+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: elektromagnes

  1. #1
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno

    elektromagnes

    Witam klima w moim aucie dziala tylko wtedy gdy recznie popchne kolo od sprezarki.....nie dziala chyba elektromagnes..... jak to sprawdzic ???

    ---------- Post added at 14:35 ---------- Previous post was at 13:47 ----------

    dodam jeszcze ze jak wlacze ac to wentylator startuje i chodzi nawet jak wylacze ac... wylacza sie dopiero jak czujnik wypne na rurce klimy....

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Miernikiem sprawdź czy nie ma zwarcia albo przerwy w obwodzie cewki sprzęgiełka.

    ---------- Post added at 14:45 ---------- Previous post was at 14:44 ----------

    Momento, jak ręką dopchniesz sprzęgiełko to potem ono już się trzyma?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    no wlasnie trzyma i klimka chlodzi az milo

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No to zapewne wystarczy oczyścić, wyregulować sprzęgiełko, Lyssy to opisywał
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...prz%EAgie%B3ko

    Jeszcze był temat z fotkami.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    A jakbym potraktowal to wszystko jakas myjka??? widze ze na te sprzeglo dostal sie olej z silnika wiec moze cos pomoze??? ciezko tam dojsc...

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie zaszkodzi jak ostrożnie podejdziesz tak aby elektryki nie zamoczyć za bardzo.
    Tylko że przydałby się jakiś detergent aby poradził sobie z olejem.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    z tego co wiem to jakieś 99% sprzęgieł jest suchych mokre jest np w motocyklu wsk i jak na suche poleje sie olej to ono wyczajnie sie slizga jak ta lala solidnie umyć jak pisze netoper z detergentem sa specyfiki do odtłuszczania korpusów silników.

  9. #8
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    mam pelno takich detergentow wiec wezme sie do roboty i napisze.... w ogole mondek mnie troche zaskoczyl kupuilem bo myslalem ze silnik lepszy od tdci mniej awaryjny a tu klima olej bierze jak smok przerywa cos pali mega duzo i na dodatek 0 momentu obrotowego przy malych obrotach ...

    ---------- Post added at 10:45 ---------- Previous post was at 10:43 ----------

    a jeszcze jedno ten wentylator musi tak chodzic caly czas jak klima wlaczona???

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szymii18 Zobacz posta
    wentylator musi tak chodzic caly czas jak klima wlaczona???
    Musi, bo musi schładzać czynnik. jak nie będzie chłodzenia to ciśnienie wzrośnie nadprogram i czujnik wysokiego ciśnienia nie pozwoli sprężarce się załączać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    ale mi chodzi nawet jak jest zimno i klima wylaczona... wylacza sie dopiero jak odepne ten czujnik co jest przy wlewie plynau do spryskiwaczy

    ---------- Post added at 12:02 ---------- Previous post was at 10:52 ----------

    lipa umylem i nic chyba ze musi pare godzin wyschnac... dodam ze jak kogos poprosze o wlaczanie i wylaczanie klimy widac jak te kolo sie przesuwa ale nie tak ze sie calkowicie zesprzegla... wiec co dlej???

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szymii18 Zobacz posta
    ale mi chodzi nawet jak jest zimno i klima wylaczona.
    Cytat Zamieszczone przez szymii18 Zobacz posta
    wentylator musi tak chodzic caly czas jak klima wlaczona???
    To w końcu jak jest?



    Cytat Zamieszczone przez szymii18 Zobacz posta
    wiec co dlej???
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    No to zapewne wystarczy oczyścić, wyregulować sprzęgiełko, Lyssy to opisywał
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...prz%EAgie%B3ko
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 03-05-2012 o 13:06
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    na moje elektryczne oko to masz strasznie zakokluszowaną inst elektryczną sorki netoper ale nie mogłem sie powstrzymać. więc masz awarię elektryki. masz mk3? czy mk1 jak na fotce?

    ---------- Post added at 19:37 ---------- Previous post was at 19:36 ----------

    szymii18 jakie masz dokładnie auto z jakim silnikiem?
    Ostatnio edytowane przez zizitop901 ; 03-05-2012 o 20:37

  14. #13
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    netoper w zime wentylator chodzil caly czas nie wiem dlaczego ale teraz po wylaczeniu klimy okolo 1 minute chodzi i sie wylacza... ziztop901 mam mk3 na zdjeciu jest stary mk1 1.8 td (byl dobry ale go nautra zjadla )jaka awaria elektryki ???

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szymii18 Zobacz posta
    jaka awaria elektryki ???
    Np niekontakt na czujniku temperatury, PCM nie widząc danych z czujnika załącza w trybie awaryjnym wentylatory.
    Z tym że po wyłączeniu klimy wentyle mają prawo jeszcze kilka chwil chodzić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #15
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    Dobra wentylator chyba jest ok bo włącza się wyłącza sam czyli coś tam działa. W zimę to non stop chodził dopiero jak wtyczkę wyciągnąłem to się wyłączał. A z tym sprzęgłem to już nie wiem link który mi dałeś nie działa.... jakiś błąd...
    Powiedzcie mi żeby wyczyścić to sprzęgło muszę czynnik spuścić w ogóle jak tam dojść...
    Dziś jak tak miałem maskę otwartą to zauważyłem ze coś czasami puka chyba taki plastikowy przyrząd obok silnika ale to osobny temat...

    Proszę o poprawę swojej pisowni w kolejnych postach
    Ostatnio edytowane przez MarekPrint ; 03-05-2012 o 23:58 Powód: liczne ortorgafy i styl pisowni

  17. #16
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Kliknij na link w poście nr4,

    Cytat Zamieszczone przez szymii18 Zobacz posta
    żeby wyczyścić to sprzęgło muszę czynnik spuścić w ogóle jak tam dojść...
    Nic nie musisz spuszczać.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #17
    Zielony listek Awatar szymii18
    Imię
    szymon
    Opis
    mk3 1.8 125ps
    Od
    21 Nov 2009
    Mieszka w
    Gniezno
    Jutro bede naprawial... Tylko teraz nie wiem co z ta podkladka?! Wyjac czy zostawic?? U mnie dosyc duza ta przerwa. Pozdrawiam i dzieki za dotychczasowa pomoc

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez szymii18 Zobacz posta
    U mnie dosyc duza ta przerwa.
    To dosyć względne pojęcie
    Jeśli jest faktycznie za duża (nie wiem jaka powinna być prawidłowa) to na 99% w tym jest problem że elektromagnes po prostu nie jest wstanie przyciągnąć.
    Wyjmij te podkładkę i zobacz czy pozostanie jakaś szczelina,
    jak nie pozostanie to trza dać jakąś cieńszą podkładkę od obecnej aby zmniejszyć szczelinę.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Zbanowany
    Imię
    Arkadiusz
    Opis
    Ford Mondeo Kombi 2
    Od
    20 May 2009
    Mieszka w
    Mrągowo
    szczelina ma być taka aby po zaskoku spręgła zamknąć te szczeline. czyli przy otwarym sprzęgle nie wiem 2mm max. strzelam z tym 2mm ale sie pewwnie wiele nie pomyliłem. tak awaria klima sama z siebie nie ma sie załaczać, cos sie załacza tylko wtedy gdy cos tym steruje np ty albo mechanizm np termostat. włącznik czasowy np ruchem ramion wycieraczek. a nie czy pada czy nie one sobie raz na 5km działają bez ich fizycznego załaczenia dzwignia wycieraczek.masz awarię na bank kable mają zwarcie miedzy soba albo panel ster masz uszkodzony elektrycznie mechanicznie pourywane styki w pokrętłach albo uszkodzone przyciski dotykowe wygniecione np i w trakcie jazdy wszystko sie trzęsie i przyciski same załaczaja klime bo mają wyrobione gniazda

  21. #20
    Kursant
    Opis
    Mondeo mk1Tdi Kombi,Mondeo mk3 TDDI GHIA Kombi
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kotlina Kłodzka
    Wczoraj zajmowałem się klimą w swoim MDO.Zacząłem od rozebrania sprzęgła i wyciągnięcia podkładki,ponieważ na wtyczce elektromagnesu było napięcie a sprężarka się nie włączała.Po wyciągnięciu podkładki i zamontowaniu sprzęgła tarcza powinna dać się luźno obracać palcami{nie obcierać}.Przy włączonym silniku nie powinna nawet się poruszyszyć samoczynnie.U mnie tak jest i sprężarka włącza sie dopiero ze sterowania.
    Ostatnio edytowane przez Hunter61 ; 04-05-2012 o 22:37

Podobne wątki

  1. [TDCi MKIII] elektromagnes tdci
    By Wojt-tg in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-02-2013, 09:25
  2. [MkII] Jak ściągnąć elektromagnes z kompresora
    By Grzesio in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 10:40
  3. [TDCi MKIII] Automat się blokuje, na 99% elektromagnes
    By brt1529 in forum Automatyczne skrzynie biegów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 02:06

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów