+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    mondeo mk3 kombi 2,0 16V 145.
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie

    Klima nabita i nie chłodzi.

    Witam posiadam mk3 z klima tronik i od jakiegoś czasu nie działa mi klima, dmucha tylko cieple powietrze a niedawno nabijałem i odgrzybiałem ja, Pomóżcie proszę bo troszkę ciepło zaczyna się robić
    Dzięki...


    Na przyszłość proszę w tytule wpisywać konkrety dotyczące problemu
    Netoper
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 26-04-2012 o 20:38 Powód: Rozwinięcie tytułu.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    no to albo zatkana dysza rozprężna albo niesprawna sprężarka - czyli uszkodzona nie daje cisnienia odpowiedniego albo niesprawne sprzegło sprężarki i jej zwyczajnie nie załacza albo awarja instalacji elektrzycznej. jesli wszystkie wczesniejsze elektryczne usterki wyeliminowane to pozostaje dysza i za słabe cisnienie jedno z dwojga. jakie jeszcze sa objawy. wyłacza i włacza sie cyklicznie sprężarka?

  4. #3
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    mondeo mk3 kombi 2,0 16V 145.
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie
    sprężarka chyba sie chyba nie załącza....

  5. #4
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    czyli nie słychać dosyć głośnego kliknięcia?

    ---------- Post added at 20:20 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

    czyli albo: elektromagnes sprzęgła sprężarki, albo czujnik HP albo LP albo urwany kabel albo bezpiecznik

    ---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

    w 1wszej kolejności zdejmij wtyk ze sprężarki odłacz ja zwyczajnie. a we wtyk którym zasilana jest sprężarka wepnij żarówkę 12V wiadomo sa tam 2 piny o ile jest 3ci od czujnika temp sprężarki. więc zdiagnozuj jesli sa więcej niż 2 przewody we wtyku sprężarki który jest od czujnika temp sprężarki i w pozostałe 2 wepnij żarówkę, jak załaczysz klimę i sie zaswieci to znaczy że padł elektromagnes sprzęgla sprężarki

  6. #5
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    mondeo mk3 kombi 2,0 16V 145.
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie
    no właśnie nie słychać kliknięcia. a jaki koszt naprawy elektromagnesu?? czy najpierw bezpieczniki sprawdzić??
    A i co to sa te czujniki HP i LP.
    Ostatnio edytowane przez foka76 ; 26-04-2012 o 20:56

  7. #6
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    no najpierw bezpieczniki, potem z żarówką zadziałaj i słuchaj co netoper Ci pisze bo ma tu racje z opisem problemu.

  8. #7
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    mondeo mk3 kombi 2,0 16V 145.
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie
    Widziałem, dzięki i przepraszam.

    ---------- Post added at 21:03 ---------- Previous post was at 21:01 ----------

    Powiedz proszę co to te HP i LP??

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    HP - wysokie ciśnienie.
    LP - niskie ciśnienie.

    Jak nie ma czynnika albo czujnik niskiego uszkodzony, to sprężarka nie wystartuje.
    Jak czujnik wysokiego uszkodzony tak że pokazuje wysokie ciśnienie, to sprężarka też nie wystartuje do póki nie będzie sygnału że ciśnienie nie przekracza granicznego.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Sprawdź miernikiem czy do złączki od sprężarki dochodzi napięcie 12V . Złączkę możesz rozpiąć i zmierzyć w pinach na włączonej klimie. Jeśli nie ma to wiadomo bezpieczniki do kontroli i czujniki wysokiego i niskiego ciśnienia
    Jeśli jest napięcie to pozostaje kontrola przejścia elektromagnesu i czujnika termicznego który jest na sprężarce. Połączone one są w szereg i wpięte w tą złączkę. Gdy nie masz przejścia tutaj to końcówkę miernika wciśnij przez izolację w kabel miedzy tym czujnikiem termicznym a elektromagnesem i sprawdź który obwód nie ma przejścia. Jeśli brak przejścia na czujniku termicznym ,możesz go pominąć robiąc obejście na nim.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 26-04-2012 o 21:20

  11. #10
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    nie rób żadnych obejść czujników jak tu specu moderator marek radzi. klima nawet ruszy ale bez czujnika temp sprężarki jak coś nie pójdzie dobrze to spalisz ja na amen i na śmieci wywalisz i ze 5stówek poleci w błoto.
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 26-04-2012 o 21:33 Powód: ortograf i literówki

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez zizitop901 Zobacz posta
    więc zdiagnozuj jesli sa więcej niż 2 przewody we wtyku sprężarki który jest od czujnika temp sprężarki i w pozostałe 2 wepnij żarówkę,
    W MK3 są dwa przewody , a czujnik termiczny jest w szeregu z elektromagnesem , gdy ma przerwę elektromagnes nie ruszy.

    ---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:24 ----------

    Cytat Zamieszczone przez zizitop901 Zobacz posta
    klima nawet ruszy ale bez czujjnika temp sprężarki
    czujnik ten pracuje na zasadzie bimetalu , a chyba wiadomo jak on pracuje , gdy za wysoka temperatura rozłącza , gdy praca normalna to przewodzi .
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 26-04-2012 o 21:37 Powód: zdublował się poprzedni post

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar cramp120
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Mondeo mk3 2.0 TDCI
    Od
    07 Jan 2012
    Mieszka w
    Limanowa
    A powiedz mi czy świeci ci się kontrolka AC?Możliwe, że jest tak jak u mnie,czyli bezpiecznik koło nóg kierowcy numer bodajże f82.Jest on niby od tempomatu,ale jest też pod niego podłączone podgrzewanie dysz spryskiwaczy i klima(dokładnie nie wiem czy jakiś czujnik czy coś).Objawy miałem identyczne.

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    mondeo mk3 kombi 2,0 16V 145.
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie
    Na wyświetlaczu po włączeniu klimy jest A\C...

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    mondeo mk3 kombi 2,0 16V 145.
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie
    No i lipa najprawdopodobniej elektromagnes...

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Cytat Zamieszczone przez foka76 Zobacz posta
    Na wyświetlaczu po włączeniu klimy jest A\C...
    Tak i będzie , mimo że nie działa .

    Cytat Zamieszczone przez foka76 Zobacz posta
    No i lipa najprawdopodobniej elektromagnes
    Sprawdź jeszcze ten czujnik bimetal , czy sprawny ?

  17. #16
    Kursant
    Imię
    Grzesiek
    Opis
    mondeo mk3 kombi 2,0 16V 145.
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Krosno Odrzańskie
    jak go sprawdzić i gdzie on jest?? Ale podłączałem kompresor na krótko i elektromagnes nie startuje.

  18. #17
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    no bo jak tu spece piszą jest on w szeregu z uzwojeniem elektromagnesu sprzęgła sprężarki. jeśli masz ten czujnik w sprężarce to wygląda to tak: http://allegro.pl/pompa-klimatyzacji...242125590.html

    ---------- Post added at 08:55 ---------- Previous post was at 08:47 ----------

    tu zaznaczyłem co i jak

    http://img440.imageshack.us/img440/4018/2242125590.jpg

  19. #18
    Pogromca zakrętów Awatar MarekPrint
    Imię
    Marek
    Model
    Mazda 6 Red:Było MKIII HB '04, 2,0 PB
    Silnik
    2.0 Benzynka
    Od
    13 Feb 2009
    Mieszka w
    Łódź/Łowicz
    Dokładnie zizitop901 o ten czujnik mi chodziło , dobre zdjęcie z opisem. Czasami czujnik ten z zostanie w pozycji otwartej , a i zdarza się ukruszony przewód przy samym czujniku i trzyma się na samej izolacji.

  20. #19
    Kursant Awatar jacekn8
    Opis
    MK4 2.0 TDCi 116KM
    Od
    10 Mar 2009
    Mieszka w
    Podkarpacie
    Nie chciałem zakładać nowego tematu bo mam podobny problem. Dziś zrobiłem 300km mondkiem i mam problem z klimą. Było 30 stopni na polu więc sie pobawiłem klimatronikiem i... nie chłodzi. Przy ustawieniu 25 stopni włącza wentylator na full i wali gorącym powietrzem. Zrobiłem test i nie wykazało żadnych błędów. Najlepsze jest to że sprężarka się załącza i działa normalnie. Po minucie włączonej klimy pod maską cieńsza rura do nagrzewnicy jest tak lodowata że się nie można dotknąć a w środku wentylator na pełnych obrotach wali ciepłym powietrzem. Może nie do końca ciepłym ale napewno nie mroźnym, powiedzmy ciepławym . Mam panel klimatronik prawdopodobnie ze starym softem, biała ikonka odmrażania. W zimie też miałem z nim problem bo jak na polu było powyżej 5 stopni a chciałem podgrzać wnętrze to załączał mi sprężarke mimo tego że grzałem...

    Pomocy !

  21. #20
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    no to pewno padł ci mechanizm sterowania nawiem z nagrzewnicy do grzania i z parownika do chłodzenia, albo awaria elektryczna albo awaria mechaniczna. skoro rura pod maska do parownika lodowata znaczy czynnik krąży.

    ---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

    co do czujnika temp zdemontować gada i zbadać na stole czy działa, w szereg znim włączyć zarówkę 12V i jak świeci to gitara sprawny jak nie to jak pisza koledzy sie podwieśił np od starości otworzył sie a jak bimetal sie zestarzeje to bywa że sie sam nie zamknie. nie wiem jaka jest temp jego otwarcia ale można zastosować zamiennik np od pralki .

Podobne wątki

  1. [MkIII] Nabita klima same plusy
    By kiokio in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 11:44
  2. [MkI] Klima nie chłodzi
    By money in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 08:56
  3. [MkII] nabita klima i...........................problem
    By Rafal_Blues in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2010, 17:10
  4. [MkIII] klima nie chłodzi
    By telonarius in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-02-2010, 17:10
  5. [MkIII] Klima nie chłodzi ....
    By Andys in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2007, 19:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów