+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 130 KM
    Opis
    2004
    Od
    09 Dec 2007
    Mieszka w
    Bytom
    Dwa lata temu byłem świadkiem jak się vectra rozbujała, widziałem z okna (najpierw słyszałem max obroty) jak na skrzyżowaniu jak facet wyskoczył z auta i lata w koło a auto na max obrotach, dym z rury taki że nic nie widać z tyłu. No to ja w buty i rura na to skrzyżowanie. Jak już byłem prawie przy tym aucie to zatrzymał się jakiś kierowca i zrobił to co ja chciałem: hamulec + wysoki bieg i puścił sprzęgło.
    Auto zgasło w momencie, bez żadnych szarpań, właściciel nie wiedział co się stało. Pod autem kałuża wody, z tyło plama pod rurą wydechową ze spalonego oleju. Przyjechała straż pożarna i musieli myć ulicę.
    Dobrze jest wiedzieć jak się zachować w takiej sytuacji, zawsze można komuś pomóc, ta vectra już raczej musiała mieć remont silnika, bo to trwało na pewno z 5 minut albo i dłużej
    Bylo Palio 1.2 6 lat bez awarii, liczyłem na to samo z Mondkiem 2004r ale nie ma tak źle...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant
    Imię
    Krzysztof
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 Automat
    Od
    02 Aug 2011
    Mieszka w
    Kozienice
    Temat ostatnio na topie u mnie w firmie. Jednemu z kierowników w ubiegłym tygodniu poszło uszczelnienie turbo w passacie i to podczas jazdy. Miał chłop szczęście że omawialiśmy temat dosłownie dwa dni wcześnie. Silnik najpierw zamuliło a po chwili dostał kopa. Szybko zwolnił potem 5 bieg i zgasił drania.
    Tak sobie myślę że najprostszym rozwiązaniem byłoby wstawienie ręcznego zaworu na gumowym przewodzie przed kolektorem ssącym. Otwierasz klapę, przekręcasz zawór i po zawodach. Takie Mc Giverowskie rozwiązanie :-)

  4. #43
    Kursant
    Imię
    Michał
    Opis
    MK3 TDCI
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Puławy/Tarnobrzeg
    Miałem. Niestety. Chwila upłynęła zanim uświadomiłem sobie, co spowodowało kłęby dymu za autem i wściekłe kręcenie silnika.
    Analiza - spala olej, jak go zatrzymać? Zatkać dolot? Rozkręcona do maksa turbina wessie wszystko, więc nie podkładałbym ręki.
    Druga myśl - spali olej to stanie. Ale jak spali olej to zatrze silnik.
    Nagłe olśnienie - noga na hamulec i puszczać sprzęgło na wysokim biegu. Ja go zadławiłem na 3.
    Na szczęście mam manualną skrzynię;-)

    Teraz, już po założeniu regenerowanej turbiny i ujechaniu 200km pojawiła się sławna mondeowska sprężynka. Miga sobie niezależnie od tego, czy silnik pracuje, czy nie... Jak pracuje, to ma ograniczoną moc, ale dało się dojechać do domu. Bez wyścigów, ale jedzie "po taksówkarsku". Nie kopci, przynajmniej nie bardziej niż przed awarią- czyli prawie wcale
    I was born to be.... a Ford driver ;-)

  5. #44
    Pogromca zakrętów Awatar steell
    Imię
    Andrzej
    Model
    Fusion USA
    Silnik
    1.5 EcoBoost 182KM
    Od
    02 May 2008
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Aby zrobic pewne zestawienie, napisz kolego kiedy i przy jakim przebiegu wymieniałeś olej silnikowy przed awarią, oczywiście przyda sie też informacja ile przejechał od wymiany i w jakich warunkach. Przydała by sie też informacja jaki silnik, czy ma DPF no i jaki olej.
    Ford Fusion /USA/ wersja SE zmodyfikowana. Rocznikowo model 2015.
    Fusion mk2

  6. #45
    Kursant
    Imię
    Michał
    Opis
    MK3 TDCI
    Od
    25 May 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Puławy/Tarnobrzeg
    1. nalatane miał prawie 245 tys km
    2. olej miał jakieś 16tys km - większość trasa. W sumie po powrocie miała być wymiana ;-(
    3. odkąd go mam - czyli od 117tys - zawsze olej Forda, z niewielkimi domieszkami Castrola Magnateca
    4. silnik 2,0 TDCI z rocznika '03 przed liftem, 130KM
    5. DPF na szczęście nie ma
    Ostatnio edytowane przez kiler ; 02-07-2012 o 00:35
    I was born to be.... a Ford driver ;-)

  7. #46
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Cytat Zamieszczone przez wylye Zobacz posta
    Co bym zrobił - gdyby moja turbina "się wciekła"?
    Nie pchałbym biegu, tylko nożem przeciął gumę na dolocie w powstałą szczelinę wsunąłbym kawałek blachy, który od jakiegoś czasu, wożę przezornie razem z nożem w przedziale silnika
    Temat bardzo stary ale może się uda odgrzać. Czy ktoś mógłby na jakiejś fotce pokazać gdzie trzeba przeciąć itd?
    Jeśli to ma znaczenie mam TDDI.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-11-2013, 12:34
  2. ----- Diesel czy LPG------?????
    By leonard17 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-05-2012, 23:28
  3. [TDCi MKIII] Bio Diesel
    By szkitek20 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-03-2009, 13:28
  4. BIO diesel
    By Tozi in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-09-2005, 13:03

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów