+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Zielony listek Awatar MarcinDw
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0pb
    Od
    02 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław

    problem z przerobieniem klimatyzacji z manuala na klimatronik

    Witam mam ,,duży,, problem z klimatronikiem który przerobiłem zgodnie z instrukcją na forum posiadam 2 panele więc uszkodzenie tej części nie wchodzi w grę.. problem jest taki ze pokazuje mi na teście 2 błędy kod
    B 2308 oraz kod B 2297 i po włączeniu jest albo ciepłe albo zimne... (tzn. niema tej precyzyjności) i nie wiem czy czegoś zle nie zrobiłem.. i czy instrukcja montażu klimatronika jest też do panela z żółtą ikonką.
    Master Of Disaster Duratec Engine

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    B2308 - In-car temperature sensor blower - czyli nie działa wentylatorek w czujniku temperatury wewnetrznej tym przy kolanie kierowcy
    B2297 - Heater output temperature sensor - open circuit - czujnik temperatury na dole nagrzewnicy - niepodłączony

    Sprawdz te 2 sprawy i powinno zadzialac

  4. #3
    Zielony listek Awatar MarcinDw
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0pb
    Od
    02 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    witaj dziękuje za odpowiedz w sumie to silniczek się kręci i podłączony jest do panela klimatyzacji i właśnie niewiem czy dobrze... plus dałem od wentylatora dmuchawy a masę to do śrubki we wnęce tam też są inne kable zmasowane i od tej masy tym samym kablem do pinu nr 2 w białej kostce do panela . sam czujnik to w pola 16 biała i czarna kostka. i oba czujniki nasłonecznienia i wew. w czarnej kostce pin16 są razem.
    ,,open circuit - czujnik temperatury na dole nagrzewnicy - niepodłączony,, to to coś jest w standardzie czy się dokupuje do klimatronika ? w sumie niewiem nawet gdzie tego szukać...

    ps. czy w oryginalnym klimatroniku wiatraczek wymuszający obieg działa cały czas ? nie da się go podpiąć (pod sam panel o ile to go nie obciąży )tak ze przy klimie całkiem na off nie chodził ?
    Ostatnio edytowane przez MarcinDw ; 26-04-2012 o 21:05
    Master Of Disaster Duratec Engine

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Robiles z tego opisu? http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...%C3%B3bka-wyko

    Tam rzeczywiscie autor napisal ze do masy podlaczyc albo do pinu 2 w białej wtyczce - alle tylko wtedy jak silniczek jest podlaczony do bialej wtyczki to panel nie zwraca bledu

    ten drugi czujnik podesle schemat poznym wieczorem - na ktorych pinach go widac

  6. #5
    Zielony listek Awatar MarcinDw
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0pb
    Od
    02 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    ok. lecę obadać zawsze to jeden błąd mniej jakby co

    ---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

    jesteś mistrzem został tylko błąd b2297... nie wiem czy mogło mieć wpływ to że za pierwszym razem jak zdemontowałem listwę z szyny fordowskiej (białej) pomyliłem się i wpiąłem ją w czarną i tak podłączyłem z tego co wiem strzelił pierwszy panel i nie działał nawiew na twarz coś się upaliło w sterowniku... czy jak podłączyłem tak białą kostkę (w miejsce czarnej) to mogło pójść napięcie na ten czujnik na ole nagrzewnicy.. ?
    Master Of Disaster Duratec Engine

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    no to jeszcze jeden zostal blad :-)

    raczej odwrotne polaczenie nie powinno czujnika uwalic - zobacz tutaj masz tabelke jakie sygnały sa na jakiej kostce
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...z+klimatronika

    I schemat czujnikow z predlifta

    schemat jest w pokręcony sposób narysowany bo panel klimatyzacji jest na 2 części rozbity w nim :-)
    ale ten czujnik temperatury jest podlaczony do pinu 15 i 16 w czarnej wtyczce ( 16 pin jest wspolny dla wszystkich czujnikow)
    Ostatnio edytowane przez rednaxelA ; 27-04-2012 o 07:24

  8. #7
    Zielony listek Awatar MarcinDw
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0pb
    Od
    02 Jan 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Wiaj jesteś prawdziwym guru klimatyzacji okazuje się ze za bardzo wziąłem sobie do serca punkt 3 z ważnych wskazówek
    ,,3. Jeżeli z pinów do których podłączamy czujniki temp. są wyprowadzone już przewody to lepiej je przeciąć i tak połączyć aby łączyły się tylko z czujnikami temp. (jeżeli tego nie zrobimy to sterownik może otrzymywać błędny sygnał od czujników temp.),,
    ciachałem kable ino huczało jak zauważyłem schemat (w sumie bardzo prosty) to w czy rzuciły mi się od razu trzy kable idące do pinu 16 którego żywcem obciąłem i poprowadziłem do tych 2 czujników.... a tamten oryginalny sobie wisiał... dzięki wielkie za pomoc teraz w teście mam 88.8 i wszystko się świeci czyli znaczy chyba dobrze lecę teraz lutować taśmować całe wiązki i jeszcze test na drodze by się przydał i wtedy się wszystko okaże
    Master Of Disaster Duratec Engine

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar rednaxelA
    Opis
    Mk3 2001 TDDI
    Od
    14 May 2010
    Mieszka w
    Łódź
    Jak sie udało i zadziałało wszystko to gratuluje - moze dopisz swoje uwagi do tego wątku o zakładaniu klimatronika w przedlifcie- nie bedzie problemu miał nastepny zakładacz.

  10. #9
    fryc88
    Gość
    U mnie wywala te same błędy, ale w IDSie - w panelu klimy jakoś nie udalo mi się self-testu odpalić, dziś spróbuję jeszcze raz...
    IDS podaje u mnie:
    B2308 - Czujnik temperatury powietrza we wnętrzu - uszkodzenie silnika wejściowego (na wejściu).
    B2297 - Czujnik temperatury powietrza wylotowego, otwarty obwód w tablicy rozdzielczej.

    Ciekawe jest to - czujnik z silniczkiem w nogach kręci, natomiast ustawiając klimę na Auto i zadając temperaturę, po jakimś czasie przypuszczalnie do niej dochodziło i obroty dmuchawy malały, a teraz jakoś dziwnie to działa :S Montowałem to jakieś 3 tyg temu, z początku było ok, albo po prostu to była moja niewiedza. I wtedy też nie miałem IDSa i nie sprawdzałem błędów, a błędy są stałe, więc zapewne coś go boli :S

    EDIT:
    panel klimy wywala te same błędy. Zaraz sprawdzę te kable w kostkach...
    EDIT2:
    Miałem zamieniony + i - w wentylatorze w czujniku w nogach kierowcy, ale miałem też ten przewód cofnięty do panelu sterowania, więc na drugi pin, który powinien dostać masę, był podłączony +12 po stacyjce...
    A sam czujnik był połączony prawidłowo, a mimo wszystko wywala błąd 'otwartego obwodu' :S
    Kabli żadnych nie miałem do panelu - nic nie ciąłem, wpinałem tylko piny do wtyków...
    Czy jest opcja, że czujnik był uszkodzony? Miernikiem go sprawdzałem i jego rezystancja przy różnej temperaturze się zmienia (w warunkach 'normalnych' w aucie i po przytrzymaniu go palcem, czyli zwiększaniu temp. w stronę 36,6)
    Silniczek od czujnika nie spalił się na pewno, bo się kręci...
    Przypuszczam, że jeśli coś mogło ulec uszkodzeniu, to sam panel klimy :S
    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?
    Ostatnio edytowane przez fryc88 ; 12-08-2013 o 13:26

  11. #10
    Kursant Awatar Dombek
    Imię
    Dominik
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    02 Oct 2014
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie
    I u mnie te same błędy.... czy mógł by ktos mi wytłumaczyć według przysłowia,, jak chłop krowie na rowie,, co podłączylem źle. Niby wszystko działa i jest ok ale bledy powracają B2308 i B 2297
    Ok zlikwidowałem błąd B2308 ale pozostał mi B2297 i tu moje pytanie czy orginalny kabel z pinu 16 z czarnej wtyczki ma pozostac tak obcięty bo pod ten pin mam podłączone dwa kable jeden od czujnika temp. wewn. a drugi od czujnika nasłonecznienia. Czy tak to ma byc?
    Ostatnio edytowane przez Dombek ; 18-06-2017 o 15:22

  12. #11
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Miłość z przypadku - Mondi III
    Od
    21 Apr 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Cześć Wszystkim,

    troszkę odkopię ten temat. Borykam się nadal z jednym tylko błędem klimy po przeróbce na klimatronica.
    A mianowicie błąd 2297. Sprawdziłem czujnik w nagrzewnicy czy jest i czy podłączony.
    Okazało się, że był, ale że kupiłem już inny w między czasie to wymieniłem.
    Potem skasowałem błędy w klimatronicu, ale kicha. Nadal mam ten sam błąd.
    Czy ktoś mi może powiedzieć o co chodzi w tym temacie. I druga kwestia, które piny w panelu klimy powinny być podłączone do tego czujnika?. Bo może tu jest błąd.
    z góry dzięki za info. Pzdr. Tomek

Podobne wątki

  1. [MkII] Schemat instalacji nawiewu oraz klimatyzacji klimatronik MDO 2,5 V6 - SZUKAM!!!
    By wojtas2305 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2012, 11:35
  2. [MkI] Problem z przerobieniem wtyczki fordowskiej na ISO
    By NoJz in forum CarAudio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2011, 04:12
  3. [MkIII] wyswietlacz klimatyzacji (klimatronik)
    By bod in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-05-2008, 18:23
  4. [MkI] Problem z obrotami po wymianie ASB na manuala.
    By rufus_k in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2007, 00:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów