może tak to zrozumiałeś bo używam skrótów myślowych i zakładam, że osoba z którą konwersuję wie co robi.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 03-07-2018 o 13:17

  8. #627
    Niedzielny kierowca Awatar abadon
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    19 Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    W takim razie dlaczego zakładasz że adaptacja nastąpi po odpięciu aku? Akumulator w nowym aucie dobrze utrzymanym i używanym (diesel więc z założenia dłuższe przeloty) wytrzymuje 6-8 lat. W tym czasie auto może zrobić spokojnie 200 tysięcy km i wtryski zdecydowanie odbiegają od parametrów początkowych. Więc adaptacja powinna następować bez względu na to czy aku było odpięte czy nie. Powiedział bym "na bieżąco" jak tylko są odpowiednie warunki. Powtarzam więc pytanie o źródła. Skąd takie info o odpinaniu aku?

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  9. #628
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie będę z tobą dyskutował bo wszystko jest na forum od wielu lat. Wystarczy poszukać i poczytać. Jedyny argument jest taki, że nie spotkałem auta, które miało by zapięty akumulator od wyjścia z fabryki i nie odłączany aż do jego wymiany po 6-8 latach bo zawsze się znajdzie jakiś powód przy naprawach żeby go odpiąć. np. wymiana sprzęgła, naprawa alternatora, wymiana świec żarowych, naprawa blacharska, itd. itp.

    Reset sterownika wtrysku następuje też przez wymuszenie właściwym programem diagnostycznym np. po wpisaniu nowych kodów wtryskiwaczy.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 03-07-2018 o 14:37

  10. #629
    Niedzielny kierowca Awatar abadon
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    19 Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Czyli źródła są czy nie ma? Sorry, szanuję to że robiłeś sam wtryski i chyba nawet jeśli dobrze pamiętam wrzuciłeś z tego relację jako know how dla potomnych (a jeśli źle pamiętam to przepraszam kolegę którego to było dzieło). Pytam o prostą rzecz. Źródło. Konkretne, fachowe źródło. A jak nie widziałeś auta w którym się nie odpina aku od nowości przez kilka lat to po prostu nie widziałeś nowego auta chyba, bo z 90 albo i więcej % z nich nie wymaga żadnych wspomnianych przez ciebie napraw przez te pierwsze lata. Reszta to przypadki losowe.
    W moim aucie aku fabryczny padł po 7 latach od nowości. Pierwsze takie naprawy miały miejsce po 10 latach od nowości. Co prawda nie miałem go od nowości ale jest duże prawdopodobieństwo że pierwsze aku nie było odpinane nigdy aż do swojej śmierci.
    Wujek ma od nowości octawie. Aku fabryczne przeżyło z 8 czy 9 lat. Nigdy nie odpinane na pewno. Teściu ma od nowości pande. Z 5 lat ma teraz to auto i aku nie było odpinane nigdy. Nowe auta się po prostu statystycznie nie psują. Twierdzisz więc ze Mondeo mk3 w dyzlu nie robi adaptacji przez kilka lat? A potem znów przez kilka lat? Wątpię po prostu dlatego pytam o źródła. Cenię wiedzę czerpaną z doświadczenia, ale szanuję też logikę a ona przeczy założeniu, że do adaptacji trzeba odpiąć aku.

    Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  11. #630
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez abadon Zobacz posta
    Czyli źródła są czy nie ma?
    Źródła są podane na forum poszukaj bo od tego się zaczyna. Pisałem już i powtórzę - nie chce mi się udowadniać komukolwiek swoich racji bo niedowiarków i tak nie przekonam. Wystarczy wpisać w wyszukiwaniu "samoadaptacja mk3" i poczytać, źródłem są instrukcje serwisowe Forda przytaczane wielokrotnie na forum bo są tam zawarte wymagane warunki do tego aby samoadaptacja mogła się uruchomić.

    Warunki samoadaptacji (całość trwa 4x900 sekund czyli 4x po 15 minut na wtryskiwacz w/g kolejności zapłonu, przerwana samoadaptacja wznawia się ponownie po spełnieniu poniższych warunków od chwili, w której została przerwana a nie od początku):
    • Temperatura silnika co najmniej 70 °C,
    • Prędkość obrotowa silnika pomiędzy 1800 a
    3500 obr/min,
    • Prędkość pojazdu pomiędzy 50 ... 70 km/godz.
    Ostatnio edytowane przez Jendrekmak ; 03-07-2018 o 15:35

  12. #631
    Zielony listek Awatar redzi
    Imię
    Radek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    20 Apr 2013
    Mieszka w
    Koronowo
    No tak ale gdzie tu jest wspomniane o odłączaniu aku? jendrekmak szacunek za twoje wszystkie posty ale, do tego akurat nie mam przekonania. W każdym bądź razie odłączenie aku na pewno nie zaszkodzi

  13. #632
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    To nie jest procedura resetu adaptacji tylko warunki jakie muszą być spełnione żeby samoadaptacja ruszyła.

  14. #633
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Panowie wtryski już po,, domowej naprawie,,
    Co zaobserwowałem
    -silnik ciszej i równiej pracuje
    -nie występuje już szarpanie w zakresie 1700-2000obr na biegu jałowym,
    podczas jazdy jeszcze nie wiem bo nie było okazji do testów na drodze, dzisiaj wracam do domu także myślę zrobic tą samoadaptacje o której pisze Jedrekmak
    -podczas przegazowania zauważyłem że puszcza chmurkę taką szaro-białą
    Mam nadzieje że po samoadaptacji to sie unormuje

  15. #634
    Pogromca zakrętów Awatar Jendrekmak
    Model
    2x Citroen C5 X7
    Silnik
    2.0Hdi
    Od
    03 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebollo69 Zobacz posta
    -silnik ciszej i równiej pracuje
    to głównie dzięki nowym rozpylaczom bo poprawiła się precyzja i jakość wtrysku paliwa

  16. #635
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Przy okazji wymieniłem tez olej w silniku, filtr paliwa i wyczyściłem kolektor i egr z nagaru

  17. #636
    Niedzielny kierowca Awatar Sebollo69
    Imię
    Seba
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Od
    24 Jan 2016
    Mieszka w
    Katowice
    Po kilku dniach jazdy od czasu "naprawy' wtryskiwaczy muszę powiedzieć że jestem mega zadowolony z efektów,różnica jest ogromna jeżeli chodzi o pracę silnika na na zimnym i ciepłym silniku.Zaobserwowałem że już nie falują obroty po odpaleniu zimnego silnika i nie puszcza już takiego szaro niebieskiego bąka jak to było wcześniej,silnik od razu równo i cicho pracuje.Wcześniej na 4 i 5 biegu było wyraźnie czuć szarpanie w przedziale 1800-2000obr/min,teraz tego nie ma,no i wcześniej jak mu wstawiłem po zaworach to za mną chmura dymu,teraz kiedy wciskam gaz do podłogi kierowcy pewnie myślą że to benzyniak (brak znaczka tdci).
    Podsumowując na tą chwilę jest rewelacyjnie,minusów nie dopatrzyłem się jeszcze żadnych.
    Pozdrawiam.

  18. #637
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    Panowie wczoraj odebrałem auto po regeneracji pompy i wtryskiwaczy.Auto przejechało z warsztatu do domu ok 30km.
    Po ponownym uruchomieniu pojawia się błąd p0325 czyli czujnik spalania stukowego.
    A teraz pytanie.Dostalem nowe kody na wydruku ale zauważyłem że na kompie kontrowanie pokazuje mi w kolejności względem wydruku 1,3,4,2. Czy tak ma być,czy może powinno być 1234. W warsztacie przez telefon powiedzieli że problemem jest zaślepiony EGR,ale jeździłem tak 3lata bez problemów więc raczej to nie to.
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  19. #638
    Klubowicz Awatar Martinez 1979
    Imię
    Marcin
    Model
    Kombi
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Mondeo MK4 2.0 TDCi Titanium :)
    Od
    13 Jun 2012
    Mieszka w
    Warszawa WE XXXXX
    1.3.4.2 to kolejność zapłonu.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  20. #639
    Pochłaniacz prostych Awatar pleban
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo mk draj w dizlu
    Od
    15 Feb 2007
    Mieszka w
    Bielawa czasami Bździszewo maj lover ;)
    Tak tylko tak są również wpisane wtryski.
    Nie powinno być w forscanie 1234???
    I czy może mieć to wpływ na błąd czujnika spalania stukowego???
    PUNK MIESZKA WE MNIE
    Jeżdżę Dieslem bo Mnie stać
    Power by Heko 159 KM & 405 Nm

  21. #640
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Od
    21 Aug 2018
    Mieszka w
    ldz wwa
    na to moze miec ew. regeneracja wtryskow lub przy demontazu pompy, ktos odlaczyl wtyczke od stukowego lub uszkodzil, albo odkrecal czujnik i nie dokrecil jak trzeba...

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy dolnośląskie
    By boro2511 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-12-2017, 13:21
  2. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy na aukcjach
    By Dudek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2013, 19:55
  3. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy
    By mario373 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 21:57
  4. [TD MkI] regeneracja wtryskiwaczy udana
    By szifo in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 23:52
  5. [TDCi MKIII] Regeneracja wtryskiwaczy Łódź
    By Ero in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów