+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 2.2 TDCI 2008
    Od
    01 Sep 2009
    Mieszka w
    Wrocław

    Uwielbiam moje Mondeo ale czy nie kupić benzyniaka ?

    Witajcie,

    Mam takie pytanko.

    Wiemy jakie drogie naprawy mogą nas spotkać w Mondeo z 2001 roku MKIII 2.0 TDCI. Mówię tu o tych najdroższych newralgicznych punktach, które oczywiście mnie spotkały a mianowicie np. dwumasa i wtryskiwacze lub pompa wysokiego ciśnienia. Jeszcze nie wiem.

    Obecnie jestem w kropce bo auto jest warte z 12 000 zł, ma wymienione sprzęgło z dwumasą (nawet mam na to z 2 lata gwarancji) potem miałem sprężynkę i okazuje się, że po regeneracji jednego wtryskiwacza może czekać mnie regeneracja jeszcze trzech lub pompy wysokiego ciśnienia.

    W związku z tym, że uwielbiam Mondeo i uważam, że to rewelacyjny samochód tak mój dieselek trochę napsuł mi zdrowia i nie wiem czy nie zechcę go sprzedać w stanie takim jak jest. Intereuje mnie natomiast sprawa beznzyniaka np. 2.5 V6.

    Czy moglibyście opowiedzieć mi trochę o silnikach benzynowych ? Jakie duże naprawy mogą mnie czekać jak z ich awaryjnością i jak reagują na sekwencyjną instalację gazową ? Nie chcę się rozstawać z Mondkiem ale ciekawi mnie opcja zmiany silnika.

    Pozdrawiam
    Tjw

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Ząbki
    Przyznam się, ze miałem podobny dylemat czy go nie zrobić (dwumasa) i zamienić właśnie na 2.5l V6, ale ciężko byłoby mi go się pozbyć chyba, że zamiana na MK4.
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.



  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Było MKII i MKIII
    Od
    19 Aug 2007
    Mieszka w
    płockie
    w którym numerze Auto Świat był artykuł diesel czy benzyna brano pod uwagę cenę zakupu, przebieg jaki się robi, ewentualne koszta naprawy nio i klekoty przegrały, przy obecnej cenie paliw jak również problemów, które nękają diesle nie tylko forda i ewentualna naprawa, która jest dużo droższa niż benzyny klekocik przestaje być opłacalny tym bardziej jeżeli ktoś robi 15-20 tyś km rocznie do PB można podłączyć gazociąg i nikt nie powie, że diesel jest bardziej opłacalny przebiegi diesli te autentyczne mówią same za siebie, że to są woły robocze odpalane przy zakupie i gaszone przed sprzedażą

  5. #4
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    To ze kupisz benzyne wcale nie oznacza bezawaryjnej jazdy,wszystko zalezy co kupisz,w swojego juz troszke władowałes a teraz sie go pozbedziesz za pare groszy,czy to ma sens?ja zostałbym przy tym co mam ale to twój wybór

  6. #5
    rustin
    Gość
    każdy chwali co ma,zawsze tak było i będzie. Pb zawsze będzie tańsze w eksploatacji jeśli chodzi o naprawy ,a spalanie różnicy 2-3l dla kogoś kto dużo nie jeździ jest mało ważne bo i tak ropa idzie w górę, zawsza można założyć lpg jak coraz więcej osób na forum robi. Ile kosztuje,naprawa 4 wtryskiwaczy w CR?

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 2.2 TDCI 2008
    Od
    01 Sep 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    regeneracja czterech wtryskiwaczy kosztuje po 900 zł od sztuki a wcale to nie gwarantuje, że problem sprężynki zniknie, wówczas zestaw naprawczy do testów pompy wysokiego ciśnienia 1000 zł a jak coś się w niej znajdzie to regeneracja może kosztować od 2500zł do 3500zł ....

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Dawid
    Model
    Kangur, Fiesta mk6
    Silnik
    1,2i, 1,4 TDCI
    Opis
    Renault Kangoo 1,2 16V, '02/Ford Fiesta 1,4 TDCI
    Od
    18 Nov 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    każdy chwali co ma,zawsze tak było i będzie. Pb zawsze będzie tańsze w eksploatacji jeśli chodzi o naprawy ,a spalanie różnicy 2-3l dla kogoś kto dużo nie jeździ jest mało ważne bo i tak ropa idzie w górę, zawsza można założyć lpg jak coraz więcej osób na forum robi. Ile kosztuje,naprawa 4 wtryskiwaczy w CR?
    lpg, jasne ale wg. mnie tylko fabryczne. Inne, to same kłopoty. Co do ON to zauważ, że bena ostatnio już jest droższa, więc sytuacja powoli "normalnieje". A ewentualne naprawy diesla zwrócą się poprzez tańszą eksploatację (spalanie) i to z dużą nawiązką. Wiem z autopsji...
    Bena tylko do jazdy po mieście w weekendy.
    126p (seledynek)->ASTRA I 1,7 TDS (pierwszy ścigacz)->ASTRA II 1,7 DTI->MDO MK CZY TDDI 116 KM!!!->MONDEO MK IV 2,0 TDCI 143 KM ----->>> http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/89291-Mondełuś-MK-IV-by-agassii-) ------->>Kangur do budowy chałupy, Fiesta mk6


  9. #8
    rustin
    Gość
    Weź bajek nie opowiadaj z tym lpg, a czemu fabryczne ? co ty myślisz że jak skoda wkłada do auta prosto z salony gaz to dobrze lepiej to zrobi niż dobry gazownik? i że niby lepsze graty? Problemy są jak się gazownik nie potrafi ogarnąć. Wiec nie szerz herezji bo wszyscy tylko tak powtarzają ci co nie mają pojęcia o lpg i go nie mieli albo mieli I czy II generację. Jak to mówią lpg psuje silnik tym co go nie mąja.
    Kiedy ty nazbierasz z oszczędności diesla 3,6k jak jeden wtrysk kosztuje 900zł? Ja za to mam silnik drugi z montażem i wymiana oleju i co tam się da bo silnik spokojnie mam za 2,5k. Ile zaoszczędziłeś dieslem? Ja już zaoszczędziłem na drugi silnik i zwrot instalacji.

  10. #9
    Niedzielny kierowca Awatar rmf83
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MK III 2007 LPG HB Gold X
    Od
    27 Jun 2008
    Mieszka w
    Kłodzko
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    Weź bajek nie opowiadaj z tym lpg, a czemu fabryczne ? co ty myślisz że jak skoda wkłada do auta prosto z salony gaz to dobrze lepiej to zrobi niż dobry gazownik? i że niby lepsze graty? Problemy są jak się gazownik nie potrafi ogarnąć. Wiec nie szerz herezji bo wszyscy tylko tak powtarzają ci co nie mają pojęcia o lpg i go nie mieli albo mieli I czy II generację. Jak to mówią lpg psuje silnik tym co go nie mąja.
    Kiedy ty nazbierasz z oszczędności diesla 3,6k jak jeden wtrysk kosztuje 900zł? Ja za to mam silnik drugi z montażem i wymiana oleju i co tam się da bo silnik spokojnie mam za 2,5k. Ile zaoszczędziłeś dieslem? Ja już zaoszczędziłem na drugi silnik i zwrot instalacji.
    Zgadzam się z Tobą kolego, wszystko zależy od dobrej instalacji i ustawienia wszystkiego. Mam gaz sekwencje Stag 300 4 lata już co roku jeżdżę do gazowników na kontrole ewentualne korekty ustawienia kompa. Auto pali gazu trochę więcej od beny. Ja nie wieże jak ktoś mówi że autko z 1,9 TDi czy tam 2,0 Tdci klasy Mondeo pali w mieście 5-6 L ON no chyba że tylko po nocy jeździ.
    Druga sprawa to gazu nie zakłada się do wyeksploatowanych silników.
    Ostatnio edytowane przez rmf83 ; 08-04-2012 o 13:16
    MK III 2007 2.0 PB+LPG HB Gold X
    http://www.mondeoklubpolska.pl/image.php?type=sigpic&userid=5408&dateline=1405546  278

  11. #10
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo 2.0 TDCI
    Od
    30 Jan 2012
    Mieszka w
    Szczebrzeszyn
    Każdy chwali swoje..ale zostawmy awaryjność i ile kto oszczędzi.
    Chciałbym zwrócić uwagę na to że charakterystyka jazdy i samych silników wysokoprężnych jest dość specyficzna. Wysoka moc jednostkowa oraz potężny i bezkonkurencyjny, w porównaniu z silnikami benzynowymi moment obrotowy, oznaczają pewną i spokojną jazdę. Spora część maksymalnego momentu obrotowego dostępna jest już od najniższych wartości obrotowych.Należy zaznaczyć także, że motor wysokoprężny bardzo dobrze znosi profesjonalny tuning, dzięki czemu skutecznie i dość tanio można podnieść moc o dodatkowe 20-30 proc.
    Pozdrawiam

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez lukas810 Zobacz posta
    Wysoka moc jednostkowa oraz potężny i bezkonkurencyjny, w porównaniu z silnikami benzynowymi moment obrotowy, oznaczają pewną i spokojną jazdę. Spora część maksymalnego momentu obrotowego dostępna jest już od najniższych wartości obrotowych.Należy zaznaczyć także, że motor wysokoprężny bardzo dobrze znosi profesjonalny tuning, dzięki czemu skutecznie i dość tanio można podnieść moc o dodatkowe 20-30 proc.
    Pozdrawiam
    większych bzdur dawno nie czytałem

    Jakie są te najniższe wartości obrotowe.... ~2k RPM jak turbina dmuchnie? (poniżej nie jedzie).
    Potężny moment obrotowy? No fakt, że znacznie wyższy od PB ale króciutki niestety, wysoka moc jednostkowa? (w stosunku do kosiarki chyba)
    Profesjonalny tuning dobrze znosi nie tyle dizel co motor uturbiony, czyli również coraż popularniejsze na rynku turbo benzyny

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Było MKII i MKIII
    Od
    19 Aug 2007
    Mieszka w
    płockie
    Panowie jak by nie patrzeć fakty mówią same za siebie PB jest mniej awaryjny, tańszy w ewentualnych naprawach i tyle i na pewno mniej zajechany niż klekot z zachodu, przebiegi mówią same za siebie na zachodzie np. Niemcy klekot musi pracować na siebie inaczej jest nieopłacalny droższy zakup, większy podatek,
    twj ile musisz nalatać aby zwróciły Ci się koszta naprawy kolega miał podobny problem również w Mondeo wymienił wtryski, zaczął się problem z czymś innym ręce mu odpadły, przesiadł się na PB z kuchenką i rogal nie znika mu z twarzy
    Cytat Zamieszczone przez agassii Zobacz posta
    A ewentualne naprawy diesla zwrócą się poprzez tańszą eksploatację (spalanie) i to z dużą nawiązką. Wiem z autopsji...
    od bajek to był kiedyś Kobuszewski ile Ci spala i ile latasz rocznie aby zwróciła Ci się wymiana wtrysków i to z nawiązką

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniewz01@WP.PL
    Imię
    zbigniew
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 TD 90 KM
    Opis
    FORD MONDEO MK2 TD.1999r.
    Od
    10 Mar 2012
    Mieszka w
    Swiecie
    Co do zajechania w niemczech to nie badz taki pewny! To jest teoria sprzed lat.Napewno nie jestes pewien jezeli kupujesz w Polsce. W niemczech obecnie jest duzo handlarzy ktorzy sprowadzaja samochody z roznych stron europy, kreca liczniki i ukrywaja rdze.Niemcy juz nie sprzedawaja samochodow za grosze i ciezko znalezc dobry samochod za odpowiednia kase.Jzeli benzyna ma maly przebieg to oni juz wiedza ze musi byc drozszy.Jak sie natniesz na benzynie to zalozenie gazu -szkoda 2500zl.Naprawy napewno tansze ale znam diesle ktore maja po 350-400 na liczniku i chodza jak cacko, znam tez benzyny do ktorych zalozyli gaz i wlosy rwali z glowy. Chcesz byc zadowolony kup diesla 90 KM.Jednostki bez elektroniki i bez wyciekow itp.
    Ostatnio edytowane przez zbigniewz01@WP.PL ; 08-04-2012 o 21:09

  15. #14
    rustin
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez zbigniewz01@WP.PL Zobacz posta
    Chcesz byc zadowolony kup diesla 90 KM.Jednostki bez elektroniki i bez wyciekow itp.
    ale o czym ty wogole piszesz? nikt tu nie mówi o autach z lat 90tych

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Ząbki
    Panowie, nie róbmy tu wojny Pb vs ON, od tego jest inny temat.

    Widzę, że niektórzy do końca nie wiedzą o co chodzi w tym temacie.
    Po co kolega ma kupować diesla jak takiego już posiada??
    Pytanie było czy warto mu zamienić go na Pb jeżeli już zrobił dwumasę i (jak na razie) jeden wtryskiwacz i czy sprzedać go w takim stanie o kupić benzynę czy jeździć nim dalej.
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.



  17. #16
    rustin
    Gość
    zależy, jeżeli np tego sprzeda i kupi młodszego do tego lpg jak chce długo jeździć to się opłaca, jak np podobny rok itd to nie ma sensu

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Ząbki
    Cytat Zamieszczone przez rustin Zobacz posta
    zależy, jeżeli np tego sprzeda i kupi młodszego do tego lpg jak chce długo jeździć to się opłaca, jak np podobny rok itd to nie ma sensu
    Jestem właśnie podobnego zdania...
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.



  19. #18
    Niedzielny kierowca Awatar Gligi
    Imię
    Grzesiu
    Model
    MKIII kombi 2002r.
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    26 Mar 2005
    Mieszka w
    Grudziądz, Kwidzyn
    Cytat Zamieszczone przez tjw Zobacz posta
    beznzyniaka np. 2.5 V6
    U mnie chłopaki jeżdżą (mk1, mk2, mk3) i nic się nie dzieje. Raz na jakiś czas wymienić świece, kable i heja. Jednostki mało awaryjne. Gdzieś kiedyś czytałem o wyciekach przy misce olejowej, ale u mnie nikt się nie skarżył na to. Czy to 94 czy 2004, wszystkie jeżdżą. Gaz też u nas dwóch ma, tanio i bezproblemowo jeżdżą.

  20. #19
    Kursant
    Opis
    mondeo mk III TDCI
    Od
    13 Aug 2011
    Mieszka w
    Ruda Śl
    900 zł za naprawę wtrysków- jesteś śmieszny ze tyle zapłaciłes xDD, no chyba, że to było parę lat temu. Teraz jest pełno firm, co naprawiają te wtryskiwacze, bo to jest bardzo dobry biznes. Za 2000 zł, to wymienią zrobią ci cały układ łącznie z wymianą fltrów(bez pompy).

    Bezyniaka się kupuje do miasta, gdzie nie rozwija się autostradowych prędkości. Na autostradzie diesel spali dużo dużo mniej od benzyny, a przy tym się nie przegrzeje. Dla przykładu 2.0 Pb żeby nadążyć za TDCI na autobanie to by go musiał non stop piłować pod czerwone pole.

    Autorze, 2.5 V6 polecam, jeżeli jesteś dość bogaty.

  21. #20
    Niedzielny kierowca Awatar MrDarecki
    Imię
    Darek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Szaro bury dymi z rury
    Od
    28 Nov 2010
    Mieszka w
    Ząbki
    Cytat Zamieszczone przez tomowolf Zobacz posta
    900 zł za naprawę wtrysków- jesteś śmieszny ze tyle zapłaciłes xDD,
    Tyle zapłacił i już, jak masz taniej to mu załatw!!! nie każdy ma zniżki/znajomych/rodzinę i niektórzy płacą więcej... jest to powód do wyśmiewania??
    Ostatnio edytowane przez MrDarecki ; 12-04-2012 o 00:20
    .:Mazowiecka Grupa Brzydali:.



Podobne wątki

  1. pomożecie?? chcę to kupić :) moje 2.0 juz nie żyje :)
    By mocarny in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 08:06
  2. [MkII] Moje mondeo mk2
    By gruberek11 in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów