+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21
    Kursant
    Opis
    MKIII 1,8 16v 125ps
    Od
    26 Mar 2012
    Mieszka w
    monachium
    witam panowie ,siedzę i czytam o moim mondku.wyczytałem o klapkach bo coś mi tam stuka ale to ponoć sprzęglo na alternatorze (diagnoza mechanika) wyczytałem o tym cięgnie i patrze rzeczywiście cięgno spadło tylko u mnie było ono wysunięte do góry gdy je założyłem i odpaliłem cięgno schowalo sie całkowicie w dół nie słysze jakiś stuków z kolektora bede teraz wymieniał kompletne sprzęgło i nie wiem czy nie wywalic od razu klapek auto ponoć 174 tyś przebiegu

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez rose221083 Zobacz posta
    było ono wysunięte do góry gdy je założyłem i odpaliłem cięgno schowalo sie całkowicie w dół
    Tak ma być, co do wywalania klapek to niech ściągną kolektor i sprawdzą w jakim są stanie klapki, jeżeli żadna nie jest luźna, nie rusza się to nie ma sensu wyrzucać.

    A tak ogólnie to jakie to sprzęgło będziesz wymieniał? Rozumiem że koło dwumasowe i komplet sprzęgła a nie
    Cytat Zamieszczone przez rose221083 Zobacz posta
    sprzęglo na alternatorze (diagnoza mechanika)

  4. #23
    Kursant
    Opis
    MKIII 1,8 16v 125ps
    Od
    26 Mar 2012
    Mieszka w
    monachium
    tak dwumasa i sprzęgło do wymiany a to sprzęgło na alternatorze to potem chwilkę ...

  5. #24
    Niedzielny kierowca Awatar draker90
    Imię
    Janusz
    Model
    Mondeo mk3
    Silnik
    1.8 125 LPG STAG goFAST
    Opis
    Mondeo mk3 1.8 125km+LPG STAG 2001 Kombi GHIA
    Od
    15 Apr 2010
    Mieszka w
    Piekary śląskie
    Te cięgno służy do otwierania i zamykania klapek. JA rozpiąłem, biały grzybek do góry-otwarte klapki zablokowałem to w takiej pozycji a czarny suwak pracuje i mysli ze otwiera i zamyka klapki.
    Mondeo MKIII 1.8Pb 125km+STAG FO FAST 2001rok

  6. #25
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    1.6 EcoBoost 160 KM
    Od
    29 Mar 2015
    Mieszka w
    kosz
    Dołączę się do tematu. Rozbierałem kolektor aby wymienić klapki. Podczas demontażu wypadła mi z kolektora od strony przepustnicy część ze zdjęci poniżej. Co to może być i gdzie to ma być ?

  7. #26
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Jun 2017
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Dzięki koledzy za odpowiedzi. Więc tak zrobiłem jak pisałem: przewierciłem się na wylot i zaczepiłem drutem, zamontowałem z powrotem wszystko do kupy i odpaliłem silnik co zauważyłem:
    dawniej silnik po odpaleniu wchodził na 1500 obrotów i od razu obroty spadały czasami nawet tak że gasł silnik, musiałem odpalać drugi raz i dopiero wtedy silnik chodził stabilnie - wszystko to przy zimnym silniku np po nocy. Teraz tego nie mam - przekręcam kluczyk auto odpala wchodzi na ok 1500 obrotów i równo pracuje (zimny).
    I tu jest moje pytanie czy to nie za wysokie obroty? Jak pojeżdżę troche i silnik sie nagrzeje to spadają tak do 900 i tak się trzymają (mi się wydaje że za wysokie) na razie się tym zbytnio nie przejmuje ponieważ jestem po czyszczeniu krokowca i przepustnicy więc to chyba normalne. Bardziej obawiam się o drugi objaw mianowicie jak dodaje gazu nie mogę ustawić i zatrzymać obrotów na od 1200-2000 na konkretnych obrotach np 1600. Na początek pedał jakby nie reaguje i nagle dodaje kopa i wchodzi na 2000 lekko popuszczam by zjechać do 1600 a obroty od razu spadają do 1000.
    Czy coś źle skręciłem i lewe powietrze dochodzi czy to tak po czyszczeniu przepustnicy się dzieje? Czy tą linkę od przepustnicy naciągłem?

    Aha jeszcze jedno dodam że po zamontowaniu tego cięgła auto ma większego kopa i jak dociskam gaz nie czuje jakby lekkiego duszenia jak było kiedyś.[/QUOTE]


    Witam,

    Mam ten sam problem. Cięgno wypadło z tego grzybka i obroty wariują. Powiedz kolego jak u ciebie sprawdziło się przewiercenie tego
    i złapanie drucikiem. Jest to trwałe i dobre rozwiązanie czy może z czasem inaczej to rozwiązałeś ?
    Ostatnio edytowane przez matii06 ; 20-06-2017 o 16:48

  8. #27
    Pochłaniacz prostych
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 145KM Hatchback Pb+LPG
    Od
    17 Nov 2009
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    trwałe i dobre podobno prowizorka działa najlepiej, u mnie do tej pory działa.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

    Im lepszy samochód terenowy - tym traktor musi dalej jechać.

Podobne wątki

  1. [TD MkI] Ręczna pompka gruszka
    By .GoNzO. in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 19:59
  2. [Radio]Padła gruszka w Unidenie 520
    By alienides in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 11:20
  3. [TD MkII] Pompa podciśnieniowa
    By mcnolan in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-12-2008, 16:23
  4. pompka podciśnieniowa
    By kpt in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-11-2005, 03:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów