+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    Kursant
    Imię
    Dominik
    Opis
    Mondeo 2,0 TDCI
    Od
    11 Apr 2011
    Mieszka w
    Bieruń
    Cytat Zamieszczone przez kojot310 Zobacz posta
    To ze kupisz benzyne wcale nie oznacza bezawaryjnej jazdy,wszystko zalezy co kupisz,w swojego juz troszke władowałes a teraz sie go pozbedziesz za pare groszy,czy to ma sens?ja zostałbym przy tym co mam ale to twój wybór
    ja do swojego też w ostatnim czasie troche wsadziłem kasy i miałem podobny dylemat , ale koniec końców podzielam zdanie kojota .t

    a poza wszystkim zmieniając auto- też pewnie sie wyskubiesz z kasy na dobry początek.
    Ostatnio edytowane przez banado ; 12-04-2012 o 00:39

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Niedzielny kierowca Awatar marcn24
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    07 Apr 2011
    Mieszka w
    Greater Manchester
    po co masz tracic zdrowie.....
    wrzuc PB + LPG

  4. #23
    rustin
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez tomowolf Zobacz posta
    Autorze, 2.5 V6 polecam, jeżeli jesteś dość bogaty.
    Rzeczywiście trzeba być bogatym , w końcu spali to to z 13l gazu

    To gdzie tak tanio robią wtryski? Daj linka, adres nr tel to każdy tam będzie robił a nie przepłacał.

  5. #24
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Było MKII i MKIII
    Od
    19 Aug 2007
    Mieszka w
    płockie
    Cytat Zamieszczone przez tomowolf Zobacz posta
    Na autostradzie diesel spali dużo dużo mniej od benzyny, a przy tym się nie przegrzeje. Dla przykładu 2.0 Pb żeby nadążyć za TDCI na autobanie to by go musiał non stop piłować pod czerwone pole.
    gdzie tu mamy autostrady to nie zachód i jak często po nich jeździmy, mówisz pod czerwone he nie zauważyłem aby przy 140km/h podchodził mi pod czerwone zaskoczę Cię nawet przy 200 daleko mu do czerwonego i znowu diesel pali dużo, dużo mniej to ile te diesle palą jadąc normalnie nie za Tyrem lub na lawecie 3,4,5l, no już zgłupiałem poza tym dużo mniej to pojęcie względne dla jednego będzie to 10l dla innego 1l

  6. #25
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    fakt, że dizel mniej spali od benzyny ale serwis będzie odczuwalnie droższy. Dla mnie natomiast bardziej istotna jest charakterystyka jednego i drugiego - wolę benzynę.

  7. #26
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Ja bym nie straszył takimi kosztami, że zaraz wszsytko sie uszkodzi, łącznie w rodzinie dieslami zrobilismy w ciagu ostatnich kilku lat ponad 100 tysiecy i jedynymi rzeczami które były robione przy silniku oprócz olejow, filtrow był termostat przy mondeo, cos w stylu klapek jak ma mondeo tylko przy a6, u siostry pękł pasek osprzętu a przy vectrze nic nawet nie uszkodziło, no i przy mondeo kolejnym sprężyna pękła

    wiec gdzie te koszty? Oczywiscie nie chce zapeszyc ale odpowiada mi taki stan rzeczy

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    Cytat Zamieszczone przez linkgrabber Zobacz posta
    Ja bym nie straszył takimi kosztami, że zaraz wszsytko sie uszkodzi, łącznie w rodzinie dieslami zrobilismy w ciagu ostatnich kilku lat ponad 100 tysiecy i jedynymi rzeczami które były robione przy silniku oprócz olejow, filtrow był termostat przy mondeo, cos w stylu klapek jak ma mondeo tylko przy a6, u siostry pękł pasek osprzętu a przy vectrze nic nawet nie uszkodziło, no i przy mondeo kolejnym sprężyna pękła

    wiec gdzie te koszty? Oczywiscie nie chce zapeszyc ale odpowiada mi taki stan rzeczy
    No to 100k km podzielić na 4 auta to daje średnio 25k km na każde z nich w ciągu kiulku lat. No jak by się na takim dystansie dizle sypały to by była juz całkiem masakra

  9. #28
    adela
    Gość
    Ale jaki problem
    Mi jak auto nie pasuje już/czy go nie kocham , odkurzam, myję, robię zdjęcia i wystawiam na sprzedaż.

    Auto rzecz nabyta.

    Nie to to będzie inne

  10. #29
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez adelajda Zobacz posta
    Auto rzecz nabyta.
    no i weź to powiedz mojej żonie
    ja już myślę o czyms nowszym...
    ale nie wiem czy jest sens

  11. #30
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980 Zobacz posta
    ale nie wiem czy jest sens
    Zawsze jest sens.

    Ja nie mam problemów, nie podoba się już, sprzedaje i tyle.

    Nie będę jeździł czymś co mi nie pasi już

  12. #31
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    A mnie żona namawia intensywnie nna zmianę - na mk4 kombi ale ja Bardzo lubie moje bordeo i będę nim jeździł. kurka no podoba mi się.

  13. #32
    adela
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    A mnie żona namawia intensywnie nna zmianę - na mk4 kombi ale ja Bardzo lubie moje bordeo i będę nim jeździł. kurka no podoba mi się.
    Jeździj

  14. #33
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    Cytat Zamieszczone przez cosin Zobacz posta
    No to 100k km podzielić na 4 auta to daje średnio 25k km na każde z nich w ciągu kiulku lat. No jak by się na takim dystansie dizle sypały to by była juz całkiem masakra
    2 lata bo wczesniej byla benzyna gaz i tylko jeden diesel wiec nei licze nawet, ojciec 50 tysiecy, ja tez pod 50, starsza aż z 2 tysiace i tak samo siora, jeżdze czasem ich autami wiec przebiegi tez robia. Samochody nie sa nowe, dla mnie po prostu bzdura jest że ktos kupi i musi miec problem z wtryskami, na każdym samochodzie mozna sie nadziac, na benzynie tez, zalezy jak sie kupi

  15. #34
    Kursant
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Opis
    Mondeo MKIV 2.2 TDCI 2008
    Od
    01 Sep 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Faktycznie ciekawi mnie gdzie kolega znalazł tak tanio wtryski a za 2 000 regeneracja całego układu zasilania. Dzwoniłem po kilku serwisach podobno jest problem w ogóle z tymi zaworami do regeneracji i dlatego ostatnio ceny skoczyły. Nie wiem z kiedy masz informacje ale uważam, że nie było mi tak śmiesznie wywalając kasę . Jeszcze inny serwis w sobótce k. Wrocławia daje mi nadzieję i zobaczymy co z tego będzie. Potem faktycznie zastanowię się nad 2.5 V6 + sekwencja LPG a przy okazji widzę na allegro, że przy tym silniku często wersje mają na prawdę wypasione wyposażenie.

    no i też nie wiem jak o tym powiedzieć w domu

  16. #35
    Pochłaniacz prostych Awatar linkgrabber
    Imię
    Grzesiek
    Model
    Mercedes
    Silnik
    E
    Opis
    +cbf1000
    Od
    15 Sep 2011
    Mieszka w
    Koło
    tanio nie znaczy dobrze, żeby przywrócić do życia układ od tdci jak poszły opiłki w układ to jest sporo pracy.... I warto zauważyć, że w rzeczywistości nie da sie wszsytkiego wypłukać i np serwis wymienia listwe CR czy przewody na nowe...

Podobne wątki

  1. pomożecie?? chcę to kupić :) moje 2.0 juz nie żyje :)
    By mocarny in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 08:06
  2. [MkII] Moje mondeo mk2
    By gruberek11 in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2008, 12:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów