+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią

    Luca i jego CB w MK III

    zdjęcia otrzymałem pocztą pantoflową

    wklejam dla pozostałego grona zainteresowanych





    PS.: coś mi się wydaję, że pójdę tym samym tropem jeśli chodzi o montaż anteny
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Fajnie jest :metal madbit2 ma podobnie widziałem "na żywca" jest super
    Fakt - antenka 180 cm minimum

    A za brak półeczki pod CB w MKIII dla konstruktorów Forda "1"
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  4. #3
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    W imieniu wszystkich zainteresowanych + dla Ciebie

    Dodam, że antenka nie wali po dachu przy otwieraniu bagażnika , łatwy jej demontaż, nie trzeba się wspinać na progi celem odkręcania , pięknie się zmasowała (w końcu tylna klapa to kawał blachi ), w zaprzyjaźnionym punkcie montażowym Graluu uzykaliśmy na #19 wynik SWR w okolicach 1,1 - 1,15, więc praktycznie optymalny i zestawik hula jak burza

    Nadmienię, że przy takim montażu radyjka fotel kierowcy zachował praktycznie pełną możliwość regulacji , może krasnoludki miałyby za daleko do kiery, ale one niech sobie jeżdżą autobusem

    :metal

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Oktan
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    E55T AMG '98
    Od
    23 Dec 2004
    Mieszka w
    pod Łodzią
    Cytat Zamieszczone przez Luca
    (...) + dla Ciebie
    drobnostka, nie ma o czym mówić
    S212 '13 2.0T - stage 3 !! KM i Nm nieznane - jest
    W211 '06 z pakietem AMG -> 320 CDI - 260 KM i 600 Nm - było
    E55T AMG '98 -> wolnossące V8 - 354 KM i 530 Nm - było/jest

  6. #5
    Kursant
    Opis
    MK II Kombii
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Słupsk
    Czy takie zamocowanie anteny jest równoznaczne z dziurą w dachu? czyli mocowanie stałe.

    Sama antena też musi być dość długa bo samochód sporo przesłania.
    Apropo jakie nateny będą pasować do takiego uchwytu?


    A tutaj mały teścik anten.

    http://www.cb-radio.pl/zalaczniki/tabelka.jpg


    Pozdrawiam
    Art-e
    ART-E

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez werc
    Fajnie jest :metal madbit2 ma podobnie widziałem "na żywca" jest super
    Fakt - antenka 180 cm minimum

    nioooo


    wydaje mi się że kiedyś nawet zdjęcia tego umieszczałem
    BYŁO "MK II kombi 1,8 Endura-DE TD GHIA '97 sreberko"

    Modo i Ja

  8. #7
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    art-e, ja takie mocowanie nazwałbym namiastką stałego, jest to moim zdaniem najlepsze wyjście pomiędzy dziurą w dachu, a magnesem. Można jeszcze pokusić się o mocowanie na relingu (ale tylko w kombi ), z tym że wtedy mogą być trudności w złapaniu "masy", często reling nie jest dość dobrze połączony z nadwoziem auta.
    Antenka faktycznie do krótkich nie należy , ale wcale tak dużo nie jest zasłonięte przez auto, popatrz na foty z tyłu.
    Do takiego uchwytu (jeśli ma być zamocowany tak jak u mnie) to wyłącznie anteny z możliwością regulacji kąta ustawienia - cewka nie idzie pionowo do góry, tylko prawie w poziomie do tyłu, a sam bat jest skierowany do góry. Na pewno sprzedawca dobierze antenę do takiego sposobu mocowania.

    Jeśli chodzi o długość anteny, to posłużę się cytatem


    >Najlepiej to ujął klient, którego widziałem w sklepie z CB: poproszę
    >antenę krótką i dobrą.

    A po co mu dwie anteny???
    Co do anten magnesowych (a właściwie specyfiki rysowania za ich pomocą dachu auta) to mam w zanadrzu drugi cytat :


    Jako podkładkę pod magnes stosować również można ofertę MediaMarkt*


    * - autentyk, zaobserwowany w stolycy, dosyć ładna Camry, w środku playboy, a raczej oldboy około 50 w stylu lat 70 (koszula rozpięta do pępka, futro na wierzchu, złoty łańcuch). Nomalna gazetka ze sklepu dla idiotów, złożona na pół i na tym magnes. Bardzo żałuję, że nie miałem aparatu.
    Oba cytaty zaczerpnąłem (bez wiedzy i zgody autorów ) z listy prrc

    Do Ciebie należy wybór rozwiązania, które najlepiej spełni oczekiwania

    :metal

  9. #8
    Kursant
    Opis
    MK II Kombii
    Od
    29 Sep 2005
    Mieszka w
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez Luca
    art-e, Można jeszcze pokusić się o mocowanie na relingu (ale tylko w kombi ), z tym że wtedy mogą być trudności w złapaniu "masy", często reling nie jest dość dobrze połączony z nadwoziem auta.
    Jest wogóle możliwe złapanie masy na tym relingu (ja mam kombii)

    Co do takiego uchwytu skręcanego na blasze to czytałem troche na forum CB, że śruby sie obluzowują podczas jazdy, trzeba co troche dokręcać. Druga sprawa rdzy, bo przecież lakier zniszczony pod śrubami.
    Trzecia sprawa, skoro taka antena przy dużej prędkośći dość znacznie sie wygina to chyba goście jadący z tyłu trzymają sie troche z dalsza od twojego tyłu
    ART-E

  10. #9
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Niektórym się udaje złapać masę na relingu, czasem stosują dodatkowe połączenia anteny np. z jakąś śrubą dodatkowymi kabelkami - dokładnie nie wiem, jak to zdaje egzamin, może ktoś ma taki patent i się wypowie.

    Luzowania śrub przy uchwycie krawędziowym nie zauważyłem, najwyżej się dokręci , przed rudą trzeba się zabezpieczyć, czymś te miejsca "zamazać" - w sumie to dwie śrubki. U mnie na razie nie widać .
    Bat aż tak tragicznie się nie wygina podczas jazdy, bez przesady , poza tym większa odległość samochodu za Tobą = większe bezpieczeństwo. Czyli kolejny + posiadania CB

    :metal

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez werc
    Fajnie jest :metal madbit2 ma podobnie widziałem "na żywca" jest super
    Fakt - antenka 180 cm minimum

    A za brak półeczki pod CB w MKIII dla konstruktorów Forda "1"
    Wystarczy zmienic radio na 1 DIN i juz jest miejsce

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez art-e
    Cytat Zamieszczone przez Luca
    art-e, Można jeszcze pokusić się o mocowanie na relingu (ale tylko w kombi ), z tym że wtedy mogą być trudności w złapaniu "masy", często reling nie jest dość dobrze połączony z nadwoziem auta.
    Jest wogóle możliwe złapanie masy na tym relingu (ja mam kombii)

    Co do takiego uchwytu skręcanego na blasze to czytałem troche na forum CB, że śruby sie obluzowują podczas jazdy, trzeba co troche dokręcać. Druga sprawa rdzy, bo przecież lakier zniszczony pod śrubami.
    Trzecia sprawa, skoro taka antena przy dużej prędkośći dość znacznie sie wygina to chyba goście jadący z tyłu trzymają sie troche z dalsza od twojego tyłu
    W MKII relingi maja masę,w MKIII sa izolatorami,inny materiał wiec dodatkowy przewód masowy jest konieczny :metal

  13. #12
    Zielony listek
    Opis
    MKIII 2.0 Kombi
    Od
    21 Jul 2006
    Mieszka w
    Zabrze
    Moim zdaniem przedstawiony przez Oktana sposób montażu anteny to jeden z gorszych z możliwych.
    Panowie fizyki nie oszukamy.
    Cewka to nie ozdobnik do promiennika, cewka spełnia swoją rolę nieodłącznie z promiennikiem i tylko niewielkie osiowe odchylenia pomiedzy cewką a promiennikiem pozwalają na jej prawidłową pracę.
    Nadto, samo miejsce montażu. Ta antenka nigdy nie będzie pracowała prawidłowo, nigdy nie osiągnie się prawidłowej charakterystyki promieniowania a SWR niema tu znaczenia bo nawet widelec ze skrzynką antenową się dostroi.

  14. #13
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Poczułem się wywołany do tablicy
    Fotki w tym poście przedstawiają oczywiście mój zestawik.
    Pomijając prawa fizyki w takiej konfiguracji w trasie robię spokojnie zasięgi mobil - mobil do 15 km (czysta i wyraźna łączność w obie strony), w "mieście szumów" 5-8 w zależności od ilości "śmiecia" w eterze. Ostatnio prowadziłem mobilka znajdującego się w Piasecznie, będąc sam na wysokości Wyścigów (zresztą pomykałem w jego stronę, czyli goniłem, bo Kolega śmigał do Konstancina), po przejściu na inny kanał żeby nie blokować 19-stki kłapaliśmy praktycznie cały czas mając sygnał w granicach 3 esów - popatrz na mapkę i policz odległości
    Wiem, że najlepsze rozwiązanie to antena w dziurę na dachu, ale niestety u mnie z paru względów nie wchodziło to w grę , początkowo antena miała wylądować w szczelinie klapy bagażnika w jej górnej części, ale okazało się, że Mondek jest za dobrze "spasowany" i uchwyt nie mieścił się , reling odpadał z powodu braku "masy" w MKIII.
    A bacik na magnesie odpadł z powodów oczywistych
    Generalnie mając za rozmówcę mobila z porządnym sprzętem (nie siakimś midlandem 18-244 na przykład) nie boję się, że kontakt urwie się po minięciu najbliższego zakrętu , z Kolegami z dużych mobili spokojnie można wymienić się informacjami, zagadać chwilkę o pogodzie i na koniec wymienić uprzejmości i rozjechać się każdy w swoją stronę :metal
    Ufffff, długo wyszło, ale myślę, że wyczerpałem temat
    BTW jak uzupełnisz profil , to może okazać się, że mamy do siebie niedaleko i sam sprawdzisz, że akurat prawa fizyki w moim przypadku obeszły się łagodnie z moim zestawem

    73!

  15. #14
    Zielony listek
    Opis
    MKIII 2.0 Kombi
    Od
    21 Jul 2006
    Mieszka w
    Zabrze
    Luca dzięki za Twą wypowiedź.
    Ja wcalę nie mówię że masz niezadowalające osiągi, tylko chciałem zaznaczyć, że ta antenka w tym miejscu nigdy nie będzie pracowała wykorzystując w pełni swoje możliwości i tyle.
    Wiem dobrze co znaczy nie mieć miejsca na antenkę. Każdy orze jak może.
    Ja osobiście wyrzuciłem antenę radiową, w to miejsce wsadziłem od CB i działa. Nadto mam duplekser i z jednej antenki korzystają CB i radio. Fakt, że radio trochę gorzej odbiera ale za to duzo więcej słyszę na CB.
    I tak od 1992 r. kiedy to kupiłem mego poczciwego Herberta.
    A antenkę łatwo odkręcić. Raz zapomniałem i musiałem kupić nową.
    Oprócz antenki od CB mam jeszcze jedną na 145/435 MHz z tyłu mego kombika ale to już na magnesie (szkoda mi narazie wiercić) i też nie narzekam bo ma dobre parametry rekompensujące połączenie magnetyczne a osiągi w łącznościach dobre (mobil do stacji bazowej z mocą 0,5 W na postoju 80 km na 145,350 MHz a w jeździe z mocą 5W przy raporcie r5s8).
    Każdy szuka kompromisów w zależności od możliwości.

    PS. BTW uzupełnię, sorki.

  16. #15
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Spoko

    :metal

  17. #16
    Jeśli chodzi o montaż samego radyjka to jestem na nie

    Raz, że bym na 100% nogą chaczył, dwa że wygląda to fatalnie, a trzy - te wszystkie kable na wierzchu też uroku nie dodają

    A grucha tak swobodnie sobie gdzieś tam lata między fotelemi bez ładu i składu?

    Ale to tylko moja prywatna opinia

    La..La..La..Laguna....A..A..A....Alfa Romeo....[b:86951b4ac7]I'm Demon
    Speeding

  18. #17
    W MKII co wchodzilem to zawadzalem kolanem

  19. #18
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Eeeee tam Pawulonku - nie haczyłbyś, zresztą będzie okazja to się przymierzysz , wygląd był na samym końcu - na pierwszym funkcjonalność (a tak mam wszystko pod ręką), jak siedzisz to kabli nie widać - poza tym tu też myślałem o jednej dodatkowej funkcji, ale jeszcze nie czas i pora
    Grucha znalazła swoje miejsce w uchwycie na napoje, który jest na tunelu środkowym, więc nigdzie nie lata , a jest bardziej pod ręką, niż zawieszona gzieś daaaaleeeeeekooooo , a że nie kupiłem radyjka w celach "nasłuchowych" to i dostępność gruchy jest dość ważna

    :metal

  20. #19
    Ja tam swoje też mam na tunelu środkowym, tyle że bardziej z tyłu, między fotelem kierowcy, a gruche mam dokładnie tam gdzie u Ciebie jest radio, na wysokości dzwigni zmiany biegów.
    Myśle że to jest najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o ergonomie, a wystarczy obok fotela jakąś gazetkę rzucić i radyjko jest ukryte przed ciekawskimi

    La..La..La..Laguna....A..A..A....Alfa Romeo....[b:86951b4ac7]I'm Demon
    Speeding

  21. #20
    Zbanowany
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Wawa -> Lesznowola
    Chciałem zachować pełną regulację fotela (żonka też czasami śmiga Mondkiem , a i szkodnik rośnie ), a że plastiki są ciemne w środku to i radyjko się tak nie rzuca w oczy

    :metal

Podobne wątki

  1. [MkI] ABS i jego dzialanie
    By MisieqM3 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-01-2010, 07:36
  2. Luca, gdzie są kawały z CB????
    By Mamut in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-11-2006, 10:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów