+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3 2002 2.0 Petrol
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    UK

    Ogrzewanie albo zimne albo gorące.

    Witam,

    Od niedawna jestem posiadaczem Mondeo Mk3 LX, 2002 rok, benzyna. Generalnie jestem z auta zadowolony, poza małymi usterkami, w zasadzie nie przeszkadzającymi w jeździe, ale z czasem irytującymi.
    Jedną z nich jest rozregulowany (tak mnie się wydaje) system grzania auta. Powietrze ciepłe leci dość szybko po uruchomieniu silnika. Tj normalnie. Sęk w tym, że nieważne jak ustawię pokrętło od temperatury, to reaguje różnie. Czasem ustawię na 1/2 i już leci gorące. Wystarczy że przesunę milimetr w lewo i leci już zimne. Ze skrajności w skrajność. Ta granica czasem jest niemal na końcu skali, innym razem w połowie, a następnym gdzieś pomiędzy. Jest to szczególnie irytujące na dłuższych trasach, bo muszę co chwilę przestawiać żeby utrzymać komfortową temperaturę wewnątrz auta.

    Z góry dziękuję za jakieś wskazówki żeby określić w czym tkwi błąd i jak się go pozbyć.

    Mieszkam w Szkocji, jeden z mechaników stwierdził że to coś z kontrolerem od tego odpowiedzialnym i że jedynie z Forda dostanę zamienniki, na dodatek drogo..

    Dziękuje.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Całym "kontrolerem" jest pokrętło od zmiany temperatury, możliwe że się w środku potencjometr wytarł, uszkodził i przez to takie cyrki. Druga rzecz odpowiadająca za sterowanie to silniczek od klapki ciepło/zimno, może rozklekotany jest, albo sama klapka przyciera się i skokowo pracuje.

    Zacznij od wyczyszczenia mechanizmu klapki, jak nie pomoże to wymiana pokrętła powinna zlikwidować problem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez bluriusz Zobacz posta
    jedynie z Forda dostanę zamienniki, na dodatek drogo..
    Na kazdym szrocie dostaniesz zamienniki :-)
    na forum są poradniki jak wymienic panel sterujacy a takze jak zamienic go na klimatronik

  5. #4
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3 2002 2.0 Petrol
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    UK
    Dzięki. Zajmę się tym może jeszcze dziś. Rozumiem tylko że wszystko co do szczęścia potrzebuję tutaj znajduje się pod konsolą?

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3 2002 2.0 Petrol
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    UK
    Mam pytanie. Mam kilka aukcji na oku odnośnie tego panelku sterującego. Mam manualny przed liftem. Gdybym chciał zamontować przedliftowy z cyfrowym sterowaniem, to potrzebne są jakieś jeszcze kroki czy tylko trzeba przepiąć te kontrolki?

  7. #6
    Mistrz pobocza Awatar Mateusz V6
    Model
    MB CLA Coupe
    Silnik
    2,2 CDI 170 KM
    Od
    20 Dec 2011
    Mieszka w
    Poznań / Sławno
    no to nie jest takie hop-siup poczytaj na forum jak przerobić klimę manuala na automat (jak byś miał taki zamiar tzn zmianę na climatronika to kupuj panel tylko z żółtym przyciskiem - oszraniania szyby) bo te z białymi miały wadliwy soft
    [td]My phone: 5-0-9:2*3*9:8-0-0
    Rzędowa 4-ka = 170KM i 370 Nm
    Mercedes CLA Coupe 2,2 CDI
    RexV500 (Tanks Zone)
    Było Mk3 2,5 V6 GHIA

  8. #7
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3 2002 2.0 Petrol
    Od
    23 Apr 2012
    Mieszka w
    UK
    Kupiłem panel stary, z pokrętłami, wyszedł niecałe 6 funtów. Wymieniłem, ale nadal to samo, czyli pewnie ten mechanizm od ciepło/zimno jest zawalony. Podpowiedzcie mi proszę, gdzie mogę go zlokalizować?

  9. #8
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    06 Apr 2017
    Mieszka w
    Wsola
    Widzę, że wątek bardzo stary, ale może udało się komuś to rozwiązać?? Mam ten sam problem

  10. #9
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    07 Apr 2016
    Mieszka w
    Trzebinia
    Też tak miałem. Dodatkowo nawiew działał tylko na 4. Pomogła wymiana rezystora dmuchawy.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Temperatura powietrza z nawiewu leci tylko gorące albo zimne ?
    By czerwek91 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 17:02
  2. [MkIII] Albo gorąco, albo za zimno.
    By mosak in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-12-2011, 14:29
  3. [MkII] MK2 1.8i 16v zetec. Albo ciepłe powietrze albo zimne..
    By karasixx in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-11-2010, 18:58
  4. [MkI] Silnik Albo jestem przewrażliwiony albo co się dzieję
    By Misiek_WR in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 01:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów