+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    Zielony listek Awatar Buchcio080
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    FORD Mondeo II 1.8 16V Zetec
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Konopiska

    MKII Problem Dławi i puste miejsce w obrotach.

    Witam wszystkich mondeomaniaków!. Ponieważ od 3 tygodni wertuje nasze forum w poszukiwaniu odpowiedzi na mój problem zwracam się z proźbą o przybliżenie mi sposobu rozwiązania tego problemu. Ale do rzeczy...:
    Od kupienia samochodu zauważyłem że samochód ładnie się zbiera na wszystkich obrotach lecz na tych najczęściej używanych tj od 2000-2500 tys ma taką jakby mówiąc "turbo dziurę" (w dieslu) na tych obrotach ciężko ma się rozpędzić. pomimo ze na niższych idzie jak żyleta. Także na tych obrotach przy stałej jeździe (oszczędnej) pomino nie ruszania pedału gazu w żadną stronę auto tak jakby samo przyspiesza i samo zwalnia co powoduje odczuwalne szarpane podobne do uszkodzonego przegubu przy skrzyni. A także od pewnego czasu zauważyłem że do 4000 tys obrotów zaczyna z czasem coraz bardziej zamulać... od 4000 do odcinki asfalt zwiją. Tak więc jak ktoś mi dobrze doradzi jak to naprawić to normalnie flaszkę pocztą wyślę w podzięce ;D

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK I Kombi 2.0 16V
    Od
    09 Apr 2012
    Mieszka w
    Białystok
    sprawdź przewody, świece, cewkę i zobacz czy w świecach nie stoi olej

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    insider
    Ostatnio edytowane przez insider ; 06-12-2018 o 14:41

  5. #4
    Zielony listek Awatar Buchcio080
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    FORD Mondeo II 1.8 16V Zetec
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Konopiska
    Przewody wymienione miesiąc temu na oryginalne ford, świece oryginał ford. Jak sprawdzić cewkę? Dzisiaj przyglądałem się temu zjawisku i stwierdziłem ze te problemy nie występują non stop, raz na jakiś czas ustępuje, ale to zadko. Ciężko mi jednak określić w jakich warunkach tak się dzieje.

    ---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 20:59 ----------

    Cytat Zamieszczone przez insider Zobacz posta
    a katalizator caly? nie pekła porcelnka w srodku i nie przytyka wylotu spalin? bo jak wcisniesz gaz powyzej opisywanych obrotow - no to przepycha wydech.....
    Katalizator będę usuwał może w tym tygodniu, i wstawiam przeliczona strumienice. Po tym zabiegu zobaczymy czy coś się zmieni. Nie ukrywam ze tak może być.

    ---------- Post added at 21:37 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

    I tak przy okazji, bo jestem w trakcie szukania usterki...
    Obok przepustnicy po prawej jak stoję przed komora silnika jest taka wtyczka na 3 piny z jakimś czujnikiem przykreconym 2 śrubami na krzyżak i do sedna... Czy w trakcie pracy silnika przy odpieciu tej wtyczki silnik powinien dalej bez zmian pracować i tak samo się wkręcać na obroty?

  6. #5
    Kursant Awatar móżdżyciel
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    ford mondeo 1,8 kombi
    Od
    25 Jan 2012
    Mieszka w
    TARNOBRZEG
    Spróbuj odłączyć przepływomierz powietrza i się przejedź.
    nie każda morda pasuje do forda
    jaki ford, taki ford, ale jeździ się jak lord
    koko-koko, ford jest spoko

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    insider
    Ostatnio edytowane przez insider ; 06-12-2018 o 14:41

  8. #7
    Kursant Awatar móżdżyciel
    Imię
    Piotr
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    ford mondeo 1,8 kombi
    Od
    25 Jan 2012
    Mieszka w
    TARNOBRZEG
    Miałem podobny przypadek. Po odłączeniu przepływomierza - nie to autko, dławienie znikło. Rozebrałem ustrojstwo, delikatnie przeciściłem pędzelkiem z benzyną i wszystko wróciło do normy. Póba nie strzelba........
    nie każda morda pasuje do forda
    jaki ford, taki ford, ale jeździ się jak lord
    koko-koko, ford jest spoko

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar insider
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Opis
    BMW G31 530
    Od
    26 Oct 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    insider
    Ostatnio edytowane przez insider ; 06-12-2018 o 14:41

  10. #9
    Zielony listek Awatar Buchcio080
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    FORD Mondeo II 1.8 16V Zetec
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Konopiska
    Witam. Przepraszam za długą zwłokę ale miałem mały wypadek kochanym Mondkiem... Sarenka załatwiła mi zderzaki błotnik i lampę... Więc są priorytery. jak skończę z zewnątrz sprawdzę wasze porady i napiszę co z tego wyszło. Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.

  11. #10
    Zielony listek Awatar Buchcio080
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    FORD Mondeo II 1.8 16V Zetec
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Konopiska
    Witam po długiej przerwie związanej z klepaniem samochodu Jakie postępy zrobiłem w tym wątku, wydłubałem dzisiaj katalizator i problem nie ustaje. Tak więc jutro muszę szukać dalej. Od czego zacząć?

  12. #11
    Zielony listek Awatar Buchcio080
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    FORD Mondeo II 1.8 16V Zetec
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Konopiska
    Cytat Zamieszczone przez móżdżyciel Zobacz posta
    Miałem podobny przypadek. Po odłączeniu przepływomierza - nie to autko, dławienie znikło. Rozebrałem ustrojstwo, delikatnie przeciściłem pędzelkiem z benzyną i wszystko wróciło do normy. Póba nie strzelba........
    odlaczylem przeplywke i zauważyłem ze auto z opóźnieniem reaguje na gaz, tak samo się wkręca na obroty, ale szarpanie ustało. Co z tego drodzy koledzy wnioskujecie? Wyczyścić przeplywke? Tylko jak? Tak jak kolega doradza? Czy kupić nową?
    Ostatnio edytowane przez Buchcio080 ; 06-06-2012 o 00:21 Powód: Niedomowienie

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    Cytat Zamieszczone przez Buchcio080 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez móżdżyciel Zobacz posta
    Miałem podobny przypadek. Po odłączeniu przepływomierza - nie to autko, dławienie znikło. Rozebrałem ustrojstwo, delikatnie przeciściłem pędzelkiem z benzyną i wszystko wróciło do normy. Póba nie strzelba........
    odlaczylem przeplywke i zauważyłem ze auto z opóźnieniem reaguje na gaz, tak samo się wkręca na obroty, ale szarpanie ustało. Co z tego drodzy koledzy wnioskujecie? Wyczyścić przeplywke? Tylko jak? Tak jak kolega doradza? Czy kupić nową?

    hmm no jabym ją najpierw delikatnie wyczyścił bo jakby nie było koszt sporo mniejszy <cena benzyny ekstrakcyjnej ok 4zł za 0.5l > i zobaczył bo może to pomoże . a reszte przeznaczył na

  14. #13
    Zielony listek Awatar Buchcio080
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    FORD Mondeo II 1.8 16V Zetec
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Konopiska
    Witam. Dziś przyszłą mi przepływka... lecz nie jestem z tego faktu zadowolony ponieważ szarpanie nie ustało a na mierniku zamiast od 0.6v- 4,5v pokazuje non stop 2,3v nie zależniej od tego ile jade... Może źle podłączam miernik?? 1 kabelek do 1/E a drugi masa... prosze o pomoc bo ja już nie wiem co jest grane

  15. #14
    Zielony listek Awatar Buchcio080
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    FORD Mondeo II 1.8 16V Zetec
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Konopiska
    Do kabelka od ilości powietrza dotarłem to niebieski z białym paskiem... lecz mam 2 przepływkę też sprawną i dzieje się to samo... dodam iż auto zaczyna się mulić na coraz to wyższych zakresach obrotów i występują takie a'la turbo dziury... Pomóżcie... da się to jakoś znaleść bez komputera??

  16. #15
    Zielony listek Awatar Buchcio080
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    FORD Mondeo II 1.8 16V Zetec
    Od
    17 Dec 2011
    Mieszka w
    Konopiska
    EUREKA!!! problem zlokalizowany choć i tak dziwna to sprawa... samochodzik był na komputerku diagnostycznym... o dziwo nie było ani jednego błędu.. i tu wpadłem w szał... co jest grane... odpinałem czujnik po czujniku i jezdziłem czy problem ustaje.... aż znalazłem!! odpinając wtyczkę od urządzenia sterującego podciśnieniem EGR problem ustał!! równie dobrze chodzi z wpiętą wtyczką a wyciągniętymi podciśnieniami i zatkanym podciśnieniem od kolektora ssącego... teraz nasuwa się pytanie o ten czujnik róznicy Cisnień który jest na przewodzie do EGR czy on nie zgłupieje od takiej ingerencji?? mam w zamiarze zatkać te pierońskie EGR. tylko się boję o ten czujnik róznicy Ciśnień czy on nie bedzie mi przymulać samochodu itd itp. proszę o odpowiedź ponieważ jestem już na półmetku tego problemu!

Podobne wątki

  1. [Zetec] 1,8 dławi się => jedzie normalnie => dławi się i tak w kółko
    By xiondzu in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 22:21
  2. [Zetec] mkII na niskich obrotach samochod sie dławi
    By lukgor6 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 11:39
  3. [MkIII] puste miejsca na przekaźniki, po co?
    By twronkowski in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 17:21
  4. [Duratec] Problem z silnikiem,dławi się
    By Qornell in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-12-2011, 15:18
  5. [Zetec]MKII dławi się na PB
    By Usunięty in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 00:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów