+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
  1. #41
    Kursant Awatar majkel001
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo MK3 FL GHIA 1.8 PB 125 KM
    Od
    26 May 2010
    Mieszka w
    Radom
    czytalem, dlatego troche sie zdziwilem ze potrzebne jest specjalne narzedzie, bo z opisu wynika ze mozna to zrobic majac podstawowe narzedzia. pojade jeszcze raz do niego i niech probuje, jak nie zejdzie to bede probowal jak wroce z weekendu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Witam,

    nie chcę zakładać nowego tematu, więc napiszę tutaj.

    Jakiś tydzień temu (było dużo chłodniej) szpece sprawdzili szczelność i powiedzieli, że jest mała nieszczeloność ale rok powinienem pojeździć. Nabili klimę, sprawdzili wszystko ok, chłodziło aż zamarznąć można. Po paru dniach odpalam klimę (teraz upały) i wiatrak uruchamia się od razu, i chodzi cały czas. Kompresor włącza się i wyłącza się co chwilę (maks 5s) obroty rosną i spadają. Nie wieje zimnym. Jeden przewód od klimy gorący a drugi letni. Czy możliwe, że czynnik mi już uciekł? Czy może za mało / za dużo go nabili?

  4. #43
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    jest do sprzęgła sprężarki odpowiedni klucz ale jak masz troche smykałki to i bez niego sobie poradzisz.

    ---------- Post added at 16:56 ---------- Previous post was at 16:44 ----------

    wsio gitara ojciec. dysza rozprężna zatkana. potwierdza się sprawa że jak układ nieszczelny to osuszacz wciąga wilgoć z powietrza atmosferycznego. jak układ nie szczelny to faktycznie czynnik mugł zniknąć i ledwo chłodzi poza tym spec usunoł by nieszczelność a nie powiedział ci że tak może być. Spręzarka sie włacza i wyłacza cyklicznie to objaw zatkanej dyszy rozprężnej a to oznacza wymiane osuszacza, dyszy rozprężnej i płukanie układu.

    ---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:56 ----------

    czynnika w mk2 nabija się 750gram i chyba 250gram oleju z olejem nie mam pewności

    ---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:57 ----------

    nie nabija sie mniej albo więcej czynnika albo oleju, nabija sie tyle ile karze producent

    ---------- Post added at 16:58 ---------- Previous post was at 16:57 ----------

    jeśli ci spece nie wiedzą ile się nabija to zwykli partacze

  5. #44
    Kursant Awatar majkel001
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo MK3 FL GHIA 1.8 PB 125 KM
    Od
    26 May 2010
    Mieszka w
    Radom
    wydaje mi się że klima naprawiona, podkładka wywalona, obeszło się bez żadnego ściągacza, dystans się wyraźnie zmniejszył, nie miałem okazji dokładnie przetestować, wczoraj było jeszcze dość gorąco i klima pracowała cały czas, kiedy była włączona. Trochę jestem zły na siebie, bo gdybym dysponował "grzechotką" to sam bym to odkręcił i zaoszczędził bym 40 pln, które wziął mechanik + moja nauka co, jak i gdzie ma wyjąć i dlaczego

  6. #45
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    mondeo mk3 kombi 2,0 16V 145.
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie
    Klima naprawiona, zmieniona sprężarka i wszystko działa.... Na razie hehe...

  7. #46
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Opis
    1,8 HE + LPG
    Od
    07 Mar 2010
    Mieszka w
    Gdańsk
    ile zapłaciłes za sprężarkę a ile za robote?
    Ostatnio edytowane przez Pablo ; 22-05-2012 o 19:25
    kiedyś była japońska ninja no i żółte 126P

  8. #47
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    mondeo mk3 kombi 2,0 16V 145.
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie
    Cytat Zamieszczone przez Pablo Zobacz posta
    ile zapłaciłes za sprężarkę a ile za robote?
    sprężarka z przesyłką 125pln i w sumie 150 za robotę, 100 wcześniej dałem bo robił klimę i zrobił ale jak się sprężarka nagrzała to nie chłodziła i musiałem kupić drugą, a jak zawiozłem sprężarkę to wziął 50pln za przebicie klimy.

  9. #48
    Kursant
    Imię
    Antek
    Opis
    Mondeo MK 3 2.0 Pb 2004
    Od
    02 Jul 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Podepnę się pod ten temat.
    Bo zainteresowało mnie zdanie mojego przedmówcy. " i zrobił ale jak się sprężarka nagrzała to nie chłodziła"
    Właśnie zauważyłem u mnie taką reakcję sprężarki.
    Jeżdżę autkiem dopiero 4ty tydzień i przy kupnie wydawało mi się że kilima jest sprawna, owszem jest sprawna ale do momentu aż silnik się nagrzeje potem sprężarka przestaje działać i po klimie.
    Dodam że serwis klimy czyli odgrzybianie, osuszanie, sprawdzanie szczelności itd robiłem dwa dni temu i wszystko jest w porządku.
    Na początku myślałem że jest za mało czynnika chłodzącego, ale to nie to bo również został uzupełniony.
    Napięcie również dochodzi do sprężarki.
    Jest to w ogóle możliwe sprężarka może się wyłączyć po osiągnięciu jakiejś temperatury ??
    Co według Was mogło paść ??

  10. #49
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Antek.L Zobacz posta
    Co według Was mogło paść ??
    Może trzeba wyregulować szczelinę sprzęgiełka, wielokrotnie opisywane na forum.
    A zacząć od opłukania z zewnątrz skraplacza z robali i kurzu.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #50
    Kursant
    Imię
    Antek
    Opis
    Mondeo MK 3 2.0 Pb 2004
    Od
    02 Jul 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Problem rozwiązany.
    Tak jak kolega Netoper wspomniał padło sprzęgłko w sprężarce.
    Mechanik jak tylko spojrzał po otwarciu maski na sprężarkę od razu wiedział co poszło.
    Wymienił sprzęgiełko na nowe i wrzucił koło bo stwierdził że też jest za bardzo wytarte (nie wiem jak fachowo się ono nazywa), ale do niego jest przyczepione sprzęgiełko, to które napędzane jest przez pasek.
    Tylko troszkę przeraził mnie koszt skasował 500 zł
    Oczywiście ze ściągnięciem gazu i ponownym nabiciem, dolał jeszcze niby 100 ml oleju
    I typ jest zdania że nie ma sensu nabijać klimy na max i nabił tylko 530 czynnika bo niby słabiej chłodzi jak jest nabite do pełna.
    Tak w ogóle to kilma trybi, ale właśnie wydaje mi się że nie chłodzi tak jak powinna.
    Jest jakaś reguła że np przy ustawieniu LO przy nawiewie ma być jakaś określona temperatura ??
    Jak uważacie dużo skasował ??
    Ostatnio edytowane przez Antek.L ; 11-07-2012 o 00:22

  12. #51
    Pieszy
    Imię
    Artur
    Opis
    Ford Mondeo Mk3 2004 Kombi
    Od
    05 Feb 2009
    Mieszka w
    Poznań

    Klima działa, ale leci tylko ciepłe powietrze ?

    Witam nie chce zakładac nowego tematu ...

    Z dnia na dzien przesta dzialac mi klima hmm a w sumie to chyba nie problem klimy a raczej klapy strerujacej cieplo/zimno (tak przypuszczam)
    Klima sie zalacza i niby dziala prawidlowo, z self testu wynika ze nie mam bledow klimy a jednak leci tylko cieple powietrze (na poczatku problemu lewa srtona dawala cieply nawiew a prawa lodowaty ustawiona na LO ale po kilku minutach niestety ze wsztstkich nawiewow leci tylko i wylacznie cieple powietrze)

    Klima dobijana w tym tygodniu, wersja softu climatronika: 56 E0 4F 01 00

    Teraz pytanie jak sprawdzic co ma wine ?

    Osobiscie stawiam na silniczek sterujacy klapami (ale nie wiem czy to dokladnie taki) - http://allegro.pl/mondeo-mk3-silnicz...468577947.html

    czy moze STEROWNIK REZYSTOR KLIMATYZACJI - http://allegro.pl/sterownik-rezystor...515794543.html

    Czy mozliwe ze klapa cieplo/zimno sie poprosu zaciela ? jesli tak to jak do tego dojsc ... ?

    Prosze o pomoc, poniewaz okoliczni mechanicy sobie nie radza a na dworze +35 stopni ;\

  13. #52
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Troche odgrzeje. Odkąd kupiłem auto nie chodzi mi klimatyzacja, na początku nie działał pierwszy bieg wentylatora przez upaloną wtyczkę przy rezystorze, naprawilem to i po odłączeniu czujnika temp. wentylator startuje z I biegu i wskakuje zaraz na II. Niestety jak włączam klimatyzacje to wentylator sie nie włącza a z tego co czytałem to powinien. Po zmostkowaniu pinów 3 i 5 w przekaźniku klimatyzacji, słychać wyraźne cyknięcie w okolicach paska klinowego. Czy powodem może być brak czynnika? Chciałbym sprawdzić wszystko i ewentualnie naprawić przed pojechaniem do klimaciarzy zeby tylko sprawdzili szczelnosc i nabili.

    Edit: wszystkie bezpieczniki są ok
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 13-05-2015 o 13:05

  14. #53
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Czy powodem może być brak czynnika?
    Jak najbardziej.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #54
    Niedzielny kierowca Awatar Żelek
    Imię
    Bartek
    Model
    Audi A8
    Silnik
    3.7 Quattro
    Opis
    05' TITANUM
    Od
    24 Aug 2013
    Mieszka w
    okolice Leżajska
    Odkrec kurek od zlacza do klimy i wcisnij jakims srubokretem i sprawdzisz czy jest czynnik czy nie.

  16. #55
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    http://zapodaj.net/dbe7d9513a312.jpg.html to jest złącze klimy? Po wciśnięciu trzpienia zero reakcji, rozumiem że trzeba nabić?

  17. #56
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Po wciśnięciu trzpienia zero reakcji, rozumiem że trzeba nabić?
    Dokładnie, układ pusty to czujnik niskiego ciśnienia nie dopuszcza do uruchomienia sprężarki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #57
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Ok, czy jest coś jeszcze co mogłbym sprawdzić/zrobić przed wizytą u klimaciarzy? Jeśli coś wyjdzie to za każdą rzecz będą kasowali jak za zboże a niektóre rzeczy jestem w stanie sam wykonać. Jeśli któryś z czujników wysokiego/niskiego ciśnienia by nie działał to przy jego wymianie ucieknie cały czynnik?

  19. #58
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Ok, czy jest coś jeszcze co mogłbym sprawdzić/zrobić przed wizytą u klimaciarzy?
    Możesz.Podjedź do wulkanizatora dysponującego pompą do azotu i poproś o nabicie układu klimy azotem maksymalnym ciśnieniem jakie może dać (max 20 atmosfer).Wtedy sprawdzisz czy nie ma dużych wycieków bo małych, uwidoczniających się dopiero przy pracy układu nie wyczaisz (z nabitym azotem nie wolno uruchamiać klimatyzacji-grozi rozerwaniem instalacji i zatarciem sprężarki (brak oleju!).Sprawdza się szczelność kontrolując ciśnienie np.po dwóch dniach.
    Układ elektryczny można sprawdzić bez ciśnienia zwierając na krótką chwile-2-3 sekundy piny wtyczki czujnika niskiego ciśnienia-jest na górze osuszacza (dwupinowa).Po zwarciu pinów (klima musi być włączona) sprężarka ruszy (pamiętać że nie ma oleju!) o ile układ elektryczny jest OK.
    Niestety,małe wycieki na złączach i uszczelnienie czołowe sprężarki można sprawdzić dopiero po napełnieniu instalacji czynnikiem z kontrastem i jej uruchomieniu.

    ---------- Post added at 17:32 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Jeśli któryś z czujników wysokiego/niskiego ciśnienia by nie działał to przy jego wymianie ucieknie cały czynnik?
    Czujnika wysokiego ciśnienia nie wymieniałem więc nie wiem,natomiast pod czujnikiem niskiego ciśnienia jest sprężynowy zawór kulkowy który zamyka się po wykręceniu czujnika-należy go wykręcać szybko aby zawór nie pozostawał długo półotwarty.



  20. #59
    Zielony listek Awatar tomdar
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.2 TDCi 155 KM
    Od
    05 Oct 2012
    Mieszka w
    Poznań, ale ZSL ;D
    Odświeżam aby nie zaśmiecać.
    Dopadło i mnie. w Trakcie trasy klima przestała chłodzić, zrobiło się ciepło i wilgotno. Zmieniłem nastawy, prędkość i niższa temp i znowu zaczęło. Po kilkudziesięciu km padło na amen.
    Następnego dnia znalazłem lokalny warsztat gdzie sprawdzają klimy.
    Czynnik jest, szczelność jest, bezpieczniki dobre, diody działają, przekaźniki klikają, wszystko się załącza ale nie chłodzi.
    W jakim kierunku można dalej szukać? Sterowanie klimą z radia Denso

  21. #60
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomdar Zobacz posta
    W jakim kierunku można dalej szukać?
    Trza zmierzyć czy dochodzi prąd do wtyczki sprężarki, jak dochodzi zmierzyć omomiarką cewkę. jak wszystko OK pocienić podkładkę.
    Gdzieś jest opisany sposób jak zewrzeć czujnik niskiego aby sprawdzić czy sprężarka wystartuje, daje to pogląd o sprawności układu elektrycznego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkIII] Nabita klima same plusy
    By kiokio in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 11:44
  2. [MkI] Klima nie chłodzi
    By money in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 08:56
  3. [MkII] nabita klima i...........................problem
    By Rafal_Blues in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 17:10
  4. [MkIII] klima nie chłodzi
    By telonarius in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 17:10
  5. [MkIII] Klima nie chłodzi ....
    By Andys in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów